Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Toroid transzformátor
 
Témaindító: amex, idő: Jan 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 94
(#) belganarancs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Igen,tényleg furán viselkedik váltakozó feszültség mérésénél.Milyen terhelést tegyek rá?
(#) belganarancs válasza belganarancs hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Így terheletlenül,újramérve B-N:4,2 ;B-F:0,012 ezeket az értékeket stabilan tartja is
(#) kadarist válasza belganarancs hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Valamilyen kisteljesítményű (15W) 230V-os izzólámpát köss a mérendő pontok közé és úgy mérj.
(#) Lacika válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Igen, igen, de akkor sem mért sehol olyan 180V körüli értéket, és amit megmért, olyan trafó pedig nem létezik, legalábbis a megadott adatok alapján.
(#) belganarancs válasza Lacika hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Az nem lehet,hogy a primerek "különállóak"?
A traffancsra az van írva,hogy primer:2x(110-120V)
Holnap tudok további mérésekkel szolgálni,mert mára már nincsen több erőm hozzá.
Köszönöm mindenkinek az eddigi fáradozást!

Üdv.:Zoli
(#) belganarancs válasza belganarancs hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Igen,ezt annyiban módosítanám,hogy a trafón ez áll:primer:2x110-120V.
(#) Lacika válasza belganarancs hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Igen, de ha különálló tekercselése lenne, akkor páros számú vezeték jönne ki belőle. Ez így középleágazásosnak néz ki.
(#) belganarancs válasza Lacika hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Static shield-je is van neki.
(#) Lacika válasza belganarancs hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
De ha külön lenne, akkor nem tudtál volna a feketéhez képest feszültséget mérni a maradék négy vezetéken. Ha csak nem sikerült a sztatikus elektromosságot megmérni.
(#) belganarancs válasza Lacika hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
"Szia,pontos érték kell,ha 80-90voltot mértél ugy szürhető ki hogy öszekötöd sorban a 4vezetéket rámérsz és a 80-90ből 160-180volt lessz majd ezt ha megméred a barnához képest lessz 180 vagy 200voltod..
Ez azért van mert a tekercsen ugyan 2db 110voltos tekercs van de gondolva arra hogy lehet 220tól nagyobb feszültségü hálózat plussz egy vezetékkel az egyik primertekercs továbbtekerődik igy azokat is öszeadva már 240volttal is terhelhető...
Elméletileg mind az 5sorbaköthető.
Próbáknál tegyél egy 230as izzót az egyik primerrel sorba igy megóvod magad és a készülékeket is..
Hasonlóan javitáskor is,nekem kb 15éve tanácsolták azóta ha lehet mindig igy teszek..
Végülis kiszürhető a dolog ugy is hogy a vezetékeket mérve két egyforma primert kell találj,ahol pár volttal is eltér ott már kilóg a sorból.."
-ezt a tippet kaptam most reggel,mindjárt ráállok a témára.

Üdv.:Zoli
(#) belganarancs válasza belganarancs hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Na,méricskéltem megint.Egy 25W/230V izzót kötögettem párhuzamosan azokra a kivezetésekre,ahol ezelőtt 80-90V között mértem.Több variációnál ahogy a terhelést bekötöttem,0ra esett le a fesz.Ahol az égő világított:
F-P:87V;P-B:87V;C-N:86,3

Üdv!
(#) belganarancs válasza belganarancs hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
A logikám azt diktálná,hogy akkor a fekete és a barna között 174voltnak kellene lennie,de nincs így.
(#) GxxANC hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy hálózati toroid transzformátorom, ami 2x25v szekunderrel bír, és ebből szeretnék 1x34V-ot csinálni. Arra gondoltam hogy a szekunderekből letekerek annyit hogy 2x17V-ot kapjak, és a középleágazás amúgy is egyben van kihozva, ezt nem kötném be, szóval sorba kapcsolnám a két tekercset, és ha jól gondolom így a két vége közt megkapom a 34V-ot. A kérdés viszont az, hogy egy egyszerű visszatekeréssel a megfelelő feszültséghez tartozó menetszámig működőképes-e a dolog? Mert gondolom jelen állapotban a menetek szépen elosztva helyezkednek el a magon, de ha én letekerek belőle, akkor nem. Ez okoz problémát, vagy mindegy hogy a kör melyik részén helyezkedik el a szekunder?

Előre is köszönöm!
(#) fleta válasza GxxANC hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Mekkora teljesítményű a trafó?
(#) GxxANC válasza fleta hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Szia!

250w
(#) erbe válasza GxxANC hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Toroidnál nem sokat számít, hol helyezkednek el a tekercsek, legalábbis normál terhelésnél. Nem feltétlen kell letekerni belőle. Nagyjából kiszámolod, hol kellene lenni a szükséges menetszámnak, majd bekapcsolt állapotban a műszer egyik végét a kezdetre csiptetve, a másik végét tűvel összefogva óvatosan megbököd a huzalt. Ha megtalálod a kívánt menetszámot, lepucolva ráforrasztasz 1 kivezetést és kész is. Legalább 6-8 %-kal többre mérd, mint a kívánt feszültség. 250VA toroid hatásfoka 90% fölött van, többet nem kell rászámítani.
Azt még nem írtad, hogy ez az egyenirányítás utáni X watt terhelésnél elvárt érték, vagy váltóban kell ennyi.
(#) GxxANC válasza erbe hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Szia!

Köszönöm a válaszod!

250W a toroid névleges teljesítménye, nekem ebből maximum 170 kell, és igazából 32.2V ami kell hogy egyenirányítva kb. 45V-ot kapjak (az eddigi felállásban egyenirányítás és pufferelés után 1.404 szerese a feszültség üresjáratban) és ezért hagyok rá kb 2V-ot hogy terhelve se essen lejjebb. Akkor ha azt mondod hogy nem fontos a tekercseknek egyenletesen elhelyezkedniük, akkor ha tudok letekerek belőlük, ha meg nem akkor marad a lecsapolás.
(#) erbe válasza GxxANC hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Épp azért célszerűbb a megcsapolás, mert ha később kiderül, hogy mégis kevés a feszültség, odébb is forrasztasz egyet.
(#) topeter hozzászólása Júl 5, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy 2x39V-os toroidom. Az a helyzet állt elő, hogy újabb végfokot akarok építeni és ehhez a feszültség kevés. Az volna a kérdésem, hogy lehet-e ezt a tekercset folytatni? Mármint az elejét és a végét is tekerném tovább. Persze figyelve a tekercselés irányára.
(#) topeter válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Köszönöm a megerősítést. A drót vastagságra természetesen ügyelek. Csak abban nem voltam biztos, hogy a tekercs "elejét" lehet a felül folytatni. (nem igazán akarom letekerni az egész szekundert)
(#) gabe76 hozzászólása Júl 12, 2010 /
 
Üdv!

Van egy CO-DPA4755 típusú toroid trafóm.
Kérdésem, hogy ismeri-e valaki ezt a típust. A szekunder feszültségek és a trafó teljesítmény megvannak,
(9V, 2x14V, 25V, 3.6V, 20V, össztelj. 80W), de nem tudom, mennyi az egyes tekercsek árama.
Ha valaki tud, segítsen légyszi.

Köszönöm előre is.
(#) melorin hozzászólása Júl 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy olyan jelenségem van, hogy véletlenszerű időközönként minden készülék, amiben trafó van, el kezd búgni. Elég zavaró, főleg amikor aludni kéne.

Vajon ez mitől lehet? Nem lehet tenni ellene?

Köszi!
(#) potyo válasza melorin hozzászólására (») Júl 22, 2010 /
 
Lehet, hogy a feszültség megemelkedik és túlgerjed a trafó vasmagja. Vagy egyenáramú összetevő jelenik meg és amiatt gerjed túl.

Kapcsold ki, akkor még spórolsz is vele
(#) sliderboy hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
üdv.
Adott egy toroid trafó

*ULVECO AB SWEDEN
*TRANS.NR.18491 5741520-7 V.8809
*1.1-1.2 220V   2.1-2.2 220V
*3.1-3.2 20V 2.5A 50/60HZ BOVA

Ezek vannak ráírva. Azt szeretném megtudni, hogy mik a paraméterei?
(#) szamóca válasza sliderboy hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Hisz mindent megadtál.
Egy darab 220V-os primer és egy darab 220V-os szekunder, és egy 20V-os szekunder tekercs 2,5A terhelhetőséggel. Az a "BOVA nem 80 VA véletlenül?
(#) skero hozzászólása Aug 8, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy toroidom. 5 kimenettel 1,5 mm-es zománchuzalból együtt feltekerve. Mellékelek képet a méretekről. Szerintetek mekkora teljesítményre számíthatok?
(#) zoly15 válasza skero hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Ez gyári tekerés? Mert ha igen, megnézed mit bír a drót (primer) és a kinézett adatot (áram) összeszorzod a hálózati feszültséggel (230V) Aztán a végeredmény (VA) nagyjából megadja mit bír.
(#) skero válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Köszi ,de sajna nem gyári (nem hiszem legalábbis). A pincében találtam valami textillel volt betekerve a kivezetések is csak úgy lógtak. Én tekertem be fekete szallagal kimértem a szekunder ágat csövet húztam a kivezetőkre valamint zsugorcsövet csokiba köttem és szinekkel jelöltem a párokat.
(#) zoly15 válasza skero hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Értem. Akkor sajna nem tudok segíteni. Akkor a magból kell kiindulni.. Egyébként szerintem nem jó ötlet volt szigszalaggal betekerni. (De te tudod). Egy kis idő múlva mikor majd összehúzódik a szalag a ragasztó ottmarad, ami úgy fog ragadni mint a takony...
(#) skero válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Kösz azért! És mivel tudnám esztétikusan betekerni? Amúgy járattam terheltem is ,nem zúg nem melegszik. A primer 1mm vastag a szekunderek pedig1,5. Szerintem valami aksi töltő lehetett.
Következő: »»   31 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem