Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   176 / 442
(#) IMi válasza Amarton hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Hello!
Nevezd el a net-eket! (pl GND is így van)
Van egy Label nevű ikon, azzal az adott net nevét lehet megjeleníteni. A boardon az azonos nevű net-ek már össze lesszenek gumikötéssel huzalozva.
(#) Amarton válasza IMi hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Köszi a gyors választ.
Működik!
Most már befejezhetem a 10 oldalas rajzomat
(#) soskajoska hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítene valaki, hogy hol tudok a busz használatának utánanézni?
(#) Beradan válasza soskajoska hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szia!
Busz: Link
(#) soskajoska válasza Beradan hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm!
(#) szendru hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Electrocad és sucuka köszönöm a segítséget, ez segít abban is ha alkönyvtárosdit akarok játszani, ami gyakran megesik, ha egy adott projectnél több verzió tervezésére kerül sor (vagy mert nem jól működik, vagy kiterjesztett funkcinalitás,stb.)
Most azonban egy sokkal fogósabb gondom van. Újabb verziót kezdek használni, mert ami nekem a legjobb benne, hogy bővebb az alkatrészkönyvtára.

Na most két gondom merült fel:

1. Készítettem több alkatrészfile-ban saját tervezésű eszközt, pl. a dióda lbr.-ben 2-és fél raszteres diódabeültetést, vagy a heder lbr.-ben saját sorkapocs beültetést, stb. Igenám, de az alkatrésztípus file-ból nem tudtam kimenteni, kiexportálni az alkatrészt, mert csak együtt tudom pl. a programfile-s ban kikapni és áthelyezni az egész lbr. file-t, amiben persze az összes odatartozó alkatrész benne van, nem csak az általam tervezett. Hiába próbáltam belépni az alkatrész lbr-be (mint szerkesztéskor) sehogysem tudtam kicsalni az adott alkatrészt, amihez ráadásul ugye device, symbol és package is tartozik. Mostmár szánom-bánom, de visszacsinálni nem tudom, mert a legjobb lett volna egy új lbr-t nyitni és oda szerkeszteni minden saját eszközt, még ha nem is azonos elemtípusok. Akkor most egyben áthelyezhetném az új verzió könyvtárába. Újra szerkeszteni mindent meg katasztrófa. No hátha kitalálható valami, habár az az érzésem, ez már a program programozási szerkezetét érinti.

2. Nem igazán tetszik, hogy az új projectek részére a program telepítéskor a C partíció Documents és Settigs könyvtárát ajánlja fel és hozza létre választási lehetőség nélkül, mert én nem szeretek semmi megóvandót az op. rendszer partícióján tárolni, hiszen egy összeomláskor futhatok a boardok után. Persze lehet másolatokat készíteni, kissé kényelmetlen, meg elfelejthető, de lehet éppen, hogy pechemre munka közben omlik össze a rendszer, akkor annak a projectnek annyi. Nagyon csodálkozom, hogy erre nem gondoltak a tervezők, vagy csak én nem tudom, ha nem ajánlja fel a program, hogyan tudok egy másik partícióra hivatkozó megnyitási utat kreálni ebben a programban.

Várom az én egyszerű alkalmazói képességemnél mélyebb tudású tagok tanácsát. Köszönettel: Szendru
(#) IMi válasza szendru hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Hello!
1. A contol panle file menüjével csinálsz egy új lib-et, megnyitod. Megkeresed a control panelen az általad tervezett alkatrészeket, majd a fog és vidd módszerrel beledobálod az új lib-be. Viszi a tokozást is , meg mindent
2. Megint csak a control panel, options menüjében a direktories menüpont alatt tudod az elérési utakat beállítani. Vedd ki amit ott látsz és tallózd be a megfelelőeket.
(#) Sendi hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Helló Mindenkinek.

Nincs meg valakinek a TL 497 lib-je?

Köszönettel.
(#) kaqkk válasza Sendi hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
cadsoft .com
(#) szendru hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
IMi köszönöm, tökéletes. Még azt is ki akarom próbálni, hogy a másik verzó könyvtáráb an vissza tudom -e húzni a kategórájába.
A könyvtárútvonal változtatás is eredményes volt, csak először megilyedtem a dollárhome-októl.
Szóval maximálisan meg vagyok elégedve ennek a fórumnak a tagságával, elentétben sok számítógépes, meg egyéb helyektől, ahol lefitymáló, nagyképüsködő, kioktató módon szolnak hozzá, míg itt tényleg segítőkész mindenki, aki tud valamit, persze ehhez az is kell, hogy a kliens azért a minimális erőfeszítéseket próbálja meg egyedül, ne azzal kedje, hogy na hogy is kell ezt használni. Nekem sajnos sok gondot okoz az angol nyelvtudás hiánya, de szívós próbálgatásokkal sok minden megoldható. Az Eagle-t azért tartom nagyon jónak, mert kezelésmódja és processusai nem bonyolultak, nekem az autorouter is mindig jól működik, persze az csak egy segédeszköz, a vége mindig kézi befejezés. Köszönöm mégegyszer Szendru
(#) IMi válasza szendru hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Hello!
Nagyon szívese !
Még voltam úttörő......
(#) Sendi válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Köszönöm, ott már kerestem, de nem találtam.
Majd megrajzolom

Köszönettel.
(#) bernula hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Könyvtárfilet keresek Eagle-hez, az allegro sla702X szériás icjeihez. Tudtok linket küldeni, vagy esetleg libraryt?

Köszi előre is.

Bernula László
(#) elektrocad válasza bernula hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
A gyártó honlapján van két allegro könyvtár is.
(#) bernula hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Néztem, és sajnos ez a sorozatú ic egyikben sincs benne. Gyárilag is van benne allegro könyvtár, és a honlapon is két könyvtár is, de az sla702x sorozat sajnos egyikben sincs benne.
(#) biokill válasza biokill hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Esetleg valaki tudja az előző kérdésemre a választ?
Ha gondoljátok csinálok pár képet altiumból, ha az segít.

Köszönöm!
(#) niedziela válasza biokill hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Persze, de mi volt a kérdésed ?
(#) biokill válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Szia.
Direkt saját magamnak válaszoltam, h látszódjon az előző hsz száma

"Sziasztok!

Olyan kapcsolást készülök tervezni, amiben viszonylag sok egyforma rész van.
Konkrétan 7 sezgemenses kijezlőből 42 db. Ezeknek a meghajtó részét is csoportosítanám. (7db 6os csoportba)
A kérdés, megoldható-e eagle-ben, hogy egy ilyen csoportot rajzolok meg egy schematikon, és a vezérlés schematikján az előzőre utaló I/O-kat használom akár többször is (nyák tervezésénél persze majd beadja mondjuk a 7x6 modult).

Remélem sikerült érthetően fogalmaznom.

Eddig eagle-ben csak egyszerű áramköröket tervezetem. Annó Altium Designerrel csináltam hasonló bonyolultságú, sok azonos elemből álló tervet, ezért remélem eagle-ben is lehet. Vagy marad a copy, paste módszer?

Köszönöm a segítségeteket előre is."
(#) niedziela válasza biokill hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Ha jól értem egy külön sch fájlra akarsz hivatkozni egy másikból ? Azt nem hiszem, hogy menni fog.
Rajzolj egy csoportot az egyformákból, azt sokszorosítsd
és az egész rajzot egy sch fájlon belül rajzold meg.
Használj BUS-t akkor nem lesz pókháló a rajz.
(#) biokill válasza niedziela hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Ettől tartottam

Köszönöm a tippeket! Mindenképp BUS-al, meg NAME-es összekötésekkel csinálom.

Kicsit a nyomtatásnak kell még utánna néznem, hogy jól elkülönülve külön A4-esekre legyenek kinyomva az egyes "logikai blokkok" (táp rész, kontorller, 7 szegmenses meghajtók, stb.)
Ez lehetséges, ugye? Meg a keretek kitöltése a rajzlapon. (tervező, cégnév, stb)

Köszönöm a választ
(#) niedziela válasza biokill hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Nyomtatni lehet több lapra, csak előtte érdemes vonalakkal felosztani a területet, hogy tudj tájékozódni az sch-ban meddig tart egy lap.
(#) biokill válasza niedziela hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Köszi.
És a kereteket ami tartalmazza a címet, stb, azt kézzel, vonalakból kell összerakni?
(#) biokill válasza biokill hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
közben megtaláltam hogy az alkatrészek között vannak frame-k.

Köszönöm az eddigieket!
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Márc 20, 2010 /
 
Eagle 5.4.0
Lehet negatívban nyomtatni?
Régebbi verziókban mintha lehetett volna. Emlékeim szerint.
(#) brejti válasza bernula hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
Helló!

A consistencia hiba azt jelenti, hogy a kapcsolási rajz, és a nyákrajz nem egyezik (lábbekötés, alkatrész darabszám stb.). Ez lehet azért, mert nem mentettél rá mindkét rajzra mielőtt bezártad, vagy az alkatrész lerakása után nem a board ikonnal váltottál a nyákrajzra, hanem egyszerűen csak az board ablakra kattintottál. A helpben részletesebb leírást találsz róla Consistency Check alatt. A lényeg hogy ERC ellenőrzéssel manuálisan is ki tudod javítani a hibát.

üdv brejti
(#) brejti válasza bernula hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
Hogyha az ERC alkatrészhiányt talált, akkor igen, a boardon is le kell tenned, és be is kell kötnöd. Vagy egyszerűbb, hogyha a shematic-ból kiveszed azokat az alkatrészeket amiket a board nem tartalmaz, és lerakod őket még egyszer.

üdv brejti
(#) gulasoft válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
Az eagle inverz ps-t is tud meg inverz ps-t, abból meg a már bármelyik progi csinál pdf-et.
(#) Sir-Nyeteg válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
Mi az a ps? Hogyan lehet előhozni? PDF-et közvetlenül tud menteni a nyomtatási beállításoknál.
(#) asd123 hozzászólása Márc 20, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Eagle "fellelhetőség" helyről.
Köszönet.
(#) Attila86 válasza asd123 hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
A zinternet!
Következő: »»   176 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem