Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Potenciométer bekötése
 
Témaindító: borter, idő: Feb 19, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 11
(#) KTobi válasza KTobi hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Egy kérés csak.
Idézet:
„Akkor nagyon mazsin írom!”
Magyarázd már el ennek az értelmét, mert akárhogy keresek a netten, nem tudom megérteni mit akartál mondani.
(#) kadarist válasza ifiszgy hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
A végfoknak semmi köze a VCA-khoz. Az első fokozat legyen a hangerőszabályzó, utána jöhet a végfok.
(#) ifiszgy válasza KTobi hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 

Ez egy szleng a heveri körömben.
Gyerekes, együgyű=> Mazsola => Mazsi!
De ez biztos jobban fog tetszeni: Nyunyinga!
Ezt egy barlangászat alkalmával hallottam az egyik sráctól. Valaki nem akart valamit kimászni, megerőltetni magát és erre mondta a srác, hogy: Ne legyél már Nyunyinga!
(#) ifiszgy válasza kadarist hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Igaz! Hülyeséget írtam, nem állítok végfokon hangerőt! Adott az előerősítő is, gondolom oda gondoltad. Vagy esetleg a kettő közé lehet rakni? Az előerősítőm olyan, hogy akár fix ellenállással is lehet leválasztani róla a hangot, és akkor pedig érdekes az amit írsz!!!Mindjárt utána olvasok !
(#) kadarist válasza ifiszgy hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Na ugye, hogy ugye!
(#) ifiszgy válasza kadarist hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Na megnéztem (KTobi kedvéért megkukákoltam ) VCA-t. Ez gyakorlatilag egy előerősítő és más OPA ICk-kel szokták együtt használni. Én OPA2134-et használok.
Ez egy nagyon jó minőségű előerősítő cuccot tesz lehetővé. Habár pont a BB VCA-jat mutattad, ennek ellenére a BB OPA2134-nek jobb az átvitele.

Utána köthetném az OPA2134-nak és akkor lehetne hangot állítani fesszel, de ebben az esetben pont elvesztem azt, amiért az OPA2134-et választottam + az már igazán túlzott erősítés lenne.

Vagy nem így vala?
(#) kadarist válasza ifiszgy hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Én nem ismerem a konkrét OPA IC-t, a gogiban keresgéltem a témában, ott akadtam rá ezekre a megoldásokra. A "profi" keverőkben már régóta VCA-kat használnak. Nincs potirecsegés, brumm, meg földhurok probléma.
(#) ifiszgy válasza kadarist hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Na hát ha profi keverőkbe ez van, akkor valamit nagyon elnéztem! Én csak hiend fele szeretnék menni, de a profi cuccoktól távol állok. Köszönök mindent!
(#) cseffo hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Hello!
Valaki tudna segiteni ? Ds1802 es ic hez kellene kapcsolási rajz!
Elöre is köszi! Vagy magyarázat az adatlapjához hogyhogyan kell bekötni h mind 2 csatorna együtt mennyen!
(#) kadarist válasza cseffo hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Szia!

A két csatorna alapból együtt megy. Nyomógombokkal történik a hangerő szabályozás, a balansz. Mute funkcióval is rendelkezik.
Bővebben: LinkBővebben: Link

Bővebben: Link
(#) cseffo válasza kadarist hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Köszi!
(#) kadarist válasza cseffo hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Szívesen!
(#) vargaba hozzászólása Dec 6, 2009 /
 
Üdv mindenkinek és előre is elnézést a hülye kérdésemért!

Szeretnék építeni egy kis 5.1es erősítőt két TDA1558Q IC-ből. Ebből ugye az egyik 4 csatornás (4x11watt) a másikat meg hídba kötve használnám. A kérdés az, hogy hogyan tudnám megoldani a hangerőszabályozást. Gondolom potikkal, de milyennel??? A stereo kevés hozzá

Bármilyen könnyen és kis helyen megvalósítható megoldásnak örülnék.
Elnézést a hülye kérdésért, kezdő kb a kezdők kezdője vagyok még...
(#) MaTe193 hozzászólása Dec 10, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!

Építettem magamnak egy kis berregőt,ami működik.Na mármost írják a kapcs.rajzban,hogy ha a 10 Kohm-os ellenállás helyére egy potmétert kössek be,akkor a hangmagasságot is tudom szabályozni.Kérdésem:hogyan tegyem ezt?Mit kössek mihez,hova?A nyakjo.sch,egy eagle file ,ez már a tervezett.Ha lehet ezen kellene megmutatni,de ha nem megy a másikon is jó!

Várom a válaszokat!

Üdv:Máté
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Szia!

Csináld meg így.

névtelen.GIF
    
(#) danci1995 hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Szerintetek mekkora pótmétert vegyek ahhoz, hogy egy Discman max hangerejét mondjuk 10 re tudjam szabályozni?
Elmondom miért is fontos. Van egy VU meterem és neki max hangerő kell hogy jól világítson. A max hangerőtől viszon a hangszóró meg torzít. Ezért kéne egy pótméter hogy az erősítőbe menő jelet le tudjam halkítani.

Üdv.
(#) KTobi válasza danci1995 hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
A szokásos 5méteres méter mellé, ha veszel, egy 50méterest pótméternek, akkor, biztos mindent le fogsz tudni mérni.

Attól függ mekkora terhelést szeretne a discman látni, mert bármelyik potenciométer képes lecsökkenteni a feszültséget tizedire, ha feszültségosztóként kötöd be.
1 K Ohm-os potméter biztos jó lesz.
(#) danci1995 válasza KTobi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Ok köszi a gyors választ. Holnap meg is veszem.
(#) _csab_ hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Sziasztok

Egy sztenderd cd lejátszó kimenő jelére hány Kohm -os sztereó potmétert érdemes illeszteni?
(#) KTobi válasza _csab_ hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Szia!
Attól függ, milyen kimenet.
Ha én azt mondom:
Szia! Zoli vagyok, mekkora cipő felel meg nekem? Akkor tudsz válaszolni?

Ha vonalkimenet, vagy esetleg fejhallgató kimenet akkor lehet 1kΩ potit, ha hangszórókimenet, akkor egy valami illesztés kellene kitalálni.
A poti kivezetése hová kötődik tovább?
(#) _csab_ válasza KTobi hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Bocsánat, félreérthető voltam.
Nem igazán értek hozzá, ezért is kérek segítséget, szerintem a cd lejátszó vonalkimenetéről lenne szó.
A poti erősítőbe kellene, de az közvetlenül az erősítő bemenetére van kötve, ezért kérdeztem hogy egy átlagos cd lejátszó kimenetére milyen potmétert lehet tenni. Kinéztem egy 10 Kohm-os, logaritmikus piher potit, csak nem tudom jó lenne-e az, de ha jól értem akkor elég 1 Kohm-os is oda.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) KTobi válasza _csab_ hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Feszültségosztóként mindkettő jól fog működni. Azt hogy mire van méretezve a vonalkimenet, most nem tudom megmondani, nem értek hozzá. 1K és 10K is megteszi. Mindenesetre nem pár ohmra van tervezve az biztos.
(#) _csab_ válasza KTobi hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ! Sztem 1 Kohm os lesz mert kb fele annyiba kerül mint a 10K.
(#) mihist4 hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
Van egy Grundig CDs-Rádiós-Magnóm és a hangerő potija "halk" állásban igencsak röcsög. Kontaktspray nem sokat segített rajta, bár így szétszedve nem látok rajta oxidációt. Tehát ki akartam cserélni, vettem sztereo, logaritmikust, 10kOhm-ost. Mikor kiforrasztottam az eredetit, látom hogy 7 lábú, 1 raszterre épült. Megfejtettem a belsejét és lerajzoltam ide nektek. Természetesen ilyen potit nem lehet kapni már.

Kérdésem:
1. a poti 6-os, és 4-es lába mi célt szolgál?
2. a rajzon pirossal jelzett részt kihagyhatom-e, mert a síma sztereo potiban ugye ez hiányzik?
(#) mihist4 válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
... Az előbb hibáztam a rajzban, kijavítottam:
(#) mihist4 válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
...
a 2. kérdésemet megválaszolom:
Igen, ki el lehet hagyni 6-os, és 4-es lábakat
(#) tkramalics hozzászólása Márc 10, 2010 /
 
Hello,
Megtaláltam ezt a topikot és gondoltam hogy ide illik a kérdésem:
Egy egyszerű eszközt szeretnék építeni ami olyan mint a potméter csak digitális. Pontosan olyanra gondolok amiket a tv-be vagy hifikbe tesznek gyárilag, tehát a távirányítón kell nyomkodni a gombot a hangerőállításhoz.(természetesen távirányító nélkül)
Bármiféle ötletet szívesen fogadok!
(#) kadarist válasza tkramalics hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Szia!
Itt egy példa: Bővebben: Link
A kulcsszó: digital volume control
(#) tkramalics válasza kadarist hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Köszi szépen, ezer hála
(#) tatabike hozzászólása Ápr 12, 2010 /
 
Én csak azt szeretném tudni, hogy be lehet-e szerezni valahol olyan 100k-s potit, amelynek a szokásos 3 kivezetésen kívűl még 2 lába van, 33 és 66k-nál? Egy régi csúszópotit kellene kicserélnem forgóra, ráadásul sztereó, és harmadolva van a köre...
Következő: »»   3 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem