Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   26 / 600
(#) szamóca válasza rhesus23 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Talán ilyeneket. (csak vicc)

junglebox.jpg
    
(#) zolika60 válasza hapro hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Azért az itt leírt dolgok egy része többször is ismétlődik az irományban. Egy része teljesen természetes, és van olyan állítás is ami egyszerűen nem igaz. :yes:
(#) Collector válasza hapro hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
"A világ legedzettebb, azaz legszívósabb állata a szúnyog."
Csak beleolvastam, de mutatok jobbat Bővebben: Link
Idézet:
„és pár percig −272 °C-on is bírják”
(#) _BiG_ válasza Collector hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Jaja, én is a medveállatkát akartam említeni cáfolatul.

De egy személyes érdekesség. Az iromány ezt mondja:
Idézet:
„Az átlagos emberi húgyhólyag kb. 370 grammnyi folyadékot képes tárolni.”


Nos, amikor egy műtétem után a gerincérzéstelenítő miatt nem tudtam vizelni normál úton, akkor a kirimánkodott katéter segedelmével másfél litert(!) - ami 1500 gramm - sikerült lecsapolni belőlem egyszerre.

Igaz, azt hittem szétrobbanok, mindkét vesém begörcsölt és leordítottam a nővérkék haját... de degeszre töltöttem a zacskót... Ja, a hólyagom köszöni, de jól van

Üdv!
(#) zolika60 válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Gondolom aki írta sosem volt sörözni.
(#) Gafly válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Na ezzel én is egészen pontosan ugyanígy voltam. Hát nem egy kellemes dolog az tény...
(#) Lázár Péter hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Üdv. Egy érdekességgel találkoztam régebben. Az erősítőm átalakítása során. Mivel "egybe hifi" volt eredetileg, a lemezjátszó a rádió és kazetta rész el lett távolítva. Újra lett dobozolva és ma már más készülékek csatlakoznak oda ahová ezek az elemek. A lemezjátszót kihagyva mivel az nem sztereó. Csinálgatom nagyban megtalálva a kellő csatlakozási pontokat, de gerjedt az eredeti tuner és tape bemeneti része. És itt az érdekesség a DVD esetén a negatív csatlakozást kellett eltávolítanom és íme működik rendesen. A nyomógombokkal szépen lehet váltani. Azért tűnik nekem érdekesnek ugyanis azzal, hogy csak a pozitív pólusokat csatlakoztattam rendesen átmegy a hang szép sztereóban.

Bekötés.JPG
    
(#) hapro hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Ez a találmány nagy valószinűséggel elfog siklani ilyen árak mellett soha nem fog kikerülni a tervező asztalról
(#) zolika60 válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Szerintem a múltkor sem akart bántani senki. Egyébként érdekes kísérlet, de nem hiszem, hogy elterjed.
(#) hapro válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Hát ára van az biztos.
Vajon a nyákkészítés lézernyomat laminálással topicba be fog kerülni, mint alternatív megoldás?
Már vennék is kettőt, ha nem lenne az a fránya tulajdonsága, hogy a papír meggyűrődik, akkor elveszti a képességét.
(#) varttina válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Emlékezz vissza, amikor megjelentek az első CD, vagy DVD írók, megfizethetetlenek voltak, és több száz forintért írtak meg egy lemezt. Pár éven belül úgy lement az áruk, hogy ma már szinte minden gépben megtalálhatóak. Remélem erre a nyomtatóra is hasonló jövő vár.
(#) CIROKL válasza varttina hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Úgy legyen ! De emlékezz vissza amikor pl -ul megjelentek a compackt kazetták , video kazetták , és ezzel egyidőben mennyi más rendszerű kazetta tipus el is tűnt ? Majd a piac az ami diktálja az elterjedését , de mi lessz akkor a sok tintával ?
(#) hapro válasza varttina hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Úgy legyen!
Viszont a blue-ray lemezekre sem jött túl nagy karrier. Pedig egy blue-ray író is már megfizethető, és lemezt is lehet venni jó pénzért. Igaz nem 60Ft-os DVD áron van, és az író sem 5000Ft, hanem huszonezrektől fölfelé, de mégis a megfizethető kategória. Aztán nem terjedt el úgy mint a dvd, és a cd.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Őszintén. Mit tárolnak az emberek otthon 25 gigán?
Ehhez az formátumhoz, most keletik fel az érdeklődést a HD videókkal. Veszteség mentes hangformátumból, ami hála istennek egyre népszerűbb, felmegy rá 40 lemeznyi.
De mivel játszod le?(PC-n kívül?)
Nagy tárolóképességű (akár 2terabájtos) multimédiára inkább terjed a HDD-s médialejátszó.
A jövő pedig a chip. A Nanochip most egy olyan mikroelektromechanikai tárolómegoldás kifejlesztésén dolgozik, amivel 125 gigabájt adatsűrűség érhető el egyetlen négyzethüvelyken.
(#) Macsek71 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Azért ott az is benne volt a pakliban hogy volt egy "szervezet" ami felkarolta a formátumot (cc, vhs, cd,dvd) és egyszerűen a többivel nem törődve csak ezeken a médiákon jelentek meg tartalmak ...

Pl: Magyarországon a szalagos magnót váltotta a kompaktkazetta, más egyszerűen meg sem jelent (nem volt hozzáférhető)...
De ugyanígy a videónál a VHS-rendszer ... más technika az "egyszerű" ember számára nem volt elérhető
(#) _BiG_ válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Nem, mert a laminálásos technika azt igényli, hogy festék kerüljön a nyákra a papírról. Ennél az új megoldásnál nincs külső festék, hanem a papírban van és benne is marad.
A két technológia nem kompatibális :no:
(#) hapro válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Nos..a helyzet az, hogy poénnak szántam.
(#) _BiG_ válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 

Én meg kevéssé kezeltem le a szmájlit.
Akkor vegyük úgy, hogy félig én írtam oda azt a bejegyzést
(#) hapro hozzászólása Feb 22, 2010 /
 
(#) dbase hozzászólása Feb 23, 2010 /
 
Eco-gömb.
- Helyettesíti a hagyományos mosószereket
- Maximális hatékonyság!
- Akár 3 évig, vagy 1.000 mosáshoz elég
Bővebben: Link
(#) _BiG_ válasza dbase hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Csak ha tereget és vasal is, akkor kéne
(#) Action2K válasza dbase hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Ingyen minta van? Úgy mint az alkatrészgyáraknál.
(#) Stadi válasza dbase hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Eddig mosómedvét használtam, de holnap felmondok neki, mert ez sokkal gazdaságosabb.
(#) lidi hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Igaz nem elektronika: Tüzifa aprító gép
(#) tatabike válasza lidi hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Jó kis gép. Régen nagyanyámnál is elkelt volna, mikor kézzel csináltam ugyanezt. Az a hidraulikus prés, ami áttolja a hasítón, nem lehet gyenge...
(#) hapro hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
(#) Action2K hozzászólása Márc 1, 2010 /
 
Gondolom, nem kell kommentelnem a képeket.
(#) Frankye válasza Action2K hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Uhhh... Nem semmik! Az utolsó (a rengeteg kapcsolóval, miegymással) micsoda vajh?
(#) rhesus23 válasza Frankye hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Cső teszter, az aljára van írva. Nekem tetszik az Fostex széles sávúval szerelt Horn hangfal. Hallott már valaki ilyent? Ha egyszer véletlenül sok pénzem lenne...

szerk.: most vettem észre, hogy a tetején foglalatok is vannak, szóval biztos az.
Következő: »»   26 / 600
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem