Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   145 / 607
(#) djgombi válasza lobbooo hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Köszi szépen!
Ezek szerint a táblázat neked sincs meg.
(#) djgombi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Megszűnt az oldal sajna.
(#) lobbooo válasza djgombi hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Sajna nincs, azt én se mentettem ki.
(#) thecyrus válasza djgombi hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia! Melyik táblázatra gondoltok!? Esetleg ez?
(#) djgombi válasza thecyrus hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Igen ezaz. Örök hála.
Köszi!
(#) djgombi hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Ezt a végfokot hogyan lehetne 2 ohmra terhelni?
Milyen végfokok kellenének bele? Úgy lenne jó ha +-50V-on tudna 2ohmra 200wattot.
Kösz a segítséget
(#) alibaba40 válasza demcar hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Üdv!
Nehogy vegyél új IC-t, ez a kapcsolás rossz!!!.
A mutet negatívra köti, ezt pozitívra kell.
Én már az enyémen kijavítottam de még mindíg nem szól csak búg. Valszeg a standby sem jól van kötve, kettő 22k-s ellenálláson keresztül megy pozitívra a gyári kapcsoláson pedig csak egy 22k-son megy +-ra.
Szerintem
(#) thecyrus válasza djgombi hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Na végre! Valakit boldoggá tettem!
(#) ODU hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Hello
Megcsináltam a TDA7294-es erősítőt, de a trafó 50Hz-es búgását semmivel sem tudom kiszűrni (2×33000µF puffert használok) Valakinek valami ötlet? előre is kösz
(#) djgombi válasza ODU hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Földhurok lesz. De jó lenne róla egy kép vagy több is.
(#) ODU válasza djgombi hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Itt van pár kép, még sajnos nincs bedobozolva, nem tudom mennyit segítettem ezekkel a képekkel
(#) Kovidivi válasza ODU hozzászólására (») Jan 25, 2010 / 2
 
Kondikat nem szoktak a hűtőborda közvetlen közelébe rakni, mert ki fognak száradni, nem tesz nekik jót a hő! Raktál 100nF-ot a pufferkondikkal párhuzamosan? Csillagpontos a földelésed? Vagyis minden föld egyetlen egy pontba csatlakozik? (Ahogy nézem a jack-aljzatokat, nem valószínű). Ha ezeket kijavítod, és még mindig brummog, akkor az egyenirányító diódáival párhuzamosan kell rakni kis értékű kondikat, hátha segítenek. Üdv!
(#) ODU válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Persze van 100nf mindenhol, a csillagpontos földelés nincs, de mindenhol össze van kötve a GND jó vastag vezetősávval. Szerintem az az oka hogy 1-1 nagy kondenzátort használok puffernak, nem pedig több kisebbet:S De megvárom még Bassmaster véleményét, hátha felnéz és mond vmi jót. Azért kösz a segítséget
(#) ODU válasza ODU hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Még annyit hogy ha kikapcsolom a trafót és csak a pufferekről megy akkor nincs zúgás
(#) Bassmester válasza ODU hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szerintem is földelési gond van. A védőnulla nincs véletlenül rákötve a testre? Ha rá van, akkor szüntesd meg azt az állapotot. A trafód is rendesen megszórhatja a körülötte lévő vezeték gubancot. A bemenet földje ne a csillagpontba menjen a Te esetedben, árnyékolt kábellel vezesd a végfok bemenetére a jelet, az árnyékolást pedig a végpanelen, a bemenet közelében kösd a testre. Csak a 7294 modul búg? A másik az nem? Egy tápról megy a két modul?
(#) ODU válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Lehet hogy igazad van ezzel a szórással kapcsolatba, mert ahogy mozgattam a dolgokat, most talán jobban zúg, egyébként a trafó külső része nincs letestelve. Mind a 3 TDA7294, csak az egyik sztereó a másik mono. A sztreo megy a felső két hangfalhoz, mind a 2 búg, a mono a mélynyomóba megy, azon nem hallom hogy búgna, de ennek szerintem csak az az oka hogy nem vmi erős a búgás és talán még azt nem adja ki a mélynyomó de szerintem az is búgna. Ja és mind a 2 egy tápról megy
(#) Bassmester válasza ODU hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
A sztereóban benne vannak a bemeneti 22k-s ellenállók?
Ha rövidre zárod a bemenetet akkor elhallgat? Ezt még próbáld ki.
(#) ODU válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
rövidre zártam, ugyanaz a helyzet. Nem egy nagy búgás de halk zenehallgatáskor idegesítő. Egyébként potméterek vannak a bemenetek után. 47K
(#) Kovidivi válasza ODU hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Nekem a kábelezéssel szokott gond lenni. Rendesen meg kell csinálni, minél rövidebb, annál jobb, és csillagpont. Ha ezek után is búg, akkor azt a trafó okozhatja, vagy valami más zavarforrás szerintem.
(#) Bassmester válasza ODU hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Akkor a táppal van gáz. Kell neki rendes toroid és egy jó pufferblokk, új kondikkal, aztán bele egy fémdobozba.
(#) ODU válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szerintem mind2 dologban van vmi. Felcseréltem a kábeleket és az egyik hangszóró kicsit jobban búgott, a másik meg hogy ezek már valóban kb 20 éves magyar gyártmányú pufferek, és kb a trafó is hasonló korú lehet ha nem régebbi (13kg 300W os és 50W-ot disszipál üresjáraton...)
(#) ODU válasza ODU hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szerintem megvan a hiba, nem fogjátok elhinni de a jack kábel van megtörve tőbe:S
(#) djgombi válasza ODU hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Uhh ez durva
(#) ODU válasza djgombi hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
A másik meg hogy nagyon zajos a hangkártya a gépben, mert mp3 lejátszóval nem zúg, legalábbis az már tényleg nagyon minimális, ezt gondolom nem is lehet orvosolni
(#) Bassmester válasza ODU hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ezen hibákkal szerintem nem búgott volna rövidrezárt bemenettel.
(#) ODU válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Akkor tisztázzuk, te hogy érted ezt a rövidre zárást? lehet hogy én nem csináltam valamit jól
(#) ODU válasza ODU hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
az erősítő és a sz.gép között nem alakulhat ki földhurok? és innen a zúgás?
(#) kefe13 válasza ODU hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
De de !!!
(#) hapro válasza kefe13 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
1db vezetéken hogy alakul ki a földhurok?
(#) ptesza válasza ODU hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szerintem a te erősítődben be van kötve a védőföldelés, nem kettős szigetelésű. A pc ben biztosan be van , az mp3-ban nyilván nincs.
Következő: »»   145 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem