Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   578 / 2499
(#) J-O-E válasza kisfeca hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
TDA 1554/1558 gyári értékek szerint ugyan annyi az áramfelvétele mindkettőnek 4Ah.
Az aksi álapotátől függően kb. akár 30perc - 2óra közötti ideig bírhatja de ez csak saccolás, mert nem vehetjük alapul a teljes mélykisütést stb. de függ a rákötött hangszórótól és hangszineléstől, is kevesebb mélyel ez hosszabb idő is lehet stb.
(#) kisfeca hozzászólása Júl 23, 2010 /
 
Ja értem! Köszönöm szépen mindenkinek
(#) kadarist válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Az áramfelvétel mértékegységa az Amper, az akkumulátor kapacitásáé az az amperóra (Ah). Ne keverjük!
(#) J-O-E válasza kadarist hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Igaz csak kopiztam az elöző szövegből lustaságból "reggel 4:47"
Mekkora veréb vagyok hülyén nézne ki ha, időben is meghatároznánk az IC áramfelvételét.
(#) melorin hozzászólása Júl 23, 2010 /
 
Milyen vezetéket lenne a legcélszerűbb használni erősítő dobozon belül a bemeneti RCA-k és a panel közé?

5cm a távolság.
(#) J-O-E válasza melorin hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Jó minőségű árnyékolt kábelt.
Általában nem kell mindkét végén bekötni az árnyékolást, de ez függ az alkalmazott kapcsolástól.
(#) Bassmester válasza melorin hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Megér egy próbát árnyékolatlan összesodort érpárral is, pl CAT5 kábelből. Ha jó az elrendezés, akkor nem kell árnyékolt kábel a dobozon belül.
Ezt is CAT vezetékekkel drótoztam be és nagyon jó lett. :yes:
(#) varttina hozzászólása Júl 23, 2010 /
 
Sziasztok! Egy kb. 2x30W-os AB osztályú félvezetős erősítő építését tervezem. A dobozolás 3 mm vastag alumínium lemezből lesz (kb. 300x210x60 mm.) A kérdésem az lenne, hogy szerintetek elég-e, ha a végfoktranzisztorokat egyszerűen a doboz oldatához pasztázom, és nem használok külön hűtőbordát.
(#) J-O-E válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Én csak saját tapasztalatból tudom javasolni az árnyékolt kábeleket.
Régen vettem "ipari ezüst tartalmú francia" árnyékolt kábelt ha ezzel építek végfokot, és a csillagpontos GND kialakítás rendben van akkor tuti a siker.
De volt már nekem is CAT5-ös árnyékoltal bekötve úgy is működik, de a legjobb előre gondolni a felesleges kábelezésre, és közvetlenül a nyákra tervezni a bemeneti csatlakozót! Sőt a bemeneti szint szabályzó potit is a panelra, és a tengelyét meghosszabbítani az előlapig így nincs kábel!
(#) ERST1 válasza varttina hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Tökéletesen elég ha még a dobozod perforált is egy kicsit .
(#) gery1212 hozzászólása Júl 23, 2010 /
 
Hellosztok.
Egy kérdésem lenne,építettem egy TDA7375-ősből egy végerősítőtt és hogyan kellene bekötni a ledet a diagnostika lábra elöre is kösszönöm
(#) J-O-E válasza gery1212 hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Gyári PDF. 10-oldaltól a 12.-ig a DIAGNOSTIC funkciókról írnak 23.-as ábra.
(#) melorin válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
CAT5 kábel? Próbálnék abból építkezni ami itthon van, tehát miben találok ilyen kábelt? USB kábelben, vagy egy pc tápból jövő kábelkötegben, ami megy az alaplap felé?
(#) melorin válasza melorin hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Sőt, nem tudom milyen anyagból van a SATA kábel, de elég merevnek tűnik, az nem jó ilyen célra?
(#) r3pl4y válasza melorin hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
UTP kábelben... azaz "hálózati" kábelben... tudod amivel számítógépeket kötsz hálózatba... rá is van általába írva a kábelre, hogy "mi van benne" CAT5, CAT5E, CAT7 stb...
(#) J-O-E válasza melorin hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
SATA kábel szalag kábel, analóg jel továbbításra nem igazán alkalmas.
Az említett CAT5-ös a internethez használz hálózati kábel ez 1eres vékony egyenként szigetelt réz kábel.
Ha árnyékolás nélküli jó, akkor bármilyen kábel megfelel sodort több eres legyen, az előnyben!

kabelek.jpg
    
(#) melorin válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Nem értem. Ha a CAT5 tényleg olyan jó, és az 1 eres, akkor másfajtából miért sodrott, többeres legyen? És a CAT5 az árnyékolt?

JA, és a kimenetet is össze kéne kötni a 6,3 jack aljzattal. Ehhez milyen kábelt használjak?
(#) szamóca válasza melorin hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Én CAT 7-est használok.

cat.jpg
    
(#) Mayan válasza varttina hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
És mi lesz az ? Látom te sem konnyen maradsz meg egy kapcsolásnál...
(#) Bassmester válasza melorin hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
A CAT kábelek valóban nem audio célra készülnek, de viszont "jó hangjuk van". Csak megfelelően dobozolt készülékekben használható. Ahol hosszú, kesze-kusza vezetékgubancok uralják az erősítő belvilágát, ott nem érdemes próbálkozni vele. Ha nem akarsz vele sokat vesződni, akkor használj valami jóféle árnyékoltat (pl: Tasker). Ebből nem kell nagy ügyet csinálni.
Egy jól dobozolt erőlködőben, kb mindegy hogy mivel hidalod át azt az 5cm-t, nem lesz brummos, csak a hangja lehet eltérő a különféle drótoknak, bár ilyen rövid szakaszon nem is biztos hogy hallható lesz, úgyhogy szerintem csináld azzal amid van, aztán majd eldöntheted hogy tetszik e vagy sem.
(#) melorin válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Itt az erősítőm, szerintem nincs kuszaság, persze ez csak az én véleményem.

Egyébként szerintetek simán odafogathatom a doboz fém aljához a panelt PC-alaplap-távtartókkal, vagy inkább valami rugalmas anyagra erősítsem fel? Számít ez a hangminőségben?

Amúgy itthon van árnyékolt "OFC Interconnect Cable by U.S.A Music Boy Design 1FT -> -> -> " kábelem. Ezt használom átjátszónak 1.5 méteresben, de vannak maradék darabjaim. Abból talán jó lesz dobozon belülre is? Érdekes, hogy a két csatorna között van egy vékony vezeték is, amit fogalmam sincs mire kell használni.
(#) kezdő1111 hozzászólása Júl 24, 2010 /
 
üdv mindenkinek !

az lenne a kérdésem hogy én még nem építettem erősítőt és szeretnék építeni magamnak egyet és kéne hozzá egy kis segítség ! köszi
(#) Bassmester válasza melorin hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Rendezett belseje van és látom lesz benne ventillátor is...
Jó lesz oda az a lila összekötökábel :yes:
A középső ér azért van ott, mert ez egy autóhifis összekötő kábel és a kapcsolójelet lehet rajta az erősítőhöz vezetni.
(#) J-O-E válasza melorin hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Ez bőven jó kábel az erősítőn belülre!
Általában azért teszik középre a + eret hogy ezzel lehessen közösíteni a GND bizonyos ezközök megkivánják.
Bakelit lemezjátszó, keverőpult, vagy jobb erősítők és autós használatnál +12V kapcsoló jelnek.
(#) varttina válasza Mayan hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Diamond bufferes kimenete lesz BD249-BD250 párossal. A nyugalmi tápfeszültséget 2x30V-ra tervezem. A feszültségerősítést még nem tudom pontosan hogyan oldom meg. Egyvalami azonban biztos, nem lesz benne globális visszacsatolás. (Ha mégis lesz, ki lehet majd kapcsolni.)
Tudom, hogy nem a legszerencsésebb kapcsolás a mindössze 4 db. tranyóból és 4 db. ellenállásból álló diamond buffer, de egy próbát számomra megér.
Augusztus 14-ig el akarok vele készülni.
(#) asda10 hozzászólása Júl 24, 2010 /
 
Hello !
Szerentnék építeni egy lm386-n1-es erősítőt. A legjobb kapcsolás a gate=200-as ugye? Mit kell kötni az ic 7. lábára és az mi vagy mit csinál? Előre is köszönöm.
(#) melorin válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Nem lesz ventillátor benne, hadd melegedjen az, A-osztály
A venti rács csak a tátongó lyukat hivatott kitölteni, amit egy kivett mutatósműszer hagyott maga után
Bekerült a barna kábel a helyére, jó rövid lett

DSC_9123.jpg
    
(#) varttina válasza melorin hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Ha nem ipari hangosítást építenék, én sem raknék ventillátort egy erősítőbe.
(#) melorin hozzászólása Júl 24, 2010 /
 
Szeretnék valami jobbfajta sztereó potit beleszerelni, de nem tudom melyik lenne jó, mivel nemrég megjártam. Vettem egy újat, de kiderült, hogy nem egyformán állítja a két csatorna hangerejét
Meg kéne a bemeneti csatoló(1uF) helyére valami jobbfajta kondi, és a kimenethez is (470-1000uF).
Tudnátok segíteni, hogy honnan lehet ilyeneket megrendelni neten?
Köszi!
(#) varttina válasza melorin hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Csatolókondinak mostanában olajpapír kondenzátort használok. Igaz, nehéz beszerezni, és kb. tízszer akkora helyet foglal, mint egy MKT, de szerintem megéri.
Következő: »»   578 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem