Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
OK, csak hangosan gondolkoztam. Azt hiszem, ez a szempont (szivárgó áram a bemeneten) elég ritkán jön elő, talán nem haszontalan megemlékezni róla. Néha hasznos lehet tudni erről is.
![]()
Egyrészt egyáltalán nem biztos, hogy a joystick-ben szabályos poti van, tehát a "másik végét" földre tudod kötni. Másrészt akkor már csinálhatnál egy teljesen szabályos game-port illesztést is, sőt, ezt nagyon kitalálni sem kell, mivel van a Microchipnek ilyen appnote-ja. Abban hagyományos joysticket illeszt USB-re, a joystick kezelését simán ki lehet lopni belőle, ha az USB nem is érdekel. Van hardware és firmware is az appnote-hoz.
Szétszedem akkor először a joystick-et, és meglesem benne a potikat. De ha ki van vezetve a 3. kivezetésük, akkor nincs semmi elvi oka annak, hogy az AD-s módszerrel olvassam a joystick állását? Nem probléma a PIC AD-jének, hogy 100k-s a poti?
Üdv. Idézet: Csak az egy órával korábbi beírást kellene megnézni! (De igen, probléma lehet, viszont ha teszel egy 10 nF-os nagyságredű kondenzátort a csúszkára, akkor sokat javíthatsz a forrásimpedancián.) „Nem probléma a PIC AD-jének, hogy 100k-s a poti?”
Én komolyan gondoltam amit írtam, lehet, hogy a smile nem volt a legszerencsésebb! Mindenképpen hasznos az infó!
Ha a 10n kevés, de a nagyobb kondi meg lelassítja az érzékelést, akkor illeszteni kell egy dupla OPA-val. MCP sorozatból vannak szuper illesztők, nem drágán. Keresd a hazai hivatalos forgalmazónál.
A 10n-s kondi a testre és a poti középső lábára menne, így feltöltődne a poti által leosztott feszre, és ezt mintavételezné a PIC AD-je?
Üdv.
Igen. Ez az egyszerűbb megoldás. Az elegánsabb megoldás pedig a feszültségkövető műveleti erősítős kapcsolás.
Erről a linkről az 1. rajz elég lenne?
Üdv.
Sziasztok!
A Propeller clock topickból jövök át ide hátha tudtok nekem segíteni. Igazából lehet ott is kaptam volna választ a kérdésemre de abban a témában off lett volna. Nem is propeller, nem is óra. Egy nagyon kedves lány ismerősömnek készítek szülinapjára egy biciklis kijelzőt. A program már meg van illetve MPLAB-bal már meg is nyitottam de sajna nekem túl bonyolult a dolog. Arra szeretnélek titeket megkérni, hogy segítsetek nekem átírni a programot úgy, hogy a kijelző azt írja ki: Boldog Szülinapot Adri! A programozáshoz nem értek és nem tartom valószínűnek azt sem, hogy egy hónap alatt meg tudom tanulni. Erről a programról van szó: Bővebben: Link Előre is köszönöm! Pisti
Elvi rajznak esetleg. A gyakorlati megoldáshoz tudni kellene, hogymilyen határok között változik a bemenőjel. Ha negatív jel is várható, akkor eltolás is kell (az ADC csak pozitív bemenőjelet fogad). Ha kicsi a jel, akkor lehet erősíteni is.
Mindenképp kell kondenzátor a műveleti erősítő tápfeszültség bevezetéseire. A 741-nél azért valamivel jobb erősítőt is el tudnék képzelni (kis offset, kis drift, kis bemenőáram) józan keretek között. Ha nincs negatív bemenőjel, akkor valamelyik egytápfeszültségű és a telejs tápfesztartományban kivezérelhető (rail-to-rail) típus is számításba jöhet. Azért én (lusta ember lévén) a 10 nF-os kondenzátorral kezdeném a próbát. Ja, meg egy voltmérővel, nehogy negatív jel vagy túlfeszültség kerüljön az ADC bemenetére!
A Jeladót megoldottad?
Egy 100nF-os kondi kell még majd a Vdd-Vss lábakra, közvetlen közel! A másik, hogy kiszámoltad, elfér-e ez a hosszú szöveg a keréken?
Ha működik az áramkör az eredeti programmal, akkor könnyű a szöveget módosítani, csak az IMAGESIZE értékét kell átírni dec 140-re, és kicserélni a CE táblázatot a betűk rajzolatával. Esetleg egy org-al elhelyezni a táblát, hogy ne nyúljon át laphatáron. Ha működik az áramkör, segítek beírni a szöveget, csak férjen ki a kerékre!
Helló!
Pic16F877 watchdog kikapcsolásában kérnék segítséget, próbáltam programból(HI-TECH-c) vagy MPLAB menüjéből. Hogyan kapcsoljam ki?(a megírt programom kb 2 másodpercenként újraindul) Köszi.
Én az LVP-t és Boden-t is kikapcsolnám. Főleg az LVP-t, hacsak nem úgy programozod...
Kikapcsoltam azokat is de semmi változás.Egyéb ötlet?
![]()
Programod loopol, vagy vége után csak elszalad a nem programozott része ?
Igen vételen ciklusban futna, de az megszakad és újrakezdi kb 2 másodpercenként.
Üdv!
A következő programmal lenne kérdésem. 0-9 ig szeretnék számolni, úgy hogy gombnyomással tudjam léptetni. Ehhez a RETLW utasítást használtam, de valamiért nem működik mindíg kiakad a program. OSHON-al fejlesztek, szimuláció közben megakad. Tudja valaki, hogy miért? üdv: Dávid
Hát nehéz vaktában találgatni, rakd fel mellékletként.
Hali!
Csatoltam egy mplab projektet kompletten. Üdv és előre is köszi.
Pickit2-vel programozom a 18F4550-et.
Ha Vdd-ont bepipálom, akkor fut a progim. Ha pickit2-t leveszem, és külső tápról küldöm, akkor kb 20-ad sebességgel megy, illetve 20 mp után megáll. Külső kvarcról megy, 20Mhz, és LCD-n lassú a megjelenés. Közben megnéztem, nem fagy le, hanem 1000-ed sebességel megy. Ez mitől lehet?
Probald a Build konfigot release-re kapcsolni es ujra forditani
Szia!
Ha valamilyen engedélyezett megszakításkérést a kiszolgáló rutin (valamilyen feltételnél) nem töröl, vagy nem a beállított szintű megszakításon van a kiszolgáló rutinja, akkor minduntalan lefut a megszakítás kiszolgáló rutin, a fő feladat meg csiga lassúsággal halad előre.... Az uart vétellel jártam meg: hibás vétel esetén nem elég az uart letiltása, újraengedélyezése, a karaktert is ki kell olvasni... Szia
Hello
MikroPascalban fejlesztgetek PIC-re, elérkeztem azonban oda, hogy foglalkozni kezdjek a 18F -s PIC-ekkel. Sikerült működésre bírnom egy 20MHz-es kvarccal egy 18F2550-es típust. Szeretném kipróbálni viszont az USB modulját, ehhez viszont 48MHz-ről kéne járatnom. Adatlapot olvasgatva láttam, hogy tartalmaz ez a típus PLL-t, amivel a Wiki szerint a kvarc frekvenciáját lehet szorozni. A PIC adatlapja nem volt túl világos számomra. A kérdésem tehát az lenne, hogy a mellékelt képen az első 3 legördülő menüvel hogy lehet beállítani, hogy pl. egy 4 MHz-es kvarcról járó PIC 48MHz frekin járjon? Illetve melyik mit állít be? Üdv.
Szia!
- A 96 MHz Pll perscaler: No divide - 4MHz - A CPU System clock postscaler: 96MHz/2 - A Full speed USB: 96MHz/2 Szia
Úgy volt.
Meglett a hiba. Mikrobasicben már először szívok azzal, hogy hiába állítom be a projektnél az osc dolgokat, a kódba is be kellett írnom az
sort. Idézet: „A 96 MHz Pll perscaler: No divide - 4MHz” Ehelyett a sor helyett 5-ös előosztás (20 MHz-hez) kell a kérdezőnek!
Hol látod hogy megszakad ? És mit csinál a megszakadáskor ? Teljesen leáll ? Nálam szimulátorban megy, PORTC -n zongorázik a portbitekkel fel-le.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |