Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   39 / 1386
(#) szabi83 hozzászólása Jan 13, 2007 /
 
A héten Zalaegerszegen jártam, mivel Nagykanizsán lejárt szavatosságú/, gyártási idő: 2005.11.28./ előhívót árusítanak, sőt rendeltek készletre és akkor is úgyan ezt a dátumút kapták.. ~1 hónapja.
szóval egerszegen bementem a elektrolight-ba

gondolván itt gyártják a nyákot ezerrel, megrendelésre is minden héten, csak lessz nekik előhívó!

:eek2:
"nem tartunk" választ kaptam.

ÉS mondom, helyette esetleg, mit lehetne használni?!?!?!
Erre azt mondta:
"cif" lefolyótisztító "golyós" 2%-5% -ba vizzel hígítva.
megköszöntem az infót és eljöttem.

mellesleg távozás elött vettem egy ilyet:
Kép: Hivatkozás

szóval haza érvén elmentem, ilyen nagyobb lerakatokba, de "cif" lefolyótisztítót nem leltem.
Esetleg valaki tud szerezni, nem próbálná ki??
Gondolom ez is olcsóbb lenne, mint a bolti előhívó.


üdv :pias:
(#) qssty válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
mr.muscle nem jó???
(#) raron válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
Szerintem valami lúgos is jó lenne, talán nagyon higitott hipo. DE csak saját felelőségre.
(#) qssty válasza raron hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
inkább aradok a vaskloridnál...annyira nem drága(700-800 ft-ot csak kibirok)
(#) eSDi válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Az előhívó szavatossága mióta jár le.... NaOH(Nátrium-Hidroxid) van benne... meg valami segédanyag, de az nem érdekes. szerintem az nem sok vizet zavar. Az enyémre nincs is ráírva semmi, hogy mikor jár le, de már régen vettem és még mindíg semmi baja.
(#) Ricsa hozzászólása Jan 15, 2007 /
 
Haha!
Nekem már 2004-ben lejárt a kémiai ónozóm és még semmi baja. Még így is normálisan "működik"
(#) lámpás hozzászólása Jan 15, 2007 /
 
Csövi!

Voltam villamossági boltban, és mondtam az eladónak hogy a 125W-os HGLi hez adjon fojtót.
Erre adott egy ilyet... Kérdeztem mikor a méretét megláttam, hogy ez jó a 125-ös HGLi-hez... Azt mondta 400W-ig jó.
A számlán "előtét"-ként szerepel, de rajta más van...

Kösz mesterek!
(#) isamisa válasza lámpás hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Hi

Nem értem pontosan miért is nyitottál új témát??
CSAK megköszönni vagy megkérdezni hogy jó e ez?
Mert az a nyákkészítés topicban (vagy aszem van másik levilágító készítős topic) megtehetted volna...

Érdekes én is azt olvasom rajta hogy 50-70Watt Na lámpákhoz....
És az áram az stimmelne mert Imax=1A van írva. ( ami ugye 230Watt)

Szal most probléma vagy nem probléma???
(#) lámpás válasza isamisa hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Bocsi, láma vagyok.. A kérdésem az, hogy ez most csak gyújtó?? Akkor kell elé még egy fojtó? vagy ehhez már nem kell semmi?? Mert nekem ez nagyon sántít.
Kérdés, a 125W-os HGLi-hez jó-e ez, és kell-e elé még fojtó...
(#) _JANI_ válasza lámpás hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Szomorúan kell mondanom, h. ez az eszköz egy nátriumlámpa (NA) gyújtója. S így, ez HGLI-hez nem jó!!!

Ami neked kell az egy FOLYTÓ(tekercs) 125W-os HGLI lámpához....



S egy adatlap a folytórol...
(#) miklajos válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Ez egy elektronikus gyujtó Na lápához ezzel tudja megcsinálni hogy nem kell kivárni a lekapcsolás után azonnal tud gyujtani újra gyujtani. amúgy ehezis kell folytó a rajzon is rajta van.
(#) lámpás válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Magyarul holnap vissza, és szétüvöltöm a fejüket, hogy ha én fojtót kértem, miért gyújtót adtak!
Ha veszek egy fojtót, amellé már nem kell semmi gyújtó ugye? Egyszerűen az izzóval sorosan kötöm a fojtó tekercset és kész?
(#) _JANI_ válasza lámpás hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Lehet, h. az előtétet értették férre!?

Nemkell hozzá más csak egy folytó és egy teljesítményben hozzáillő HGLI izzó, valamint egy porcselán foglalat is alyánlott...

Itt található
(#) lámpás válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Köszönöm! Néktek!

Kérek egy modit akkor törölje a témám...
(#) Moderátor hozzászólása lámpás hozzászólására (») Jan 15, 2007
 
A "fojtó vagy gyújtó?" témából minden áthelyezve ide!
(#) raron válasza lámpás hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Csak figyelmeztetlek, hogy a porcelán foglalat nagyon kell! nekem azért ment tönkre a conrados-izzóm, mert műanyagba volt.
(#) Müszi hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
Lehet hogy a kérdés határmarha lesz de lehetne hypoval maratni?

Üdv.: Müszi
(#) Frankye válasza Müszi hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Bár nem próbáltam, de szerintem nem.
A sima sósav sem marja (legalábbis nem hamar) a rezet, csak a hiperollal együtt.
(#) Müszi válasza Frankye hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Olyan megoldást nem tudsz aminél nem fejlődik mérgező anyag?
Vaskloridnál képződik valami?

Üdv: Müszi
(#) Ricsa válasza Müszi hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Igen. A vaskolridnál is képződik mérgező anyag, de nem annyi. Én más módszerről nem tudok.
(#) Frankye válasza Müszi hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Olyat - sajnos - nem tudok, aminél egyáltalán nem fejlődik semmilyen mérgező gáz.
Sajnálatos módon a vaskloridos maratónál is képződik némi mérgező (pontosabban: maró hatású) gáz, mégpedig klórgáz, ami rendkívül erősen oxidáló hatású gáz (ezért mar), de szerencsére - viszonylag - kis menyiségben.
A lényeg, hogy ne lélegezd be a gőzeit a maratóknak közvetlenül, és ne zárt térben marass, vagy legalábbis szellőztess!
(#) Müszi válasza Frankye hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
A peroxidossal mi a helyzet?
Te melyiket használod.
Én lakásba lakok ott szabad?

Köszi
(#) fureszk válasza Müszi hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
szabad. ha szellőztetsz!
(#) Ricsa válasza Müszi hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Ha olyan lakásban laksz, mint én (van egy kis kiugró "párkány" az ablakomon, akkor azt csináld (vagyis én azt csinálom), hogy beleteszed a hiperolos maróba a NYÁKot és kiteszed(m) az erkélyre. Úgy fél percenként megnézem, majd ha kész kiveszem KESZTYŰVEL!!! a NYÁKot, be a fürdőbe leöblítem és kész. A maatót meg ha még nem annyira telített elrakom, vagy kiöntöm. Én így csinálom.
(#) Müszi válasza Ricsa hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Hát sajna nem olyanba!
Azér kössz a tanácsot!

Üdv.: Müszi

Itt egy sör :
(#) eSDi válasza Müszi hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Ezt a hypo-s dolgot azonnal el kel felejteni. Sósav+hypo= tömélytelen mennyiségű klór gáz! Nagyon veszélyes! egyrészt mert mérgező, másrészt meg felforr az egész lötty!
(#) Müszi válasza eSDi hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Kösz erre voltam kíváncsi!

Üdv.
(#) Ricsa válasza eSDi hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Én nem hypoval csinálom, hanem hidrogén - peroxiddal (H2O2). Ebben nem keletkezik annyi klór, csak egy pici. De ugye a klór azért keletkezik (azt hiszem), mert melegedni fog a keverék. Ezért teszem ki este a szabadba, hogy ne melegedjen annyira, és ezért ne termelődjön annyi klórgáz. Valahol olvastam, hogy így van. De ha nagyon nincs helyed akkor közömbösítsd a klórgázt. É is azt akarom csinálni, a haveriom már megcsinálta. Mivel a klór nehezebb, mint a levegő ezért lefelé megy. Űgy csinálta, hogy egy ventillátoros munkapdon dolgozik (saját gyátmány, egy sűrű rács, és egy 12 v-os propeller), erre ráteszi a maratót és ugye leszáll a klór, és beszívja a venti, a ventinek a végén van egy cső ami elvezeti a klórt egy szalmáikszeszszel teleöntött edénybe, és mivel a szlmiákszesz az ammónia vizes oldata, és a ammónia + klórgáz nem mérgező (egy fehérs "füst"). Gí lehet semlegesíteni a klórgázt és így már szinte annyira "veszélyes", mint a vasklorid. Ő így csinálta meg és szerintem én is így fogom. De biztos máshogy is lehet.
(#) raron válasza Ricsa hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Az a fehér "füst" szilárd anyag. A képlete most nem jut eszembe de repülősónak szokták hivni. Nagyon büdös. Régen az elájult nőket ezzel keltették fel. Hol lehet szalmiákszeszt venni?
(#) Ricsa válasza raron hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Hát a haverom (egyben az osztálytársam is), a kémiatánrtól kért egy picit. Csak úgy adott neki, hogy ha megcsinálja az övé maradhat, ha nem akkor visszakéri (nem tudom, hogy gondolta ). Megcsinálta és kapott érte egy 5-öst . De szerintem egy háztartási boltban simán lehet kapni.
Következő: »»   39 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem