Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   539 / 1681
(#) raiman válasza vicsys hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Ez az M02-es műszerdoboz!
Lomexba vettem, nem olcsó 7200+ áfa
(#) Higgins hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Nagyon megtetszett a sokak által megépített forrasztóállomás, így én magam is terveztem egyet Atmega8 mikrovezérlővel. Kicsit az eredeti kapcsolást módosítottam, amit vzoole közölt, és a saját elképzeléseimet valósítottam meg. A páka hőmérsékletét egy rotary encoder szabályozza, és két nyomógomb is helyett kapott az előlapi panelen, amivel egy egyszerű menüvezérlést valósítottam meg.
Az egészet egy a HESTORE-ban vásárolt műszerdobozba sikerült beleaplikálni, így elég kompakt lett!


Amit tud:
-150-350 fokig szabályozható a hőmérséklet
-A mért és a beállított hőmérsékletet kijelzi
-Háromféle lépésköz állítható be, hogy 1,5,vagy 10 fokonként akarjuk állítani a hőmérsékletet
-Háromféle hőmérséklet értéket tudunk eltárolni
-A páka szabályzása PWM-el történik

Üdv: Higgins
(#) Higgins hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
Még két kép lemaradt a forrasztó állomásról!
Üdv:Higgins
(#) vicsys válasza Higgins hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Ez igen! Gratula!! :kalap:
(#) Tomi20 válasza Higgins hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Jól néz ki, de miért nem magyarok a feliratok?
(#) zolika60 válasza Higgins hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Szép lett. sok jó forrasztani valót hozzá. Nem túl vékony az a vezeték ami a páka csatlakozóra megy? Vagy nem a fűtőszál vezetékét látom a képen?
(#) raiman válasza Higgins hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Gratula!
Jól néz ki , igényes munka!
(#) gtk válasza Higgins hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Igen, jol nez ki ! A panelra en kivancsi lennek,..
(#) zoly15 válasza Higgins hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Szép lett!
De A 48W pákának nem kevés a 20W trafó?
(#) idlob válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
A pákában sincs sokkal vastagabb...
A trafó viszont nem tűnik túlméretezettnek.
(#) zolika60 válasza idlob hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Igazad van azt nem vettem észre.
(#) Higgins válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Nem kevés a 20W-os trafó neki!
Mindjárt gondoltam, hogy ezt szóvá teszi valaki. A páka egyenirányított kb. 25V-ot kap, és kb. 1,45 A-es áramfelvétele van így a pákának (megmértem)!
Bár melegszik rendesen a trafó...mondjuk egy 30W-os jobb lett volna bele, de nem kaptam épp olyat a boltban!

Ez pont annyira elég, hogy kb. 350 fokig felfűtse, több nem is kell. Megrendeltem a TME-től a páka saját trafóját, de fölöslegesnek tartottam beszerelni, mivel én nem forrasztok max 270 fokon, de általában 230-250 fok amit használok. Erre a teljesítményre meg épp elég ez a trafó. 200fokra kb. másfél perc alatt fűt fel.

A pákára 0,8-es vezeték megy, amit vékonynak látsz az a 240V-ot kapcsolja!

...és miért angol szöveg??
...nos mert szeretem az angolt!

Üdv: Higgins
(#) Abukodonozo válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Bocs a késő válaszért: értem, még kisérletezem én is vele!

Higgins! Szintén le a kalappal! :wow2:
(#) Peter911 válasza Higgins hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Üdv!

Mi is építettünk (nem egyedül akarom learatni a babérokat csak ezért a többesszám), ehhez hasonló pákaállomást egyszerűbb vezérlővel és kijelzővel mindez kapcsolóüzemű táppal. Ez utóbbi miatt, mint javaslat, bátorkodtam ide írni...
3843-as vezérlő IC-vel, FET-tel, kistrafó, stb. Nekünk sikerült egy nagyon hasonló gyárit szereznünk és kissé átalakítottuk, de 8-10 éves videónak a tápjából is át lehet alakítani...
A táp FET-et és a kapcsoló FET-et hűteni kell egy alulemez segítségével a 60-80W-hoz... De kis helyen elfér és könnyű az egész. Képeket nem mellékelek, mert nem akarom szétszedni, de működik..
Csak mint ötletet szerettem volna megjegyezni a hálózati trafó kiváltására...
(#) nagy hoho válasza raiman hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Nagyon szépen alakul! Egyre kíváncsibb vagyok a végkifejletre.
(#) Higgins válasza Peter911 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Elsőnek én is kapcsolóüzemű tápban gondolkodtam, de mivel nem volt megfelelő rajzom, és mostanában nincs sok időm kísérletezgetni új kapcsolásokkal, így maradt a sima trafós megoldás. FET-es vezérléssel viszont próbálkoztam, de az nem jött össze, így maradt a MOC féle optotriak.

Mondjuk nem lett nehezebb mint egy hasonló képességekkel bíró gyári állomás. Ha meg anyagköltséget nézek, akkor mindenképpen megérte megépíteni, mivel kb. ~11 ezer Ft-ra jött ki az egész. A szomorú az, hogy ebből maga a műszerdoboz volt 5000Ft. A trafó maga röhejesen olcsó volt. kb 1600Ft-ért hozzám vágták, plusz az AVR ,LCD,stb.
Ha ugyanezt kapcs. üzemű táppal oldottam volna meg, lehet ugyanennyi lett volna.

Ennyiért egy gyári forrasztó állomás fele ennyit se tud,és nem is beszélve arról, hogy ez jó alkalom volt a programozást gakorolni.

Üdv: Higgins
(#) raiman hozzászólása Feb 10, 2010 /
 
Üdv Minenkinek!
Ma elég sok időm elment a labortáp hátlapjával, de (szerintem) megérte a ráfordított időt
(#) Petroimro válasza vityuska hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Ezt inkább IDE kéne.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Feb 10, 2010 /
 
Sziasztok,egyenlőre félkész állapotban vagyok egy "edison14" által bemutatott labortáppal,és egy "Topi" féle feszültség mérővel.Majd ha kész leszek teljesen,dobok fel képet a végleges állapotról.A feszmérő egész jó,bár pár század voltot folyton ugrál.
(#) nagy hoho válasza raiman hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Szerintem is megérte. N° 1
(#) Báddzsó hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
Sziasztok, én az elmúlt egy hétben smd beülteltő robot voltam. Azt hiszem jogosan mondhatom ezek után, hogy rendelkezem smd beültetési gyakorlattal.
össz 200db készült most, funkciója, akku fesz őr: 11,6V alatt világít pirosan! kedvencem a SOD-523-as méretű mákszem dióda ami a led előtt van! (eredetileg sod323as lett volna, de ez jött...
Videóm is van a munkáról 0,2fps-mal...
(#) hapro válasza Báddzsó hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Ez a mákszem ez jó szöveg...
(#) llaci56 válasza hapro hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Egyszer az egyik unokabratyóm, aki rendszeresen gyűjti nekem a Kinder kapszulát, meg kérdezte, hogy mire is kell ez nekem. Kihúztam az egyik fiókot, amibe ezek a kapszulák pont beleillenek, és kinyitottam az egyiket. Azt hitte, hogy mák.
(#) klemo86 válasza Báddzsó hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Egy jó ötletet adtál Ha pofával lefelé forrasztja az ember be az SMD ellenállásokat, nehezebb lekoppintani a kapcsolást Tényleg szép munka.
(#) Báddzsó válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Az nem szándékos, ahogy a csipesszel megfogtam, úgy forrasztottam, egyszer fejjel lefele, egyszer normálisan. Ahogy esik úgy puffan módszerrel.
(#) klemo86 válasza Báddzsó hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Gondoltam Ha "titkosítani" kell, ez egy jó trükk lenne (ahol van pár aktív elem, és nem lenne egyszerű kimérni).
(#) 18david18 hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Ma elkészült a PC hőmérőm, ami soros porton keresztül kommunikál. Nagyon egyszerű felépítésű áramkör. Lelke a Maxim/Dallas Semicondustor által gyártott DS18B20, melynek mérési tartománya -55-től +125 fokig tart. Megoldható akár külső és belső hőmérséklet mérésére is. Vezeték hossza nem kritikus, akár 10-20m is lehet. Minitermo program letöltése, és futtatása után a tálcán illetve egy kis ablakban is megjelenik a mért hőmérséklet. A kis ablak eltüntethető, így csak a tálcán jelenik meg.

További képek
Kapcsolási rajz
Minitermo program letöltése
(#) vicsys válasza 18david18 hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Szép munka! :kalap:
Én is szeretem ezt a szenzort. Próbára 5m-es kábelt tettem rá a kinti szenzorra. Mint látható, tökéletesen megy vele. Bővebben: Link
(#) llaci56 hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
Nem tudom, minek csináltam egy sokadik levilágítót, de csináltam... Ráadásul készül még egy, de az ledes.
A második képet csak UV szemüveggel nézzétek!
(#) Peter911 válasza Higgins hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Szia!

Nem volt időm, tegnap válaszolni...Egyébként gratulálok, hozzá!
A kapcsitápot, amit aránylag olcsón megúsztunk, mert szerencsénkre az egyik barátom, szerzett egy gyárit és csak át kellett alakítanunk úgy, hogy a megfelelő teljesítményt leadja.... Ezzel ugye sok idő elment, ami jóval többet ér, mint amit te kifizettél a trafóért. Ha nem lett volna gyári, akkor mi is a trafónál maradtunk volna...
De azzal egyetértek, hogy anyagilag még így is negyede-ötöde a gyári árának....
Mondjuk neked is a doboz értéke dobta meg..
Nem túl drága ezért az 5000 Ft?
Nekünk, valami 1300Ft volt (, mondjuk egy egyszerű műanyagdoboz, de a célnak bőven megfelel.)
Mi a MOC féle triakot FET-el váltottuk ki optocsatoló nélkül így egyszerűbb és jobb is. De ezt egy másik barátom dolgozta ki.
Ez a TIM-munka...
Következő: »»   539 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem