Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Szia!
Mikrokontroller nélkül nem lehet megoldani?
Biztosan valahogy, nyogvenyelosen, hatszor annyi alkatresz felhasznalasaval, osszekapuzassal... csak nem erdemes. A gomb altalaban csinal valamit es az altalaban mikroprocihoz szokott kapcsolva lenni.
Szerintem: A nyomógomb lenyomásakor indul egy monostabil multivibrátor, meghatározott késleltetési idővel. Ha a gombot hamarabb felengedik, mint ahogy a késleltetés eltelik, akkor a multivibrátor alaphelyzetbe áll és kapcsolódik az 1. kimenet, különben kapcsolódik a 2. Azt meg eldöntheted, hogy utóbbi esetben az idő lejárta önmagában kiváltsa a kapcsolást, vagy az csak a nyomógomb felengedésekor történjen meg. Illetve azzal lehet még variálni, hogy a nyomógomb lenyomása alaphelyzetbe állítsa-e a kimeneteket, valamint, hogy impulzus, vagy folyamatos jelszintű kimeneteket akarsz.
Gondolom kell vagy 1-2 db. monostabil multi, néhány logikai kapu, esetleg egy flip-flop. Valóban bonyolultabb lenne kitalálni a kapcsolást, mint megírni rá egy PIC programot.
Rendben.
Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat, valóban bonyolultabbnak tűnik kontroller nélkül, akkor megcsinálom azzal.
Sziasztok!
Itt van egy kapcsolás, aminek az lenne a feladata, hogy 2db karos kapcsoló segítségével kapcsolna 2 LED-et. Kétféle üzemmódban: 1, minden LED-hez 1 kapcsoló tartozik, és azzal kapcsolható külön-külön. 2, mindkét LED egyszerre világít, de csak akkor, ha mindkét kapcsoló egyszerre be van kapcsolva. A módok között a váltásra 12V-os vezérlő jel áll rendelkezésre. A rajzon lévő akármi elvileg működik, de az lenne e kérdésem, lehetne-e egyszerűbben, illetve, így jó-e ? Köszi
Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni hogy ha egy müveleti erősitő adatlapjára az van irva hogy +-15V akkor szimetrikus táppal kell hajtani és a kimenő jelet a fogyasztón keresztül a táp 0V pontjára kell kötni?
Szerintem ezt David.zsombor-nak akartad írni
Nagyjából igen, viszont nem muszály szimmetrikus táppal hajtani, lehet szimpla táppal is. És ha jól tudom ebben az esetben 30V-al is lehet.
Te voltál az utolsó hozzászóló a témában, ezért írtam Neked. De biztosan olvasta Zsombor is.
De akkor a kimenő jelet a fogyasztón keresztül a negativ pólusra kell kötni vagy hova? És igy hogy lehet pozitiv és negativ kimenőjel?
Lehet,hogy nem pont ide tartozik,de mennyit ér szerintetek egy müködőképes 800VA-s mikró trafó?
Ha szimpla táppal csinálod, sehogy. Az ic magának nem állít elő. Ilyenkor szoktak kialakítani féltápot és kondenzátorokkal leválasztani az egyenáramot. Szimmetrikus táplálás esetén van neked + GND -, ilyenkor a fogyasztót a kimenő jel és GND közé szokták kötni. Szimpla táp esetén meg vagy a kialakított féltáphoz (legtöbbször szimpla ellenállásokból kialakított feszültésgosztó képezi) vagy a GND-hez viszonyítják a kimenő jelet.
Miért csak öccá akkor már elviszem a telepre (van vagy 13kg és alumíniumtekercses)
Ha jól sejtem, a lemezei heggesztettek, úgyhogy kicsi az esélyed, hogy normálisan áttekercseld valamire. Ezért "öccá..."
Szerencsére a lemezek csak össze vannak csavarva tehát áttekercselés lehetséges
Csak,hogy kérdezzek valamit ami a témával kapcsolatos: Hogyan tudom megmérni egy huzalnál,hogy hány mmes?
Köszönöm a választ.
Helló mindenkinek. Nem tudna valaki ajánlani egy sinus-jel generátor IC-t? (gondolok én itt olyanra mint az 555, csak sinus-jellel. Köszönöm
Szia!
Kimondottan ilyen IC-ről nem tudok, de egy műveleti erősítő felhasználásával készíthetsz hangolható szinuszoszcillátort. Wien hidas oszcillátor
Helló. Köszönöm szépen, ki is fogom próbálni (ha lesz rá keret )
Sublerrel, vagy mikrométerrel megméred az átmérőjét, abból meg számolod a keresztmetszetét ( r négyzet szer piií ).
Szia.
Miért kell bele az 1k poti és az outputnál a 10k?
Az 1k ohm -os potméterrel torzításminimumot állítod be, a kimeneti feszültségosztóval (10k ohm ) pedig a kimeneti szintet (amplítúdót, feszültséget) változtatod.
Akkor most hová tegyek ellenállásokat vagy mi?Azt én is észrevettem hogy ez a rajz nem kóser teljesen de akkor valaki csinálna egy jót?Köszi
Ez így jó?Painttel csináltam
Bár nincsen olyan cuccosom,de azért köszönöm
A második link helyesen: Bővebben: Link
Megnéznétek légyszives hogy jól terveztem e meg.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |