Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tölcséres hangsugárzó építése
Lapozás: OK   5 / 30
(#) shalafi.66 válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Meg szépen fog rezonálni 100-200Hz környékén, ott aztán tényleg hangos lesz.
A hsz eleve nem alkalmas tölcsérbe, a BL verzió pedig teljesen fölösleges ebben az esetben, mert nincs az az ember, aki szélessávban akarná használni szerintem.

A terhelhetősége, a 250 vagy 350, ha igaz is, kb. lényegtelen akkor, amikor az érzékenysége meg 89dB körül mozog.
(#) Mzolee válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Rendben, de nincs sok pénzem, ellenben el kell kezdenem valahol. A ládákat becsületesen meg fogom építeni ahogy kell. És később, ha összegyűlik több pénz akkor eladom ezeket a hangszórókat és veszek erősebb felfüggesztésű minőségibbeket. Szerintem nem olyan nagy dolog kicserélni benne
(#) shalafi.66 válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
A felfüggesztés nem annyira lényeges pont. Egy normálisan méretezett tölcsérnél.
Ha cseréled a hangszórót, attól még kb. hasonlóan fog szólni, legfeljebb az arányok változnak, kevesebb lesz mélyben, de érzékenyebb.
(#) Mzolee válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Ezzel azt akarod sugallni, hogy az a rajz amit belinkeltem, mégsem tökéletes?
(#) shalafi.66 válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
A célnak megfelel majd. Csak gondoltam, nem árt, ha jobban látod az összefüggéseket.
(#) sound.man válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Itt is van egy rusnya rajz.
(#) potenciameter válasza sound.man hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Erről beszéltem, ez a super scooper.
(#) Mzolee válasza sound.man hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
sound.man!
Ha ma kezdenél bele, ezt építenéd elsőnek?
(#) sound.man válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Nagyon sokba különbözik a rutsetól, de tényleg.
(#) sound.man válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Ha első ládád lesz, akkor fogtok vele kicsit szöszmötölni az tuti. Egyedül nem fogod tudni megcsinálni, mert nagyok a lapok meg kell tartani satöbbi. Viszont a rutse láda elég jó, aránylag elég mélyre lemegy és mellé még érzékeny is. A mélyei olyan "erőszakosak" majd te is meghallod. Nekem bejött a hangja viszont nagy tér kell hozzá, hogy tényleg jól szóljön mivel tölcséres.
(#) potenciameter válasza sound.man hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Tudnál mutatni pár képet, esetleg videot a rutsedről?
(#) sound.man válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Itt vannak a képek. Most azt fogjátok mondani, hogy csináljam meg az aljára az ívet... Havernak megcsináltuk, lehet süket vagyok, de én nem nagyon hallok különbséget szóval nekem marad így. Amúgy nekem a 15"-os féléből van... JBL 4530 koppintás. Bőven elég ahol használom.
(#) potenciameter hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Az általad linkelt terv alapján készültek, tehát a super scoopert épitetted meg? A haverodnak hogyan csináltátok meg az ivet, hogy mindenhol pontosan illiszkedjen, és hogy jó szögben álljon?( Én attól félek, hogy az enyémnél elfogom rontani az ivet). Hogy érted, hogy nincs külömbség a tied és az ivelt között? Elméletileg jobb kellene legyen az amelyiknek az alján megvan az iv.
(#) aflmor válasza sound.man hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
"Pöpec"!
(#) shalafi.66 válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Az ívek ebben a formában eleve nem jók, ezeknek a "tervezői" azt hiszik, hogy a hullámfront befordul a sarkon, pedig nem.
(#) shalafi.66 válasza sound.man hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Jó, ha a 60-80Hz megvan, ezeknél a hajtogatott megoldásoknál a táguló cső több részre szakad, külön rezonál magasabb ferkiken, elnyomva pont a mélytartományt, amit leginkább hallani szeretnél. Erre érted Te, hogy "erőszakos".
Attól még hogy "tölcséres" (igazából ez még nem tölcsér) nem kellene neki nagy tér, de egy kisebb helyiségben nagyobb rá az esély, hogy pont rosszul találkozik a szoba kiemeléseivel.
(#) sound.man válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
JBL 4530 tervei alapján csináltam meg. (írd be bátran a gugliba a kép találatok között ott lesz a terv) 15"-os nyomóval szerelve. Nem tudom, hogy miért nem szól jobban az amelyiknél van ív... Az ívet meg úgy csináltuk, hogy vágtunk le bútorlapból ilyen vékony lapot ami követi az ív vonalát. Azt a két oldalára rácsavaroztuk meg ragasztottuk és erre a két lapra hajtottuk be a rétegelt lemezt. Nem vastagból csináltuk meg, hanem több vékonyból.

Hali Shalafi! Újra köztünk? Nem érdekel hol rezonál meg mi, nekem tetszik ahogy szól.
(#) shalafi.66 válasza sound.man hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Én el sem tűntem, folyamatosan jelen voltam.
Az ív azért nem hat túl sokat, mert az alap problémán, vagyis a hirtelen keresztmetszetváltozásokon nem segít. De ezt az előbb is írtam.
(#) potenciameter válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Akkor szerinted melyik a legjobb ruthsehoz hasonló tölcsér?
(#) Kovidivi válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Ilyen kérdésekre nem lesz kielégítő válasz. Mint pl. arra sem, hogy melyik a legjobb hangszóró. Ezek mindig méretezéstől függenek. Viszont ha valakinek van egy jó tapasztalata, abban lehet bízni. Üdv.
(#) potenciameter válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Szia. nem úgy értettem. Azt szeretném tudni, hogy ő szerinte melyik a legjobb, melyikről van a legjobb véleménye?
(#) potenciameter hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Mi a véleményetek erről?

dupla JBL.jpg
    
(#) djgombi válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Nekem az a véleményem, hogy egy jól méretezett reflex vagy bandpass láda is tud akkorát szólni mint ezek a rusnyák. Sajnos nem elhanyagolható a tekintélyes súlyuk sem. Ha ez nem így van akkor a láda vékony anyagból van ami eleve nagy hiba. Főleg ekkora oldal és hátfalakkal. Nekem volt két rucse dobozom. 30mm-es oldala és 40mm-es hátfala volt. Ha pofára fordítottam alig volt hangja még teljes hangerőn is. Ennyit jelent a kellően merev doboz. Szerintem maradj a speakerplans oldalon található X1-es bandpass-nál. Sokkal könnyebb doboz és ott a belevaló hangszóró is.
(#) djgombi válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Targonca kell a mozgatásához
(#) sound.man válasza djgombi hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Szerintem meg nagyon nem tud egy bassrefi vagy egy band pass ekkorát szólni akár milyen jól van méretezve... Gyári bassrefiket leszólta a rutsém azok meg gondolom jól vannak méretezve.
(#) shalafi.66 válasza sound.man hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Mindig csak az a kérdés, hogy mi a "jó" és kinek mi. Van amikor elég ha hangos, és nem számít hogy rezonáns, vagy hogy időben mit művel esetleg, hogy nincs meg a mélytartomány, ennek ellenére nehéz meg nagy a doboz. Van amikor más lesz fontos, pl. kis méret, egy nagy tölcsér helyett két b-reflex +3dB-vel, pontos mélytartománnyal... Esetleg a szintén pontatlan, de hangos BP.. Választani kell.
(#) shalafi.66 válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Szinte bármelyik rajz megigazítható úgy, hogy normálisabban szóljon, de a legjobb az (ha az alapvető célt tartjuk szem előtt a mélytartomány kisegítését), amelyikben minél kevesebb hajlítás van, a kilépőnyílás minél távolabb van a hangszórótól, és a hangolása illeszkedik a felhasználási célhoz (magyarul abban a tartományban szól, ahol szükséged van rá) illetve a hangszóróhoz (nem vársz el olyat a hsztől, amire nem képes).
(#) djgombi válasza sound.man hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Méretileg sokkal kisebb: Bandpass
És a rusnya: Rusnya
Nem tud csak 2 dB-el többet.
(#) sound.man válasza djgombi hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Nekem bevált a rutse. Házilag egy olyan band pass-t viszont nem hiszem h tudnék csinálni ami közel olyan jó mint egy rutse.
(#) shalafi.66 válasza sound.man hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Nem egyre megy, amikor innen-onnan vadászott tervek építgetése folyik? Mi a különbség?
Következő: »»   5 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem