Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   28 / 600
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Ez nagyon csúnya.
(#) hapro hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Ma hallgattam egy még nálam is nagyobb sonido szélessávút. új ára 600.000Ft, egy T-amp hajtotta. A végfokon meglepődtem, hogy egy dugasztápról mit művel, a Sonido egy nagy kalap kával kezdődő anyag, viszont az egyik végfokomtól megváltam ...kb egyáltalán nem kéne, max az ára. Szépnek viszont valóban szép volt. Haza jöttem, és egy megváltás volt hallgatni az itthoni ócska mélyből és Visaton magasból épített dobozt.
A T-amp ic-t viszont nem találtam itthon sehol. TA2024.
szerk.: tény, hogy nem abba a szobába voltak valók a dobozok, mert kicsi volt a helyiség.
(#) Action2K hozzászólása Ápr 12, 2010 /
 
Egy ilyen megtekercselését sem vállalnám be. Sőt, még a huzalt is mikroszkóp alatt kéne a kivezetéshez forrasztani. Nem beszélve a huzalvég "blankolásáról".
(#) varttina válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Ezek szerintem vonalillesztő trafók. Ekkora méretű hálózati 50Hz-es trafót én sem vállalnék. 25VA-es volt a legkisebb, amit valaha tekertem (2100 menet), az is éppen elég volt.
(#) Action2K válasza varttina hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Az biztos, hogy magasabb frekin pörögnek mint 50Hz. Faxmodemekben és egyéb telefonos holmikban találni leginkább ilyeneket.
(#) varttina válasza hapro hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
A hétvégén szerencsém volt meghallgatnom a Kaláka hangdobozokat több fajta csöves végfokkal, és szalagos studiómagnóval. Ennál jobb nekem nem kéne.
(#) hapro válasza varttina hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Ezekről mit kell tudni, ki gyártja, milyen hangszóróval van szerelve? Komplett dokumentáció, hangváltó, dobozterv, tömőanyag...?
(#) pucuka válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Az nem biztos, hogy nem "pörögnek" 50 Hz -en, sőt, lehet hogy még alacsonyabb frekin is, pl 20 Hz -en. Az viszont biztos, hogy kisjelűek, pl mikrofon illesztő trafók, erre utal az árnyékolás is.
(#) shalafi.66 válasza varttina hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Pedig még lenne mit alakítani rajta.
(#) moltam válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Ez szerintem áramváltó trafó már a fájlnév alapján is.
(#) varttina válasza hapro hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
A triódás találkozón volt szerencsém meghallgatni. Házilag gyártott egyedi darab. Sajnos nem jutott rá idő, hogy megkérdezzem a fejlesztőjét a részletekről.
(#) rhesus23 válasza hapro hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Itt megtalálsz róla minden infót.
(#) shalafi.66 válasza rhesus23 hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Remélem az is le van írva, mi rezonál ennyire 31 és 62Hz-en. Az egészből ez tartozik az érdekesség kategóriába sztem.
(#) mineral hozzászólása Ápr 18, 2010 /
 
Led lámpa. Na és? Gondolhatnánk sokan.


És hogy mégis miért lesz érdekes kütyü?

Bazooka

(#) Frankye válasza mineral hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Azannyakrausz! Ez nem semmi! Vállról indítható LED fényszóró... Szinte hihetetlen a fénye.
(#) pagaby hozzászólása Ápr 20, 2010 /
 
Fülbevaló ellenállással ékesítve...
(#) DJ Szabcsa válasza pagaby hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Ha még a piros kövek helyett piros led lenne
(#) Action2K válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Vagy RGB.
(#) shalafi.66 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Újrahasznosítás...
(#) hapro hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
hűtő: Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza hapro hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Jó megoldás, ha valakinek sok felesleges pénze és ideje van.
(#) Action2K válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Vagy legalább egy rézbányája.
(#) varttina hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Tovább kísérleteztem a VFD-s erősítővel. A szokásos 12V-os anódfeszültség helyett 300V-ot állítottam be, így negatív rácsfeszültséggel (rácsáram nélkül) tudom vezérelni. Messze nem olyan jó a hangja mint egy "rendes" csöves erősítőnek, azért érdekességként megosztom Veletek.
Bővebben: Link
(#) ha9pi.feri hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Üdv!
Ez sem semmi ám:
http://www.teszvesz.hu/si.php?i=1012787111
Érdemes lenne felvásárolni az egészet, és akkor az "ingyen energiás topic" felesleges lenne, meg az áramszolgáltató is koldus botra jutna!
'9pi
(#) patexati válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Ez jó Villanyórához közel Esetleg túlkompenzálja vagy mit csinál mert hét az órát lassíthatja de a valós fogyasztást nem igen tudja csökkenteni. A hagyományos óra valóban átvágható de ezt nem részletezném
(#) moltam válasza patexati hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Na meg:"Teljesítmény : 18000 W"... Ez a kis műanyag kínai sz*r.
(#) patexati válasza moltam hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Ezen áram nem folyik át csak a szinuszt korrigálja ahogy én kihámozom mi valóban nem olyan egy szkópon mint az ember gondolná de annak semmi értelme ez az egész parasztvakítás
(#) newman92 hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Üdv! Ezt az erőgépet lessétek. Ekkorát még életemben nem láttam
(#) pako válasza newman92 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
A laptop CD-meghajtók kiadásához is ilyen keskeny motorokat használnak, azok hosszban fele ekkorák.
(#) varttina válasza pako hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
A mobil telefonok rezgéséért felelős "erőgépek" pedig még annál is kisebbek.
Következő: »»   28 / 600
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem