Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Infravevő működése
ha az egyik csatornára esetleg egy ismert frekvenciájú szinuszt is felvennél... (együtt a távirányító jelével ) ,akkor az időadatokat is ki lehetne számolni nem kellene a doku sem (vagy legalábbis biztosabban lehetne mondani, hogy az vagy nem.)
50Hz-es szinusszal már lehet jó lenne, annál egy teljes peridódus 20ms-ig tart, majd csinálok valami cuccot ami a hálózati frekit veszi át (úgyis kell óra időalapnak.. ).
A GoldWave pontosnak tűnik... igaz PC-ről, de generáltattam egy 100Hz-es szinuszt, majd azt vettem föl (szigorúan mikrofon bementre állítva a bemenetet!). A képen lehet látni milyen szépen adja vissza, pont 0,01s-nél van vége a periódusnak.
Hátha az időt is pontosan méri,akkor már az inpulzus diagrammok sem kellenek.Amire még rájöttem -és talán egyszerűsít - ,miután kiszenvedtem az egyik távirányító gombokhoz tartozó kódjait (pic -szkóppal felderített időadatok alapján- + lcd ) a GIRDER nevű progi pont ugyanazokat a kódokat írta ki alul a tájékoztató sorba tanítás során.
Közbe valószínűleg elnéztem... a GoldWaveval felvett jelek hossza nem egyezik a szabvánnyal, most azt nézegetem hátha valami kódolás van rajta (pl manchester). Aztán én is ellenőrzöm a Girder kóddal.. Majdcsak meglesz.
szerk.: ami ráillik az talán a "CDP - Conditional Diphase - Feltételes kétfázisú jel. (A módszer az NRZI és a PE módszerek kombinációja)" Ha ez lesz az, akkor lehet aztán dekódolgatni
NAgyjábból felrajzoltam a négszögjelet a hullámról, illetve pontosan, csak néhol nem teljesen merőlegesek a vonalak A pirossal jelölt rész szerintem a byte eleéj és végét jelöli, tehát az első 16 és második 16 jel között van egy elválasztó jel, ami a daewoo szabványra utalna, ja és egy "lezáró jel".
Ezt a jelet vette a Girder E0 1F-nek, binárisan: 11100000 00011111 . Nem tudtam rájönni mi lenne ez Mondjuk ezen az oldalon a legalsó kódolásra hasonlít, de nem értem ezt a kódolást
Úgy nézem a hosszú szünetes jelből van összesen 16 db a bevezető rövid tüskék állandóak ,a kódot a második rövid (szintén 8-as ) sorozatnak a helye hordozza.
(bár ez csak 15 gombot tud megkülönböztetni.) (ha a hullámvölgyeket nézed csak). Valószínű, ha nem kész sablont akarsz hozzá keresni hamarabb rájössz (szerintem legalábbis elég egyszerű kódokat használnak infráéknál.) Ha négy öt kódot benyomsz szemre látszani fog mi változik,és már mehet is a dekódolás.(szerintem a második csomag helye,de ez nem állapítható meg ennyi jelből biztosan) (az E01F nem a másik gomb kódja? Arra még esetleg stimmelne is E01F/ 1110000000011111, vagy fordítva 1FE0/0001111111100000) vagy az egyesek vagy a nullák száma pont 8 ahogyan a második kódban -goldwave- )
Viszont ha az első 8 rövid meg az első 8 hosszú impulzust eltörlöd pont E01F ill tetszés szerint 1FE0 sorozatot kapod.(nem gondolnám véletlennek hogy egymás tükörképei de ezt a többi kód majd megmondja.)
Hali!
Nagyon szépen köszönöm a felvetést! Idézet: „Viszont ha az első 8 rövid meg az első 8 hosszú impulzust eltörlöd pont E01F ill tetszés szerint 1FE0 sorozatot kapod.” Pontosan így van, megnéztem az összes többi gombbal! Egyébként ezen a távrinyálón csak 8 gomb van (play meg stop meg ilyenek..). Mégegyszer köszönöm a segítséged!
Sikerült!
607 sornyi asm program és egy PIC segítségével kiírattam binárisan a távirányító kódját egy LCD kijelzőre Ha kérhetem, ne szidjatok, tudom hogy ez pazarlás, de csak most nemrég kezdtem picezni :hide: Egyébként az első byte inverze a másodiknak. Végre sikerült, egy szűk hét alatt
Heló mindenki.
Van egy csomó infra vevőm,valaki nem tudná megmondani ,hogy lehet azonosítani egy invra vevő lábait? Az adatlap kihúzva mert a tipusa nem ismert,nincs rajta semmi,seszámsebetűsesemmi... előre is köszi a hozzá értőknek. hi.
Próbáld meg infravörös LEDel megvilágítani, és ohmmérővel kimérni az anódot és a katódot.
Köszi,kipróbálom.
helllo.....
tudom hogy rengeteg hasonlo tema van de nem talaltam ilyet es nagyon jo lenne ha segitseget kapnek... Szeretnek csinalni egy lanctalpakon meno tankszeru felfedezo robotot...Minden reszevel van valami problemam...Az iranyitasat infras taviranyitoval szeretnem megoldani,ket DC motorral egy microcontrolleren keresztul(atmega8535).Az eggyik problemam a drivere.Nem tudom hogy kell bekotni es ket savos kell hogy tudja iranyitani mint a kettot kulon-kulon, hogy fordulhasson...A masik hogy nem tudom hagyan kell dekodolni egy infras taviranyitott, hogy a programozast meg tudjam csinalni szuksegem lenne ra.... Tudom hogy ez sokaknak egyszeru,de nekem nem...Nagyon orulnek egy par tanacsnak, javaslatnak esetleg,rajznak.esetleg javaslatoknak amivel konnyebb, praktikusabb az iranyitas. Elore is koszonom a segitseget...
Ilyesmit lehet készen kapni a menagertoys.-nál .
Bővebben: Link
jo de eppen ez a lenyeg hogy en akarom megepiteni...
Hali!
Ez megint olyan téma, amit fel lehetne bontani részekre és érdeklődni a már meglévő témákban. De hogy segítsek is valamit, nézegesd át az infrás témát, én is onnan tanultam meg kezelni az infra jelet: Bővebben: Link
Lehetséges egy olyan berendezéshez átalakitani egy távirányítót amiről nem tudjuk a típusát? a vevő panelon egy 6Mhz szűrő és egy AT870F51 IC van.
Egyszerűen nem.
Bonyolultabban keresel egy olyat aminek a ki/be kapcsolója működteti az adott berendezést (és nem univerzális) ,valamint általad kezelhető (mechanikusan ) az IC-je. Ha a ki/be kapcsolás működik akkor a kódrendszere jó,csak a megfelelő gombok helyét kell kikeresni az ic lábakon.(a sor/oszlop lábakat az eredeti gombokból kitalálhatóak a plusz gombok pedig ezeknek a megfelelő mátrixpontjai valószínű kiadják.(mechanikus kialakítás eléggé nehéz lesz)
A lényeg annyi lenne hogy a berendezés egy 5.1 aktiv. Több bemenet van sztereo-k és egy darab 5.1. A baj hogy bedugom belép standby módba és ennyi. Sehol egy gomb meg semmi. Van rajta egy bypass funkció (ami szerintem annyi hogy full erősít és a bemeneti jeltől függ a hangereje) ha már ezt a módot be tudnám rajta kapcsolni akár egy manuális nyomógombbal vagy akármi siker lenne. Lényege hogy használhatóvá váljon.
Univerzális távszabályzó auto felismerés funkció.(esetleg több fajta.)
sziasztok...
Az lenne a gondom - azon túl hogy az illetékesek (THOME "superservice") nem tudják a választ - hogy egy Set Top Box hátán találtam egy olyan csatlakozó bementet, hoyg IR EXTENDER. ahova IR vevőegységet lehet cstlakoztatni a kézikönyve szerint - több információt nem közöl a vékonyka füzet. egy CIS 2001 lenne a sszóban forgó modell. CIS 2001-ről egy homályos kép azt szeretném megkérdezni, hogy hol lehetne venni egy ilyen JACK ----------- kábel ------------ IR vevő szerkezetet szerintem valami ILYESMI lehet a szerkezet. Előre is köszönöm!
ha azt mondom, hogy ti vagytok az utolsó reményem, akkor nagyon közel járok az igazsághoz.
PLS HLP M! )))-:
Az a kérdés, hogy a cstlakozó mono vagy sztereo jack.
Ha sztereo jack, akkor szerintem pászáz forintból ki lehet hozni egy ilyent. Meg kell keresni, hogy melyik érintkezőn jön ki tápfeszültség, melyik a föld. Ez ugye egy multiméterrel, egyszerű feszültségméréssel meghatározható. Utána egy infravevőt ( például TSOP4838 ) kell ráteni, ellenállással, kondenzátorral, és kész. Valahogy így. Ez a megoldás elhanyagolta a gyári ajánlások szerinti szűrő/védő ellenállást és kondenzátort, érdemes rátenni.
nagyon köszönöm!
elindulok ezen az úton!
Üdv mindenkinek!
A kérdést feltettem másik topikban is, ami úgy látom halott... Kifejezetten infra kapus topikot nem találtam, gondoltam felteszem itt a kérdést. Szükségessé vált hogy építsek egy infra kaput. Pár m-es távolságot kell áthidalni, az teljesen mindegy, hogy reflexiós megoldású-e (max kevesebbet kell kábelezni). Össze is dobtam tegnap egy neten talált kapcsolást, de nem voltam megelégedve a működésével, tehát gyorsan fejlesztettem egy sajátot. Mivel csak az itthon talált bontott IR led és vevő (fotodióda) állt rendelkezésemre, a hatótáv elég gyér lett. A kérdésem az lenne, hogy ilyen célra vevőnek mit javasolnátok? TSOP-t vagy fototranzisztort? A jelformálás nem okoz gondot, nekem első sorban az érzékenység, a látószög és szelektivitás fontos. Adó oldal 36kHz-es négyszög.
Szia!
Amíg nem látjuk a kapcsolásodat, addig tippelgethetünk nyugodtan? Az is kérdés, honnan bontottál, milyen alkatrészeket. Ha eléggé meghajtod az LEDet, akkor a pár métert kell tudnia a rendszernek. Neked mennyi az a pár méter? 2-3? A TSOP használata egyszerűsiti az életedet. Infra LEDeket különböző hullámhosszra gyártanak/válogatnak. A fototranzisztor érzékenységét - az adatlap, vagy mérés alapján - ellenőrizni kell, mennyire felel meg neki a LED által sugárzott energia. Ebből azt akarom kihozni, hogy bontott alkatrészek esetén minden lehetséges. Akkor persze más a helyzet, ha egy DVD lejátszót, és a távvezérlőjét szeded szét.
Szia
A kapcsolásról csináltam gyorsan egy rajzot, nem egy nagy megfejtés. A pár méter egész pontosan 2,4m. Azt hiszem félreérthetően fogalmaztam. Nem bontott alkatrészeket akarok használni, csak szerda éjjel épp ez volt itthon Ezzel csak az elvet szerettem volna kipróbálni. Az elektronikában jártas vagyok, csak soha semmit nem építettem még amiben infra led vagy fotodióda van, így nem ismerem azokat a gyakorlati fogásokat és tervezési szempontokat amelyek ezekhez az eszközökhöz szükségesek. A jelenlegi kapcsolással az a baj, hogy fogalmam sincs milyen IR led van benne, és fogalmam nincs milyen fotodióda. Lehet hogy a kettő hullámhosszának köze nincs egymáshoz Adatlap hiányában abban sem vagyok biztos, hogy a fotodióda munkapontja jó helyre van-e beállítva. Ezért kérdezem, hogy milyen irányba érdemes tovább indulni, nem akarom felvásárolni a fél lomex infraled és vevő készletét hogy kísérletezgessek |
Bejelentkezés
Hirdetés |