Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   398 / 1385
(#) zombre válasza watt hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Szia watt !
Milyen OKI printered van ? És milyen tonert használsz hozzá ? Eredeti vagy után gyártott ?És mennyire van tele a henger festékkel .Szerintem ezek nagyban befolyásolhatják a végeredményt.Nekem OKI b4100 printerem van de sajnos az olcsó után gyártott tonerek nem váltak be nekem sima átlátszó eredeti lézer fólia nyomatásra sem még duplán szembe fordítva is hagy kívánni valót maga után .Tevezem hogy veszek eredeti tonert ami sokkal drágább, de már azt se bánnám mert ez csak nyűglődés így.Ígaz nekem nincs laminálóm gyári.De van fénymásolóból kiszerelt gumi hengerem meg üvegcsöves vonalhősugárzóm, így adott a feladat.Valaki erősítsen meg
az elképzelésemben .Ez a technológia forradalmasítja az amatőr hobbi nyáklemez készítést .És talán jobban kézben tartható mint a vasalós megoldás .
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Na én kíváncsiságból lelamináltam egy kopasz nyákra az eredmény ugyan olyan kb mint amiket tegnap az előmart nyákra nyomtam!
(#) kaqkk válasza zombre hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
A fénymásoló gumihengerpárja teljesen ugyanazt csinálja mint a lamináló, én előrébb tettem fel képet
egy hőfokszabályzás nélküli tesztről ! Nyugodtan belefoghatsz a projektbe . Ez a téma azért szól a laminátorról mert az bárki által elérhető beszerezhető
(nemúgy mint egy fénymásoló hengerpár)
(#) sucuka válasza sucuka hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Már javítom is ki magam: Sima NPN tranyó, viszont elég idióta kódolással.
(#) Frankye válasza Chokapick hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Egyszerűen levágtam róla a dobozt, egy snitzerrel (tapétázó kés). Feloldottam nitrohigítóban (vagy észter higító volt? Isten bizony nem tudom már, nem emlékszem!), úgy, hogy egy befőttes üvegbe beledobtam a gyantatömböt, rá a higítót, lezártam, és egy pár napra "kint felejtettem" a műhelyben. Mikor néztem, a gyanta már "eltűnt", kikenve a panelra kiválóan terült, jól lehetett utánforrasztani. Az állaga gyakorlatilag a higítóé.
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Azzal a festékkel nem nehéz hidd el! Nálam csak a festék a bukta, ez már tuti! Majd meglátod, hogy mi lesz a te általad nyomtatott rajzolatból, ha átengedem 195°C-on! Az enyém meg meg se folyik még ott!
(#) zombre válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Még annyit hogy két vonalhő van a gyári laminálóba vagy csak egy ?
Valószínű hogy ártani nem árt bele kettő de eggyel is működik.
Köszönettel a gyors választ .
(#) watt válasza zombre hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Írtam az imént, B2200, és gyári új toner, majdnem tele, már amennyire egy új nyomtató tele van...
(#) elektromos válasza watt hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Nem tudom kinyomtatni rendesen, mert ezt már a nyomtatóm sem tudja. A tervet kűld átt légyszí
(#) watt válasza elektromos hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Akkor lehet, hogy a pdf szórakozik, mert nem csak te vagy ezzel így! Felteszem ide a tervet.
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Na nem hagyott nyugodni a dolog! Lehet úgy tűnik magamat ismételgetem de számomra most egy nagyon meggyőző tesztet hajtottam végre! Mégpedig: a neked küldött teszteknél használt hőmérsékleten átküldtem egy simára fényesre csiszolt nyákot és a nyomat úgy ahogy rátettem lejött! Semmi nem tartotta rajt rá sem tapadt! Szerintem oltári a különbség! Most küldöm még egyszer át!
(#) kaqkk válasza zombre hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
A laminálóban fűtőszál van mindkét hengernél
ez lassúbb felmelegedést és alacsonyabb áramfelvételt
produkál (az enyém ha jól láttam 200w os )
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Úgy tűnik festékenként más technológia szükséges. Erről is szót kell ejteni majd a cikkben! Ezek mind értékes tapasztalatok!
Az egyértelmű, hogy egy száraz, szennyeződésmentes, maratással felületnövelt nyák, csak jó lehet! Nekem nem sikerült még ilyen felületet kialakítani, ez tény. Igyekszem majd megoldani ezt is!
(#) Chokapick válasza Frankye hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Ok.koszi a valaszt,majd beszamolok az eredmenyrol
(#) elektromos válasza watt hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Ez miben van? Eagle?
(#) watt válasza elektromos hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Írj egy e-mailt, megbeszéljük!
(#) elektromos válasza watt hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
ment
(#) zoox válasza watt hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
mivel is lehet megnyitni (circutmaker2000)
(#) elektromos válasza zoox hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
én is arra tippelek
(#) zoox válasza elektromos hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
és kinek van password-je hogy fel tudjam rakni talán wattnak
(#) elektromos válasza zoox hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
sajna már rég töröltem, mert rá álltam a sprint layout-ra
(#) zoox válasza elektromos hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
ja én is azt szeretem de az EAGLET kellene nyomnom mert a melcsi helyemen aztatat használják és....
(#) zombre válasza watt hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Elszomorít amit írsz így nem sok reményt látok az én alig használt OKI-m ból többet kihozni mint te .Mégha megveszem az eredeti OKI tonert ....
De akkor melyik típusú printer az ami tényleg feketét nyom Mert az enyém is inkább szürke meg foltos az után gyártottal.
Van egy öreg HP- leserjet 4 plus-om lehet hogy abba kellene tonert vennem az meg 20.000ft kb.De ha az se jó akkor
(#) zoox hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
nagyon pörög ez a fórum alig tudok lépést tartani de ugy látom watt nagyon szupi nyákot csinált alig várom a cikket
(#) elektromos válasza zoox hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
én holnap kezdem az Eagle-vel valo ismerkedést
(#) zoox válasza zombre hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
nekem is HP 5L volt és idővel szürkült a lenyomat pedig gyári toner volt benne csak öregszik ,vettem 1 használt SAMSUNGOT amibe kaptem 1 vacsi uj gyári tonert de a nyomat nekem is foltos és ha nagy fekete felületetet nyomizik akkor látszik hogy szürkül (ha valaki tudja hogy lehet több festékkel nyomizni az nagyon jó lenne)
(#) zoox válasza elektromos hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
akkor jó... és jó ...:shocking: (bocsi)
(#) zombre válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Még ezt szeretném tudni mielőtt belevágok a fúrás faragásba, Úgy van elhelyezve a vonalhő mint ahogy rajzoltam? Vagy a gumi hengerek felett ill alatt van a takaró lemez csúcsában ?
köszönettel
(#) kaqkk válasza zombre hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Nálam a felső hengerben van elhelyezve
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Na én barom! Ha előbb gondolkoztam volna! Kinyomtattam a tervezőprogramból a tesztedet ez meg tökéletes mégsem a nyomtató nem tudja feldolgozni hanem elugrottak a konvertálás miatt valahogy a padek!
Következő: »»   398 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem