Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   69 / 3970
(#) Krisz03 válasza fureszk hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Hihi :nevetes1:
De most komolyan... Vagy inkább hagyjam békén, hisz nem vettem észre még semmi rendelleneset? Bár lehet, hogy tényleg békén kellene hagynom, mert SMD-t nem tudok forrasztani. :no:
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Na jó, hagyjuk a DVD meghajtót. Van fontosabb is:
Létezik valami olyan áramkör (nem PIC-es), ami több bemenetet és több kimenetet tud kapcsolni egymás után felválta egy IC-re?
Van ez a kapcsolás, és mondjuk csak 1 IC, de több bemenet, és több kimenet (LED sor). Meg lehet azt oldani valami egyszerű automatikus módszerrel, hogy először az 1. ventillátor és az 1. LED sor, aztán a 2., 3., stb van rákapcsolva az IC-re?
Végülis csak a bemeneteket és a LED sor tápját kellene kapcsolgatni sorban egymás után.
Remélem értitek, amit akarok, és nem magyaráztam érthetetlenül.
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Hmm... Asszem rájöttem a megoldásra: futófény. Annak a LED-jei helyére 2-2 optocsatolót rakok, az egyik a bemenetet, a másik a kimenetet kapcsolja.
Hú vagy 6-7 éve találtam egy régi Rádiótechnikában egy olyan futófényt, amiben minden LED-hez volt egy BC182, ellenállás, kondi, és ezek voltak egymás után kötve, és ment a futófény. De marhára nem emlékszem sem a rajzra, sem arra, hogy melyik újságban volt.
Valakinek hátha eszébejut...
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Tényleg! Ugye az nem gond, ha ennél a fordulatszámmérő kapcsolásnál gyorsan váltogatom a bemenetet? Márcsak azért, hogy pl képes-e azt követni, hogy mondjuk 1mp alatt végigmegy 5 ventin. Azaz tudja-e azt követni, hogy mondjuk az egyik venti full fordulaton megy, a második negyeden, a harmadik feles fordulattal...? Fel tudná ezt így dolgozni, és ki is tudná jelezni az 5 különböző kijelzőn?
(#) qssty hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
csinálni szeretnék egy olyAN kapcsolást ami ugy nézne ki hogy:
van egy robogóm és a "csomagtartó" részbe(ülés alatt) szeretnék egy (vagy több) ledet rakni és egy olyan kapcsolót ami pont fordítva működik mint a normális tehát,aikor összevan nyomva a kapcsoló nem világít , amikor pedig nincs összenyomva,fel van nyitva az ülés akkor világítana a led(ledek).
(#) fureszk válasza qssty hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
egyenlőre 8-adikos vagyok, a hőtan kimaradt a tavalyi anyagból, elektrós suliba tervezem a továbbtanulást amúgy.
Még valami: a nyákot forrasztás után mivel lehet megtisztítani a gyantától?
(#) fureszk válasza qssty hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
a hőtényező mit jelent? a bordáknál szokott kiírva lenni...
pl.:http://hqvideo.hu/info/hu/cool_sk125_050.html
(#) norbeee válasza fureszk hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
eccerűen lakparod róla vmi késsel vagy vmivel... és "lepereg"
(#) mefi01 válasza qssty hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
qssty!
menj el 1 műszaki boltba és megmondod az eladónak azt hogy 1 olyan nyomógomb kéne ami akkor nyit amikor megnyomom és kész.

ezt a nyomógombot belerakod ahova akarod és már kész is.
ennyi
(#) fureszk válasza norbeee hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
mi bajod van????
(#) mefi01 hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
szerintetek ez a kapcsolás jól müxene?

ez 1 halcsalogató akar lenni.

piezóhangszórót vagy simát tegyek bele?

(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Valaki ezekre (egymás utáni hozzászólások):
egyik, másik, harmadik?
(#) fureszk válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
tessék, itt van az a tranyós futófény:
http://elektron.uw.hu/elektro/egyeb/knight/knight.htm
én relére cserélném ki a tranyókat, mert a relé több áramot bír. (persze meg kell tudni hány V jön ki az icből, és el kell hagyni az tranzisztorok előtét ellenállásait(a relének mind1).
(#) Krisz03 válasza fureszk hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Nem, ez nem az. :no:
Amiről én beszélek, abban semmi IC nincs, csak tranyó, ellenállás, kondi. Ezek vannak valahogy ( ) összekötve, majd több ilyen egymás után, és ebből áll elő a futófény.
(Relé nem jó, mert mint az őrült, olyan gyorsan kellene működniük...)
(#) qssty válasza mefi01 hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
megvettem a nyomógombot...köszi az információt
(#) qssty válasza fureszk hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
hőtényező?
azt hiszem azt hogy mennyi hőt képes leadni(eltávolítani)...de nem 100%
amit belinkeltél abban az esetben az egyik 8 Kelvin/Wattot a másik pedig 6 Kelvin/Wattot képes eltávolítani.

De majd utánna járok hogy 100 % legyen...
(#) qssty válasza qssty hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
azt tudja valaki hogy Kelvin hány celsius fok?
(#) Frankye válasza qssty hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Egy kis segítség:

Ide klikk
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Hihi, faterom megtalálta az 1988/10-es Rádiótechnikában! Erről van itten szó: ehun e. :nezze:
Ezt pedig addig bővithetem, amig van hozzá alkatrész...
(#) ksanyo hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Üdv!
Találtam padláson egy házilag tákolt akksitöltőt. A trafót szeretném felhasználni belőle egy erősítőhöz. Sajna csak annyi van ráírva hogy primer csatiknál 220,380, szekundernél 12,24. Hogy lehetne kideríteni, hogy hány vattos?
(#) Krisz03 válasza ksanyo hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Nincs ráírva a töltőre, hogy hány A-rel tud tölteni? Mert ha igen, akkor kb meg lehetne mondani szerintem, hogy mekkora a teljesítménye...
(#) ksanyo hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Semmi nincs ráírva.
(#) mefi01 hozzászólása Jan 22, 2007 /
 


szerintetek ez a kapcsolás jól müxene?

ez 1 halcsalogató akar lenni.

piezóhangszórót vagy simát tegyek bele?
(#) ksanyo hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
És ha lemérem a tekercsek ellenállását? pl 28ohm, és 230/28=8,2A ? Vagy ez hülyeség?

belegondoltam, ez így tul soknak tűnik
(#) Krisz03 válasza mefi01 hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Lehet, hogy működik. Ki kell próbálni, mivel nincs nagy alkatrészigénye. :yes:
Úgy tudom, hogy piezo kell bele.
(#) fureszk hozzászólása Jan 23, 2007 /
 
Lehet, hogy most nagyon nagy badarságot mondok, de:
1. Van két hangfalam(6ohm 30W), amiket NAGYON féltek.
2. Építettem egy erősítőt, ami 2*25W-ot ad le 8ohmra(elvben).
A probléma:
Tudtommal ha kisebb terhelést kap, akkor megnő a kimenő teljesítmény(fordított arányossággal számolva 32W jön ki. Na ez már sok. Azt találtam ki, hogy a dobozon belül berakok 2db 1%-os, 30W-os 2ohmos ellenálást a hangkimenet elé.(persze hűteném is).
Szóval vélemény? Így biztnonságosabb lene rákötni a hangfalat vagy semmit se csinálna a 2ohm(ezt kétlem).
(#) szabi83 válasza fureszk hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
Kedves fureszk!

4, 6, 8 ohmot tud..

NEM kell ellenállás és nem megy tönkre a hangfalad!

üdv :pias:

(#) norbeee hozzászólása Jan 23, 2007 /
 
ÉLETBEVÁGÓAN FONTOS!!!!! Az alábbi képen látható pontokat megtudnátok mondani h meik mire való???/konkrétabban azt h melyekre kell a áramot kötnöm vmint azt h mejek-be kell kötnöm a "hangszóró" bemenetét /ha jól fogalmazok a bemenet: az a két "dugasz" ahová majd a "nyers jel jön"...! bejelöltem h mejekezek
(#) Krisz03 válasza norbeee hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
Ut+ a tápfesz
GND és azok a vonalkák a test (bemenet test, kimenet test, tápfesz testje)
In a bemenet
(#) qssty válasza norbeee hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
ezt már egyszer leírtam ám!!!
Következő: »»   69 / 3970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem