Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   517 / 1682
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Köszi, én azt hittem szó szerint megállapítja hogy torz-e a jel
Én találtam anno asszimmetrikus 12V-ra hangszóróvédelmet (egyenfesz védelem+késve bekapcsolás), meg is építettem, tökéletesen működik, ha érdekel a kapcsi írj rám :yes:
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Pont egy olyan kapcsolás "fejlesztése" megy, ami csak akkor jelez, ha a szinusz jel teteje le van vágva, ergo amikor az erősítő torzít. Ha figyelemmel kíséred a topicot, akkor remélhetőleg születni fog egy rendes kapcsolás. A kapcsolást pedig nyugodtan rakd fel a hagnfalvédelmes topiba, meg fogom nézni (vagy jöhet pü-ben is, ha olyan). Üdv!
(#) poros válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Gratulálok jól sikerült. Az 59 mm es kijelzőhöz már nekem sem kellene szemüveg!
(#) Abukodonozo hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Sziasztok!

Még régebben vásároltam egy régi SABA rádiótunert és a napokban építettem hozzá egy kis antennaerősítőt, amit gondoltam megosztok veletek.
A kapcsolásra itt leltem rá, 9 voltról üzemel és szinte fillérekből megépíthető! A nyák az egyik első egyede vasalt nyákjaimnak, nem a legjobb, de igyekszem. A beültetési rajz is el van csúszva egy picit és azt az aranyszabályt is megszegtem, hogy "alkatrészek nélkül ne tervezzünk nyákot...", így a 20 és 15 pikofarados kondik is egy kicsit nehezen illeszketdek a helyükre... :sniffles:
Összességében szerintem nem lett, olyan rossz, de beszéljenek a képek:


(#) vicsys válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Szép munka!
(#) Abukodonozo válasza vicsys hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Köszönöm, igyekszem igényesen dolgozni, ha nem is mindíg sikerül ; tetszik ez a vasalásos technika, bár nem olyan precíz mint a fototechnikai eljárás, gyerekjáték vele nyákokat készíteni... Üdv. Abu
(#) ZSozsóó válasza vicsys hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Bizony, gratula! Olyan láma kérdésem lenne, az alkatrész szimbólumokat/ értékeket az alkatrész oldalon mivel vitted fel? nagyon ízlésesnek tűnik!

Köszi, Zsolti
(#) Abukodonozo válasza ZSozsóó hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Szia! Engem kérdezel? Nem láma kérdés! Eredetileg vasalni akartam és már el is kezdtem amikor rájöttem, hogy nem tisztítottam meg az alkatrészoldalt előtte :wilting: , pont ezért nem sikerült valami szépen. Gondoltam higítóval leoldom és felvasalom újra immár tiszta nyákra, de amint látod így maradt, nem tudtam leoldani... Az egész a véletlen műve volt, ilyen érdekes színe lett és gondoltam így is hagyom, nem néz ki olyan rosszul. :whatever: Így történt...
(#) ZSozsóó válasza (») Dec 29, 2009 /
 
Egyáltalán nem néz ki rosszul! Sőt! tehát ha jól értem egyszerűen felvasaltad magára a hordozó anyagra, tehát ott nem volt réz, nem maratva lett. Aztán leoldottad és kész Kipróbálom, mert nagyon komoly!
Köszönöm szépen,
Zsolti
(#) Abukodonozo válasza ZSozsóó hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Nincsmit, nem tudom, hogy mindenféle papírral megy-e, én egyszerű xeroxlapot használtam, sok tonerral!
(#) Rumcájsz hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Sziasztok!
A mai napon elkészítettem a széliránymérőmet. A működése kicsit hasonlit a TX20-as profi készülékre.
Röpke 1 hét munkája. Remekül működik, 22.5 fokonként kehet vele szélirányt mérni.
A következő projekt a szélsebesség mérő lesz, ezt is csak össze kell rakni. Mérete ugyanekkor lesz.
A meterológiai állomásom PIC-kel működik. Mér hőmérsékletet, páratartalmat, szélirányt. Tervezem még a szélsebességet, csapadék mennyiséget mérni. Ez egy udvari, napelemes táplálásű készülék lesz és a betéri egységgel rádión kommunikál.
(#) nagy hoho válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 29, 2009 / 1
 
Helló! Gondosan kivitelezett kapcsolás, ha ez egy tirisztoros fényerő szabályzó lenne csak dicsérni tudnám. De mivel ez egy antennaerősítő a következő megjegyzésem lenne: Ebben e frekvencia tartományban a lehető legrövidebb lábbal kell az alkatrészeket beforrasztani. A vezető sávok a nyákon szintén csak az éppen szükséges hosszúságúak legyenek. Legjobb SMD-ből építeni. Mindez a gerjedések elkerülése végett.
(#) nagy hoho válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Nagyon profi! Engem érdekel ez a téma mert mielőtt horgászni megyek jó lenne tudni a szél sebességet. Egy jó ideje azt figyelem, hogy mi lenne alkalmas a szél kanálhoz. Szóba került a félbe vágott pingpong labda és sok más. Voltam egy multi áruházban a hajózó osztályon ahol a három kanál a szárral és középen egy műanyag gombbal horror áron 13600.- Ft volt kapható. Ilyet egy fröccsgép óránként 600-700 db-ot csinál. Te miből csinálod? Én végül is meg találtam a megfelelő alkatrészt amiből elő állítható, ez a golyós dezodor golyója.
(#) Rumcájsz válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Szélkanálnak én 3db kisméretű, félgömb formájú műanyag merőkanalat fogok használni. Kisérleteztem mindenféle tárgyal de időjárásállónak kell lennie és elég macerás egy kindertojás burokhoz vagy pp labdához szárat erősiteni úgy hogy az 2-3 év múlva is tartós legyen. Ha valamelyik letörik nem praktikus a tetőt mászni pótolni. Ezért választottam a merőkanalat.
Olcsón én is hozzá tudtam volna jutni komplett mérőszetthez, de kihivásnak tartom a projektet és nem utolsó sorban sok területet (PIC programozás, mérési, számitási eljárások, mechanikai ismeretek) meg kell ismerni hogy összeálljon egy korrekt mérőállomás.
(#) zoly15 hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Hali mindenkinek!
Igaz ez nem építés, hanem átépítés. Az is inkább mechanikai munka.
Kaptam egy kedves fórumtárstól egy autós erősítőt, de borda nélkül.
Nekem volt pont egy kibelezett autós telefonom, annak a bordája pont méret volt a panelhoz.
Igaz ráment 4 órám,, de működik
Mindég mondtam hogy jó guberálni

Üdv!
(#) nagy hoho válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Én arra gondoltam, hogy videófejet használnák, az nagyon precízen van csapágyazva. Ami ellene szól talán az a tömege. Ki kell próbálni, aztán eldől. A merőkanál nekem is bejött de nem találtam megfelelő méretűt, pedig legalább egy éve keresem a megfelelőt. Abban igazad van, hogy időjárásnak, UV sugárzásnak, esőnek ellent kell állnia. Én meg mondom az őszintét ha kaptam volna egy komplettet olcsón én elfogadtam volna.
(#) tungsram válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Ha megy akkor akkor buli ...
(#) sprofan válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Esetleg ez? Bővebben: Link
Így kompletten 4dkg 1db, lehet kapni műanyagban is.
Pont akkora a kanál mérete mint ami nekünk van a suliba állomás mérőjének.
(#) zoly15 válasza tungsram hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Bizony, buli lesz
(#) nagy hoho válasza sprofan hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Ez majd nem minden szempontból megfelelő, csak az ára a három fagyis kanálnak húzós, gondolom.
(#) Kovidivi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Ez pont méret Szerencséd volt Szép munka!
(#) sprofan válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
A műanyagot 100ft fémet meg 800ft-ért találsz vaterán.
(#) Abukodonozo válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Szia! Igazad van... Erre nem gondoltam tervezéskor, következő alkalommal figyelek majd rá! Üdv. Abu
(#) Sanyesz5 hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Ma dobtam össze ezt a kapcsolást, lágyindító toroid trafóhoz, már untam a folyamatos villanyórához rohangálást
A kapcsolás az oldalról van,köszönet a szerzőnek,volt már szebb munkám is de gondoltam megosztom veletek!

Kép1

Kép2

Kép3
(#) vicsys válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Szép munka, gratula!
(#) zoly15 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Köszönöm!
Pont méret volt szélességben.
De a hosszán alakítani kellett elégé sokat

Üdv!
BUÉk 2010
(#) fúró válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
szia a be menet után milyen értékű kondenzátort raktál?
(#) nagy hoho válasza sprofan hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Megnézem, köszönöm!
(#) nagy hoho válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Nekem tetszik!
(#) nagy hoho válasza sprofan hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Fagyis kanálra mi a kulcs szó a vaterán? Nem találom.
Következő: »»   517 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem