Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   280 / 1271
(#) kadarist válasza zsolike hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Az üzletben tudják, hogy mi az a ESR-érték. Vedd meg, és cseréld ki őket. A gyártó neve nem lényeges (Samxon, Samwha), csak a paraméretek fontosak. Még egyszer: a dagit nem kell cserélni, az a hálózati puffer. Mi a készülék pontos típusa?
(#) zsolike válasza kadarist hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
ok... holnap megveszem a cuccot és kicserélem.... a dagit nem. Majd jelentkezem... köszi.....
a vezérlőpanel hol lehet?
(#) kadarist válasza zsolike hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
A másik panel. A nagy. Lehet, hogy kettő van belőle.
(#) kopaszs válasza elliotcastro hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Csáo a képernyőn látod a viszintes csíkot akkor nézd meg a soreltérítő ic-ét szerintem egy cserét is megérne.
(#) belfike válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Szia! Sajnos akkor nem fog működni a ragasztós dolog mert a ferritre húz át amit teljesen nem fogsz tudni elszigetelni. nagy valószínűséggel csere.

(De egy próbát megér mert nem veszthetsz semmit.Valami kellően híg szilikon alapú ragasztó vagy műgyanta oldattal beöntheted a ferrit és műanyag közötti részt jó bőven hagy szivárogjon le.)
Üdv belfi
(#) belfike válasza kadarist hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Szia! Köszi mos ott tarok hogy alkatrészenként vizsgálom és akkor benne lesz az is.

Üdvözlettel belfike
(#) kopaszs válasza belfike hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
köszi
(#) fbela1990 hozzászólása Jún 20, 2010 /
 
Üdv!

Orion CTV 222 típusú tv-t olyan hibával hozták, hogy a kép gyakran elsötétül, ilyenkor a hang is eltűnik, olyan mintha egy pillanatra kikapcsolnák. Utóbbi időben mióta idehozták a jelenség elég ritkán fordul elő, akkor is 1-2 mp-re,ezért feszültségeket sem tudok mérni. A sorkimenő eléggé felmelegszik, néhány perc üzemeltetés után. Valaki találkozott már ilyennel?
Hol mérjek, vagy mit cseréljek?

Rajz mellékelve.

Kösz előre is!!!
(#) ktibor52 hozzászólása Jún 20, 2010 /
 
Sziasztok
Laikus vagyok,lehet egyszerű a kérdésem.
Keysmart tvről van szó.Bekapcsolva volt egyszer kikapcsolt. Amikor a bekapcsoló gombbal bekapcsoltam a piros készenléti led pulzál,és mint egy időzitett bomba ketyeg egyfojtába.semmi nem jön be a tv-ét nem lehet üzembe helyezni.
Mi lehet a hiba?
Drága a javitása?
Előre is köszönöm a válszokat
(#) lekvar hozzászólása Jún 20, 2010 /
 
Hali.A segitségeteket kérem.1 hete küzdök a tv-vel (videoton ts 4351)Tönkrement benne a e-w korrektor ic,kicseréltem plusz a tekercset is.Most azt produkálja,hogy a képnek csak a jobb oldalán van párna-effektus,állitani nem lehet,plusz az ic nagyon melegszik.Cseréltem kondenzátort is meg találtam hibás forrasztást.Már megvizsgáltam minden alkatrészt de nem találom a hibát.Mi lehet ezzel a tv-vel? Segitség!
(#) zsolike válasza kadarist hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Grundig Cinemo 32 LXW 82-8735 REF
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Hali!
Végigkövettem minden tápvonalat és sikerült! megtaláltam a hibát... a tv tökéletesen működik...
nagyon szépen köszönöm a segítséget....
Aztán, hogy ne unatkozzak, a szomszédomtól kaptam ma egy grunding tv-t. holnap szétszedem, kipucolom és írok róla, ha esetleg úgy alakul, abban is tudnál segíteni?
Üdv.: Peti
(#) pikta hozzászólása Jún 20, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung CW25M064V típusú tv-m amin a kép szélességét szerettem volna állítani ami sikerült is. De ezután már nem lehet bekapcsolni a készüléket mer kb 1mp után kikapcsol és készenlétbe áll.
Mi lehet a gondja?
Kösz a válaszokat.
(#) kopaszs válasza ktibor52 hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Csáo azt nem igazán tudnám megmondani hogy mennyibe kerül a javítása mert nem biztos hogy az a hiba amire én gondolok de én a helyedbe le venném a hátlapot és megnézném hogy mi kattog benne.Egy kis segítséget adok ha esetleg elszánod megad keress benne egy a kép hez hasonló alkatrész hogy esetleg nem ez az ami nem kapcsol be de szerintem meg lehet hallgatni hogy kábé hol kattog.

ghge1.jpg
    
(#) belfike válasza ktibor52 hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Szia! A kattogás oka : A táp próbálja indítani a sort de az valamiért nem indul.Keres a tápban illetve a nagyfesz környékén gyanús alkatrészeket elsősorban kondenzátort .(púpos, kifolyt ,kidurrant). Ha van ilyen akkor cseréld ki ugyan olyan értékűre de ha nem vagy jártas egy kicsit sem akkor szólj valamelyik "olcsó" szerelőnek
(#) szabi1980 hozzászólása Jún 20, 2010 /
 
Sziasztok.
Új vagyok a forumban.
Van 1 Hometech márkájú TV-m.
Az a problémája hogy a képernyője kék árnyalatba ment át.
Képernyő közepén enyhébben, szélén erősebb kék.
Gondolom hogy a lemágnesezővel van valami gond.
Levettem a tv hátulját. Megpróbáltam megkeresni a lemágnesező termistorját, de valahogy nem jött össze.
Felteszek pár képet.
(#) belfike válasza kadarist hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Hali! Átnéztem minden elkót nem találtam hibásat.Az a legnagyobb gondom hogy mivel a táp folyamatosan készenlétiben van, és nem is enged más üzemmódot, nem tudom kimérni a tiltás okát.A tranzisztort nem merem újból beletenni mert drága, ha a collektorra lámpát teszek úgy meg nem indul.(tranzisztorral sem)Így nem tudom hogy túl áram vagy fesz hiba a ludas.Folytatom tovább a hibakeresést egyszer majdcsak kibukkan.
Üdv belfike!
(#) szabi1980 hozzászólása Jún 21, 2010 /
 
ziasztok.
Új vagyok a forumban.
Van 1 Hometech márkájú TV-m.
Az a problémája hogy a képernyője kék árnyalatba ment át.
Képernyő közepén enyhébben, szélén erősebb kék.
Gondolom hogy a lemágnesezővel van valami gond.
Levettem a tv hátulját. Megpróbáltam megkeresni a lemágnesező termistorját, de valahogy nem jött össze.
Felteszek pár képet.
(#) Vatti válasza szabi1980 hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Szia, a csatolt képen szerelő alkatrészt kell keresned, (van fekete színben is) és a tápegység környékén szokott lenni. 230V-os hálózati fesz van rajta ezért VIGYÁZZ cseréjekor feszültség mentes legyen a TV.

PTC.jpg
    
(#) szabi1980 válasza Vatti hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Kösszi a választ.
(#) c27 hozzászólása Jún 21, 2010 /
 
Sziasztok.
Még mindig a fujitsu siemens monitor (x178) miatt írok ami zöldül ( a jobb fele). Nem volt időm szétszedni, de gondolkodtam a hibán. A zöldülés megszűnik vagy csökken legalább is abban a vízszintes sorban ahol valami sőtét szín van pl: fekete betűk vagy akár az ablak kék felső részénél. Mivel igazából csak a fehérből csinál látványosan zöldet próbálgattam egy kicsit a wordbe és addig eljutottam, hogy a piros színnel van gond, mert a pirosból fekete lesz, de csak a képernyő jobb felében. Ez lehet képcső hiba, mert ha igen szét sem szedem a monitort. (Időnként sípol néha még valószínűleg néhány kiszáradt kondi.) Szerintetek ha szétszedem, de nem értek annyira hozzá csak látványos hibát veszek észre bekapcsolva meg nem szívesen méregetnék szóval ha megnézem a vörös ágyú elektronikáját akkor ott megtalálhatom a hibát vagy tényleg felesleges vele kínlódni? (Szervízbe már nem fog elkerülni az biztos.)
(#) Doncso hozzászólása Jún 21, 2010 /
 
Sziasztok, kicsit elakadtam egy Orion T2155-ös 55cm-es javítása közben. A tünet az lenne, hogy nem akar indulni, mp-es időközönként csippan a sorkimenő de nem indul, a csippanás pillanatában a többi tápfesz (117V, 33V, 16V stb) elindulna de meg is szünik, olyan mintha valami fogná a tápot, de a sortranyó jó, próbaképp cseréltem is de ugyanaz, cseréltem a kondikat a tápban, már amennyi volt benne, de semmi javulás. Persze processzoros TV, az az igazi minimal design, hogy semmi nincs benne, elképzelhető, hogy a sorki halt el benne?
Üdv. Doncso
(#) fbela1990 válasza Doncso hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Szia!

Próbáld meg a sorvégtranzisztor nélkül indítani, ha úgy elindul akkor nagy valósínűséggel sorkimenős.
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Elárulod, hogy mi volt a hiba oka? Csak azért, hogy más is okulhasson belőle. Ha tudok, segítek a másik készüléknél is.
(#) fbela1990 hozzászólása Jún 21, 2010 /
 
Üdv!

Orion CTV 222 típusú tv-t olyan hibával hozták, hogy a kép gyakran elsötétül, ilyenkor a hang is eltűnik, olyan mintha egy pillanatra kikapcsolnák. Utóbbi időben mióta idehozták a jelenség elég ritkán fordul elő, akkor is 1-2 mp-re,ezért feszültségeket sem tudok mérni. A sorkimenő eléggé felmelegszik, néhány perc üzemeltetés után. Valaki találkozott már ilyennel?
Hol mérjek, vagy mit cseréljek?

Rajz mellékelve.

Kösz előre is!!!
(#) Moderátor hozzászólása Jún 21, 2010
 
lekvar!

Legyél szíves nem türelmetlenkedni, elvégre csak 1 nap telt el. Ha pár nap múlva sem válaszol senki, akkor ismét felteheted a kérdést, vagy inkább linkeld az előzőt.
(#) Doncso válasza fbela1990 hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Nos, kivettem a sortranyót de ugyanez, nem akar elindulni a táp, másodpercenként megpróbálja, de azonnal le is áll, nincs standby sem, semmi, nem az lehet, hogy sorkimenős, és a proci figyeli a sorkit, és így ha benn van a sortranyó akkor azért nem indul el, mert rossz a sorki, ha meg kiveszem ,akkor meg azért? Nincs semmi ötletem mihez nyúljak.
Üdv.
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Szia!
Szkóppal nézd meg, hogy van-e sorvezérlő jel a proci kimenetén, és tovább a meghajtó felé. A TD01 sorvégtranzisztor-meghajtó tápfeszültség is fontos (14V)!Lehet a csatolótrafó is szakadt-zárlatos.Ha nincs sorvezérlés, akkor ellenőrizd a vezérlő tápfeszültségét.(5V). Ezt több lábon is megkapja. Ezen kívül a 8 V jelenlétét is nézd meg az ICM1-en.
A legtöbbször a sormeghajtás hibája okozza a problémát.
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Nagyon köszönöm az ötleteket, ezeken szépen végigmegyek. Sorvezérlésre nem is gondoltam, az is szokott szórakozni?
Üdv. Doncso
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Bizony szokott. A kis illesztőtrafó előtti meghajtótranzisztor tápszűrő ellenállása (RD01) előszeretettel képes megszakadni.
Nézd meg még a sortrafóról induló tápfeszültség-vonalakat zárlatra, bár olyankor az RD10-17 meg szokott szakadni.
Következő: »»   280 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem