Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   37 / 107
(#) teodor válasza fejesl hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Szerintem olyan 3/4"-os lánc elegendő persze vastagabb méretben mint a kerékpár lánc.
(#) fejesl válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Bocsi, de csak szükség lesz egy kis magyarázatra, mert én sajnos nem értem a rajzodat.
Köszi!
(#) teodor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Nincs most rá kapacitásom

kapu.JPG
    
(#) teodor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Az egyéni kreativitásnak nincs határa. Be ne parkoljunk?
(#) polgiy hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
na most akkor tudtok nekem valamit ajánlani?
(#) teodor válasza polgiy hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Milyen méretűt és hány darabot?
(#) fejesl válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Most már értem, köszi!
Sajna ez nálam nem jó, mert a motor helye már a hagyományos elrendezéssel lett kijelölve, az egyik oszlop tövében.
De azért gondolkodom, hogy az elvet nem tudnám-e valahogy hasznosítani.
(#) teodor válasza teodor hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Folytatás. Bele olvasva az elkészült dolgaidba, javaslatom a következő négy áramkörös kis relé 2darab váltóérintkezős fajta. Ezeket vezérled a központizár táv irányítóval az egyik érintkezőt bekötöd egy ellenálláson keresztül öntartásra természetesen az adott irány végállás kapcsolójával sorosan, tehát gombnyomás pozitív impulzus ki relé meghúz öntart még a végállás nem szakítja meg az öntartást. Ha jól értettem a másik gombra a másik vezetéken jön ki a pozitív impulzus erre szintén rákötöd a másik kis relét öntartással végállással ellenállással . Most már tudod zárni nyitni, hogy minek az ellenállás egyszerű ha megnyomod az adott irányhoz tartozó gombot működés közben akkor kisöntöli a vezérlés áramát a kis relé tekercsén és elejt tehát megáll a kapu. A kis relé egyéb érintkezőivel kapcsolod értelem szerűen az erősáramú már beépített reléket.
(#) teodor válasza fejesl hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Ugyan úgy használod a drótkötelet is mind a láncot, csak a lánckerék helyet egy dobot raksz a motor tengelyére és azon többször áttekered a kötelet természetesen ilyenkor rúgós kötélfeszítést kell alkalmazni mert a kötél nyúlik és hőtágulásra hajlamos.
(#) polgiy válasza teodor hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Szia.

Ez elég jól hangzik.tudnál nekem csinálni 1 rajzot hogy mit hova kell kötni meg milyen ellenállás kell?
esetleg a reléről 1 linket mert találtam 4 áramköröst de nem tudom hogy váltóérintkezős e.
Egyébként mikor az egyik szál +t ad vele egyidőben a másik testet (ugye így működteti a kpzár motorokat).
(#) polgiy hozzászólása Ápr 16, 2010 /
 
egyéb ötlet uraim?
(#) Peti.Janka válasza polgiy hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
PIC-es megoldáson nem gondolkodtál?
(#) polgiy válasza Peti.Janka hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Hali.
Hát annyira nem vagyok benne ebbe a villany dologban.
Most szeretném megcsinálni az első nyákkomat.
és valami olyasmire gondoltam amit nem kell felprogramozni de mégis tudja a dolgát ha lenne ötleted elmondom mit szreték és hogy gondoltam.
(#) apa1 válasza teodor hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Sziasztok
nekem 4 méteres kaput mozgat váltós bicikli lánca már 5 éve és még soha nem szakadt el .
Teljesen felesleges a vastag lánc.
(#) fejesl válasza apa1 hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Tudnál egy rajzot vagy fotót feltenni róla?
Milyen motorral hajtod?
(#) zsoltee0001 hozzászólása Ápr 17, 2010 /
 
A lánc sajna nem épp gondozásmentes, viszont nem kell olyan pontosan illeszkednie a motornak mint a fogasléces megoldásnál.
Üdv
(#) zolko84 hozzászólása Ápr 20, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!!

Olyanban kérnék segítséget h egy házilag készített billenő garázsajtónál hogyan lehet meg oldani a nyítás könnyítését (nem motorizálásra gondolok, hanem rúgós meg oldás érekelne!)
A válaszokat előre is köszönöm!!
(#) Inhouse válasza zolko84 hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Súlyozd ki! Kötél, csiga, súly...

Üdv
Inhouse
(#) polgiy hozzászólása Ápr 21, 2010 /
 
sziasztok.

Még mindig nem talált ki nekem senki semmit?
(#) Byy válasza zolko84 hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Szerintem nézd meg egy barkácsáruháznál kiállított darabot, hogy a nagyok hogyan csinálják. Remek ötleteket lehet lopni onnan. De szerintem is az Inhouse álltal is említett ellensúly a legegyszerűbb házi megoldás, bár nem az a legbiztonságosabb.
A gyáriakban azért van egy nagy helyett sok kisebb rugó, ha szakad az egyik, még mindíg maradjon néhány.
(#) kukac_24 válasza Byy hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Hali,
Nekem egy hosszú rugó van mind2 oldalon rásegitésnek (kb 1-1m).
(#) Byy válasza kukac_24 hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Nekem összesen a két oldalon 6 db egyméteres rugó van. Ha abbol egy elpattan, talán észre sem veszem, főleg hogy már motor nyitja.
(#) zolko84 hozzászólása Ápr 21, 2010 /
 
Hali.
olyan kérdés h egy síkban nyílik az ajtó tokkal vagy kinyúlik kb 1 m az ajtó! és hogy van meg oldva minden meg oldás érdekel!

Előre is köszi
(#) zsoltee0001 válasza zolko84 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Hali
Megveszel a teccsóba 1-2 expandert, kiveszed a rugójait és azt berakosgatod.
A biztonság kedvéért tegyél a rugók közepébe egy zsinórt, vagy drótkötelet, ha netán elszakadna ne csapjon agyon senkit.
Mivel a rugó nem tud annyit nyúlni, mint amennyit a kapunyitás miatt kellene, ezért kénytelen leszel egy csigaáttételt betenni (tehát a csigát rögzíted a rugókhoz)
üdv
(#) GAtesz válasza polgiy hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
A lapos szíj miből van?
Egyébként ötletes.
(#) Byy válasza zolko84 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Már megvan az ajtód, vagy csak most fogod megcsinálni?
(#) G-Lex hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
Lassan elkészül a kapu nálunk is.
Képek is készültek, de sajnos most nincsenek nálam. Hamarosan megosztom azokat is.

Addig: Bővebben: Link
(#) zolko84 hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
már meg van az ajtó!
a csapágyak is a helyén vannak mind a 4 alul kettő felül kettő! csak az egész ajtó súlyát én emelem! erre keresek könnyítést
(#) zolko84 hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
Valaki le fényképezné nekem az ajtaját (ami egy darabban nyílik) Előre is köszönöm!

Hali
(#) Byy válasza zolko84 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Ez egy gyári megoldás, a kapu teteje sinben fut, az alját karral emeli amin az ellensúly a rugók. Azért fényképeztem félállásban mert így talán jobban látszik az emelőkar és a rugók miként dolgoznak.
Ha jól értelek, nálad a kapu alján és tetején is sinben futó csapágyak vannak. Akkor tényleg az egész kapu súlyát te emeled. Azt rugóval nehéz lenne emelni, és az ellensúly se tökéletes mert ha megfelelő súlyú az emeléshez, akkor lefelé meg a súlyt kell húznod. Ez esetben minnél feljebb van a kapu, arányosan csökkenteni kellene a húzóerőt.
Következő: »»   37 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem