Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   24 / 98
(#) varttina hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Múltkoriban kezembe került egy bontásra ítélt gyári kapcsoló üzemű tápegység. Többek között 2 db 2200µF/16V elkót sikerült kitermelnem. Az egyik kis méretű fekete, a másik lényegesen nagyobb és narancssárga. Gondolom a nagyobbik lehet az alacsony ESR értékű tipus.
(#) c27 hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Sziasztok.
Van néhány kondenzátorom aminek nem ismerem a kapacitását. Olvasgattam a topic elejét, de nem teljesen világos néhány kondenzátor értéke.
Tehát:
0.1K 100
0.22K 100
1K 0.1 10% 63-
022K 100v
4n7
22n (ez talán 22nF?)
303 (303pF ?)
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Én találtam olyat, amilyet Te keresel. Az első linkben van Low impedance- típusú. A hálózati oldalra nem kell speckó típus, ezt már tisztáztuk, ráadásul nagyobb feszültségre nincs is low esr kivitel. A kimeneti oldalra viszont érdemes ilyeneket használni. Egy csomó helyen kapsz low esr, vagy low impdance-típusokat.
(#) kadarist válasza c27 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Szia!

Tehát sorban
0,1 µF (100nF) 100V
0,22 µF (220nF) 100V
ez megint csak 100 nF
220nF
4,7 nF
22 nF
30000 pF=33 nF

(#) c27 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Köszönöm szépen a választ!
(#) mex válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Idézet:
„30000 pF=33 nF”


Bocs, de ezt elütötted, helyesen 30nF.
(#) kadarist válasza mex hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Ja igen, nem egymás után vannak a hármasok
Köszönöm a helyesbítést!
(#) c27 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Szia. Bocs, hogy megint zavarlak, de még annyit kérdeznék, hogy 100nK 63 akkor az 100nF 63V-ot jelent és az 1n0K 250 az 1nF 250V-ot?
(#) mex válasza c27 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Igy igaz.
(#) didyman válasza kadarist hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Dehogynincs, és lesz is ezután értelme aktív PFC esetében, nem is egy tápban látni ilyeneket.
(#) didyman válasza varttina hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Ez minden, csak nem biztos, csomagolás nem feltétlen mond bármit is. De ha a narancs EVA top, akkor máris dobhatod el, ilyen régi, kiszolgált elkókkal nem szabad komolyan gondolkozni, hacsak nem japán/koreai.
(#) varttina válasza c27 hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
1n0k pontos jelentése 1,0 nF +-10%. A kapacitásérték utáni nagybetű a kondenzátor tűrésére utal.
(#) kadarist válasza didyman hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Köszönöm a helyesbítést! Tehát van értelme hálózati oldalon is "low esr" típusokat használni 100Hz simítására, aktív PFC esetében, ha jól értem.
(#) djsam hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, elko váltakozóáram-tűrésével kapcsolatban.
Az erősítőm tápegysége zárlatos lett, a trafó előtti automata biztosítékot lecsapta. Az egyenirányítás + és - ágon 1-1 ikerdiódával van megoldva. ezek után párhuzamosan 2-2 6800µF 35V elko. A szervízkönyv szerinti kimenő feszültség +-33V. Szétszedés és mérés után kiderítettem, hogy az egyik ágon az ikerdióda egyik anódja és a közös katódja közt mindkét irányban rövidzár van, nyilván ez okozta a zárlatot, így a pufferelkókra váltakozó feszültség került. Nincs olyan műszerem, amivel az elko-t megbízhatóan le tudnám ellenőrizni, ezért kérném a véleményeteket, hogy ilyen rövid idejű váltóáramtól (amíg a biztosíték leoldott) károsodtak-e az elkók, vagy elég lesz a diódát cserélnem?
(#) mex válasza djsam hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Mindenféleképp ki kell mérned az elkókat is, mert még az is lehet, hogy éppen a rossz, kiszáradt, átvezetős elkók miatt szállt el a dióda is.
(#) didyman válasza djsam hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Az elkók, AC hatására reaktanciájukkalválaszolnak, ami ekkroa kapacitáson és 50Hz-en elég alacsony érték lesz: A biztosítékot ezért verik le. Károsodni nem szoktak ilyesmitől, ha ugyan nem az ő zárlatuk válthatott ki diódapusztulást.
(#) Doncso hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Egy kérdés, polarizálatlan elkó DC-n magasabb feszültséget bír mint AC-n?
Adott egy 275AC 220nF. Ez DC 300v-ot kibir szerintetek?
Üdv.
(#) didyman válasza Doncso hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Igen. De ez biztosan elkó? Szerintem fólia lesz.
(#) Doncso válasza didyman hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Persze, fólia igen. Ja, most nézem hogy elkót írtam,

Üdv.
(#) Udani hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Sziasztok
azt szeretném megkérdezni hogy hogyan lehet kiszámítani a 4 jegyű kondenzátor értéket mivel nekem va egy olyan kondenzátorom amire az van írva hogy 4700 és akkor ez mennyit ér?
(#) varttina válasza Udani hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Szia!
Szerintem az 470D lesz, vagyis 47pF értékű 0,5pF tűréssel.
(#) _csab_ hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Tudnátok nekem mondani jó minőségű, itthon beszerezhető, elko kondi márkákat? Erősítőbe kellene, lehetőleg minél kisebb tűréssel.
Esetleg helyet ahol be lehet szerezni, megrendelni?
Köszönöm a válaszokat.
(#) Kovidivi válasza _csab_ hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Miért fontos a kis tűrés? Ugye nem puffernek kell?
(#) didyman válasza _csab_ hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Audio osztályú kondi kell, vagy csak simán tartós, jó minőségű, alacsony impedanciás? Előbbit itthon nagyon nehéz és prosti drága beszerezni-a Visaton-nál lehet érdeklődni, ha jól emlékszem, meg az Artonius-nál, utóbbiból kizárásos alapon a Rubycon YXK/YXF marad, meg az EPCOS 45valahányas sorozat. Tűrést felejtsd el, az kevés is, meg ehhez egy jobb képességű kapacitásmérő kell, amivel kapacitásra és impedanciára össze tudsz válogatni.
(#) _csab_ válasza didyman hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat, akkor marad a Rubycon. Jamicon, Samwha nagyon rossznak számít megbízhatóság szempontjából?
(#) didyman válasza _csab_ hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Samwha az igen jó minőség, bátran veheted. 2002-ig Samsung náven gyártottak kondenzátorokat . jamicon: Ők a kevés jobb taiwani gyártók egyike, én azért inkáb a japán/korei gyártót preferrálnám.
(#) _csab_ válasza didyman hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Meglepett hogy a Samwha jobb mint a Jamicon, érdemes volt ide benéznem. Szerintem akkor Rubyconból, és Samwhából be is tudom szerezni azt ami kell. Köszönöm a hasznos információkat.
(#) ivicz hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Szasztok,

egy kapcsolásban 1µF-os fólia kondi van előírva. Helyettesíthetem ezt kerámia, vagy elektrolit kondival? A kapcsolás: eprom - mikrokontroller.
(#) Greg House hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy ideje gondolkodom már ezen a pár kérdésen, most megkérdezem itt, remélem tudtok segíteni. (Van egy ötletem, és a kondenzátor jutott eszembe a megvalósításához.)
Szóval:
1. Házilag szeretnék kondit építeni (két fémlap, közé vmi szigetelő <- függvénytáblából). Ez üzemképes gondolat, vagy muszáj vennem?
2. Ha ez működik, akkor elvileg feltölthetem majdnem akkora feszültségre, amennyi az anyag jellegéből és vastagságából következik, mint átütési feszültség?
3. A legszaftosabb:
Le tudom árnyékolni egy síkkondi egyik fegyverzetét vmi vaslemezes konstrukcióval egy melléhelyezendő mágnesből oldalról érkező erővonalak elől? (Vagyis hogy az erővonalak csak az egyik töltésű felét találják meg, a másikat ne.)

Előre is köszönet annak aki gondolkodik rajta. >
(#) mugab válasza Greg House hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
1. Működhet de lehet olcsóbb venni. (A forgókondenzátorok is ílyenek)
2. Igen
3. Passz de szerintem nem.
Következő: »»   24 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem