Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   518 / 1682
(#) Sanyesz5 válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Köszönöm!
Igazából valami kapcsolás kellene hogy egy jó kis szabályozható tápegységet tudjak csinálni a trafómból.
1000VA -es,amit ki is szeretnék használni,2x30,2x 35 voltos szekunderekkel.
(#) nagy hoho válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Itt már a meg épített cuccok vannak! Próbálkozz a Labortápegység készítése topikban.
(#) Abukodonozo válasza fúró hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Üdv! Én 220 nF-osat, de ahogy utólag utánnaolvastam: nagy. Kb. 15-20 pF-osat ajánlanak...
(#) Erick hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Hellóztok!
Hosszas szerelgetés után sikerült naggyából befejeznem a kettős tápegységemet. Még annyi hibája van,hogy a kettős védelmek nem működnek tökéletesen,de reményeim szerint nemsokára megoldódik ezen problémám is!
Köszönet Alkotó és Attila Uraknak a kapcsolásaik közzétételéért,és a dokumantációkért!

Beszéljenek mostmár a képek!
(#) Medve hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Üdv! Készült egy emittercsatolt oszcillátor, alkalmas szignálgenerátornak, LC-kör rezonanciafrekvenciájának meghatározásához.
(#) Ballage válasza Medve hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Hát, nem lett túlméretes, az biztos! Mekkora frekiig megy fel?
(#) Medve válasza Ballage hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Először egy légszerelt változat készült, az produkált 160-250MHz-nél valamit, de ezt 30MHz-fölé sehogysem sikerült vinnem eddig. 1uH-vel nem rezeg be. A Thompson képletet sem igazán hozza, szóval valami gyíkja van ennek igy. De megcsináltam, igy helye van ebben a topikban.
(#) Ballage válasza Medve hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Kár, pedig jól néz ki. Nem lehet, hogy a nyáknak nagyok a veszteségei nagyfrekin? Vagy esetleg a D csatinak nagy a kapacitása?
(#) Medve válasza Ballage hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Fogalmam sincs, ezennel kérnék bárki szakértőt, hogy jótanácsával segítsen. FR4-es nyák, 1G-ig nem szokott ezzel gond lenni. Kétoldalas, az alja teleföld, a FET: BF244A.
(#) Gafly hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Na hogy nevessetek, itt a nemrég elkészült brummogó
(#) banyaiakos hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Újabb "gyertya". Ezúttal karácsonyra barátnőmnek. Sajnos akkor nem találkoztunk, úgyhogy ma este adom át neki
(#) Medve válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Cicafészek? BUÉK!
(#) Action2K válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
És a macsesz brummog benne? Táblásított fából van? Jó masszív lehet!
(#) Droot hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Üdv.!

Elkészültem Hutale AVR-es LCF mérő műszerével.
Jól működik, pontos, azonban az L mérővel még akadnak gondok, de ez csak az én hibám, dolgozok rajta.
(#) dizi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Az a kár ,hogy a barkácsboltból elhoztad az összes reiser csavart és nekem meg nem maradt egy darab sem.
Így csendes lesz nálunk a SZILVESZTER na nem baj majd iszunk ,hányunk, belefekszünk :gumicsirke:
B.U.É.K.
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Nem sztereo, csak két sugárzó van benne párhuzamosan
dizi: a program jó, Neked is BUÉK!
(#) Attila86 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Meg nyávogó.
(#) Vales válasza effect hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Üdv!

Nagyon Jó lett! Mindig örömmel látom, ha valaki rádióvevőket is épít. Hamarosan én is megleplek Benneteket egy kit-ből épített csöves audionnal. Addig is B.U.É.K.!
(#) llaci56 válasza Vales hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Szegény Kit...
(#) Doncso válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
na ezen jót nevettem
(#) erdgab válasza Droot hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Jól néz ki,szép munka! Milyen programot használsz,megszerezted az eredetit vagy a demó van bent?Mintha fekvő induktivitást látnék bent,egy álló,más kivitelű,szerintem jobb lenne,talán ez is segítene az L mérés pontosításában.
(#) zacc hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Üdv!

Elkészült az STK 500 programozom. Életem első fotos nyákjára, ugy hogy szapuljatok nyugodtan a csunya forrasztások miatt. :yes:
(#) banyaiakos válasza zacc hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Jóez!
Csak figyelj arra, hogy ne csinálj hidegforrasztásokat. Csiszold meg és zsírtalanítsd a NYÁKot mielőtt forrasztasz és mielőtt odanyomod az ónt, várd meg, hogy a rézfelület is felmelegedjen (2-3mp) és akkor tuti, hogy szépen elterül...
(#) sprofan válasza zacc hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Vagy maratás után mosd le körömlakk lemosóval és tedd bele kémiai ónozóba. Nagyon szép lesz tőle a nyák, könnyebb lesz forrasztani és nem színeződik így el, de egyébként elsőre tökéletes nyák!
(#) kocsgab002 hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Elkészítettem az UV LED-es nyáklevilágítómat.
6db nagyfényerejű (100mA) UV LED teszi benne a dolgát, 15 perces időre állítva. Az időzítőről írtam már korábban ITT.
Először egy szkennerbe szerettem volna beleépíteni, de túl modern volt hozzá a szkennerem, és csak 3cm magas...így nem szórta a jól a fényt a led. Így került sor az asztalom eddig nem nagyon használt fakkjára.
De beszéljenek inkább a képek.
(#) Frankye válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Ötletes, és szép lett a kivitel is!
(#) kocsgab002 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Köszönöm szépen. Ahogy nézegettem a levilágítás határait, egy A4-es nyákot tudnék vele fotózni, az persze más kérdés hogy akkorát nem valószínű, hogy fogok gyártani.
(#) elektrorudi hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Mindig szerettem volna bekerülni valamivel a topicra...

Ha a Tisztelt Moderátorok átjavítanák a topic címét "Ki, mit épített"-ről, "Ki, mit csinált"-ra, akkor most nyugodtabb lelkiismerettel mutatnám be a ma esti művemet...

Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Úgy jártál vele, mint én a VW beta rádiómmal. Vakon forrasztottam és most úgy néz ki odavan. :no:
(#) geri199440 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Üdv ezt hogy sikerült ???
Következő: »»   518 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem