Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller hőfokszabályzó
 
Témaindító: devid, idő: Feb 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 32
(#) vzoole válasza TyeDa hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
Ja és elhagyható (hozzásólásod feletti rajzon már nincs rajta), én se tettem be, csak 230V-os áramköröknél szoktam alkalmazni.

Jó a 7809 is csak magasabb lesz a referencia feszültség.
Elméletileg be tudod állítani a trimmerel (R17) hogy így is jó legyen.
Vagy esetleg a 3,3K (R10) helyett tegyél be egy 3,6K ohmosat.
(#) X Sügi X hozzászólása Feb 15, 2007 /
 
Nem kötekedésképpen, de a Masterfoxx féle táp nyákja el van rontva! A stab ic gnd lába a kapcsoláson a 324-es 11 es lábával van kapcsolatban, a nyákon pedig a 10 essel! tervezési hiba! Emiatt én is elszúrtam.. Na jó, nem fogom lenyakazni Masterfoxxot.. Inkább csinálok egy uj panelt...
(#) vzoole válasza X Sügi X hozzászólására (») Feb 15, 2007 /
 
Én nem véltem felfedezni a hibát!!!

Távol álljon tőlem hogy erőltessem, de…
ajánlom figyelmedbe a panelom.

Igaz ha nincs optotriakod akkor nem az igazi, de a MOC helyére szeritem be lehet rakni a másik triakot is, max kell egy vezeték.

Amiben praktikusabb:
-kisebb panel méret
-ledek és potméterek a panelba rakhatóak egyenesen, ezzel spórolsz néhány sorkapcsot és némi vezetéket, amivel a kuszaság is kevesebb lesz.
-a hűtést is ellátja a panel, esetleg ha kevésnek találod be teszel alá egy u alakú lemezt
-biztosíték is van beleépítve ami nem utolsó szempont
-nem kell átkötéseket alkalmazni
(#) X Sügi X válasza vzoole hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Már azt csinálom! De helyhiány miatt én vezetékezem a potit, meg a ledeket az egyedi konstrukció miatt!
(#) isamisa válasza X Sügi X hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Nem tom hogy mit rontottál el, de eggyetlen egy dologra kellet figyelni hogy jó legyen berakva a Stab IC.

Én fullra a masterfox nyákját csináltam, és azóta sincs vele semmi probléma....
(#) X Sügi X válasza isamisa hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Passz, csak átalakítás közben (optotriacosra) észrevettem.. de akkor így van jól? mindegy, új nyákot csinálok, mert belebonyolódtam.
(#) X Sügi X hozzászólása Feb 16, 2007 /
 
27 V -ot ráköthetek a hőfokszabályzóra? Vagy micsináljak?

Mert egy toroidom van, és ennyi jön ki belőle.. Letekerni meg necces.. Mekkora a legkissebb trafó, ami elég neki? Kell az 50W-os?
(#) isamisa válasza X Sügi X hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Lehet semi baja nem lesz...
Nekem kb. 38Wattról megy kicsit lassabban füt fel...ennyi.

Nah jó 3 óra után már meleg a trafó.
(#) X Sügi X válasza isamisa hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Akkor inkább megpróbálok letekerni a trafóból.. Gyááá.. míg azt szétszedem.. Nem baj, ma este fel lesz rakva ide készen, az tutttti!
(#) MaSTeRFoXX válasza X Sügi X hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Hát nemtom, de szerintem nincs eltervezve a nyák, pár ember már megépítette, és semmi baja se volt (nekem se volt vele bajom). max annyi hogy a kapcsolási rajzban fordítva van belerakva a stabic, de ez beültetéskor feltűnik egyből.

Az meg elvből lehetetlen hogy rossz helyre kerüljön a GND. A NYÁK tervező automatikusan csinálja a kapcsolásból a "gumiköteles" ábrát, szóval az nem tévedhet....
(#) X Sügi X válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Közbe rájöttem, má épp irni akartam, hogy én k..tam el.. Boccs a figyelmetlenségért! Amúgy mindjárt üzemképes! (kb. fél óra!)
(#) X Sügi X válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Na valamit naon elnézhettem, mert nem akar fűteni! A panel elég kusza lett, igaz, mert a tiédet alakítottam át opto-sra, de valami nem jó. A piros led nagyon halványan világít folyamatosan, a zöld az jó, világít értelemszerűen! De a páka sem melegszik.
(#) X Sügi X válasza X Sügi X hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Kinyírtam a pákát!!!! B...a meg! Vuáááááááááá! Nem igaz!
(#) vzoole válasza X Sügi X hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Azt hogy csináltad?
A 27 volt (ha télleg annyi és nem több) nem teszi tönkre, esetleg hosszú járatás után, de te azt írtad nem is fűt.

Vagy esetleg a hőelemet kötötted a kimenő feszre? (De ekkor ki kellett volna vágnia a biztosítékot. Ugye tettél bele?)
(#) X Sügi X válasza vzoole hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Nem a te nyákodat csináltam, szval a biztosíték nekem csak a trafó előtt van, de közben kiderült, mégis jó, mert kimértem a hőelemet, és ad feszt magából, szval müködik. Amugy elkezdett fűteni, mint az állat, és a triac nem kapcsolt le, de közben rájöttem mi volt a hiba, és most elvileg müxik tökéletesen! Képeket teszek fel nemsokára..
(#) isamisa válasza X Sügi X hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Az jó, de végülis miért volt annyira szükséges hogy optotriakkosra alakísd át?
A bevált kapcsolást csak azért babráltad hogy gyaakorolj? Mert akkor értem, de ha csak azért mert otthon ez volt azt ahoz csináltad akkor nem teljesen értem meg...

Mindegy a lényeg hogy menjen
(#) X Sügi X válasza isamisa hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Neeem, szval a nyákot megcsináltam előbb, minthogy meglettek volna az alkatrészek, és nem kaptam S-es triacot (érzékeny G-ű), így inkább vettem tegnapelőtt egy MOC 3062-est, és azzal próbálkoztam.. Amugy megint nem akar lekapcsolni.. Vagyok bajban.. De a 27 V-ból csak 24 et ad a pákának, ami igazán jó! CSak éppen szabályozni nem lehet.. Na mindegy, belenyugszok, hogy ma már nem lesz jó, inkább holnap megcsinálom a vzoole féle nyákot. Jobbat nem tuok..
(#) isamisa válasza X Sügi X hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Megsúgom hogy megy S-Gate-es nélkül is.
El kellett volna olvasni a másik topicot is.
Ott írtam hogy nekem sem az és a gyújtó triakk is az eredeti rajzban (Fharenheit) szereplő triak. És megy!
(#) X Sügi X válasza vzoole hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
Na megcsináltam a te panelodat, most fix 13 Voltot ad a pákának! Melyik potméterrel lehet jáccadozni? Iagz volt egy-két ellenállás, ami nem olyan, mint az eredetiben, de sztem ettől jónak kellene lennie! Csatolom melyik milyen lett!
(#) X Sügi X hozzászólása Feb 18, 2007 /
 
Müxik! :yes: NEmsoká képek! köszönet isamisanak, Masterfoxx-nak, és vzoole-nak!
(#) hbal válasza Sebi hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
"Én is pont ilyet használok évek óta! A megépítést nem igazán tanácsolom - én sem fogtam hozzá - mert a trafó kivitelezése/méretezése némi gondot okozhat.

Az átalakítás viszont igen egyszerű, mivel a 12V-os kimenetet kettő darab párhuzamosan kapcsolt tekercs szolgáltatja, ezt át kell kötni sorosra, ügyelve a kezdet-vég összekapcsolására. A másik - kisebb - gond vele, hogy minimum terhelést igényel, amit én egy 24V-os izzóval oldottam meg, ami egyben a munkadarab világítását is megoldja. (csak helyszínen használom)"

Konkrétan milyen márka melyik típusát alakítottad át?
Mindegyiknek úgy épül fel a kimenete, hogy két 12 voltos ág párhuzamosan van kötve?
(#) karpi válasza devid hozzászólására (») Feb 19, 2007 /
 
termisztor , van ilyen uveg-gyonygy termiszztor , azt valahova a paka hegyehez kozek tenni.

Egy komparator figyeli a termisztoron megjeleno feszultsegesest, a komparator masik bemeneten mag egy potmeterrel allitod ahova akarod , es ott billen a kimenet ahol akarod.

ami nekem van uveg-gyonygy-termisztor !M szobahomersekleten es felmelegitve leesik 100 ohm-ra.
Birja a nagy hofokot.

(#) Benkutya hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Légysz segítsetek! Suliból hoztam egy nagyon jó trafót, 2 secondere van egyik 2 másik 4 ampert bír, viszont más feszt adnak le. 43 és 21V, mvel a 21 már kevés ezért valahogy lekéne csökkenteni a 43V-t 24-re. Nekem semmi használható ötletem sincs, max, hogy két + - stab kockát használnák, de ez tuti rossz.
(#) erobi82 válasza Benkutya hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Ha a 43V-os van kívül akkor letekerhetsz belőle.
(#) vzoole válasza Benkutya hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Én nem piszkálnám, 21V bőven elég a forrasztópákának, én is annyiról használom.
Sőt... valaki írta talán hogy 18 voltrol használja.
(#) Benkutya válasza vzoole hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Ez jól hangzik, amugy amit írtam Számokat: 21V ami tuti és a 2A-t a biztositékból következtettem ami 2,5A ezt remélem jól gondolom, nem?
(#) hbal hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Sorba kellene kötnöd egy diódát, és az csak egy félhullámot engedne át, vagyis fele feszültséged lenne.
(#) Benkutya válasza hbal hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
A dióda nem egyenirányitana inkább?
(#) Mumtaz hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
A kérdésem az lenne, hogy EZ megegyezik a JLT-03-al?
(#) Benkutya válasza Mumtaz hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Én pont ezt vettem meg 4 nappal ezelőtt, ez hőelemes 48W 24V sajna még nem tudtam kipróbálni
Következő: »»   6 / 32
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem