Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   466 / 2500
(#) Takikaa válasza szilva hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
oké rendben a másik erősítőmön is így van kötve. De ha erre is bekötöm így és nem úgy kellene akkor tönkre mehet tőle az erősítő? Csak mert elég régi cucc és nem hinném hogy találok bele alkatrészt mert nem találtam rájuk adatlapot
(#) Robi85 válasza markopesz hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szia.

Nekem is van egy ugyanilyen. Keress rá az IC adatlapjára,és abban benne lesz a bekötése. Stand BY módban van alapból, de ezt könnyen kitudod küszöbölni egy áthidalással. Nekem is igy megy, igaz már csak 1 ICvel mert a másikat kivettem belőle.

És a képen ahogy én csináltam meg.
(#) markopesz hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
djrooba.tudnál nekem részletes képet mutatni a bekötésről mert ezekhez nem nagyon konyítok még meg hogy mit hol hídalsz át meg egyebek mert szeretném már müködtetni

Használj nagybetűket, és írásjeleket!
szamóca
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Azt nem tudom milyen lessz a hangminőség de máris kész a két panel . a dobozolás folyamatban , talán a hétvégére az is elkészül aztán majd meghallgatom hogy mit is épitettem ? De egészen biztos a célnak megfog felelni , ugyanis egy számitógép mellé lessz csak betéve Bővebben: Link
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Ez nagyon szimpatikus. Végül melyik kapcsolás lett az áldozat?
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
RTÉK1980 , 55-ös oldal !
(#) Takikaa hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
hát egyik tipp sem nyert. Mert L+ és L- közé kötöttem normál állásban egész halkan hajtotta persze idéző jelben halkan majd átkapcsoltam a kapcsolót és sokkal jobban szólt jobban mint a 240 es erősítővel tehát enél az L+ L- között van a hidalt állapot mert ha benyomom a kapcsolót akkor az R kimeneteken nem szól.
(#) hapro hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Talán többeket érdekelhet egy szubjektív teszt az opampokról: http://www.rock-grotto.co.uk/opamp.htm
(#) HunLuke hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Sziasztok.
szeretnék segítséget kérni tőletek,mivel én nagyon nagyon kezdő vagyok ilyen téren,sőőt..

szóval, van nekem 2* 50/75w 4ohm-os hangfalam. és ahhoz szeretnék egy jó kis erősítő kapcsolási rajzot kérni.
nem túl bonyolultat,mivel még gyerekcipőben járok ilyen téren,és ha lehetne tranyós megoldás,mivel azt jobban ismerem
lehet stereóba vagy monóba,csak ne legyen nagyon bonyolult egy kezdőnek,és persze ne több 10ezer forint az alkatrészek hozzá

köszönöm a választ előre is
(#) bereczk.jans válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szervusz!
Látom lassan befejezed a kapcsolást. Kicsit talán megnövelted a teljesítményt? Megdupláztad a végtranzisztorok számát? A 4 üvegbúrás dióda amunkapont beállításában vesz részt, vagy teljesítmény határolást végez? Kondis -e a hangfal kicsatolás. Nagyon régen ilyen kapcsolásokkal sokat kűzdöttem. 1/3-a nem sikerült, 1/3 nem az igazi lett és harmadrész elfogadható az akkori kor szintjén gyenge hangsugárzókkal. Bocs a kérdésekkel való ostromlástól! Sikeres élesztést kívánok!
(#) HunLuke hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Sziasztok.
szeretnék segítséget kérni tőletek,mivel én nagyon nagyon kezdő vagyok ilyen téren,sőőt..

szóval, van nekem 2* 50/75w 4ohm-os hangfalam. és ahhoz szeretnék egy jó kis erősítő kapcsolási rajzot kérni.
nem túl bonyolultat,mivel még gyerekcipőben járok ilyen téren,és ha lehetne tranyós megoldás,mivel azt jobban ismerem
lehet stereóba vagy monóba,csak ne legyen nagyon bonyolult egy kezdőnek,és persze ne több 10ezer forint az alkatrészek hozzá

köszönöm a választ előre is
(#) lapose válasza HunLuke hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szia!

Ha nagyon kezdő vagy akkor a TDA2030 jöhet szóba.

Van topikja itt: Bővebben: Link

Itt van kapcsolás panelrajz minden, és segíteni is tudnak neked. Olvasd át a topikot.
(#) Moderátor hozzászólása HunLuke hozzászólására (») Feb 19, 2010
 
Nem tesszük fel 4 percenként ugyanazt a kérdést!
Rád is vonatkoznak a nagybetűs, írásjeles szabályok!

Fórumszabályzat:II. Mielőtt írunk a fórumba, több dolgot is megtehetünk annak érdekében, hogy a többiek ne szóljanak be. Olyan apróságokat például, hogy összeszedjük a gondolatainkat és azt érthető formában, nyelvtanilag helyesen írjuk meg. Fogalmazzunk úgy, hogy az egyértelmű legyen mert senki nem szereti találgatni na vajon mire gondolhatott amikor ezt írta? Arra hogy… vagy arra hogy... A régebbi fórumozók általában az ilyen találgatós kérdéseket vagy morcosan reagálják le, vagy sehogy.

XVIII. Bármiféle bejegyzést a fórumba csak egy helyre, egyszer teszünk be. Nem kell azt többször, mindenféle – általunk megfelelőnek tartott topicba – helyre beírni mert nem hülyegyerek a többi fórumozó sem, ha érdekli a téma úgyis látni fogja és valószínűleg ír rá egy választ.
(#) Robi85 hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Üdv!

Van egy Körting A-100 tipusu kis erősitőm. Szeretnék bele 2db TDA7294et rakni. Ezk már megis vannak, de az előfokkal van egy kis gondom. A kimenetén 10Voltot mérek, ami szerintem nem jó. 2db NE542N ic van benne. Az egyiknek a kimenetén van a 10V és ez menne az erősitő bemenetére is. Van még 2db elkó is a kimenetnél. 4.7uF.

Szerintem ez a 10V nemjó. Hol keressem a hibát?? Vagy esetleg az IC lenne rossz?
(#) banyaiakos válasza HunLuke hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Hali! Nézz be ide
(#) Bassmester válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Mellékelhetnél egy kapcsolási rajzot.
(#) CIROKL válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Igen a panelek már tegnap kész lettek ,a teljesítményt azt nem növeltem inkább csökkentettem . Ez a kapcsolás eredetileg 20 Wattos , de nekem csak 10 -re van szükszégem ! A végtranzisztorok azok bontásból származnak , 2SB778 és a párja 2SD998 , ezek voltak szimpatikusak meg aztán ugymond ingyen . Az üvegbúrás diódák azok a munkapont beállitásában vannak elhelyezve ,a kicsatolás az konderzátoros , sima + tápról megy . Itt nagy részben a hangminőségnek nem kell elérnie a csúcs minőséget /Hi-FI/ hisz ez a kis erősítő csak az építés kedvéért készül ha megfelelőnek itélem akkor majdan megy a számitógép mellé , olyan zene lejátszásra! Az élesztés az csak ha totálisan kész a dobozolás akkor történik , általában hiszek abban amit csinálok , nálam ez a bevett szokás . A dobozolásból már csak az előlap és a fedlap ami még hiányként jelentkezik de ezek elkészülése is csak napok kérdése / sajnos a hétvégén nem tudok vele foglalkozni /
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Nem rossz, de (bántásnak ne vedd!) láttunk már szebb dobozolást is tőled.
Mondjuk játék erősítőnek lehet, én sem tennék szebbet.
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Melyikre gondolsz?
(#) Abukodonozo válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Nekem nagyon tetszik, a kézzel rajzolt nyákokért meg külön le a kalappal! Üdv. Abu
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
A fa részére gondolok.
(#) saraha hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Sziasztok.

Megcsináltam Rod Elliot HQ előerősítőjét.

A hanminőség nagyon rendben van.
Egyedüli problémám a balance szabályzó poti.Kicsit korán kezdi a mérlegelést és az utolsó 1/3-ad részében már szinte nem is balanszol.

Szóval más értékűre kellene kicserélnem,hogy tovább elnyúljon az állítási lehetőség vagy ide líneáris karakterisztikájú kellene?Mert ez log-os.
OPA Pre-amp
(#) Bassmester válasza saraha hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Balanszpotinak lineáris kell :yes:
(#) saraha válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Köszike akkor kicserélem.
(#) szilva válasza saraha hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Szerintem a balanszba mindenképpen lineáris poti kellene. Amúgy Elliott még a hangerőben is lineárisat használ!

Van egy írása az oldalán, amiben kikel, hogy milyen csapnivalóak a beszerezhető logaritmikus potik mind együttfutás, mind a nulláról indulás terén. Ebben az írásában mutatja be azt a megoldást, amit szerintem minden ilyen jellegű projektjében alkalmaz (a linkeltben is), mégpedig a lineáris potméter alkalmazását, aminek a kimeneti oldalán egy megfelelő arányú lezáró ellenállás van. Ő 100k-s potmétert és 15k-s lezáró ellenállást ajánl, ez az összeállítás a hangerőszabályzás nagy részében elég jól követi a logaritmikus karakterisztikát, de a lineáris potméterek sokkal pontosabbak, mint az eleve logaritmikusak. Nézd meg, a második fokozat bemenetén ott a 15k lezárás, és 100k a hangerőszabályozó!

Szerk.: itt az írás a hangerőszabályozásról (van benne szó a balanszról is): Bővebben: Link
(#) saraha válasza szilva hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Köszike.

Ezt még nem olvastam.

A hangerő poti nekem egy telefunken TRX 2000-ből kiszuperált quad poti log-os(nem biztos de nagyjából az,két multival kimértem nem igazán líneárisan változik az ellenállás) ALPS elég jó minőségű és nagyon pontos együttfutása van.
Tehát a hangerő potinál nem vettem észre ilyen furcsaságot de azért kicserélem a próba kedvéért azt is.

u.i:na azért leellenőriztem a hangerőpotit is,az sem jó az utolsó1/4 fordulaton nem változtat hangerőt semmit.
(#) saraha válasza saraha hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Na ezzel befürödtem....

Nem jó így, és nem akarom már kicserélni a potikat lin.-ra mert nem akarok mókolni már a nyákon.

Valaki tudna segíteni,hogy milyen ellenállásértékeket kéne megváltoztatnom hogy jó legyen a log-os potimhoz.
Vagy mit kéne megváltoztatni úgy,hogy rendeltetésszerűen működjön?
(#) szilva válasza saraha hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Ok, ha van jófajta hangerőpotid, akkor nem kell az Elliott-féle "logaritmizálás". A második fokozat bemenetén lévő 15k-s ellenállást kellene sokkal nagyobbra cserélni, hogy ne szóljon bele a poti viselkedésébe. Mondjuk legalább a poti értékének 2-3 szorosára. Teljesen azért nem hagynám el, mert ha véletlenül kontakthibás lenne a hangerőpoti csúszkája, akkor a második fokozat bemenetét semmi sem zárná le. Valószínűleg a balansz környékén lévő dolgokat, és talán a balanszpotit is érdemes lenne a hangerőpoti értékéhez igazítani. Milyen értékű a hangerőpotid?
(#) saraha válasza szilva hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
A hangerőpotim 4x100k log.A balance poti 1x10K log.
De van ebből a fajtából a balance-hoz 1x50K-s is csak az is log-os.
(#) szilva válasza saraha hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Ebben az esetben csak a 15k-t cserélném ki mondjuk 220k-ra vagy valamivel nagyobbra, ennek a hangerőszabályozási anomáliákat nagyjából meg kellene oldania. A balanszpoti helyére mindenképpen lineárisat kellene tenni, különben nem középen lesz a közép és a szabályozás is elég hülyén fog működni. Ha megtartod az eredeti rajzon lévő 10k-s értéket, akkor semmi máshoz nem is kellene hozzányúlni.
Következő: »»   466 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem