Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 98
(#) m.joco hozzászólása Jan 13, 2007 /
 
Lehet egyáltalán nagyobb fesszel tölteni a kondit mint ahány voltos?
(#) ZLED hozzászólása Jan 14, 2007 /
 
Csá!!

Régóta meg akarom kérdezni, hogy a Polaroid fényképezőbe, milyen kondenzátort használnak?
(#) m.joco hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
De egy 200voltos kondi miért rázza meg az embert?Ha az ember ellenállását 1000Kohm-ra vesszük, az átfolyó áram 0,2mA-ra jön ki. Az még nem veszélyes, nem?
(#) Frankye válasza m.joco hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
De! Már 0,1 mA is lehet halálos! :felkialtas:
(#) Prinner válasza m.joco hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Az a gond, hogy az ember testének ellenállása feszültség(áram)függő, tehát nem lehet pontosan ohmba meghatározni, hanem feszültség, illetve áramértéknek kellene hozzá tartozni, amivel az ellenállást mérték.
Ne tévesszen meg, hogyha az ellenállásmérővel megméred az ellenállásodat és 100k-1M-át mérsz, mert az csak 9V-al, és 10uA-es áramgenerátorral mér.
Az emberi testben a bőrnek van a legnagyobb ellenállása, így valószínüleg a 200V átüti a bőrt. :felkialtas:
(#) m.joco hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
Az oldalon úgy olvastam hogy 1-2 mA még csak bizserget.5-6 mA-nál lépnek fel görcsök. Akkor most melyik az igaz?
Akkor az ember ellenállása valójában egy függvény?És melyik az a feszültség, amelynél a veszélytelen bizsergés átmegy veszélyesbe?
(#) Prinner válasza m.joco hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Ami az oldalon van az nagyjából igaz, a veszélyes feszültség egyenáram esetén szerintem 100V körül van. Ennél a fesznél még úgy-ahogy elviselhető bizsergés lép fel.
Más a helyzet az 50Hz-es váltóáramnál itt már 40-50Vac is elég kellemetlen. Ez azért van mert a váltóáram frekvenciája ingereli az idegrendszet, és könnyebben alakul ki izomgörcs.
Egyébként érdekes az áram frekvenciája és az áramütés mértéke közötti összefüggés: az egyenáram kevésbé veszélyes, de az áram frekvenciáját növelve a 100-200Hz-es freki a legveszélyesebb, míg a 10kHz-es frekvencia az elektró könyv szerint már nem érzékelhető. Viszont a MHz-es frekvenciáknál fellép a szkin hatás és nem érzed az áramütést, csak azt, hogy leég a bőröd. :felkialtas:
(#) Spek hozzászólása Jan 17, 2007 /
 
Engem egyszer rázott meg áram, de az 220V volt... Azóta jobban figyelek.

Az volt a szerencse, hogy csak egy szigeteletlen kapcsolóhoz értem hozzá, úgyhogy a reflex egyből visszarántotta a karomat. Beszartam, felgyorsult a szivverésem, de ez vszinűleg a sztressz hatása volt.
(#) Dudus válasza Frankye hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Én a következőt tudom:

- A szíven áthaladó 1mA már lehet halálos, azonban ha szerencséd van a bőrfelület jelentős áramokat elvezet a belsőségeiden így kevesebb folyik.

- Az emberi test rengeteg vizet tartalmaz, az egyenáram lényegesen nagyobb veszélyessége az áram hatására bekövetkező elektrolízis miatt is problémás, az izomgörcs mellett.

- A kialakuló áram folyamatosan növekvő tendenciát mutat, mert az érintkezési ponton az áram hatására beinduló kémiai folyamatoknak köszönhetően folyamatosan csökken az ellenállásod.
(#) Frankye válasza Dudus hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Pontosan, bár annyiban kiegészítenélek, hogy az egyenáram hatására gyakorlatilag "csak" elektrolisis lép fel a szervezetben, míg a váltóáram hatására a szívizom hajlamos a megszokott üteméből "kiseni", és az orvosi latinban "fibrillatio"-nak nevezett jelenség lép fel, melynek hatására a szív izomzata a szokásos, percenkénti 70-80 összehúzódás (~1 Hz) helyett "remegésbe" kezd, másodpercenként akár 50-es (~50Hz) rezgésszámmal. Ezáltal a vér keringését az érhálózatban nem tudja biztosítani, fellép a keringési elégtelenség, végül pedig az exitus.
A további veszélyessége a dolognak az, hogy a váltóáram hatása nem minden esetben azonnal jelentkezik, hanem esetleg órákkal később is kialakulhat fibriilatio, ezért van az, hogy az áramütött sérültet néhány órtáig (esetleg 1-2 napig) bent tartják a kórházban. Ezen felül a váltóáram esetében is (ugyan csekélyebb mértékben, de) jelentkezik az elektrolizásló hatás.
(#) Isti hozzászólása Jan 30, 2007 /
 
Én nemtom. De a 16v 4800mikroF-st feltöltöttem én már 20v-ra (véletlenül) és szerencsére nem ütött át.

Ellenpélda: 1000mikroF-sre 10V volt rá írva és 9v telepről működő ventim (amit én építettem) felrobbantotta. Talán a feszingadozás?

Másik: Vigyázz mert ha az elektrolitot fordítva kötöd robban. Én már pukkantottam el 1-t így 330mikroF-st (16V, én -12v-ot engedtem rá) . Jó nagyot durrant.
(#) lgyk válasza m.joco hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
Nem. A rajta levő érték a maximális feszültség, amivel normálisan tud üzemelni.

Fölötte robban, vagy tönkremegy.
(#) bbatka válasza Isti hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Idősebb elektrolitkondik esetében nincs garancia a feszűltségtűrésre. Nemrég egy 220µF/25V-os bontásból származó kondit púposítottam fel 15V-ról. Szerencsére nem robbant fel. Általában védőszemüvegben végzem az első beüzemelést. Hát ez esetben éppen elfelejtettem feltenni.
(#) karpi válasza m.joco hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
elhagyot a parod ?

ongyilkos akarsz lenni , ugy nez ki a dolog.

20 mA atmegy a szivizmon akkor kampec !!!!
(#) Gery hozzászólása Márc 19, 2007 /
 
Van egy kondenzátororm(pontosabban kettő ) amire az van ráírva hogy 400WV.Nah ez mi akar pontosan lenni? VAgy csak simán értelmezzem 400V-nak?
Képp mellék.
(#) dB_Thunder válasza Gery hozzászólására (») Márc 19, 2007 /
 
Méretéből itélve elképzelhető a 400Volt 220mikroF..

(#) rbali hozzászólása Márc 20, 2007 /
 
sziasztok!
Nekem lenne egy olyan problémám, hogy erősítőt próbálok építeni, viszont nem tudom kiszámolni hogy a kondikra mekkora feszültség esik. Az érdekelne hogy erre van valami képlet vagy szabály???
(#) Blint válasza rbali hozzászólására (») Márc 20, 2007 /
 
Sztem egy követhető szabály: a kondik legaláb bírjanak annyit mint a 0-hoz viszonyított tápfeszültség abból baj nem lehet, 100µF nál még nagy árkülönbség sincs

Blint
(#) rbali hozzászólása Márc 21, 2007 /
 
köszi
(#) ZLED hozzászólása Márc 21, 2007 /
 
Hello

Azt szeretném megtudni, hogy egy 1000yF kondi mennyi ideig tudna meghajtani egy ledet???
(#) Isti válasza ZLED hozzászólására (») Márc 21, 2007 /
 
addig hajt meg egy lede, amíg a kondi fesze le nem csökken a led feszültsége alá (ez a nyitási feszültség talán), bár a LED egyre haloványabban ég. 15000µF 3Vra feltöltve kevesebb mint 1 secig hajtotta meg a LEDemet. Viszont 9V-ra feltöltve 4-5 secig( csak ki ne égjen!!! és kibírt.


12V-ról üzemeltetve nem világított többé- de már 1 óra múlva újra világított 3-ról. pedig aszittem kiégett!!!
(#) Squall hozzászólása Márc 21, 2007 /
 
Hali!
Ha már a ladás ford. szám méröröl van szó: Nagybátyámnak kell majd iet építeni azt mondta a Samarán nincs megszakító de van valami más ami olyan jelet ad majd megkérdezem mi a neve.
Arról is müködik a kapcsi elég hülye kérdés de majd megkérdezem mi a neve.
(#) Gery hozzászólása Ápr 2, 2007 /
 
Nah ismét ide írok a kondijaimmal nah szóval:
Épp most van folyamatban a hobbis lágyindító építése.Ma vettem meg az alkatrészeket de a relét rendelni kellet mert nemvolt azért majd kedden megyek...na lényeg a lényeg hogy tanulmányoztam a rajzott és ott a 330n/250V-os kondinak mért rakott 3 lábkiosztást??Meg minden más alkatrész ugyanúgynéz ki de a kondim nem piros és kisseb.nah ez hogyvan-mér van?Válaszotokat előre is kössz
(#) isamisa válasza Gery hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Hi
Hogy "miért tett oda"? azért tett oda 2 lábkiosztást ( nem 3-at) hogyha véletlen nem pont 250V-os kondit kapnál hanem 275V-osat, netán 400V-osat akkor az is jó legyen oda... Ilyen egyszerü. Ha nagyobb a fesz értéke az nem baj. Nézél meg más értékű kondikat más gyártótól is. És észreveszed, hogy anyi fajta van mint csillag az égen. És hogy nem piros? kit zavar... Egy-két olyan 250V-os kondi van ami 10mm-es lábbakal vanak. De átlagban 15mm-esek és 22.5mm-esek. A tied ha jól saccolom 15mm-es.

Milyen relét rendeltél? Bármilyen 24V-os 10-15A-es relé jó, ha megfelel a lábkiosztás. Az Omron G2-R 10A-es változatnál csak 4 láb van (kettő a tekercsé) de ugyan úgy beleillik.
(#) Gery hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
Hát somindenre gondoltam de ez megse fordult a fejembven... Amúgy azt rendeltem ami ott van az Omront.Ja és égeccer kössz!
(#) mefi01 hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
én 2 problémába ütköztem.
elmentem a boltba és kértem 1 db 1000 MIKRÓS KERÁMIA és egy 1 MIKRÓS KERÁMIA kondit.
aztmondták hogy kerámiába nincs.

azért kerámia mert nem polarizáltan van lerajzolva a kapcsrajzon.

DE AKKOR MILYEN LEHET????
(#) mefi01 válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
a képek lemaradtak

(#) bbatka válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
1µF-os fólia
(#) mefi01 válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
de az polarizált vagy nem?
mert nekem NEM POLARIZÁLT kell
(#) dB_Thunder válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
az nem...
Következő: »»   6 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem