Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   46 / 299
(#) valaki2 hozzászólása Feb 24, 2010 /
 
Hali,

van egy Metabo USLG 230 -s töltöm + a hozzá tartozó akkús fúrógép. PAK

Az aksiban egy - két cella rossz volt, ezeket kicseréltem. Töltés után az aksin 9.29V mérhető (Valószínű, hogy van még egyhibás cella).

A gondom az lenne, hogy a töltő panelje nagyon melegszik. (Eddig nem tudom milyen volt, mert évek óta nem lett használva.) Mi lehet baj?

Továbbá mellékelt ábrákon jelzem, hogy méregettem a töltőt és az akkut. Akku elvileg a töltéshez a + és a test lábat használja, míg a fúró a + és - t. A testről egy ptk 6k8k megy a negatív lábra.

Na most, ha a töltőnél a pozitív és a test közé mérek rá(ahogy az ábrán jelöltem), akkor -4.9V -t kapok. Ha a test és a negatívra mérek, akkor -4.9V. Ezek szerint az aksi pozitív pontja a töltő negatív pontjára megy? Ez mért van így??
(#) tamast2 válasza erbe hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Igazad volt, tenyleg marha erosek azok a kis szerkenytyuk (PC tap). Felvilagositott valaki, hogy nem csak 30 kg-os trafoval lehet 100 A elerni. A tied milyen tipus es mennyit kersz erte?
(#) erbe válasza tamast2 hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Valami ősrégi "mini" számítógépből való, 2 db volt benne, de csak az egyiket hoztam el kíváncsiságból a lomizó kissebbségtől. Összességében 1,5 KVA teljesítményű, inverteres hegesztőhöz szeretném használni a darabjait.
Másnap már nem volt meg a párja.
Nem azért vettem, hogy eladjam.
(#) krisz395 hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Sziasztok,kéne egy kis segitség a proli007 féle töltöben hamár valaki meg épitete.
Köszönöm.
(#) BZoli94 válasza erbe hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Helló! Épp a NYÁK rajzot készítem.
Idézet:
„Az ampermérő elé vagy helyette tegyél be 5-10 Ω-os ellenállást, hogy a töltőáram impulzusok ne legyenek túl magasak. Az ellenállás legalább 10 W-os legyen.
Ha véletlenül mégis nagyobb akkut is kellene töltened, köss mellé kapcsolót, amivel 1-2 Ω-os ellenállást kapcsolhatsz vele párhuzamosan. Előtétellenállás nélkül ne üzemeltesd mert túl nagy impulzusok alakulhatnak ki.”


Ellenállásnak ezt gondoltam. Ezzel jó lenne igaz?

Ampermérő nem lesz benne, így helyette fogom betenni. Még arra gondoltam, hogyha a LED1 és a GR közé beteszek egy ekkora ellenállást, akkor nem biztos, hogy úgy fog világítani ahogy kellene. Úgy jó, hogyha a LED1-et és az R1-t közvetlen a GR-re kötök, nem pedig a nagy ellenállásra? Vagy maradjon így és az ellenállás után kössem be az R1-et?

Még annyit, hogy a HES-en nem találtam TIC 126-ot? (ez nem azt jelenti, hogy a boltban nincs ahova járok) TIC 216 M jó lenne helyette?

Nem tudom mikor fogom megcsinálni, sajnos még nincs cucc, csak ez meg az, a motoromra is sokat kellene költenem.

kapcsolas.JPG
    
(#) erbe válasza BZoli94 hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Az ellenállást bekötöd az ampermérő helyére, semmi mást nem kell változtatni. Az értéke jó.
A TIC216 nem tirisztor, hanem triac.
Itt keresgélj tirisztort: Van TIC126 is, de neked még a TIC106 vagy kisebb is megfelel. Bármilyen tirisztor 50 V és 1 A fölött.
(#) BZoli94 válasza erbe hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Köszönöm, így már menni fog! Írok, ha van valami.
(#) BZoli94 válasza erbe hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Holnap veszek hozzá cuccokat. A T1 helyett BC 301-et fogok venni, ha nincs BFY 50. A T2 helyett mit vegyek, ha nincs? BC109-re gondoltam.
Ha lesz akkor TIC126ot veszek tirisztornak.

Azon gondolkozok épp, hogy vegyek-e kapcsolót, hogy tudjam állítani az ellenállást, amit az Ampermérő helyére teszek? Hány fokozatút vegyek és mekkora ellenállásokat kapcsoljak?

Erre a 3omra gondoltam:

http://www.hestore.hu/termek_10023481.html
http://www.hestore.hu/termek_10023484.html
http://www.hestore.hu/termek_10023485.html
+ 1 fokozatkapcsoló.
Szerinted? (megnézem, lehet van kapcsoló bontva is.)
(#) djgabi_8 hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Heló
Ez a akkumulátor töltő jó 14.4V-os NiCd akumlátorhoz?
Mit kel rajta át alakítani?

schematic.gif
    
(#) Krisz03 válasza djgabi_8 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Nem. Ez ólomakkuhoz való, és nem fogja megfelelően érzékelni a nikkel akku feltöltődését, csak kárt tesz benne.
(#) djgabi_8 válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Tudnál küldeni egy kapcsolási rajzot amiben van túltöltés védelem ?
(#) erbe válasza BZoli94 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
BC109 a 108-as testvére. Egy sorozatban gyártják őket, a válogatáskor derül ki, melyikből mi lesz. Helyette bármilyen pici NPN tranzisztor megfelel, nem akarom most sorolgatni őket. Bárhol veszed meg, ha nincs, ajánlanak helyette.
Ellenállássornak ajánlanám a 10-2,2-1 Ohm-osokat. A 10-est lehet fixre, a többit meg 1-1 kapcsolóval párhuzamosan kapcsolnád vele. Nem fokozatkapcsoló kell, hanem két sima kis billenő. Ezzel az értékekkel már autóakkut is tölthetsz. De a motorakksihoz csak a 10-est!!!
(#) demcar hozzászólása Márc 1, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Én szeretnék egy aksi töltőt épiteni és az volna a kérdésem hogy ebből: http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/81/81b1d665ea6f05ef65162...8e.jpg a töltőből milyen maximális áramit lehet kihozni?
És még az hogy ebben a töltő kapcsolásban hol van a kimeneti ampert állito poti? (márha egyáltalán van)

A segitséget előre is köszi!
(#) djgabi_8 válasza demcar hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Én ezt a akumulátor töltőt építetem meg. Ebe az IC vezérli az ampert meg a feszüldséget.
Bővebben: Link
(#) demcar válasza djgabi_8 hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Ez nekem nagyon kevés mit ad ez le? 1-2A az nekem semmi. Nekem olyan kell ami legalább lead 7-8A, és azt tudom állitani egy poti segitségével az nem olyan lényeges hogy a voltot is tudjam állitani az a fontos hogy ólomsavas akkuhoz legyen 12V-ra és tudjam álltani az ampert.

A segitséget előre is köszi
(#) mugab válasza demcar hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Ezzel max. 4 ampert tudsz, de a korlát csak a trafó a diódahíd és a tirisztor. Áramállítás nincs rajta.
(#) demcar válasza mugab hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
És mondjuk nem lehet valahogy beleiktatni egy szabályzó potit?
(#) djgabi_8 válasza demcar hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
A TIP147-es tranyó 10A-ig bírja a S2 kapcsoló után kel beteni kissebb ellenálásokat amekkora akumulátort akarsz tölteni
(#) demcar válasza djgabi_8 hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Értem. És nem tudnád nekem vázlatosan lerajzolni hogy mégis milyen ellenállásokat tegyek?

Mert ebből igy most max 12Ah lehet kihozni nekem olyan kellene ami olyan 70-80Ah-ig mehetne.

Ha ez igy megoldható akkor nagyon nagyon jó volna.

A segitségedet előre is köszönöm.
(#) demcar válasza demcar hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Csak mondjuk az is ebben a kapcsolásban hogy igen drága bele a vezérlő ic.
(#) BZoli94 válasza erbe hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Hello! Vettem cuccokat, a kapcsolók még kimaradtak. Nem tudnád megmondani, hogy mekkora ellenállással mekkora akkut tölt? Sokat segítene.... Nem muszáj számot, az is jó, ha van valami képleted/elméleted. Jó lenne tudni. Üdv
(#) minmax válasza demcar hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Csináld meg ezt a tápot és már kész is van az univerzális akkutöltőd. Összesen annyit kell módosítani rajta 10A-hez, hogy a 2db 2N3055 mellé beteszel még kettőt a hozzájuk tartozó ellenállásokkal valamint lecseréled az áramfigyelő ellenállást kb. 0,15 15W-ra. Na és persze olyan trafó és egyenirányító ami bírja a szükséges áramot. Én is akkutöltő céljára építettem meg mert bolondbiztos, stabil kapcsolás és nem kerül többe mint akármilyen más korrekt akkutöltő megoldás. Beállítom a kimenő feszt 14,4-14,5 V-ra és a rövidzárási áramot a kívánt max. töltőáramra aztán mehet. Garantáltan nem tölti túl az akkut.
(#) demcar válasza minmax hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Köszi a tanácsot lehet hogy megépitem, és ezzel már tudom állitani a kimeneti áramot is.
Köszi a segtiséget.
(#) mokuli hozzászólása Márc 2, 2010 /
 
Azt szeretném kérdezní meglévő 11A-res töltöt hogy lehetne 80A-ig fel piszkální?Lúgosakkuhoz kéne ha nem állítható az sem baj.Kösz.
(#) inborn válasza mokuli hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
„Felpiszkálni” a világ legegyszerűbb dolga!

Transzformátor csere.
Egyenirányító csere.
Műszer csere.
Doboz csere.
Biztosíték csere.
A többi maradhat.
(#) alex80 válasza Sonnyblack hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Helló! Nekem megvan a kapcsi rajza! Nekem pedig a trafó szekunder tekercs feszültségei kellenének. Tudnál feltenni róla képet mert szeretném megcsinálni!
Köszi!

ELKIS A36.tif
    
(#) skoda120 hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
Hali.Részben idevaló a téma.Hogy tudom kimérni,hogy a 12V-os töltöm hány Amperral tölt?
(#) skoda120 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Oké.Köszi.
(#) inborn válasza skoda120 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Ha megmérted, mire fogsz menni ezzel a „titkos” infóval?
(#) skoda120 válasza inborn hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Hali.Csak tudom,hogy hány Amperral tölti az akksimat.Jó tudni azért.
Következő: »»   46 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem