Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   284 / 1271
(#) kadarist válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Sortápfeszültség nem magas? Sortrafó? Milyen sorvégtranzisztor van benne?
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
A régi D2578 de ilyet nem kaptam hanem helyette BU2520DF kaptam azt mondta muki hogy ez is jó lesz.120 Volt jön a sortranyó collektor lábra
(#) patexati válasza elliotcastro hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Ha kábelnet is van én mindenképp az elosztó után tenném be mert a visszirányt műszerrel lehetne megfelelően belőni! Ha csak erősíteni akarunk a tévén akkor jó lesz így is! Amúgy nem erősítő kéne ha gyenge a jel hanem a kábeleseknek kéne "beszintezni" mit úgy oldanak meg,hogy egy elég erős jelet csillapítanak a vételi helyen kívánt értékre csillapítást tartalmazó elosztóval....
(#) zolika60 válasza elliotcastro hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Ahogy kadarist kolléga is írta próba cseresznye. Valamikor régesrég használtam ilyen erősítőt. Elég jó minőségű. A tilt feliratú potival a kábel csillapításból adó frekvencia különbséget lehet kiegyenlíteni.(A magasabb freki jobban csillapodik) Ezt tekerd alapon középállásba. A szint feliratú értelem szerűen az erősítés mértékét állítja. Szerintem ezt vedd először minimumra, mert ez egy vonali erősítő és lehet, hogy neked túl sok. A visszirány feliratút pedig tekerd szintén minimumra. (hacsak nem kábelről megy a neted.) Ha lehet, nagyobb csillapítású iránycsatolt elosztót használj. Akkor biztosan jó lesz. [OFF]A szolgáltató felé én sem reklámoznám.
(#) kadarist válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
A tranzisztor típusa jó. Feltekert G2-nél nem pulzált a kép?
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
ha feltekerem vissza jönnek a vonalak de ugyan úgy kikapcsol meg vissza
(#) dewid válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Találtam két darab tranzisztort is, csak egyik se BU808DFI
Az egyik S2000AF a másik meg BU508AF
Kimértem őket és mind a kettő jó. Nem zárlatos. Mind a kettő egy tv-ből lett kiszedve. Kérdésem az hogy valamelyiket belerakhatom-e?
(#) kadarist válasza dewid hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Nem, csak BU808-at építhetsz be, ugyanis Darlington felépítésű kell ehhez a sorvégfokozathoz.
(#) dewid válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Hát ettől féltem. Akkor ezzel most várok egy kicsit mert most nemtudom megvenni de ha találok vagy tudok venni ha lesz rávaló és ha nem működne akkor majd beszélünk még. Addig is köszönöm a segítségedet.
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Ha minden igaz és jól nézte ez a rajz 90% megegyezik a tvvel
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
itt nem lehet hogy esetleg zárlatos kondi vagy valami mondjuk látszólag nincs egyik nem sem baja sőt csont tiszta az egész panel olyan mintha új lenne az egész panel.Vagy esetleg a sorkimenő játszik velem de mondjuk akkor nem forrósodna a sortranzi.Nem tudom semmi ötletem.
(#) kadarist válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Éppen akkor forrósodik a tranyó, ha a sorkimenő zárlatos. Szépen mérd át a kollektorköri (TD02)kondenzátorokat kapacitásméréssel. Diódákat, ellenállásokat szintén ellenőrizd tranzisztor körül. A meghajtótrafó primerén lévő R-C-tagot ellenőrizd(CD02-RD02). A sortápfeszültség jó (110V)?
Ha mindent rendben találsz, akkor egyre inkább a trafót kell gyanúsítani.
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Köszönöm segítséged ennek ma ár nem állok neki majd holnap és jelentkezem mire jutottam még egy dolo R-C tagot abban (CD02-RD02) ezt a gét alkatrészt értetted?
(#) kadarist válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Igen. Az R-C-tag R-része az RD02, a C-része a CD02. Stimmt?
(#) stevepapa hozzászólása Jún 22, 2010 /
 
Hali Steve p apa vagyok,van 1Blaupunkt tv-m hang van,kép nincs av üzemben sem.Raszter zaj sincs,osd,van.Ha valaki tud valamit javasolni,előre is Kösz
(#) kadarist válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Szia!
Mi a típusa?
(#) stevepapa hozzászólása Jún 22, 2010 /
 
Hali a blau sasszi száma CUC5360,61 Stevepapa
(#) kadarist válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 22, 2010 / 2
 
Azt kellene megnézni, hogy ha az AV-ra kötött műsorforrásnál (DVD, beltéri) RGB-kimenetet kapcsolsz, akkor van-e valamilyen kép a tévén. Ezt a DVD, beltéri képmenüjében teheted meg, és csak teljes kiépítettségű SCART-kábellel működik a dolog. Ez a művelet fontos lenne a hiba behatárolásához.
Rajz: Bővebben: Link
(#) Doncso válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
A szép tiszta panel és alkatrészek ne tévesszenek meg, erre pont ma jöttem rá én is, amikor 2 napja szívatott egy 470pF-os kondi, teljesen hibátlan látszólag, a panel makulátlan, mégis akkora galibát okozott, hogy majdnem befizettem egy új sorkimenőre, de szerencsére kadarist rávezetett, hogy ne olyan hevesen. Ha nincs több éves szervíz gyakorlat, akkor mérni és mérni kell. Előbb utóbb elárulja magát.
(#) stevepapa válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Nincs,semmilyen jelnem jut el a képcsőig Stevspapa rajzom van.
(#) kadarist válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Az OSD csak eljut a képcsőig. Ezért kellene az RGB-funkciót tesztelni.
Ha az RGB jó, és tunerről meg kompozit jelforrásból nincs kép, akkor a TDA4552 lehet a rossz
(#) stevepapa válasza kadarist hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
RGB üzemmodban sincs semmi csak hang az ic-ket már kicseréltem de semmi sem változott. A panelra rámegy avdeo jel miden üzemmodban,de az RGB lap már nem kap vezérlést.A képernyőn csak valami halvány zaj jelenik meg.Egy hete szivat,nem tudom nem,kéne-e lenni valahol sorjelnek a szin panelon? Stevepapa
(#) kadarist válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Oszcilloszkóppal kellene feltérképezni a videojel és a színkülönbségi jelek útját. A homokvárimpulzust (SSC)is jó lenne ellenőrizni. Ez a fajta hiba már nagyobb felkészülést igényel, nem egy sorvégfok vagy tápegységhibával állunk szemben. Ráadásul ez egy régebbi típus, itt még elég sok külön egységre tagolódik az elektronika.
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Hello köszi most fogok neki esni újra
(#) Soldier20 hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Tisztelt Kadarist !
Az OPC1 a 4. oldalon legfölül a bal oldalon található. 3 lábú.
(#) kadarist válasza Soldier20 hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Az az infravörös távirányítás vevője.
(#) Soldier20 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Köszönöm szépen! A típusát meg tudnád mondani?
(#) kadarist válasza Soldier20 hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Azt sajnos nem tudom kisilabizálni.
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Szia!
Igen van rajzom, de felejtős... melyik részen keressem? vagy inkább csináljak róla egy képet? csak ne a rajzon kelljen kutakodni, mert rémálom...
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Pedig a rajzon kellene kutakodni. Nekem úgy lenne egyszerűbb.
Következő: »»   284 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem