Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   53 / 188
(#) kapcsrajz válasza CHZ hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Szia !
Az enyém is ilyen. Nekem 2 K ellenállás van beletéve.
(#) rbreki hozzászólása Márc 6, 2010 /
 
Sziasztok !
Szeretnék építeni én is egy LCM3 v2. Pic 16f698-hoz el tudná valaki küldeni az 1.2 szoftvert ? és hozzá valami leírást hogy kell beégetni.
Köszönöm !
(#) kapcsrajz válasza rbreki hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Szia !

Én PIC16f690-et tennék bele.
A cikk és a fórum minden továbbit elmond.
Ha nem tudsz PIC-et égetni inkább Deguss-tól rendeld meg a felprogizott vezérlőt.
(#) rbreki válasza kapcsrajz hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Ez is jó bele ? ezt nem kell beégetni?
Sajna kezdő vagyok nem égetem még PIC-et , de ha valaki tudja leirhatná nekem !
(#) rbreki válasza kapcsrajz hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Bocsi elírtam a PIC 16f690 , de tudna valaki segíteni?
(#) Beachway válasza rbreki hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Nos elsőként kell vásárolnod egy égetőt! De építhesz is, ha van kedved hozzá. Ha ez rendelkezésedre áll, akkor egy nyilatkozat ellenében megkaphatod a progit! A fóromban le van írva részletesen, hogy mit kell tenned.
(#) kapcsrajz válasza rbreki hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Szia !
Igen ezt is be kell "égetni".
A PIC programozásról egy topic itt :

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_305_from.html

Konkrétan leírtam a legegyszerűbb megoldást.
De ne haragudj meg ,szerintem először valami egyszerűbbel kezd , mert a kérdéseidből úgy látom teljesen kezdő vagy.
Nyákot tudsz gyártani ?
Ha kész lesz a műszer mire akarod használni ?
(#) rbreki válasza Beachway hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Hol találom ezt a nyilatkozatot amit ki kell tölteni ?
(#) rbreki válasza kapcsrajz hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Igen nyákot tudok készíteni vasalásos módszerrel !
Most készítem magamnak a forrasztóállomásomat.
Kondit és ellenálást szeretnék kimérni !
(#) kapcsrajz válasza rbreki hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Szia !

Javaslom a cikk gondos áttanulmányozását !
A cikkben benne van ,de lásd az áldott jó szívemet (meg hideg van és ráérek) kikerestem neked : http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/files/328/lcm3_firmware.pdf

A műszer viszont ellenállás mérésre inkább a mOHM tartományban használható ,de nem igazán erre van kitalálva .

Bocs ,nem bántásként írtam az előzőeket, csak a kérdésből láttam ilyennel még nem foglalkoztál.
(#) demcar hozzászólása Márc 6, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Megépitettem az LCM3-at , működik is csak elég fura dolgokat mutat, nem? (lásd a képeket)

Meg nemtudom hogy hogyan kell beállitani a tekercs mérést, mert a leirtak alapján valahogy nem úgy megy.
Meg az ESR beállitása se az igazi, meg ellenállást egyáltalán nem lehet vele mérni. meg még egy kérdés hogyha én akarok vele ellenállást és elektrolit kondenzátort mérni akkor a C vagy L állásba kel lenni a kapcsolónak?
A Kép1 ott ép ott egy 470µF-es kondit mérek, és ott az a végén az µF helyett egy elég fura jel van meg alatta is az ohm jel helyett is egy fura jel van. Meg ott az elején nem azt kéne neki mutatni hogy Csz? mert itt igen hülyeséget ir C m12.

A segitséget előre is köszönöm.
(#) djhans válasza demcar hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Csz-t a szivárgó elektrolitkondoknál mutat. A Cm az jó. Szerintem nem teljesen HD44780 kompatibilis a kijelződ vagy a karakterkészlete más és azért nem mutatja jól a mértékegységeket. Többet sajnos én nem tudok segíteni mert nem értek a PIC-hez csak beleírom a kész programot.
(#) Ideiglenes hozzászólása Márc 6, 2010 /
 
Módosítottam az LCFesR korábbi paneltervét a 4069 -> 40106 csere miatt. A nagy átfogású induktivitás mérést segítő kiegészítő részt nem tartalmazza, csak az alapokat. A kiegészítést is tartalmazó terv a szerző oldalán található.

kicsikep.png
    
(#) patexati hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Sziasztok! Végre teljesen kész az LCM3 műszerem! Nyákból készült egyedi doboza van! Megy elemről külső tápról minden tökéletesen működik rajt!
(#) llaci56 válasza patexati hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Pofás lett!
(#) demcar válasza patexati hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Kitűnő munka, szép lett!
Gratula!
(#) l48 hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Egy vidéki ismerősöm is megcsinálta az Lcm 3 elmondása alapján szépen mér minden állásban kivéve az elkómérés pontosságát ami25-30 % többet mutat. Az én telefonos szupertanácsaim nem vezettek eredményre. Kérdés! mely áramkőri elemek felelősek az elkómérésért?
(#) p_istvan válasza l48 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
R12 47 ohm 1% segítségével kalibrálja a töltőellenállást ami Re = 0,240 k Ohm körül van normálisan.
Ha az R11-et (39 ohm) felcserélte az R12-vel akkor is többet mér... (egymás mellett vannak a nyákon)
(#) Sendi válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Üdv p_istván.

Nekem is kiválóan működik az Lcm3 műszerem.
Szép munka volt, és köszönjük.
Az előbbi kérdésből kiindulva van valahol, egy összefoglaló leírás, hogy hogy kell pontosan belőni, a különböző funkciókat? (cap, elko, induktivitás,ESR)

Még egyszer köszönettel a műszerért.
(#) patexati válasza Sendi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Nekem semmit nem kellett belőni úgy jó,hogy van! Az alkatrészek természetesen a belevaló 1%-os szinte minden a kritikus kondik a leglényegesebb dolgok azon dől bukik a mutatvány!
(#) l48 válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Köszönöm a segitséget. Az igazság az, hogy az alkatrészeket én küldtem el postán de azok azonosak az én müszeremével. Az én müszerem viszont remek és majd 24 órás üzemben van, szinte mindig be van kapcsolva
(#) p_istvan válasza patexati hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Ahogy mondod!
Pontosabban csak a C9 1nF pontossága a lényeges, de ez a cikk 5. oldalán található megoldással szoftveresen pontosítható. Az R11 47 ohm és az R1, R2, R3 100 k ohm -ok értéke is legyen 1%, de ez manapság nem jelenthet komoly akadályt.
(#) p_istvan válasza l48 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Lehetnek ugyanazok az alkatrészek, de ha fel lett cserélve az R11 és R12 -ahogy az előbb írtam- akkor már nem mérhet jól!
(#) l48 válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Természetesen ,ez igy van.
(#) deguss hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Örömömre szolgál bejelenteni, hogy a népszerű LCM3 műszer teljes értékű programkódján túlmenően, kettő további kísérleti verzió, valamint nagy felbontású diagramm, nyomtatható formátumú nyákterv (kép és pdf-ként), kapcsolási rajz, beültetési ábra, is megosztásra került, a cikk 7. oldalán.

Köszönet illet minden KIT-et vásárlót és visszajelzést küldőt, a kedves utánépítőket, és minden fórumozót, akik segítségükkel segítettek Bennünket a tökéletesítésben. Kiemelt köszönet Skorinak, aki két ötletes kiegészítő áramkört is készített a műszerhez. Auto-kikapcsolás, kapcsoló üzemű tápegység.
Ezek a KIT-ben nem szerepelnek, kísérleti jelleggel működnek. Mindenki saját felelősségére építse csak meg! A visszajelzések szerint azonban jól használhatóak!

Ez úttal hívnám fel az érdeklődők figyelmét, hogy az alkatrészcsomag összeállítás hamarosan befejeződik. Részben a magas beszerzési költségek miatt. Még van a webáruházban, de nálam is teljes értékű műszercsomag, illetve összeállított műszer. Programozott mikrovezérlő, nyák és egyéb alkatrészek is a készlet erejéig.

Sikeres mérést, és sok örömöt a műszer használatához!
(#) erdgab válasza deguss hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Azt a mindenségit! Ilyen nagylelkű felajánlással már régen találkoztam.Köszönettel tartozunk degussnak és p_istvannak, a kiváló szerzőpárosnak és nem utolsó sorban Skorinak is az ötletes kapcsolásokért.
Minden Tiszteletem a Tiétek!
További sikeres munkát kívánok!

Gábor
(#) soskajoska hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Sziasztok!
Úgy döntöttem, belevágok az LCM3 megépítésébe. Túrkáltam egy kicsit és az alábbi ősi 1nF-okat találtam. Egy Wheatstone-hídas műszerrel az egyiket 1001pF, a másikat 1003pF-nak mértem. Nem tudom a mérés pontosságába a tekercs értéke mennyire szól bele? Érdemes pl. hangolható RM magra (légrés+hangolómag), bemérve pontos 100uH-t csinálni? A 33nF-ra mennyire kényes a műszer? Néhány választási lehetőséget felraktam a "kincsestár"-ból. Persze a panelt át kell terveznem. De ennyit talán megér.
(#) l48 válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Igazad volt, a csere segitett. Még egyszer köszi a gyors segitséget
(#) l48 válasza soskajoska hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Vágj bele! A kincseid mellé kapsz egy igazi ékességet.
(#) p_istvan válasza soskajoska hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Szervusz!

A két C207-es REMIX közül választanám valamelyiket, nem a pontossága hanem a kis vesztesége miatt!
Az induktivitás pontos értéke sem kritikus a pontosság szempontjából, de az RM mag jó választás a v1.30 HEX-el (AL 160-250 körül, max 0,2-0,3 mm-es huzal vagy litze)
Következő: »»   53 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem