Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Témaindító: Kutyuli, idő: Márc 29, 2008
Témakörök:
A modulosba két "nagyfogyasztó" van, A TDA, és a TBA, vagyis a függőleges, és a hangvégfokozat ( e modulok nélkül is működik a tápegység). Amit ezek nem fogyasztanak el (a TBA majdnem B osztályú, a fogyasztását [és a teljesítményét] 15 Ohm -os hangszóró alkalmazásával csökkentik), azt a kis BD fogyassza el a sormodulon (az Orionnál, a VT-nél a hordozólapon van a sorkimenő falára felfogatva), aminek a disszipációját ellenállással csökkentik. A vezérlését egy Z-dióda, és BC tranzisztor végzi.
Bizony szép.A diódahíd valószínüleg az eredeti "kuprox"(cserebogár)helyett került bele.Villanyszerelők használták-főleg a hálózati fesz.mérésére.A nevét már én sem tudom,ha jól emlékszem, a GANZ MM gyártotta.
Üdv!
Köszönöm az infot. Még, ha elárulnád, mi volt az a "cserebogár"!
Ezen az oldalon van róla egy kép. Szép volt ez a műszer, kár, hogy Béka így szétszedte.
Csak a kép nagyban.
Akkor ez egy graetz.
(Békának rácsapnék a kezére! Miért kellett neki ezt így szétszedni?!) Köszönöm az infot!
Nem hiszem, hogy ez a műszi tudott váltót, mert a 4 db csatlakozójának a felirata rendre:
O O O O 120 240 600 + Tehát váltó jelölésnek nyoma sincsen.
De lehet, mert mint írtam fentebb, valaki tett bele 4 diófát. Az eredeti ellenlábasokat (azt a 3db -ot!) meg egy kivételével mind kszedte.
Jó lenne eredetibe visszaállítani.
Szervusztok !Az első miniatűr műszerem volt. Talán 2kg .Igaz még birtuk. Jó vastag doboz meg egy erőmű benne. Öreg T
Rég láttalak Tom!
És mit tudsz még erről a műszerről? Mardt valami belőle,esetleg leírás / kapcs.rajz hozzá?
Szia Laci! Vagyok . Ez 66-69-ig Gelkás műszerem volt. Ezután már Univó jött. Öreg T
Ühhümm, na szóval ha kell egy eredeti üzemképes kuprox, akkor szólj és elviszem a következő börzére. Egy ilyen szép műszer feltámasztásáért bármit.
Nem is engedném
![]() Üdv. D.
És mit ér vele, ha nem találja?
Te ki vagy? kicsit ismerős a neved.
![]()
Üdv mindenkinek! Szeretném bemutatni a legújabb szerzeményeimet. Mint a képen látszik, ebben az évben sem fogok unatkozni, ha mindegyiknek nekilátok. Ami még érdekes, hogy van ott még elvileg, ahonnan ezek jöttek
![]() ![]()
Na de e hol?
Szépek ám! ![]()
Üdv! Ez már valami ! Megnézem az ajtót. Ha valaki találna egy TC1612 hátlapot pirossba nagy örömet okozna. Öreg T
Ha csak találna, vagy ha neked is adná?
![]()
Üdv Laci ! Szóval ha találok , talán oda is adom. Ami inkább biztos mint sem. Hogy legyen kis várakozás benne. Öreg T
Üdv! Köszönöm! Van piros hátlapom az említett tévéhez.
Üdv! A sulimban selejteznek és a padlásról lehozott tévék közül válogattam ki a legjobbakat. A többi jóformán roncs volt. Nem tudom, van-e még, majd kiderül. Az biztos, hogy a megmentettek igen jó helyre kerültek
![]()
Én egy öregebbnek örülnék igazán. Ezek már túl modernek.
Hifisek figyelmébe ajánlom:
Kicsit megváltozott a Thorens-em ![]()
Az nem kifejezés. Gyönyörű! S menyivel jobb az új karral? Azt a két lyukat le kéne takarni valami kis dísszel.
Üdv.Hát egéssz gyorsan sikerült szereznem. Laci pontosabban tudja a gyártás kezdetét , (+) 1 év. Öreg T
|
Bejelentkezés
Hirdetés |