Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   50 / 1680
(#) Topi válasza dr_uhu hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
Akik nagykijelzős DCF óráztak, azoknak üzenem, hogy módosítottam a kapcsolási rajzot és a kódot is.
Hogy érthető legyen, mellékeltem szkópos mérésekről készített videókat is. A képek oldalra is betettem egy videót, melyen két dcf órám párhuzamos működését láthatjuk.
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/nagy_led_kijelzos_dcf77_...l.html
(#) Ardwaark hozzászólása Márc 31, 2007 /
 
Sziasztok!
Örülök hogy én lehettem a 100. hozzászóló.
Mivel most készült el az UV levilágitó cuccom szeretném ha elmondanátok a véleményeteket. Ki is próbáltam és kiválóan müxik.

Üdv: Ardwaark
(#) Topi válasza Ardwaark hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
Nemtudom milyen 100. hozzászóló vagy (max a 100. oldal első hsz-e lehetsz majd)

Egyébként a cucc igényes, de szerintem rettentően helypazarló. Én azzal a két hgli-vel inkább kétoldalas levilágításra készítettem volna fel.
Nohmeg nem ártana fényvisszaverő réteggel bevonni. A fekete belső festés, nem igen célszerű...
(#) Norberto válasza Topi hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
Én úgy olvastam egyszer (itt a HE-n is), hogy a gyári levilágítóknak nem véletlen van matt feketére festve a belseje...sokkalta kisebb lesz ugyanis úgy az alávilágítás "esélye"!
(#) Topi válasza Norberto hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
Hm... Én két gyári UV levilágítót is láttam, és nemigen voltak azok feketére festve.
Az egyik egy 3500W-os tábla levilágító volt, a másik meg egy lecsukható sík levilágító... Mindegyik tükröződő felülettel belül...
(#) szabi83 hozzászólása Márc 31, 2007 /
 
Kb 1.5 éve terveztem, hogy megépítem, pesten meg is vettem majdnem mindent hozzá, de ami nem volt…. Így elmaradt, most meg 5 nap alatt készre csináltam, íme:

(#) huhuu válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
Nagyon szép lett!! Bravó!
(#) gtk válasza Ardwaark hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Szerintem jo lett!
Jol latom hogy az ego masik vege is fel van fogatva?
(#) fureszk válasza Ardwaark hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
most lettél vele kész? :-O akkor miért 2003.03.01 a dátum?
(#) Norberto válasza fureszk hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Nyilván nem volt sok ideig elem a fényképezőben, és nullázódott a számlálója/évszám és időpont értékek...
(#) huhuu válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Jó a videón a lámpák elrendezése!! És a csel is jó, a tv-vel! Nagyon Rejtélyes!
(#) szabi83 válasza huhuu hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
olyan PIP-es érzés

(#) tbence3 hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
Ha levilágítót szeretnék készíteni, akkor melyik lenne a jobb? a hgli vagy az UV fénycső?
(#) raron válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
UV csőből csak a germicid cső a jó, de ennek darabja több mint 2000Ft. (Tungsram mintabolt)
Én hgli-t használok 125W-os búrával kb. 20perc. Lámpa 1000Ft a folytó is kb annyi. De a conrados levilágitóégő nek is szép képe van, csak nagyon melegszik!
(#) tbence3 válasza raron hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
jah. akkor marad a hgli.
(#) szabi83 válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
hmli olcsóbb, mint a hgli + folytó, ígyis-úgyis 20 perc
(#) Topi válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
20 perc??? Jézusom... Sütitek ti a nyákot? Nekem max 3 perc... Ha nagyon vastagon fújtam akkor is csak 4...
Oldalanként 1db 125W os HGLi...
(#) Tomi20 válasza Topi hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Idézet:
„Én hgli-t használok 125W-os búrával kb. 20perc.”


búrával biztos kell neki annyi idő.
(#) raron válasza Topi hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Búra nélkül olyan gyors Lehet, hogy le keéne szedni a búrát...
(#) Topi válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Azt már nem olvastam :vigyor5:
(#) Istike88 hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
hello!

kész lettem egy sztereo/hidalt tda2004es végerősítővel
kép csatolva...

tda2004.jpg
    
(#) Ardwaark hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!
Most készült el az UV fotócuccom és kiváncsi vagyok véleményetekre. Kipróbáltam és jól müxik. Exp. idő 3-5 perc.

A Hobbielektronika anyaoldalán hasonlót láttam Topi mester tollából. Teljesen igaza van amikor mindenkit óv a káros UV sughárzástól. Itt irta néhány "kolléga" hogy az UV "lekapta" a szaruhártyáját..... stb.... Szóval ez a berendezés abszolut biztonságos ha DIREKT nem kukucskálsz az UV be. Avagy attól még mert valaki szeret bütykölni nem kell megrokkannia.

A mechanika 10 mm-es rétegelt lemezböl készült fogazott kötésekkel. A "tárgyasztal" alatt lapulnak a trafók. huzaljaik a sarokba ragasztott lemezcsik mögött futnak a lámpákig.3 db. letört buráju HGLI 80 adja a fényt igy az árnyékvetés is kizárva. Méretek: 370 mm magasság, 280x280 mm-es tárgyasztal. Mint láthatjátok a hátoldalon hálózati kábel feltekerési lehetőség is van. Fontos hogy a trafók levegőzzenek ezért az "alsó szekciót a hátoldalon illetve a fenéklapon meglyuggattam. A HGLI-ket nem csak a foglalat rögziti, de "drótnyulványukat" porcelán sorkapocs és rézből hajlitott hurok segitségével plusz rögzitettem. Ami még előnyös hogy a teljes vegyszer és eszközkészlet befér a "szekrénykébe" használaton kivül. A "hűtöreflektorok" felszerelése ELENGEDHETETLEN különben megpörkölödik a faanyag! Ezek alulemezek távtartókkal szerelve. A felső lap szárnyascsavarok oldása után kiemelhető lámpacsere céljából.

Igaz hogy ez a jószág 1 hónapi meló volt de tudom hogy életem végéig kitart. Néha nekem is fogytán volt pedig a türelmem épiteni.... Szerintem érdemes......

NAGYON VIGYÁZZZATOK AZ ÉRINTÉSVÉDELEMRE


Üdv! Ardwaark
(#) Moderátor hozzászólása Ardwaark hozzászólására (») Ápr 1, 2007
 
Nemértem, miért tetted fel mégegyszer a képet róla, ha visszalapozol, egyszer már feltetted... és bemutattad alkotásod. A fentebb általad írtakkal egyetértek.

Képet töröltem
(#) raron válasza Istike88 hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Szép!
Mekkora teljesitménye?
Nyákot mivel csináltad?
(#) Istike88 válasza raron hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Köszi!
adalap szerint 15W ic-nként. nem nagy teljesítmény de 12 volttól nem várok sokkal többet a nyák fotózva volt de nem én csináltam hanem egy ismerősöm régen sorozatban gyártott ilyeneket és talált még 1-2 megmaradt, lemaratott nyákot és odaadta nekem mer ő már nem foglalkozik ilyesmivel, én meg most kezdtem csak neki kb fél éve akkor még kézzel, vonalzóval rajzolta a nyákot és ahoz képest egész jól sikerült. legalább 20 éves ez a nyák.... teszem hozzá, le van lakkozva és azért jó még szal a dicsőség nagy része szerintem őt illeti. én csak fúrtam, kapcs rajz után kutattam, és beültettem. nem tudom már kicsoda de valaki az egyik topicban felrakta azt a kapcs rajzot amiről ez a nyák készült! külön köszönet neki, bárki is az akkor határoztam el h összerakom, mer még az ic-k is megvoltak nekem!
(#) Neszeszellem hozzászólása Ápr 2, 2007 /
 
Sziasztok!
Rögtönzött gitárerősítő
2,4V fülhallgatós kivitel.Szükség törvényt bont.
Full extra
(#) Norberto válasza Neszeszellem hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
Nem egy vandálbiztos megoldás
(#) Neszeszellem hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
1 6,3mono-2xrca átalakító dobozába lesz beépítve 4db óraelemmel.Így csak a vége kap még egy 3,5mono jack aljzatot, ami kapcsolós és kész a gitárerősítőd
Az IC-n kívűl 1db ellenállás igénye van csak, a kondenzátor elhagyható.
1,2V ról még élvezhetően szól.
Jó nem?
(#) Neszeszellem hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
... kérdés az okosabbakhoz.. vagy aki megtisztel a türelmével...
Szerintetek ez LM 386ossal is így nézne ki kb?Azzal is ennyire 1xü lenne?
(#) Skip válasza Neszeszellem hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
ez ilyen nagyon home made termék de ha működik akkor királyság
Következő: »»   50 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem