Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   494 / 2499
(#) pucuka válasza Mayan hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Van. A végtranzisztorok nincsenek védve hőmegfutás ellen, ezért ha bármilyen okból el kezd melegedni, el is száll. Az emitterekbe kisértékű ellenállást, legalább 1 ohm körülit kellene tenni.
(#) Mayan válasza pucuka hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
T3 azonos bordán van a végtranyókkal, ez nem oldja meg ezt a problémát ?
(#) pucuka válasza Mayan hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Hogy hőcsatolásban legyenek, az elengehetetlen, mondjuk, a torzítás miatt. De ha egyik szalad, viszi a másikat, ha nincs hőcsatolásban, akkor meg azért, mert az egyik rövidzárba megy, a másik sem bírja sokáig.
Elengedhetetlen az a kis negatív (legalább egyen feszültségre nézve) visszacsatolás a munkapont stabilizálásához.
Ahhoz hogy a T3 a hőre stabilizáljon, a bázisában kellene lennie hőfokfüggő ellenállásnak, diódának, tranzisztor BE diódájának, de ez sincs
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Nem igazán értem, mi a szándékod. Az igaz, hogy a buffer is teljesítmény erősítő, de digitális áramkör Abban különbözik az analógtól, hogy a buffernél a munkapont csak a két szélső állapotot veheti fel, ezért jelentős egyszerűsítések tehetők, egy analóg végfokhoz képest.
A buffernél nem lényeges szempont a linearitás, mivel a Vcc és a (pl.) 0 V közötti tartományban csak az igen gyors átmenet (billenés) idejére tartózkodik, és a gyorsaság a lényeg, nem a linearitás. Minden járulékos elem ami a munkapont stabilizásához kell, csak lassítja az átbillenést, járulékos disszipációt okozva. Ez buffernél nem kívánatos állapot.
Analóg teljesítmény erősítőnél a linearitás a lényeg, és annak stabilitása, és sohasem kerül a munkapont a szélsőséges helyzetbe, mert már ezt megelőzően jelentős torzítások lépnek fel.
(#) Mayan válasza pucuka hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Mi a szándékom ? Zenét hallgatok rajta... hogy lenne már ez digitális ??? Mezei komplementer végfok.
(#) pucuka válasza Mayan hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Tulajdonképpen nekem mindegy. Hallgass zenét rajta, egyszercsk lesz egy pukk, csinálhatsz másikat, vehetsz új fejhallgatót (vagy hangszórót).
Jobban járnál szerintem, ha építenél egy tisztességes erősítőt, ebben a topikban is találhatsz néhányat, de a Te dolgod.
Akkor meg azt nem értem, miért kérdezted.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
A buffer, az digitális teljesítmény erősítő abban is csak egy "mezei komplementer végfok" van, semmi sallang, mert nincs szükség rá.
(#) Imi65 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Mayan kollégánk a végtelenségig szeretne minden hangtechnikai áramkört leegyszerűsíteni. Ez azonban időnként nem várt nehézségeket gördít elé, de Ő nem adja fel.
(#) petemazi válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Igazából volt már 60mA is, de azt se bírta el a bordám.. Jó vastag a talpa, de papírvékoynak a lamellák, és sűrű is.
(#) peter1995 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Oks.Berakok egy 1µF-s kondit.Nem lehet hogy a tv kimenete rossz és azzal kerül DC a bemenetre
(#) Imi65 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Péter, én ezt nem tudhatom innen helyetted. Lehet, miért ne lehetne? Egy kondi (nem Elko), és már tudod is.
(#) scooby_ hozzászólása Márc 24, 2010 /
 
Sziasztok!
tegnap előtt építettem egy No name tranzisztoros erősítőt 2N3055-tel. A tünetek: Egyenfeszültség a kimeneten. Rákötöttem egy jelet,valamint a kimenetre egy csatolókondit,nem csinál mást,csak búg/gerjed.
Csatoltam a hozzá tartozó dolgokat.
(#) szilva válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Mi a kérdés?
(#) sound.man válasza szilva hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Az a kérdés, hogy miért van egyenfeszültség a kimeneten...
(#) scooby_ válasza szilva hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Sound.man már válaszolt
(#) szilva válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Najó, akkor én is válaszolok: azért van egyenfesz a kimeneten, mert valami rossz

Tréfát félretéve: hol és mit mértél? Mert a kapcsolás ránézésre működőképesnek tűnik, tehát ha nem kötötted el sehol és az alkatrészek is jók és odavalók, akkor ennek illene működnie.
(#) scooby_ válasza szilva hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Már vagy 5x átnéztem kapcsolás szerint a nyákot,az eredeti nyák szerint a nyákot,beültetést,de mindig ugyan azt csinálja. Mind a két végfokot megépítettem,ugyan az a hiba.Amik a kapcsolásra vannak írva,azok nagyjából jók,kivéve az áramgenerátornál a Bázis ág ami a trimmerre csatlakozik. 0,23V-ot nem tudom belőni, a negatív táp 1-2V-tal mindig kisebb,mint a pozitív. Már kiforrasztottam a DIF előfokot is,nem segített. Kiforrasztottam a védelmet,az sem segített. 100 és 220µF-os kondit is kivettem,még mindig ott volt a feszültség a kimeneten. kiforrasztottam a 330Ohmot,az sem segített. Ha a BC161-et kiforrasztom ami nálam egyébként BC640 lett,a végfok nem működött. Ha a BD139-et forrasztom ki,szintén. Próbálkoztam avval,hogy kiveszem két végtranyót, a membránon még akkor is látszott,hogy kicsit kiemelkedik a helyéről,és hallani lehetett a gerjedést nagyon halkan. A mérések...Mond mit mérjek,elég sok mindent mértem,nem emlékszem már hogy mit. Ami kell lemérem. Ja! és minden hova csak B típusú tranyókat kaptam
(#) hapro válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Banális dolog...de a bc640 lábkiosztására ügyeltél?
(#) scooby_ válasza hapro hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Na! azt látod nem is néztem. felírtam a papírra hogy BC161,azt mondták olyanjuk nincs. Aztán az úr utána nézett,azt mondta:Igen,a BC161-nek a BC640 felel meg. Mondom oké,jóhiszeműen beletettem úgy,ahogy a beültetés mutatta.
(#) hapro válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
(#) scooby_ válasza hapro hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Mostmár észrevettem,így most aztán nagyon jól néz ki kicsit kuszán állnak a lábai.
De a hiba még nem oldódott meg. A hangszóró membránját most meg befelé szívja.
(#) Imi65 válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Raktál volna bele BC301-et! Az is jó lenne.
Szerk: Lehet, hogy tönkrement a tranyó a helytelen bekötéstől, vagy éppen kinyírt valamit.
(#) hapro válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Lehet, hogy ezzel ügyesen, másik félvezetőket is elhaláloztattál., megnézném mindet a helyedben, nincs olyan sok benne.
(#) scooby_ válasza hapro hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
szakadásmérővel semmi nem enged át.
(#) hapro válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Hát ez az információ így elég sovány.
(#) scooby_ válasza hapro hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Akkor legyetek szívesek,mondjátok mir vagytok kiváncsiak,és én mondom!
(#) hapro válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Idézet:
„szakadásmérővel semmi nem enged át.”

Nekem ez azt jelenti, hogy minden rossz.
Mert a diódának is egyik irányban vezetnie kell a, tranzisztoroknak meg 2 irányban vezetnie kell, a többi kombinációkban meg szakadást kell jelezzen diódavizsgáló üzemmódban.
(#) scooby_ válasza hapro hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
levettem a hangszórót a kimenetről,igy a 2 2N3055 mindegyik lábán 24V-ot mérek. Ugyan így van ez a BD139 140-nel is. Ezen kívül az összes AZ ÖSSZES tranyó lábain 24V van,kivéve a DIFF előfokot.
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Ja! A trafó primer tekercsén van,és volt is egy 40W-os izzó.
(#) szilva válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Akkor nincs meg a negatív tápfeszültség. Ugye szimmetrikus táplálásról próbálod?
Következő: »»   494 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem