Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   936 / 2208
(#) (Felhasználó 1947) válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 24, 2010
Ezeket fel tudom használni,6N2P-m nincs sajnos.
(#) (Felhasználó 1947) válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 24, 2010
Oké, megjött.
(#) mark.budai hozzászólása Márc 24, 2010
[off]Nincs valakinek olyan ~100W-os toroidja, ami csak a helyet foglalja? PCL82PP hálózatinak kellene, de a feszeket majd elintézem rajt.
(#) hgy válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Márc 24, 2010
Nem. Mintha fogat mosnál, kevés vízzel.
Ugyanis ez a legkíméletesebb polírozás, igen sokan alkalmazzák egy életen át...
(#) klemo86 hozzászólása Márc 24, 2010
Érdekel valakit nagyon príma előfokcső?
Az EL34-nek előjöttek a mélyei 6N3P-vel
Még dolgozni kell egy kis ízléses átalakítón, mert egyelőre csak mellé van lógatva a dolog…
Konkrétan 6N3P-DR Reflektor-ról van szó, szép darabok, eredeti dobozban adatlapjával. Ilyenek:
(#) Gery78 válasza hgy hozzászólására (») Márc 25, 2010
Ebben igazad van, a fogkrém egy nagyon jó polírozó paszta, ha otthon ki akarom csiszolni a karcokat a karórám plexi üvegéből, akkor én is ezt használom, és nagyon szép sima, és karcmentes lesz. (Csak sokáig kell csinálni)
(#) teren56 válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 25, 2010
Szia Jó estét. Ha jól látom akkor ez novál cső? Bocs előbb körül kellett volna néznem a barátunknál. :google: És megtörtént. :hide:
(#) klemo86 válasza teren56 hozzászólására (») Márc 25, 2010
Elvileg ECC40 helyett van kitalálva a dolog, de elég idióta egy "lábkiosztása" van - vessen magára az (elsősorban én), aki nyákos erősítőt csinált Itt jegyezném meg, hogy aki ilyesmi erősítőt csinál (pl EL34 PP), és kísérletezni is szeretne, semmi esetre se csináljon panelt a lényegi résznek, mert ilyen esetekben egy kicsit bajban van az ember… (gondolom csak én néztem be, de szóljon ez azoknak, akik még nem vágtak ilyesmibe) Egy kapcsolósorral megoldható mondjuk ez is, vagy olyanra gyártani, hogy 1-2centis vezetékdarabokkal úgy kötheted be a foglalatot, ahogy akarod.
(#) kocos válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 25, 2010
Mit jelent a "DR" ? Ennek akkor ás a lábkiosztása, mint a 6NxP-knek ?
ECC40-nel szeretted volna eredetileg meghajtani ?
(#) klemo86 válasza kocos hozzászólására (») Márc 25, 2010
A DR azt jelenti, hogy ez egy 10000, azaz tízezer órás cső (!) Egy darabig csak jó lesz Amúgy eredetileg ECC83-mal lenne hajtva, de 6N2P-EV-k voltak benne már először is. Ennek valami brutális lábkiosztása van, nem a megszokott (lásd: mellékelt kép), hasonlót még nem is láttam. ezekkel viszont megjöttek az általam hiányolt mélyek az EL34 felől, így szép kerek hangja van, jobban tetszik, mint 6N2P-vel!

6N3P.jpg
    
(#) Ricsi89 válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 26, 2010
Ezt a lábkiosztást nem volt nehéz megtervezni.
(#) mark.budai válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 26, 2010
Tényleg hülye lábkiosztás, eddig novál csövet nem láttam még, amit 1-9-es lábon kell fűteni. Kapásból rákötöttem volna a 4-5 lábra a fűtést, ECC81, 83 stb... esetén 4,5-9-es lábra a 6.3-at.
(#) klemo86 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 26, 2010
Szerintem úgy csinálták, hogy először nyomattak egy ilyen rajzot, aztán körbeszámozták, és csak utána jutott eszükbe, hogy ez a valóságban nem biztos, hogy pont jó lesz (ezt úgy 500ezer leírás után ) De nincs nagy kupi ott lent a csőben
(#) Ricsi89 válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 26, 2010
Na igen általában úgy próbálják megcsinálni, hogy ne legyen alul nagy kavarodás. Itt meg azt hitték, hogy ha papíron ilyen jól néz ki, akkor majd a csőben is jó lesz. Lehet valami új tervező volt, aki még nem tervezett előtte csőbekötést.
(#) hangszoros válasza djhans hozzászólására (») Márc 26, 2010
Mert nagyfrekisen, is képes mükődni, hidegiteni
Gyártogattam a 70-es évek végétől 200, és 300 Wattos tranyós végfokokat. Ha nem hidegitettem panelon a tápot tantálal szét gerjedte magát.
Nem volt egyszerü 63V -ost és felletit találni, ami tartós volt.
Azóta találtam 300V-ost is
(#) kocos válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 26, 2010
Tényleg, nem is figyeltem .. azt hittem ugyanaz, mint az ECC-k, vagy 6N2P...
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Márc 26, 2010
Ennek a lábkiosztásnak az a nagy előnye, hogy gyönyörűen lehet nyákot tervezni hozzá tükörszimmetrikusan, amúgy szerintem az egyik legjobb hangú orosz cső a 6N3P, a DR jelzés meg még "hab a tortán" extrának. A benne lévő triódák egyformaságával sincs gond. A nem szokványos bekötés miatt ha valaki különböző novál csöveket is akar próbálgatni, akkor kénytelen kis drótokkal honosítani a foglalatot a nyákba. Ez a lábkiosztás kedvez a légszerelésnek is, mert tükrösen, alkatrészkeresztezések nélkül, jól áttekinthetően szerelhető.
(#) hangszoros válasza sturbi hozzászólására (») Márc 26, 2010
Van amerikai, vagy europai ilyen bekötésü tipus ?
(#) (Felhasználó 1947) válasza hgy hozzászólására (») Márc 26, 2010
Bejött a fogkrémes dolog, köszönöm az ötletet.
(Még az illata is kellemesebb )
(#) Action2K válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Márc 26, 2010
Akkor már csókolgathatod is, csak vigyázz vele, ha "tüzel".
(#) hangszoros válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 26, 2010
Hány db van mennyiért ?
Esetleg csere ?
(#) ticseboy hozzászólása Márc 26, 2010
Sziasztok. Nem érdekel valakit 8 db szerintem ujj vagy alig-alig használt, de inkább ujj 6P6SZ végcső (ha jól tudom)? Leginkább cserebere érdekelne:EL36, PL36, Oktál foglalat vagy valami értelmes
A képen, a bal oldaliak.

6P6SZ.jpg
    
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Márc 26, 2010
Hétvégén találtam egy Electronica DARCLEE 5 Tip: S 643 A
rádiót(román csöves rádió), sajnos az eredeti rajzát nem kaptam meg csak egy hozzá hasonló készüléket. Tápkondikat kicseréltem, a végpentóda jó és a jelbemenetelhez hozzá érve brumok és a hangerőpotival is lehet szabályozni. Az URH sávot is veszi és egy idő után elhalkul. A végpentóda 160ohmos ellenállásán több mint 12voltott mérek, gondolom sok. Uj egyenirányító diódákat kellett rakjam mert a régi elfüstölt íés a kondikon 315volt és 245volt van.
(#) llaci56 válasza ticseboy hozzászólására (») Márc 26, 2010
Milyen ujj? Ilyen?
(#) ticseboy válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 26, 2010
Nem ilyen!!! Olyan.
Már nem tudtam módositani, upsszzzz. Inkább elirom mont Off-oljak.

P3261333.JPG
    
(#) kocos válasza ticseboy hozzászólására (») Márc 26, 2010
De ! Engem érdekel ! 6db (alig)használt PL36-ot tudnék érte adni 6 db bakelit oktál foglalattal , szigeteletlen anódsapival, + a pacsi kimenő !
(kedvenc csövem, ráadásul két erősítőt is építek rá a közeljövőben )
(#) ticseboy válasza kocos hozzászólására (») Márc 26, 2010
Akkor a többit privátba!
(#) kocos válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Márc 26, 2010
Szól, majd egyre torzabban elhalkul ?
12 V az 77 mA katódáram, ez nagyon sok... Gondolom az anód izzik..
Szeritnem gázos az EL84, probáld ki egy másikkal
(#) sebestyen_ferenc válasza kocos hozzászólására (») Márc 26, 2010
tetem másikat avval még 14-ig is felment.
(#) CHZ válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Márc 26, 2010
Rácsára csatlakozó kondi is átvezethet , ellenőrizted ?
Következő: »»   936 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem