Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   391 / 1385
(#) pako válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Az ötlet jó, bár ehhez egy UV LED is elég lehet. A mechanika nem olyan nehéz, csak türelem kell hozzá. (Bővebben: Link)
Van valahol egy 1mW-os pointerem, befókuszálom a lehető legkisebb pöttybe, és addig hajtom 50KHz-en, amíg meg nem hal, vagy neki nem áll rezet szublimálni.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 1, 2010
 
Uraim!

Immáron harmadszor szólok, hogy ne rendezzetek szájkarate versenyt a topicban!
A legközelebbi ilyen, szájtépős-csakazértisvitatkozós esetben lejegelem a témát, ami senkinek nem lesz hasznára. Ezt nem fenyegetésként mondom, hanem a miheztartás végett.
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
A két pdf amit csatoltál miben különbözik?
(#) llaci56 hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Válasz Pulyka (#624009) -hozzászólására.
Ez csak azért érdekes, mert tudtommal a germicid cső alkalmatlan a P20 -hoz. 400nm -es fény kell, ez pedig 250 nm körül van.
(#) pici válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ugyan az, csak az egyik negatív, ahogy kérted
(#) gulasoft válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
A p20-hoz jó a germicid cső, kb. 20-25 perc perc. A gyári lakkoshoz nem jó. Nézzétek meg az uw cree ledeket a chipcad-nél (ha van rá anyagi keret), az mind a kettőhöz jó.
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Nézd meg Te is légyszi, mert Én mind a kettőben fekete alapon fehér vezetékezés van fekete bga256-os felirattal.
Nekem spec pont így kell, de csak nehogy félreértés legyen.
(#) dizi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Meg néztem a típus SYLVANIA G15W ez igazából 253,7 nm-es cső
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Felraktam a nyomdának menő fóliára, 24,5mm a fekete rész, a szélső vonaltól a szélső vonalig 23mm. Hát erre egyébként én is kíváncsi leszek mert a 600dpi-s canonunkon olvashatatlan a bga256, viszont most jut eszembe, hogy ezt tükrözni kell, viszont nem tudom hogy lehet a pdf-et tükrözni. Futok vele pár kört.
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ha el tudod küldeni tükrözve csak az inverzet előrébb lennék.
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Igen, biztosan sok függ a felülettől, de a vasalóval nem volt ennyi bajom!

Az a gyanúm, hogy a henger miatt a nyák és a papír csak egy csíkban melegszik, ezért amikor átér a henger alatt, és nem tapadt oda rendesen, az leválhat, eltépve ezzel a festéket. A vasaló egyöntetűen melegítette, így ilyen nem fordulhatott elő.

Megjegyzem régen csak HP nyomatokat vasaltam, ami úgy tűnik nagyon nem mindegy! Bánom már az OKI-t, mint a kutya!
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
A végén átmegyünk galvó építésbe is!
(#) Attila86 hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Azt hittem nagyobb érdeklődés lesz az 500Ft-os oda-vissza forgó motor iránt.
(#) gulasoft válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Sikerült tükrözni, akkor ma este megkapom a fóliát, nem tudom mennyi időm lesz vele foglalkozni, de ha a másikat úgyis meg kell csinálni, akkor beszorítom ezt is.
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia! Amúgy ez ,hogy forog oda vissza ha AC 230V-ról megy és csak két kivezetése van? Lehet az eredetit is használni mindkét irányban csak az irányváltáshoz szét kell szedni és a kis pöcköt átfordítani a másik irányba de ez ugye nem megoldás
(#) sucuka válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Lehet, hogy negem is érdekelne, de én meg messze vagyok tőletek.
(#) Attila86 válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia!

Ez is 230V-os de ennek három kivezetése van.
(#) pici válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ok, végül is nem kell tükrözni, mert teszt és majdnem szimetrikus, a feliratnak sincs jelentősége, csak a vezető/szigetelő megmaradásának.
Abban biztos vagyok, hogy a nyomda nagyobb DPI-vel képes kinyomni és szebb lesz az ábra. A levilágítás minősége és kimaratása lesz az érdekes.
köszi
(#) luxmanpower válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Lehet hogy rosszul látok, de én egy piros, fekete, és egy sárga vezetéket látok a képen
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Az más Nem vettem észre!
(#) titi válasza luxmanpower hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szerintem azért kérjétek meg, hogy tegyen fel az oldalán látható adatlapról képet.
Nekem is van egy 3 kivezetéses hasonló méretű motorom, de azon azért van 3 kivezetés, mert 115V-ról is megy. Tehát nálam a harmadik szál az középleágazás.
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
A maratás olyan lesz amilyen. Jelenleg a buborékos maratómban a maratóanyag irgalmatlan szép kék és fehér kristályokat képzett. A kék az gondolom rézzel telített, azokat valahogy ki kéne szedni, de a buborékok meg a fűtés úgyis szétveri őket (sajnos), majd rakok fel előtte egy képet róluk.
Az előhívás után csinálok egy sacanelést, 4 darabot raktam a fóliára egymás mellé, legalább meg lehet nézni az egyenletességet is. Utána lesz csak marva, mert irgalmatlan hideg van a műhelyben, az előhívó megkásásodott, de abból keverek egy újat 10gramm nem vág földhöz.
Viszont majdnem ideális idő a fóliázáshoz
Amit csinálok azon lesz pozíciórajz, majd rakok fel képet arról is, az is fóliából lesz.
(#) patexati hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Sziasztok! Akit érdekel a savazás eredménye és ki szeretné próbálni az tegye meg mert megéri! Egy kis langyos víz és egy kis vasklorid és ebbe bele a csiszolt zsírtalanított nyák, mozgatni,hogy egyenletesen marja meg a felületet (mikrómaratás) Utána lemosni jól vízzel és denszesszel (ez fontos mert marad egy oxid réteg és nem jó utána) és mehet a gépbe! Sok szerencsét!
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Milyen motor nincs róla több információ?? Ha kefés lenne az volna ám az igazi a triakos fázishasításos szabályzáshoz! Ez az az előmaratás egyre jobban tetszik most tesztelem igen jól fel ragd a toner nem jön le szinte megérni levakarni csak oldószer szedi le de a helye utána is megmarad
(#) patexati hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Sziasztok! Részemről a project lezárva! A savazós módszer minden várakozásomat felülmúlta! Eltaláltam a hőfokot is a laminálón ez most kijelentem tökéletes! Most kéne egy makrós gép Ami tudtam lefényképeztem! A lényeg talán látszik! A jobb oldalán az első 4 vonal 0,1 mm-es az első kettő közt a távolság sem sokkal több!! pici próbáld meg a BGA-t ezzel a módszerrel! watt szerintem az oki is jó lesz! Ja ami lényeges alámarás semmi! Pedig kb 15 másodperc alatt marattam le peroxidosan! Most indul az első éles nyákom egy LCM3 az nem okoz neki szerintem semmi problémát! 135 grammos műnyomót használtam ezt még hozzáteszem és HP laserjet 6L nyomtatót!
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Nem tudok vele betelni nagyon jó Többet tud mint kell mert én nem igen használok 0,3 alatti sávokat Ez meg a 0,1-et is tudja! Az első nyák!
(#) titi válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Úgy látom, fizetés után be kell szereznem egy laminálót.
Neked a 3000FT-os van?
(#) sucuka válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Gratulálok! Szép munka!

Estére beleásom magam az 5000 Ft-os lamináló gyári szabályozójába.
Szépen visszafejtem a rajzot, aztán meglátjuk hogy lehet "alakítgatni".

Ez a tisztítási módszer nagyon jó lehet.
(#) kaqkk válasza mex hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Én meg kb egy éve vetettem fel a lamináló használatát ! Akkor "kinevettek "
Következő: »»   391 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem