Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Megújuló energiák
 
Témaindító: fantom45, idő: Jan 1, 2010
Lapozás: OK   4 / 6
(#) Atis57 válasza csengergeza hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Sziasztok!
ez tényleg jó .
hiányoznak belőle a "hülyeségek"
(#) Iszkakof István hozzászólása Jan 19, 2010 /
 
Kedves fórumtársak
Előre elnézést kérek a buta kérdésekért amit fel fogok tenni. Innen-onnan olvastam ezt-azt. Egy kútpár 3,5-4 milliárd forint, ahonnan hévíz nyerhető.
Kisebb mélységben nincs-e hévíz, amihez olcsóbban lehet jutni? Vagy ez szabott ár?
Egy tóparti szálloda télen a hőt a fűtésre a tó 4 Celsius fokos vizéből hőszivattyú segítségével nyerte.
Ha nem számolom a hőszivattyú árát és csak elektromos árammal fűtenének, hány százalékkal kerülne többe?
Ha már van hő, hőszivattyú segitségével, az működtethetne egy Stirling motort, ami generátort üzemeltet. A lépcsők között akkora-e veszteség, hogy a rendszer nem működhet? Így, szinte kész lenne egy majdnem perpetuum mobile.
Atis57, gondoskodtam róla, hogy ez a topic sem legyen hülyeségmentes.
(#) misi 54 hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Nagyon sok jó ötletet olvastam ezért gondoltam hogy hozzá szólok és elmondom a saját tapasztalatomat.
A parabola:Háztartási fóliával bevontam Télen 100C körüli hőmérséklet,nyáron mire észrevettem hogy nem stimmel valami leolvadt a fej tartó műanyag bilincs.
A sör kollektor:10 C fokos külső hőmérsékletnél50C-s meleg levegőt produkált.Elajándékoztam mert ahova tenni akartam oda vettem egy 30 csöves vákumost.Ez a végleges.Sokan mondták a megtérülést.nálam ez bele lógott a vicc kategóriába mert:Indult 900 ezerről.Ez tartalmazta a tervezés kivitelezés és az anyag ár és hogy hogy kell használni ja és a banki sápot.Elő a NET Tervezés :10L/cső,csőspirál a bojlerbe,szabályzó bolti, 45W Grundfoss szivattyú.Drain Back rendszer,akkor fogyaszt ha működik.+cső és szerelvényei.320 ezer ami még lehetett volna kevesebb ha nem várom meg az éveleji áremelést.A meleg víz a nyáron 6Fillér/L60fok!Napi áram felhasználás250-320W között.200L bojler.Igazsághoz tartozik hogy most csak előmelegít napsütéstől függően4-40C-ig.A parabola projektet is elő kapartam,ha sikerülne a stirlingel valahogy házasítani.A szélkerékből van egy protóm kb 60cm-s de igen gyengén adja elő.
(#) mokuli válasza misi 54 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Nagyon precizen leírtad ezekhez az adatokhoz lehet tartaní,én majd síkkollektort akarok a rézcső már megvan még a polikarbonát lemez hiányzik.Most a fűtésemet probálom ki darált náddal.
(#) fantom45 hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Egy kérdés. ha pl. én csinálok egy szélkereket (6 db 60 meneteset) akkor DC vagy AC áramot fog-e generálni? Ha DC-t akkor mire kapcsoljam tárolni vagy hogy?
(#) mokuli válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Nézzbe a szélkerekes fórumra ott találsz választ.Milyen generátort építesz?
(#) fantom45 hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
már hohgyhogy milyet? szélgenerátort kb néhány 50-100W kötött
(#) mokuli válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Tárcsa generátort?
(#) Cyrano válasza foxi63 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Sajnos egyet kell értsek a diagnózisoddal, de a terápiát másban látom:
Váltás.Nem csak energiában, hanem gazdálkodásban is, hogy megérje váltani.
(#) fantom45 válasza mokuli hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
Jaa.. Igen
(#) fantom45 hozzászólása Jan 27, 2010 /
 
Jók ezek az ötletek csak kár hogy máshol ezt nem látják csak ezen az oldalon. Jólenne ha ez emberek nagyrésze így gondolkodna, így lehet hogy else jutottunk volna idáig..
Szoktam ezen gondolkodni hogy mi lett volna ha mindán másképp lett volna.. Ha az emberek nem hagyták volna akezdettől szennyezni e földet, ha érdekelte volna őket mit csinálnak..
Én azt birom még hogy pl egy politikus beszél a környezetvédelemről, tesz is érte de miután elmondja beszédét beül a 100km-en 8-9 L-t fogyasztó autójába és az ő kis seregével elmegy.. Tehát nem így kéne csinálni, hanem válltoztatni kéne az emberek gondolkodásmódján..
Ezért szeretnék én magamnak valahogy előállítani energiát mert lassan nemlesz fosszílis anyag vagy kevés lesz
(#) erbe válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
"Jók ezek az ötletek csak kár hogy máshol ezt nem látják csak ezen az oldalon."
www.zoldtech.hu
www.altenergia.hu
www.greenfo.hu
www.energiaklub.hu
www.foek.hu
napenergia.freeweb.hu
www.sorkollektor.hu
Index fórumai: Napenergia, Alternatív energia, Szélerőmű, Hőszivattyú, ...
De biztos lehet még találni tucatjával hasonlókat.
(#) mokuli válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
Nézted a szelesfórumot?Én is onnét gyüjtögetem a tapasztalatot az enyémhez.Remélem a hétvégén már kész lesz,csak a kinti munkához elég hideg van.
(#) misi 54 válasza mokuli hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
Nekem a sörkollektoron a polikarbonát lap két kazetta soros volt (három laprétegből állt)A sörösök szerint ez 15-20% veszteséget termel ,elég a két rétegű,de érdemes hozzájuk benézni.
(#) mokuli válasza misi 54 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Én is egy rétegűt akarok a napkollektorsk-ról néztem,csak ott nem drain-beck rendszerű(ha jól írom).
(#) misi 54 válasza mokuli hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
A drain-back rendszerűt csak a vacum csövesnél ajánlott.Az előnyei :csak addig van víz a kollektorban míg megy a szivattyú.Télen nem fagy be ,nekem gyakorlatilag beindítása óta nem kellett hozzá nyúlni,nyáron nem melegszik túl.A cső kígyós,spirálos az viszont fagyállós ,cserélni kell, különböző szelepek,hogy ne hűtse vissza a víztárolót stb.Az egyrétegű az jó UV álló,az enyém (sörkollektor volt)alá kellett támasztani mert a lap behasalt.
(#) mokuli válasza misi 54 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Sikkollektornál is jó a másik előnye ha nincs áram nem forrmeg (állítólag a fagyálló megsavasodik).
(#) Cyrano válasza Stadi hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
A kirakott hűtő nem biztos, hogy működne a mínuszokban.
(#) mokuli hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Nem jártas valaki hho,hidrogéngáz technologíában.Melegvíz,fűtés rásegítés szintjén gondolom tapasztalat csere céljából.Az amcsik és a távolkeletiek csinálnak ilyesmit.
(#) george47 hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Egy ideje elmaradtam innen és máshonnan is, xp és gép hiba miatt.
Lenne néhány ötletem illetve gondolatom.
Egy güggöleges tengelyü szélgenerátor amelynek nem propellere van hanem mint a fizikából tudjuk, a homorú testeknek van a legnagyobb légellenállásuk.
Tehát egy mondjuk 30 cm átmárójü lapra körben félbevágott müa csövek lennének a szélfogó lapátok, mindezt egy tengelyre szerelve , esetleg egy tengelyen a generátorral vagy dinamóval.
Más a jelenlegi helyzet az hogy visszatérve a napelemekhez, ma a legjobb napelem kb 25% hatásfokkal dolgozik, ezt már máshol is leirtam.
Merthogy a légkör aljára beérkezö sugárzás kb 690W energia. Ennek a 25% -a az amit tartósan tud hasznositani a napelem. A gyári adatok szerint elvileg 31% az ami hasznosul, de a terhelésen lecsökken 25-re, ugyanis jelenleg ugy vannak beállitva hogy a manapság használatos akksik maximális feltöltéshez szükséges paraméterekkel rendelkeznek.(17V )
Persze vannak 24, 40, söt 60v-s napelemek is, de ezek sokkal gyengébb hatásfokúak, úgy 12-16% max.
Valószinü ha közvetlenül átalakitják 220-ra ez valamelyest javul.
Egy nagyon jó kialakitású inverterrel esetleg felmehet 28%-ra is. Pl magáncélra nem 50hz-s kivitel hanem kapcs üzemü táp aminek jó hatásfoka van.
Mindenképpen látok benne fantáziát, mert ami a hatvanas évek óta nem volt gyakori, most rövid idön belül átéltem két áramszünetet, amikor nem csak nálam hanem a fél város sötétbe borult több órára, és éppem munka közben. Miért is ne olyan idöszakban amikor nem tud az ember mást csinálni. Kint hideg, szél, esö vagy más.
Nincs annál bosszantóbb amikor nem tud az ember befejezni valamit mert nincs áram, se lát se hall, legfeljebb az aszzonyhoz bújik ha van!
(#) Sir-Nyeteg válasza george47 hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Idézet:
„Nincs annál bosszantóbb amikor ... asszonyhoz bújik ha van!”
(#) misi 54 hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
A bio-gázról viszonylag kevés szó esett ,a legkisebb költségvetésűt a tv-ben láttam.Vietnámi megoldás volt.A trágyát ,konyhai hulladékot stb egy bukón keresztül egy beton tartályszerűségbe vezették amin egy kupola volt,onnan egy cső vezetett a lakásba ahol egy fólia zsákban ért véget,amin egy nadrágszíj volt ez volt a puffer.Ide csatlakozott a gáztűzhely,amin valami helyi gasztronómia rotyogott.Ha a láng csökkenni kezdett akkor a zsákon levő nadrágszíjon a háziasszony húzott egyet ekkor a láng újra körül vette a cserpákot.A gáz előállítása folyamatos és elég nagy mennyiségű volt.Biztonság technikailag a kivitelezés:ha a láng belekap a pufferba akkor a maradék gáz gyorsan kiszellőzött volna a lakásból
Az előállított gáz mennyisége ezen az éghajlaton valószínűleg csak ráfűtéssel lenne biztosítható.
(#) Cyrano válasza misi 54 hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Nincs a rendszerben valamilyen láng el futást akadályozó szelep ?
Mi akadályozza meg, hogy a láng lefusson a komposztálóba ?
(#) misi 54 válasza Cyrano hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Elég régen láttam,de semmi biztonsági cuccot nem láttam az egész cucc nézése is életveszélyes volt.A csövek is Úgy néztek ki mintha hulladékból rakták volna össze.A tv műsor nem energiákkal foglalkozott hanem Vietnam vendég és turista szemmel.,a riporterek ide voltak meghíva és a lakás bemutatása közben mutatták a berendezést.A láng elfutást valószínűleg a minimális túlnyomás akadályozta meg,valószínű hogy lehetett valahol egy elzáró szelep,a láng eloltásához.
(#) szsrobert válasza george47 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
"Asszonyhoz bújni" jobb, mint munkát befejezni.
(#) mokuli hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
Rod generátorról tud valaki bövebb leirást,rajzot?
(#) Alkatel hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Hogy holnap se unatkozzak:

http://www.sulinet.hu/fizika/hoero.htm
Stirling motor modell. Pofon egyszetű, utánépítéshez kell vagy fél óra!
(#) Forgács Péter hozzászólása Ápr 9, 2010 /
 
Sziasztok!

Olvasgatom itt a hozzászólásokat, azon gondolkoztam, hogy felszereltetek egy napkollektort a házamra, hogy kevesebb legyen a gáz- illetve melegvíz számlám. Van akinek már van kollektor a házán vagy gondolkodik rajtra, hogy szereltet fel?
(#) deguss válasza Forgács Péter hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Szervusz!

Én már évek óta figyelemmel kísérem a kínálatot, körbejártam a témát minden oldalról, tervben van egy rendszer kiépítése. A legjobban hazánkban a vákumcsövesek szerepelnek. Melegvizet lényegében tavasztól őszig 100%-ban tudják biztosítani egy jól méretezett rendszerben. Déli 45°-os tető, messzi fáktól vagy bármitől, ami kárt tehetne benne vihar esetén, vagy árnyékot vethetne.
Egy érdekes megoldást kínál a Grünpower cég, relatív jó áron, a többihez viszonyítva. Kollektorok tetején a tartály. Megvan az az előnye, hogy nem kell pumpa, ami áramot fogyasztana. Lényegében semmi elektronika sem kell, és a delux250-es típusban benne van a hőcserélő, meglévő hálózatra könnyen ráköthető, én ezen gondolkodom, illetve nézek majd meg referenciákat...
(#) lukácsandi válasza Forgács Péter hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Szia!

Mi tavaly beruháztunk erre a napkollektoros rendszerre. Teljesen elégedettek vagyunk vele, már most érezzük a hatását.
A cég, akivel dolgoztunk, professzionális munkát végzett, itt a webcíme: link
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem