Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1030 / 2208
(#) djhans válasza CHZ hozzászólására (») Júl 29, 2010
Nagyon szép. Ránézésre olyan mint egy gyári. A trafótakaró ismerős volt nekem a Laci GU50 PP erősítőjéről. Nekem soha nem lesz ilyen profi dobozom. Abban nem vagyok jó.
(#) MrBrown válasza l48 hozzászólására (») Júl 29, 2010
Amúgy a csavarokat én is szeretem főleg ha ízléses 3-as rozsdamentes imbuszos vagy sárgaréz zárt anya. Nem sok dolgot produkáltam eddíg de ha megnézed csak ezek köszönnek vissza rajtuk. Szerintem az igényes csavarhasználat rettenetesen feldobja a küllemet és általában 3-400 forint plusz költséggel jár maximum!
Azért köszi a tippet, hazamegyek és szét is kapom az összes háztartási készüléket
(#) l48 válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 29, 2010
Általában a retró külsejű készülékek nagyon is türik a csavarozást, ahogy irod.Van akinél elvi kérdés,- csavart aztán nem-
(#) ticseboy válasza sturbi hozzászólására (») Júl 29, 2010
Hát nem figyeltem tegnap és a kép valamiért lemaradt. Ilyen kondira céloztam a kérdésemmel. Viszont nem tudom mennyire számit de egy PCF80 egyik anodja elött van, egy ellenállattal megfüszerezve, ugyhogy ott talán jó lesz. De ez most kényszermegoldás, mert nem kaptam ilyen értéküt más fajtábol, és egykét darabot luxus lenne rendelni. Feszültségre talán jó lesz mert ha jól látom a miniatür feliratot, 1000V.
És köszönöm a segitséget

cc3k 6n8.jpg
    
(#) CHZ válasza l48 hozzászólására (») Júl 29, 2010
Látható csavarokkal nekem sincs semmi bajom , csak megfelelő minőségű legyen és lehetőleg egyformák .
Sajnos beszerzésük nem egyszerű , de nem lehetetlen .
Ha tudok venni , szívesen alkalmazom , egyszerűsödik a munka .


csavarok.JPG
    
(#) varttina válasza CHZ hozzászólására (») Júl 29, 2010
Mifelénk örül az ember, ha egyáltalán talál csavart a megfelelő méretben. Arról már álmodni sem merek, hogy a színét, ill. fejformáját is megválaszthatom.
(#) klemo86 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 29, 2010
Mellesleg ha olyan kis jópofa gyűrű van a csövek körül, akkor nem is látszik a csavar feje, ha jól össze van hozva a dolog
(#) mark.budai válasza varttina hozzászólására (») Júl 29, 2010
Ezzel azt hiszem, nem vagy egyedül. Én a környező városokban kerestem 3-as csavart.. Nem volt.. Így építsen valaki normálisan dobozolt erősítőt.. Még jó, hogy kaptam mástól, így fel tudtam fogatni a foglalatokat a sasszira.
(#) CHZ válasza varttina hozzászólására (») Júl 29, 2010
Valóban így van . A képen látható imbuszfejű csavar is csak bontásból származik . Jó lenne tudni , hogy hol kapható .
(#) gkari válasza CHZ hozzászólására (») Júl 29, 2010
Szerintem itt biztos, hogy kapsz(vagy rendelhetsz), akár rozsdamentest is.
(#) zolika60 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 29, 2010
Vagy itt.:Bővebben: Link
(#) rockersrac hozzászólása Júl 29, 2010
Kicsit off a dolog, mégis ide tartozik valamelyest, így veszem a bátorságot, és be linkelek egy videot: Így készül a gitár erősítő EL84PP ha jól láttam
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Júl 30, 2010
Ehj, de jó kis cucc ! 500 kOhm, 1 MOhm szokott leni ! ha nem képezi feszültségosztó tagját a potméter, akkor mindengy, 1 MOhm jobb szokott lenni gitárcuccnáll, "hatásosabb" a szabályozás és nem is terheli annyira az előző fokozatot ( kisebb torzítás )

Köszi a kimenős leírást !
Egyébként az várható, hoyg jobb lesz az egész a 0,35-ös lemezzel, de szinte mindent megváltoztatok : kapcsolást, tápegységet, a mechanikai kivitelezést, így nem valószínű, hogy csak a kimenő miatt fog változni

Egyébként kapcsolható globális n.v.cs. volt a gépben, és trioda/pentoda kapcsoló is csatornánként .
Nem szégyenkezett n.v.cs nélkül sem, de avval nekem gyorsabbnak tűnt az egész rendszer
trioda módban ( természetesen nem optimális illesztettséggel ) a kis 7nm2-es kimenőből jött a "barna hang" is, szóval a mélyre sem volt panasz .. más kérdés, hoyg a teljes hangkép úgy nem tetszett, inkább pentódában ...
a magasai voltak visszafogottak, és bár említettem, hogy a cinek, főleg a lábcin nagyon élőn szólt rajta, de ott vége volt, olyan fura volt.. nyilván nagyon nincsenek is magasabb hangok zenében, de mégis egy kicsit "FM rádiós" volt a magas ...
a mostani PP-m korán sem rendelkezik ennyi magassal, mégis az, ami van, "tovább megy", nyitottabb az egész rendszer ....
nem tudom sajnos kifejezni ezt, de az FM rádioadásos korlátoltság a legjobb példa, persze sokkal jobb minőségben, csak érzem, hogy ott "vége", és nincs tovább ...
Legjobb magasai továbbra is a PCL86 SE-nek voltak TV kimenőkkel ... amellett, hogy elég maszlagos az egész , és nincs tér
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 30, 2010
0,2 CuZ-vel tekertem a primert ! a Szekundered sok lesz, ilyen vastag drótból !
EI66-nál a tekercselési magasság 9 mm ! Neked csak a drótok ennél "magasabbra" jönnek ki, és még szigetelésről nincs is szó !
a tapasztalataim azt mutatták eddig, hogy szekundernek 20 W -ra 1 mm-es CuZ is elég, és nem melegszik, így, szerintem felesleges, Neked 3-szor 0,7 !
(#) kocos hozzászólása Júl 30, 2010
És - ha nem haragszotok - ismét kollektívan gratulálnék minden "építő" kiváló munkájához !
(#) kocos válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 30, 2010
Ezt láttam élőben, mármint tévében ....
(#) MrBrown válasza gkari hozzászólására (») Júl 30, 2010
Ezt a helyet már én is ajánlottam itt a fórumon vagy ötször! Persze ez is jobbára csak a budapestieken segít Az a bizonyos 3-as csavar ha csak a rozsdamentes és imbuszos verziót nézzük, van nekik 6-60-as hosszban 2-es illetve a hosszabbaknál 5-ös hossz-lépcsőkben sima-hengeres és D fejprofillal és ott helyben
Na a CHZ féle 3-as imbuszos sárgaréz nekik sincs, viszont talán már 4-estől igen de 5-től tuti!
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Júl 30, 2010
0,35-öst meg vékonynak találtam, bár 3szor.. Nem tudom.. Mert ebből egy sor lenne a 79 menet.
[OFF]Bocsi, eggyel előbbire akartam.
(#) CHZ válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 30, 2010
Köszönöm mindenki segítségét csavar ügyben !
Átnéztem a lehetőségeket , sajnos 3 mm méretben nincs sárgaréz csavar , bár a 4 mm is használható .
Rozsdamentes már több méretben kapható , ami szintén sok helyen jó lehet .

(#) Clavia válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 30, 2010
Azt hiszem, hogy mégsem tekertetek, mert a rádió trafói tökéletesek erre a célra. Az anódfeszültséget szolgáltató tekercset már megtaláltam rajta, a fűtőfeszt viszont még nem, csak 7,3 V-ot 6,3 helyett :S
A kimenőtrafó barokkosan bonyolult, rengeteg lába és kivezetése van, de szerencsére a kimenetet és a bemenetet úgy vélem megleltem.
Az viszont nagyon foglalkoztatna, hogy a hálózati trafó egyes lábai miért vannak 560 és 510 Ohm-os teljesítmény-ellenállásokkal összekötve, és még jobban érdekelne, hogy ezeknél elfogadható -e az , hogy félperces mérés után MEGÉGETTÉK az ujjam
Egyébként hálózati trafónak toroidot szántam volna, mert csak ilyet tudok csináltatni.
Köszi a tanácsokat!
(#) varttina válasza Clavia hozzászólására (») Júl 30, 2010
A 7,3 V valószínű le fog menni 6 V környékére, ha terheled.
(#) Clavia válasza varttina hozzászólására (») Júl 30, 2010
Ez remek! Köszi!
(#) MrBrown válasza Clavia hozzászólására (») Júl 30, 2010
Egyrészt leesik a 7,3V ha terheled, másrészt valószínűleg 220V hálózati feszre lett tekerve a trafód primer oldala ami most 230-at kap ha minden igaz.
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Júl 30, 2010
Sima és zárt anya illetve alátét azért van 3-asban sárgarézből minden mennyiségben és olcsón! Én úgy szoktam csinálni ha mindenképpen sárgarezet akarok látni, hogy alúlról a 3-as rozsdamentes imbusz csavar és felűlről a látható oldalról a sárgaréz zárt anya
(#) NHGY válasza CHZ hozzászólására (») Júl 30, 2010
Szép lett, bár nekem a korábbi "dobozolásaid" (amiket a képtáradban láttam) egyedibbnek hatnak...
(#) besi99 válasza varttina hozzászólására (») Júl 30, 2010
csavar ügyben próbáld meg a Bp XV ker Szerencs utca Ujpalotai részén (kb 200m az elejétől )levő boltot, ki van táblázva, pincehelyiség
(#) ERST1 válasza NHGY hozzászólására (») Júl 30, 2010
Szerintem meg ez is egyedi nem de, nincs másik példány belőle .
(#) CHZ válasza NHGY hozzászólására (») Júl 30, 2010
Köszönöm .
Igazad van , ez más , több a fém , kevesebb fa .
Most készülő már jobban fog hasonlítani az előzőkre .
(#) CHZ válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 30, 2010
[OFF]Ez jó ötlet , csak sárgaréz zárt anyát sem lehet kapni a környéken.
Régebben sima vas zártfejű anyákat aranyoztatott egy barátom , szuper lett , de ez sem könnyű megoldani .
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Júl 30, 2010
Hát ez valami gyönyörű!!
Következő: »»   1030 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem