Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Óra szavakbol, vagy WordClock
Lapozás: OK   3 / 9
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Tyúúú vazze, nem kispályás! Miért nem használsz BC817 -et?
(#) bbazs hozzászólása Júl 21, 2010 /
 
Erre már tényleg kiváncsi vagyok énis
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
SMD változatról is gondolkodtam, ahhoz passzolna. Most az eredeti BC547 vagy valami hasonló NPN tranyóra terveztem. Az egészet jó lenne smd-vel átdolgozni, de előszörre nem találtam kellő fényerejű, olcsó, kis nyitófeszültségű smd ledet. Még a PWR-t és a tápot rá kell terveznem a vezérlőpanelre, a portokat sikerült kiosztanom, bár lett benne egy-két átkötés. :yes: A multiplexes változat lesz ebből a nyerő, soklábú pic-el, egyszer arra is megírom a szoftvert, de mostmár látni szeretném ezt működés közben.
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Készül mint a luca széke:
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Csak majd jól is villogjon!
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
:shocking: Villogtatást nem terveztem bele, maximum a PWM fog villogni, de azt nem lehet látni szabad szemmel. :wink:
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Úgy értettem, hogy a ledek egymást felváltva gyulladjanak ki, helyes sorrendben...
Ne azt írja ki, hogy: 3negyed éjfél lesz negyed kettő múlva...
(#) Norberto válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Idézet:
„Ne azt írja ki, hogy: 3negyed éjfél lesz negyed kettő múlva...”


Úúú, ezt a szöveget... :vigyor2:
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
A legbonyolultabb kiírás ezzel a kapcsolással:
Három- negyed kilenc múlt öt perccel vagy
Három- negyed tizen- kettő lesz öt petc múlva :yes:
(#) picard666 válasza sooty hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
és azokat is ki fogja tudni írni, hogy fél 9 lesz 9 perc múlva? mert minden számból csak egyet látok az ötöst leszámítva. vagy 5 perces pontossággal fog dolgozni?
egyébként jó lesz ez, érdekelne a végén engem is egy ilyen, ha jól működik
(#) sooty válasza picard666 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Ha visszalapozol láthatod, hogy öt perces bontásban dolgozik. Már az elején elvetettem ezzel a pic-kel a bonyolultabb kijelzést. A 10x10-es mártixba is kb. ennyi fér bele. :yes: Egyébként fél kilenc lesz 9 perc mulva, teljesen kiesne a negyedórás bontásból (8:21) az negyed 9 múlt 6 perccel, tehát az órám negyed 9 múlt 5 perccel-re kerekít majd ennél az időpontnál.
(#) picard666 hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
aha, így már értem
(#) hapro válasza sooty hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
És ugye cikket is írsz belőle?!
Ezt annyira jó ötletnek tartom, hogy talán a PIC rejtelmeibe is bele mélyednék érte. De ha nem is akkor valakivel felprogramoztatom a PIC-et, és mindenképpen készítek egy ilyen órát én is, persze utánépítő jelleggel csak...
(#) bbazs válasza sooty hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Bizonyhogy alakulgat ez
Szöveget nyákra tervezed maratni?
(#) sooty válasza hapro hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
A cikkírás most még távolinak tűnik. Ez még csak a 0.0 változat alfája . Most ott állok, hogy nincs elég egyforma tranyóm, meg ellenállásom... Volt egy nagy hiba a kijelző panelen, az összes tranyót fordítva terveztem bele, ami nem lett volna baj, de ahhoz készült el a nyák. Ráadásul az egyik fiókból kivett pic is megviccelt, valószínűleg hibás. A PWM-mel még nem foglalkoztam. Végül a szoftvert beégettem egy jó pic-be, tehát mostmár nem csak emulátorban megy. (elnézést a kép minőségéért, webkamerával készült )

eddig.jpg
    
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Mivel a ledek nagyon keskeny szögben világítanak, ezért ennél a prototípusnál filmre kerülnek a betűk egy tejplexi elé :yes: .
(#) sooty hozzászólása Júl 30, 2010 /
 
A PWM kivételével összeállt az elektronika:
(#) bbazs válasza sooty hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Szépmunka, várom a folytatást!
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Gratula! Képet, videot kérünk!
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
A pwm is elindult: :yes: Sajna a kamerámat elvitte az asszony az F1-re úgyhogy a videó csak ilyen...

PWM.avi
    
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Nagy khirály vagy!
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Hát igen, tehetségemnél és tudásomnál már csak a szerénységem nagyobb... Fabrikálom az előlapot:
(#) picard666 hozzászólása Júl 31, 2010 /
 
Nagyon király lesz!
Ebből tényleg összerakhatnál majd egy cikket a végén
(#) sooty válasza picard666 hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Persze, de előbb javítani kell a nyáktervet és kéne csinálni egy kapcsolási rajzot is... Addig is fabrikálom az előlapot: (Azért ilyen hóka, mert egy fehér papírra nyomtattam film helyet)
(#) bbazs válasza sooty hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Jó lett!
Azon agyalok, hogy miként lehetne a "kijelzőt" ilyen szép kontrasztosra összehozni: Bővebben: Link Bár ez eltér az első retró megjelenésű ötletemtől mégis eszméletlen dekoratívan néz ki.
Azért az inox megjelenésben se gyenge, potom 900júróért.
Muszály lesz utánépíteni
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Hogy állsz a műgyantás technológiákka? Láttál már 7 szegmenses ledkijelzőt? Az is szép kontrasztos, mert két féle színü műanyag van összedolgozva. Először el kell készíteni fehér műanygból öntéssel a betüket (ha nem tudsz hozzá gumi mintát csinálni egy bélyegzőkészítőnél meg lehet rendelni), ha megszilárdult, a közeit kiönteni piros műanyaggal, ha az is megszilárdult le lehet csiszolni és polírozni, hogy ilyen fényes legyen. Persze nem árt kivákumolni a műgyantát, hogy ne legyen benne buborék. Ez a házi módszer, az iparban valószínű nem így csinálják.
(#) sooty válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Már kinyomtattam fóliára, holnap kivágom és megnézem milyen lesz. Volt egy kis hiba a 9V-os tápegységgel, amiről járattam én meg a panelon kerestem a hibát... elment vele az idő. :bummafejbe:
(#) sooty válasza sooty hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Ime az előlap a gombokkal és a fényérzékelővel: (A fényképezőgépem eléggé meghülyül a piros ledektől, a valoságban egyenletesebb a kép és jobban elkülönül, hogy melyik betű világít és melyik nem.)
(#) Norberto válasza sooty hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Dehogy hány az óra!

Egyébként nagyon tuti lett, gratulálok hozzá!
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Nagyon szép lett! Kérünk videót!
Következő: »»   3 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem