Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   36 / 1682
(#) vanzerr hozzászólása Jan 27, 2007 /
 
Sziasztok!
Elkészült az első "vasalt" NYÁK lapom, talán nem is olyan rossz.
(#) Prinner válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 27, 2007 /
 
Egész jó, de amint látom a jobb oldali egy kicsit selejtes lett. Egyszer én is kipróbáltam, de áztatás után a papír lehúzásakor a papíron maradt a festék egy része...
Azóta inkább fotózgatok, szerintem ezzel a módszerrel lehet a legjobb minőséget elérni házi körülmények között. Persze ez a legköltségesebb, meg a legtöbb munkával járó, valamennyi módszer közül.
(#) vanzerr válasza Prinner hozzászólására (») Jan 27, 2007 /
 
Köszi, a jobboldali csak a papír meghosszabbítása a bal oldali az igazi lenyomat. Tapétamintába nyomtattam ki az áramkört, hogy legyen elegendő nyomat ha véletlenül az egyik nem sikerül.
Már én is gondolkoztam a fotózáson csak még nem teljesen vettem rá magam a dologra, illetve először ezt a módszert szerettem volna kipróbálni.
(#) dB_Thunder válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 27, 2007 /
 
Idézet:
„Elkészült az első "vasalt" NYÁK lapom, talán nem is olyan rossz.”

Az én minőségi elvárásaimnak bőven megfelel !!
Én még mindig kézzel rajzolom a nyákjaimat , de már nagyon unom, gondolkodtam a fotó eljáráson is csak ne tartana 1 nyák elkészítése közel 1 napig...most olcsó lézernyomtatót vadászok mert +igértem magamnak , hogy többet nem rajzolgatok kézzel.
(#) szabi83 hozzászólása Jan 28, 2007 /
 
végre ezt is össze doptam.. :buck: :pias:

subamp.jpg
    
(#) qssty válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
ha jol sejtem akkor ez egy 100 W-os végfok.vagy tévedek?
(#) szabi83 válasza qssty hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
nem tévedsz, ez egy tda7293-as végfok


:yes: :yes:
(#) qssty válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
sztereot csináltál vagy csak monót?2x100W vagy 1x100W?
(#) szabi83 válasza qssty hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
szted a kép neve mi??

ha megvan, akkor már tudni fogod
(#) qssty válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
jujj most nézem csak...subamplifier
(#) szabi83 válasza qssty hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
igen, tehát egy darab végfok 1*100W :bohoc: :awink: :buck:
(#) qssty válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
igy már vágom.okok
tudnál róla több képet mutatni?
(#) szabi83 válasza qssty hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
10 alkatrészből áll, nincs sok látni való rajta :yes: :yes:

meghát este fényképezni.. :no: :no:
(#) fureszk válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
gratulálok, te "tda-zabáló"!
(#) Topi válasza fureszk hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
Hát akkor most megint én... Mindig agyfrászt szoktatok kapni hogy: "Topi!! De baromi jó ez a kijelző, hol vetted? Milyen típus?"

A mostani projektem egy túlfeszvédő elosztóba épített 4 kimenetű időzítő óra. Magyarul egy szabványos hetes időzítő óra, csak 4 in 1

Az egészet egy PIC16F870-vezérli, a kijelző meg STN. Cikket írni fogok majd róla, csak nem dobozolom még be, mivel megtelt a PIC Kicsi a 870-es úgyhogy most várom a 18F3220 vagy 18F2220-amat, hogy azzal megépítsem (kiveszem és beteszem az új PIC-et)

A lényeg az, hogy be tudod kapcsolni, hogy pl minden hétköznap este 6-kor kapcsolja be a 3-as kimenetet majd 10-kor ki. Vagy csak hétfőn, vagy csak hétvégén... Szal bármi. Programokból szinte korlátlan (csak eeprom korlát), de a 2 digit miatt 99 programban maximalizáltam.

Amint kész az új PIC-kel, máris cikkeződik ki idö.. hönn

Egyébként ez egy speckó kijelző dőlt betűkkel (ékezetes)
Képes 8 bites / 4 bites / SPI módban működni. EA DOG-M kijelző, és külön lehet "ráfűzni" a háttérvilágítást. Ez egy COG kijelző szal elég vékony...
(#) Topi válasza Topi hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
És mégegy...
(#) Frankye válasza Topi hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
Fúúúú, apám! Ez naon tuti lett!!!
(#) MPi-c válasza Topi hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
"Topi!! De baromi jó ez a kijelző...." meg a többi!
(#) Topi válasza Frankye hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
Kötönöm :buck:
Zárójelben jegyzem meg, hogy az a folt a kijelzőn még a védőfólia...
(#) Topi válasza Topi hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
Másik totyikban felmerült a nyák levilágító, végül is ez is "ki mit épített"
http://topi.xdt.hu/blog_32.html
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
Remélem ebből lesz tényleg cikk, mert az időjárás állomás és a scrollozó kijelző elmaradt...
(tudom nincs időd...)
Amúgy tényleg tettszik. (van benne óra!!!!)
(#) gtk válasza vicsys hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
Sziasztok.

Lassan befejezem az LC mérőm.Csak a PCB saját tervezés ,a többi adott volt.Na meg az erdeti kapcsolást annyival kiegészitettem hogy az LCD háttérvilágitás külső tápnál bekapcsol.(+ egy jumper, ha nem akarsz hatervilagitast..)
(#) bbatka válasza gtk hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
Igényesnek tűnik. A képek minősége nem a legjobb. Ez a ferritrudas tekercs készítés szerintem nem szerencsés erre a célra. A készen megvehető az induktivitás vagy M4, M5 menetes ferritrudas tekercstestre érdemes elkészíteni.
(#) X Sügi X válasza bbatka hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
Nemsokára kész a potméter-forgatógomb-megvilágítóm... itt egy mórickarajz, hogyan is fog kinézni..
(#) fureszk hozzászólása Jan 30, 2007 /
 
Csá all!
Csináltam egy (le)világító tornyot. A képeket csatolom.
(#) tbence3 válasza fureszk hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
hm... Mért nem síma foglalatba tetted be?
(#) fureszk válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
nemvolt...
(#) tbence3 válasza fureszk hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
Szerintem célszerűbb lenne!
(#) Topi válasza fureszk hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
Érintésvédelem RuleZ!

Én még be is kábelcsatornáztam a dobozt... Tegyél egy porcelán foglalatot... Elmész bármelyik vill.sági szaküzletben és kb 200forintért tudsz venni olyan foglalatot, ami nem porcelán. Ill az egész nem. Maga az izzó foglalat porcelán, és ez a foglalat van rácsavarozva a műanyag házra...
A HgLi lámpát kvázi áteszi magát a műanyagon. Felforrósodik, és egy "emelettel" lejjebbre olvad
(#) szabi83 válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
így van... kell, mert bemelegszik a müa megenged -> a hgli-d meg puff orra esik.. -> kuka vehetsz másikat... kell neked az ? újra rüszölni? stb.. megéri?

szerk: Topi: nálunk 120FT
Következő: »»   36 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem