Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 72
(#) feerke válasza asda10 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Helló!
Ezek közül mindet bele rakhatod de én azt ajánlanám ami benne volt
(#) vikipapa válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Helló mindenkinek. Valaki tudna válaszolni a kérdésre? Meg valaki tudna küldeni egy linket stereo digit. potihoz? Köszönöm
(#) Kovidivi válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Keresni nem kerestem ugyan, de a digit potik előnye, hogy a vezérlő jelet ha két IC-re párhuzamosan adod, akkor a két "poti" egyszerre fog "mozogni". Tehát ha nagyon drága a sztereó digit poti, akkor vegyél monot, csak kétszer annyit...
(#) vikipapa válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Helló. Találtam egyet Bővebben: Link , de nem tudom hány állású. (gondolom a 6bitből rá lehet jönni, csak nem tudom hogy) Meg tudná mondani valaki valaki hány állású? Köszönöm
(#) rockersrac hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
Tda8560Q-hoz kellene nekem egy egyszerű előerősítő, mert haveromnak a szintijére akarjuk rátenni zenekari próbán hangosítás céljából a tda-t,csak sajnos max-ra tekert potinál is alig erősít valamit annyira kicsi a jelszint amit kap! Ehez kérném a segítségeteket! Telefon/mp3 lejátszó kb fél hangerőn simán kivezérli, a szintetizátor meg full hangerőn is kevés neki! Előre is köszönöm a segítséget!
(#) rockersrac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Max fordítva kötöm rá a cuccra!
(#) Alkotó hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
Legalább 10 percig kerestem megfelelő témát, de sikertelenül. Ezért itt próbálok szerencsét.
Véleményt szeretnék arról, hogy előerősítőhöz a 78xx fix feszültségű stabilizáló kocka vagy az LM317-es beállítható feszültségű stabilizátortól várható-e jobb eredmény? Egyáltalán van-e köztük érezhető különbség?
Én eddig csak fix feszültségű stabilizátort használtam, ezért nincs tapasztalatom az LM317-ről. Viszont nekem 20V kellene, amihez elég macerás fix kockát kapni.
(#) Bassmester válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Igen, van különbség, az LM317/337 a jobb. Precízebben beállítható, stabilabb, jól működik a hő és rövidzárvédelme és ha jó a füled, még meg is hallod Szinte mindenhová (audio) ilyeneket használok.
(#) Alkotó válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Megnéztem az adatlapját de nem találtam egy fontos paramétert.
Mekkora a maximális, mekkora a minimális és mekkora az ideális bemeneti feszültsége? Mindössze annyit írnak, hogy a bemeneti fezsültség maximum 40V-al lehet magasabb mint a kimeneti.
Pontosabban az a nyűgöm, hogy a megadott adatok nagyon áttételesek. Nem tudom belőlük meghatározni, egy adott kimeneti feszültséghez (ha mondjuk fix értéket akarok), és egy adott árammaximumhoz, mekkora lenne az ideális bemeneti érték.
Mi kerüli el a figyelmemet? Van erre valamilyen tapasztalati adat, amiből ki lehet indulni? Esetleg a stabkockákhoz hasonló 5-10V az ideális tartalék?
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Én nem azt szűrtem ki a hozzászólásból, hogy a 78xx rossz, hanem, hogy jobb tőle a másik említett típus.
(#) lapose válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Szia!

Keress az adatlapon egy olyan táblázatot, hogy Dropout Voltage. Ez megadja, hogy különböző áramterhelés mellett mekkora a feszültségesés a stabilizátoron. Mivel a 317-es nem lowdropout-os, ez kb. 2,5V. Persze erre illik egy kicsit ráhagyni ha nem stabilizált feszültségről kap táplálást.
Ha fontos a lowdropout, jó alternatíva lehet az LM1084 is.

Szerk.: A minőség inkább a gyártótól függ, mint a típustól..
(#) Alkotó válasza lapose hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Köszönöm, megtaláltam, megnéztem.
Jól saccoltam, 5-10V többlettel már egészen jó vagyok. Még nem túl nagy a disszipáció, de mégis van kellő tartalékom.
(#) Bassmester válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Úgy vélem, nem írtam sem hülyeséget, sem valótlant, mint ahogy azt sem írtam, hogy a 78xx széria olyan rossz volna. Precíziós megoldásokhoz továbbra is a 317/337 párost ajánlom, mert eléggé bosszantó tud lenni, amikor a remek 7815/7915 stabokkal felépített tápnál akár 0,5-0,8V is lehet a +/- oldal közti különbség.
(#) Norberto válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
A 6 bitből úgy tudsz rájönni, hány állású, hogy a 2-es számot megtartod hatványalapnak, a 6-os számot meg kinevezed hatványkitevőnek. Így lesz egy számod, kettő a hatodikon, 26. Ezt már számológépbe is bepötyögheted így, ki fogja adni a 64-et.
(#) doomkiller hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
Sziasztok! Rendeltem LM1036N előerősítő KIT-et. Az lenne a bajom vele, hogy bekapcsoláskor óriásit puffan. A végfok zajtalanul indul megnéztem, nincs kedvem koppanásgátlót csinálni mert már az nem férne be a dobozba. Esetleg lenne valami megoldás a puffanás kioltására esetleg csillapítására? Az előerősítő tápja stabilizált +12V.
(#) vikipapa válasza doomkiller hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Helló. Tegyél a hangszórók elé egy kétáramkörös kapcsolót. Aztán először bekapcsolod az erősítőt aztán utána a hangfalakat. Ez a legegyszerűbb megoldás.
(#) doomkiller válasza vikipapa hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Köszi! Erre nem is gondoltam.
(#) feki00 hozzászólása Aug 19, 2010 /
 
Üdv egy több csatornás erősítőt, előerősítőt, bemenet/kimenetválasztót, szeretnék építeni, a mellékelt képen az alsó ábrán van az elképzelésem.

A ??-el jelölt négyzetben történne a ki és a bemenetek összekombinálása, 4féle mód lenne lehetséges:
-a műveleti erősítő és a kimenet nincs kapcsolatban
-kapcsolatban van
-a kimenetre több másik műveleti erősítő is csatlakozik
-egy műveleti erősítőre több kimenet is csatlakozik

A kérdésem hogy működne-e az elképzelésem?

A kimenetekre kell-e egy egy opamp buffer? Keverőkbe láttam hogy több vonal összeadása után szoktak tenni egyet.

Válaszotokat előre is köszönöm.

wwwww.PNG
    
(#) beeerka hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Üdv!

Lenne egy problémám, hátha tudjátok a megoldást.
Építek egy tda2030-as erősítőt.
Eddíg úgy néz ki a dolog, hogy bejön a jel, rámegy a tl072-es előerősítőre, onnan megy egy lepke hangszínszabályozóra, majd a hangerő potira, onnan pedig a végfokozatba.
Viszont elveszik a jel, és nagyon halkan szól a végfok.
Az előfokban már kicseréltem a 100Kohm-ot 51Kohm-ra, de nem változott számottevően.
A lepkére azt írták, hogy 4x-es erősítés kell, mert annyit megeszik a jelből.
Kérdésem az lenne, hogy melyik tagot változtassam meg az előfokban, hogy nagyobb legyen az erősítése?
Üdv, beeerka
(#) thecyrus hozzászólása Aug 28, 2010 /
 
Sziasztok Mesterek!
Keresnék egy olyan kapcsolást ami 1 csatornás és 2 bemenete van.
1 bemenet egy mikrofoné lenne
2 bemenet pedig egy szintetizátor jelét fogadná
a kimenet pedig egy hangszin szabályzóba menne bele onnan pedig egy fégfokozatba.
Velami egyszerű kapcsolás kellene és ha lehet nem szimetrikus tápról kellene mennie!
Rajz vagy kész tervet szeretnék!
Minden segítséget és ötletet örömmel fogadok!
Köszönöm elöre is!
thecyrus
(#) Bassmester válasza thecyrus hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Hali!

Szerintem koppintsd le egy egyszerű (de korszerű) keverőről (pl Behringer xenix 802) a neked szükséges csatornákat (1 mikrofon, 1 sztereó vonal)
Ez +/- tápos, a műv. erősítők miatt, de nem túl bonyolult dolog. Nekem van egy ilyenem gyáriban és nagyon jól használható kis cucc :yes:
A mikrofoncsatornátját mindenképpen érdemes utánépíteni és a csatorna EQ is elég jó.
(#) thecyrus válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Szia! Köszönöm! Ettől valami egyszerűbb kellene mert nem sok időm van szerkezgetni!
Egy régi gitárerősítőbe kell beleraknom a REGENT-30G volt rajz híján nem tudtam javítani és landolt a kukába!
Köszönöm hogy segítesz!
(#) Alkotó válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Megnézegettem a linkelt kapcsolást a BEHRINGER-ről. A mellékelt képen lévő alkatrészérték mi lehet? Hiányos rajzismeretem miatt ezt nem tudom hová tenni. Gyakorlatilag az egész szerkezet kizárólag 4580 típusú duál műveleti erősítőkből áll. Utánaérdeklődtem ennek, és sikerült is találni egy NJM4580 jelzésű, nagyon kis torzítású OPA-t, aminek viszont gyanúsan alacsony az ára (egy duál tok 55Ft bruttóban). Erről a típusról lehet szó, vagy valami ettől sokkal speciálisabbról.
(#) Bassmester válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Hali!

Az ott 4,7 Ohm. A Behringerekben és a Mackie-k ben ekkora van általában, a Dynacord-okban 3,9 Ohm. A 4580 pont jó ide, de szinte bármi jó helyette amin átmegy a jel A Dynacord MP-7 -ben pl 5532 van ugyanott. Jól használhatóak az NJM 2068D, 4556, 072, stb olcsóbb opák is. PA keverőbe nem kell high-end cucc.
(#) karpi válasza thecyrus hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
DIY Minimixer schematics Itt keresgeljel
(#) thecyrus válasza karpi hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Szia! Köszönöm! Megnézem!
(#) totag hozzászólása Szept 1, 2010 /
 
Hello mindenki! olyan kérdésem lenne, hogy átalakítottam egy nokia bh103as sztereó bluetooth headsetet oly módon, hogy a fülesek helyére rca dugókat forrasztottam, és igy rákötve a házimozi erősítöre vezeték nélkül hallgatok zenét... de olyan probléma merült fel, hogy szól szépen, csak a basszusok hiányoznak (gyengék)... a kérdésem az lenne, hogy ha egy előerősítőt közéjük tennék az megoldaná a problémámat, vagy más lehet a gond? Válaszokat előre is köszi!
(#) Kovidivi válasza totag hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Nem lehet, hogy direkt van leszedve a mély a fülesekről? Nézd meg a kicsatoló kondenzátort, ha van, azt ha növeled, akkor talán csökken az alsó határfreki.
(#) karpi válasza totag hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Gondolom csak hangszin szabalyozas kell .Bar furcsa mert a fules kimeneteken altalaban a basszus fel van mar emelve hogy a kis gyengebb minosegu fulhalgato jo basszussal szoljon.Tehat altalaban tul sok a basszus ,
Szvoval egy EQ vagy szimpla hangszin beallitas jo lessz.
A hazimozi cucon nics semmi hangszin? Kel legyen valahol korekcio lehetoseg.
(#) totag hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
a házimozin már fullon van a basszus, sőt még a lejátszón is amiről ráküldöm a zenét... nekem az a véleményem hogy szerintem kicsi a headset kimenő jele hogy rendesen meghajtsa az erősítőt és talán ezért veszik el a basszus... gondolom...
Következő: »»   13 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem