Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   615 / 1680
(#) Attila86 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Még nem jutottam el odáig, de a munkahelyemen azt használok egész nap.
(#) Attila86 válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Most már nem látod!

A hűtőben ugye hideg van, és a hideg felületekre kiül a pára...

DSCF5771.JPG
    
(#) zoly15 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2010 1 /
 
Így már kicsit "nem szép" De a pára ellen védekezni kell De miért muszáj a hűtő belsejébe rakni az egységet?
(#) Pulyka válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
...látom vegyi ónozót használsz.
A TN(Wolf) márkájút ha szabad kérdezni?
Mert látom milyen szépen bevonta a rézfelületeket,pedig gondolom nem most vetted,mert én a fent említett márkából vettem,kb fél éves,nem érte levegő sem(mert az árthat neki úgy tudom).
Egy teli flakonnal van,alig használtuk,de legutóbb,amikor használtuk nem volt ilyen szép a végeredmény,mint Neked,inkább halványbarnás volt a felület,és forrasztásnál megfeketedett a réteg,végül forrasztás után fogkefével letudtuk szedni a felvitt réteget,és lakkal lefújtuk az egészet.
Végülis én kitaláltam egy (szerintem) saját módszert.
Levilágítással,P20-al dolgozom,és amikor megtörtént a marás,ugye rajtamarad a P20 réteg a nyákon.
Én ezt a réteget egy kihegyezett(kicsit tompa azért) hurkafával(den.szeszbe mártogatva) csak ott távolítom el,ahol majd az alkatrészeket forrasztom,a többi rézfelületet pedig védi a P20 a későbbi oxidációtól.

Kép csatolva.
A fenti nyákot ne nézzétek,kicsit foltos,de már marás előtt is az volt,ennek ellenére mégis marattam

UI:Nincs valami leadóhely,hova el lehetne vinni a nem használt vas-kloridot,vegyi ónozót,és a nátrium-hidroxid vizes oldatát?
Utóbbit talán nem is kéne,mert sok vízzel hígítva talán még a környezetnek sem ártana.
(#) ybanez válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 

Tudom, nem engem kérdeztél, de:
Acélvatta, forr. paszta, hőlégfúvó vagy fűtőzsámoly. Garantáltan befutja, tükör fényes.
(#) Attila86 válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
TN-160 és de, tegnap előtt vettem.
(#) Pulyka válasza ybanez hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Végülis
De akkor már forrasztó vízzel lekenem a nyákot,és cinnen is megtudnám csinálni,meg talán pákával.
Megdönteném a nyákot,hogy az olvadt cin ráfollyon a for.vizes réz felületekre.
De ez csak gányolás lenne
Ez a hurkafás módszer is jó,amit előbb felvetettem,csak jobban tetszenek azok a csillogós felületek.
Forrasztópasztám amugy sincs

De azért Köszi
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Profi
Látom kék leddel megvilágítottad oldalról, hogy még mutatósabb legyen.
Egyébként én is az SMD-t preferálom, gyorsabban, ráadásul kisebb hőfokon kijön mint a Dil-tokozás, egyedül akkor vagyok gondba, mikor nagyobb hőelnyelő felületről kell lemelegíteni az IC-t.
Üdv
(#) Auf válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
TN-160 és kb fél éve vettem. Nem épp a legszebb, de arra megfelel, hogy védje a rezet.
Itt a kép
(#) Attila86 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Nem világítottam meg semmi extrával, csak az íróasztalom 20W-os neonja és egy szintén 20W-os halogén olvasólámpa-szerűség világította meg a panelt.
(#) sprofan válasza Auf hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Nekem akkor lett ilyen, ha túl sokáig hagyom benne, 10 perc általában bőven elég, utána elkezd mattulni, majd ilyen lesz mint a képen.
(#) Auf válasza sprofan hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Alig volt benne 5percet. Mindig ilyen lesz. Ha soká hagyom akkor is, ha kicsit akkor is. Pedig lecsiszolom a felületet, meg denszesszel is áttörlöm.Sajnos soha nem lett olyan szép mint Attila86 (#765016) -os hsz -ében a képen.
(#) Rumcájsz válasza Auf hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Orvosi latex kesztyűben (gyógyszertárban kapható valami 5Ft/db áron) -hogy ne legyen semmi zsír rajta- és P400-as polírpapírral ha tökéletesen felcsiszolod, csapvizzel leöblíted mehet az ónozóba!
Semmi extra, semmi denszesz semmi szárítás.
Lényeg a fémtiszta - zsírmentes- felület és a csiszolás utáni leöblítés.
Ha kiveszed az ónozó folyadékból, leöblíted, megszárítod és mihamarabb lakkozod - Akrillán lakkal-.

Nekem akkor feketedett be az ónozás idővel amikor a felcsiszolt panelt súrolóporral tovább fényesítettem. Vélhetően a súrolópor tartalmazhatott valami anyagot amely a réz felületen maradt és reakcióba lépett a felülettel.
(#) Pulyka válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
"semmi denszesz"

Valószínűleg legutóbb itt rontottam el,mert a vegyi ónozó fürdő előtt lezsírtalanítottam,mondván,hogy ne legyen zsírréteg a rézfelületen,mert akkor a zsírréteg egy láthatatlan védőréteget ad az ónozó elöl.
Most,ahogy megvoltam a marással,fémtisztára csiszoltam a nyákot,és egyből bele a vegyi ónozó lötyibe
...és most egész jó lett,semmi folt,csak a szín tiszta ezüst szín

Kép csatolva.

A szavakat ne nézze senki,csupán halványnak találtam a szöveget előhívás után,és meglepő módon az alkoholos filc alá nem is mart alá a vas-klorid
(#) guliver83 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
És mi ez rajta?
Én egy elektronikai cégél dolgozom ahol SMD alkatrészeket forrasztanak kézzel
(kondi, NTC, ellenállás) , ha mindenki ilyen jól forrasztana, akkor nem lenne mit javítanom!
(#) Attila86 válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Ragasztópisztoly.
(#) Pulyka válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 

Én szilikonnak néztem(amivel az akváriumokat ragasztják össze )
(#) varttina válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Egy időben próbálkoztam különböző szerekkel a nyákot zsírtalanítani vasalás, ill. forrasztás előtt. Majd rájöttem, hogy a csiszolás bőven elegendő. A felületi egyenletlenségeken kívül a zsírt is eltávolítja.
(#) punkkazy válasza varttina hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Üdv!
Amit írtál igaz, de nekem akkor "rézpor" marad a nyáklemezen és lehetetlenné teszi a vasalást. Ha meg leöblítem csapvízzel, akkor száradáskor ott marad a vízkő a nyákon, ami megint nem jó. Maradt az alkohol, ami gyorsan elpárolog és mindent összeszed. Szerintem.
(#) Hp41C válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Szia!

Sajnos a pára nem áll meg a forrasztási oldalon, hanem átjut az alkatrész oldalra is.... A triac körül és a kontroller 18 lábára menő vezetéknél nincs elég kúszóút. A forrasztási oldalon segít a ragasztó, ha végig feltapad az vezető sávok között és a párát nem engedi oda, de az alkatrész oldalon még áthúzhat. A felerősítő csavarok is túl közel vannak a vezetékekhez. A beszerelésnél és a programozásnál ügyelni - az egész áramkört a hálózattal összefüggőnek kell tekinteni.
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Ez a ragasztós dolog eléggé elcsúfítja a produktumot, ráadásul megszabadulni tőle se egyszerű (létezik vegyszer ami oldja?)
Miért is kell ennek a hűtőn belül lennie? (csak kérdem)
(#) Attila86 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Idézet:
„Miért is kell ennek a hűtőn belül lennie?”


Mert a gyári mechanikus szabályozó is belül volt és annak a dobozába fér ez bele.
(#) Attila86 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Szia!
A felső oldalon nem nagyon vannak alkatrészek, ami van azt is bekentem ezzel a ragaccsal.

Az érintésvédelemmel amúgy nincs gond, mert úgy van bedobozolva a hűtőben hogy abszolút semmihez nem lehet hozzányúlni.
(#) vjdgrgly válasza varttina hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Volt benne
(#) guliver83 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Szia
Az áramkörökre kimondottan van szilikon amivel be lehet önteni, vagy mindegy hogy mit használsz?
(#) andras1 hozzászólása Aug 1, 2010 /
 
Nem elektronika.
Doboz(ok).
(#) Attila86 válasza guliver83 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Szia!
Egy nap alatt ezt sikerült kiviteleznem.
(#) Rumcájsz válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Egész jó lett az ónozás!
A másik hogy forrasztani nem cinnel szoktak hanem forrasztó ónnal. A forrasztó ón és a cin nem ugyanaz ! Cint a bádogosok (és az egér) használják pl az esőcsatorna forrasztáshoz az elektronikában használatos ónnak kicsit más az összetevője.
(#) Rumcájsz válasza andras1 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Jók lettek a dobozok, esztétikusak!
Mit tárolsz bennük?
(#) kábel hozzászólása Aug 1, 2010 /
 
sziasztok
Mostanában csak ijen aróságot csináltam
Következő: »»   615 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem