Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   276 / 1271
(#) vwzsolo válasza kadarist hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Néztem a tda 8174 adatlapját és detto mint a 8174w csak annyi hogy nem 6amperos hanem 3. De akkor megrendelem az AW-t.
(#) reddot válasza vwzsolo hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Beépítés előtt, a helyedben megszakítanám az 5-ös bokájára menő testet és beillesztenék egy 10 ľF-os 50V-os elkót!
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Szia!
a rajzon nehezen olvashatók a számok, a képcsőpanelról lehúztam a vastagabbik szalagkábelt, amin +14V-ot kap meg gondolom a színeket... így ugyanazt produkálta, azzal a különbséggel, hogy nem fényesedik ki annyira a képernyő és így nem is kapcsol ki,de a csíkok ott vannak... mit lehetne kezdeni vele?
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
képcsőpanelen lévő TEA5101-es IC 5-ös lábán ott van a 200V, és a 2-es lábán a 14 V?
A trimmerpotmétereken milyen feszültségek vannak? Ezeket a feszültségeket visszadugott csatlakozó mellett mérd.
(#) kadarist válasza vwzsolo hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
A TDA8174-TDA8174W és a TDA8174A-TDA8174AW típusok között van különbség a bekötést illetően.
(#) marciart válasza kadarist hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
nincs sajnos
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Hali!
A képen pirossal bekarikázott ponthoz képest mérjem az IC lábainak feszültségeit? A trimmerpotikon a két szélső lábon mérjek?

Kép 001.jpg
    
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
A legegyszerűbb a tuner fémházához viszonyítani. Az biztosan testpotenciálon van. Egyébként összesípoltathatod az általad jelzett pontot a tunerházzal. Ha van kapcsolat, akkor az a pont is jó viszonyítási alapnak.
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Kisípoltatam a piros részt meg a tuner házát nincs kapcsolat köztük... Tehát a tuner házához képest mértem. A következő eredmények lettek: ic 2-es és 5-ös lábán semmi, a 3384-es poti két szélső lábán: 0.28V a 3380-as poti két szélső lábán: 0.24V-ot mértem..
Gondolom az ic-lábain meg kellene lennie a feszkóknak...
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Bizony kellene lenni feszültségnek. Gondolom bekapcsolt, üzemelő állapotban mérted, mert csak úgy van értelme a mérésnek.
(#) jofy válasza kadarist hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Ház ez így is ívet húz. Szerintem az új sorkimenő a ludas mert néztem sötétben és áthúz a panel fele és onnét szalad mindenhova, csak a panel másik felén annál a bizonyos elkónál a leglátványosabb. Lehet, hogy nem hiába volt olyan olcsó az a sorkimenő (HR6149 )
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Igen természetesen a rövid üzemidő alatt mértem a feszeket.. hogyan tovább? a képcsőpanelon keresgessek szakadt ellenállást?
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Egyik tápfeszültség sem jelent meg? Ez érdekes. A rajz alapján kövesd végig a tápfeszültségek útját.
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Hali!
Nah azt hiszem megtaláltam a hibát... a képcsőpanelon 2 szakadt ellenállás, neki is álltam kicserélni, de utánna véletlenül valami zárlatot csináltam mértem az egyenirányító diódákat, 2 szélső elszállt.. 1n5062 tudnál mondani valami típust amivel helyettesíthetném, mert elég drága és csak rendelésre tudok szerezni.. 800V 2 A-a dióda..
Köszi
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Ha otthon nincs ilyen 2A-es, vagy nagyobb áramú hálózati diódád, akkor bizony rendelni kell. De én azért nem mondanám drágának:1N5062
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Hát itt valami félreértés volt akkor.. Én telefonon érdeklődtem egy üzletben e típus iránt, valami 600 Ft-ot emlegettek... amúgy ami a tv-ben volt, az nem ilyen alakú hanem valami sod-57 tokozású.. adatlapját nézve, énis csak ilyen sod-tokozásúban láttam, nem találtam sima henger alakút... de akkor szerzek bele henger alakút gondolom az is ugyanolyan jó..lényeg h 800V 2A legyen nem?
(#) vka hozzászólása Jún 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy JVC tv-t szeretnék megjavítani(sasszi:11AK30A4). Biztit mindig kiégeti. Kivettem a sorvégtranzisztort, ugyanúgy kinyomta a biztit. A tápból kivettem a fetet(P4NK60ZFP, 4A 600V) így nem vágta ki a biztit, a fet zárlatos. Lomexban vettem2SK4013-at(6A 600V) betettem, bizti és az új fet elszállt. Táprészen átnéztem az ellenállásokat, elkókat, diódákat. Táp IC(MC44608) nincs a Lomexban. Légyszíves segítsetek!
(#) btowen hozzászólása Jún 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Az alábbi hiba megoldásában kérnék segítséget.
Van egy UE32B7000 típusú led tv.
Áram alá helyezve nem kapcsol be csak a kijelző alsó része közepe alatti fehér fényű led villog kétszer majd kb. fél mp. szünet és ez ismétlődik amíg áramtalanítva nincs a készülék.
Áramtalanítás után is mintegy 20-30 mp-ig tart még ez a villogás.
Mi lehet vajon a hiba?
Köszönettel várom válaszaitokat,üdv.
(#) btowen válasza btowen hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Ja és még elfelejtettem leírni hogy a gyors kétszeri villogással együtt kb. mp-enkénti két kattogás is hallatszik.
(#) pivi1 hozzászólása Jún 10, 2010 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Van egy Grundigból származó elhalálozott H/V szignál ic
TDA 3586.
Segítségeteket szeretném kérni, hogy esetleg létezik e helyettesítője.Az adatlapját sem sikerült ki Googléznom
és ráadásul M.o-on nem találtam értékesítőt. :nemtudom:
Előre is köszönök minden segédletet.
(#) kadarist válasza vka hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Szia!
Ha tévéalkatrész kell, azt innen szerezd be. A javításkor mérd át az összes primer oldali kondenzátort, és cseréld még az optocsatolót és a TL431-t a szekunder oldalon. Érdemes a tápot izzólámpán keresztül indítani, így megvéded a FET-et az esetleges újabb tönkremeneteltől.
Rajz: 11AK30A4
(#) dante01 válasza btowen hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
kapcsolóüzemű tápegysége a rossz szerintem ha kattog és úgy villan a led.
ez szokott lenni ilyenkor.
vagy pedig túláram miatt nem indul a tápegység ,mert valamelyik kimenetén túl nagy az áramfelvétel pl egy zárlat miatt. méregess
sok sikert
Laci
(#) vka válasza kadarist hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Köszi a gyors választ és a hasznos tanácsokat! A tápot sikerült beindítani, az új FET szerencsére túlélte a legutóbbi bekapcsolást. A lemágnesező tekecset lehúztam, így már szépen bekapcsol a táp, csak sajnos színes foltok jelentek meg a képen, gondolom a lemágnesezés hiánya miatt. A tekercsel soros PTC gyárilag 9 ohmos kétpólusú lenne, de kb 700 ohmot mérek rajta, lehet hogy átüt? Néztem a HQ-nál van 18 ohmos kétpólusú, meg 9/335 hárompólusú, szerinted melyiket vegyem meg?
(#) kadarist válasza vka hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Természetesen két lábú kell bele. Ezzel a 7 ohm-ossal pótolhatod.
(#) mineral válasza kadarist hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Szia István! Nekem is van egy JVC tv-m. Az is táphibás. 11AK36a8

Az lenne a kérdésem , hogy erre a tápra is rátehetem a 100 W-os izzót vagy ide elég a 60-as is?

Valamint nézd meg légyszíves a mellékelt rajzomat jól értelmezem a lámpa bekötést?

Köszönöm.

névtelen.JPG
    
(#) kadarist válasza mineral hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Szia!
A képen a sorvégfokozat látható, nem a hálózati tápegység. A sorvégfokozatnál is lehet használni az izzólámpás áramkorlátozást, de én inkább 60W-ossal próbálkoznék, mert a 100W-os hidegellenállása már elég kicsi, és az okozhat gondot.
Viszont ha az a célod, hogy védd a tranzisztort (BU808), akkor sorosan kösd be az izzót a B+ tápvonalba, ne párhuzamosan. Ha csak a hálózati tápegység leterhelése a célod, akkor jó a rajz.
(#) mineral válasza kadarist hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Igen a képen az FBT van. Azzal tisztában vagyok. A célom az , hogy a javított tápot így kipróbáljam. Igaz rajzolhattam volna az izzót táphoz is. De végülis a táp ide dolgozik.
(#) kadarist válasza mineral hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Inkább a hálózati oldalra építsd be a lámpát, mégpedig sorosan, például az egyenirányító és a pufferkondenzátor közé. A szekunder oldalt hagyd békén. Ha valami gond van a táppal, akkor a lámpa erős fénye elárulja azt.
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Csáo egy újabb tv hibával kapcsoloatosan kérnék egy kis segítséget.DCE 5102 tipusú az van vele hogy bekapcsolom se kép se hang ez is már újabb tipus 1 nagyobb panel van benne meg egy képcsővőn azt ennyi.Sajnos rajozót nem találtam hozzá.Mikor bekapcsolom meg villan azt elalszik mikor ki húzom szintén villan azt ennyi sorkimenőre gyanakszom.De szerinted mi lehet?
(#) kadarist válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Mi villan? Ki a gyártója?
Következő: »»   276 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem