Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LC mérő
az ellenállásokkal semmi gond csak a tekercs az 1nF kondi meg a 33nf-es gondi birizgál engem hogy ilyen furcsa tipusúak, rendes hagyományoz kondi nemjó bele meg tekercs?
És mégvalami hogy kvarc az a kristály nem?
Olvasd el a cikket figyelmesen, és utána kérdezz! Minden kérdésedre válaszolni fognak, de előbb próbáld meg átlátni az egészet.
A beszerzésre pedig felajánlottuk a segítséget. A quarz az a kristály. 20 MHz-es cca 50.- Ft.
Azok nagyon is rendes és hagyományos kondenzátorok és a tekercs is az! 30-40 éve mást nem is alkalmaztak egy valamirevaló készülékben...
A két 10µF-os tantál helyett a kitben 15µF-ost látok. Mindegy melyiket használom? Egyébként nekem az 1nF helyén 1000pF 5%-os stiroflex kondik vannak. Nagyon nem is kellett sokat válogatni közülük hogy 1%-on belülit találjak. A 33nF helyén meg akkor váltóra készült kondi kell, mert annak kicsi a vesztesége? Az meg ha minden igaz Deguss jóvoltából megoldódik.
Akkor folytatnám ... , ha már így bedobtad a készülő műszert . Ezt a dobozt találtam , szűken de befér (előlap ráégetett +20 ).
- 10-15 µF is jó, de azért több ne legyen.
- 1nF és az 1000 pF csak feliratozási különbség, az 5%-os kondiból statisztikailag kb. 50% eséllyel válogathatsz - már ha van mivel- 1%-ost, ha gyárilag nem válogatták már előtted ki. A régi REMIX-ek tartják ezt a trendet. - Igen a várófeszültségre készült ( 250-300 VAC egyébként zavarszűrésre használt) kondik kicsi veszteségűek, és ezért ide is jók. Üdv. P István
Szép lett! De remélem, az enyém mégszebb lesz. :yes:
Amilyen jó ez a kis műszer, annyira negatívan fogott meg a "külcsinye". Talán nem haragszanak meg a fejlesztők, de nekem az alkalmazott kapcsolók típusa egy ilyen - egyébként esztétikus, - filigran kis műszeren valahogy nem tetszik. Az első pillanttól tudom, hogy nekem nem olyan lesz. A minap meg is találtam rá a megoldást, mert találtam 2 x morse reed csövet, így nem kétséges, hogy valamilyen mágnest fogok mozgatni műanyag gombbal. De majd mutatok képet, ha már ott tartok...
Ez csak a fiókban talált lehetőségekből készült , kijelző is kompromisszum , mivel nincs igazán hely a dobozban.
Hétvégi barkács eredménye , sokkal szebb és jobb kivitelt lehet csinálni , tudatosan megtervezett előkészítő munka után .
Kicsi a méréshatára, kifutóban levő drága PIC.
Jobban jársz ha az LCM3-t építed meg.
Szoktam látni és csodálni a munkáidat, - szépek. :yes:
Oké ennyi biztatás után már csak az LCM3-at fogom megépiteni!
Építenék LC mérőt, egyszerűt, akár analógot is, pár százalék hiba megfelelő, fontosabb hogy magas mérési tartománya is legyen. Pár száz H illetve 10.000 uF. Ötletek?
Köszi
Áramgenerátorral töltsd a kondit, és mérd az időegység alatti feszültségváltozást. Feszültséggenerátor kellene az induktivitásmérésnél, és az időegység alatti áramváltozásból kiszámolható az érték.
De én egy műszert akarok, minél egyszerűbbet, több méréshatárral, akár 5% hibával.
Kijelzésre van 71 DA 100 uA alapműszer vagy digitális olcsó multiméter. Nem vagyok szakmabeli.
Fojtótekercs, kimenő tr.
Kisebbnél meg hangváltó tekercs, stb De kapcs. tápokba induktivitást is. A probléma az, hogy az olcsóbb, sokat tudó multiméterim sorra becsődöltek, az egyik kapa, a másik 6 mérési módból kettőt! tud már csak. Az olcsó, régebbi 10 éves alap multik meg elnyűhetetlenek. DE!!! A BARÁTOMTÓL KÖLCSÖNKÉRT DRÁGA, PROFI SOK MÉRÉSI FUNKCIÓVAL BÍRÓ MULTIMÉTEREK IS GYENGÉLKEDNEK PÁR ÉV UTÁN, Ő MONDTA, HOGY EZ-MEG SEM JÓ RAJTA. Ezért akarok egy amatőr célokra alkamas megbízható, egyszerű műszert. Fenti célokra bőven elég szerintem kb 5% pontosság.
20 H-ig és 100.000 µF-ig tud az LCM3. Elektromosan jóval egyszerűbb és szélesebb méréshatárú min analóg megoldások.
Az általad felsorolt alkalmazásokra is jobb mert közelebb lesz a mérőfrekvencia ahhoz amin végül üzemel az induktivitás, Az analógok (pl mérőhíd) elég alacsony frekvenciával mérnek. 20H felet, ha jól tudom nem nagyon tekernek fojtót HIFI -re, de ha mindenáron kell a 20H feletti mérés akkor más megoldás kell találni.
Sziasztok,
nekem ma lett kész az LCM3-am, a szokásos szöveget most elhagyom, olvastam a topicot, tele van, de azért annyit mondanék, hogy leesett az állam miket tud, és köszönöm deguss és p.istván. Nagyot alkottatok. Kisebb nehézségek árán beindult a masina, egy két problémám akad vele, de ahogy olvastam ezt majd az 1.2-es verzió tökéletesen orvosolja, viszont lenne egy kis gondom, talán tudnátok segíteni, az lenne a gondom, hogy a kontrasztom elég gyatra, a modul amit használok, az egy DV1602-35R. Namost az az érdekes dolog áll fenn, hogy nálam akkor a legerősebb a kontraszt hogyha a Vo lábat a potival a földre húzom, ezt nem igazán értem. Mint ahogy azt sem, hogy bár az adatlapja megvan, de a lábkiosztás mást mond. Pl a betáp is fordítva van mint az adatlapon. Hozzáteszem, most szépen működik a műszer csak nem jó a kontraszt. Nincs valami ötletetek?
Igazad van. A kimenő meg mérhető rezgőkörként.
De a sok mérési móddal és tartománnyal rendelkező digitálisokkal akkor is fenntartásaim vannak. Mérem az akufeszt, 16V. Körbetekerem a méréshatárváltót, 14,3 V. PL szívesen építenék egy 20 mA-20 A méréshatárú CSAK ampermérőt, AC/DC kevés méréshatárváltással, EGY sönttel.....
Szia!
A kontrasztnak lehet egy kis negatív feszültség kellene, ahogy a 6. oldalon látható (bár arra csak szélsőséges hőmérsékleti tartományban lenne szükség) Meg itt nem is áll rendelkezésre negatív fesz. Üdv. P István
Hát akkor lehet, hogy ez így marad. Csak azt nem értem, hogyha az adatlap szerint, az 1-es láb a föld, 2-es a +5V és szintén adatlapon átszik, melyik az 1-2 láb, a valóságban ez a két láb pont fordítva van. Így működik a kijelző. Nem elképzelhető, hogy R/W E Vo RS lábak is össze vannak kuszálva szerinted? Nagyon nem merem magamtól csereberélgetni, nehogy baj legyen.
Mi a véleményed? Lényegébe most minden adatlap szerint van kötve csak az 1-es 2-es láb van megcserélve.
Ha fel lenne cserélve, akkor nem egyáltalán működne.
Ez Vss<-> Vdd csere, viszont elég érdekes...
Pedig így van jelenleg is, már azt hittem lüke vagyok, többször is ellenőriztem és így van, sőt, a háttérvilágítást ki sem lehet iktatni, pedig az be sincs kötve, az A K ra gondolok, simán lecsapolja magának a +5V ból, hát én meg elnyírtam a vezetősávját, nekem ne szipókázza a drága elemet.
Na, akkor ez szerintem így marad, nem tudok mit kezdeni a fókusszal, kár mert halvány, de legalább szuperül mér.
Doncso! Te ott valamit elkötöttél. Néz körül!
Vagy a kontrasztot a földdel? (ezért csak lecsavarva a trimert lehet látni valamit)
Látni kellene!
Az volna a kérdésem, hogy az LCM3 R5-ös ellenállása a rajzon 7.5k.Viszont találtam egy másik rajzot, amin 10K.Mennyire kritikus ez az érték?Betehetem ide a 10k-t, vagy kell a 7.5k?
István és Laci, figyeljetek.
Az a baj, hogy miután a kijelző csak akkor hajlandó működni, ha az "adatlap" szerinti + és GND-t felcserélem, tehát a jelenlegi bekötésbe 1-esen van a + és a 2-esen a GND. Holott adatlap mást mond. Innentől fogva nem hiszek az adatlapnak, de akkor honnan tudjam , melyik láb melyik, és mit hová kössek? Nem állítom, hogy az E-R/W stb láb helyesen van bekötve, bár István, pár hsz-el feljebb azt mondta, hogy jó különben nem működne, de ha jól van bekötve , azaz nincs felcserélve akkor meg miért nem jó a kontraszt. Ezt nagyon nem értem. Üdv. |
Bejelentkezés
Hirdetés |