Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   614 / 1680
(#) Mac hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
Sziasztok

Én nemrég építettem az 5.1-hez egy erősítőt ami leváltja a sajátját mert nagyon zajos lett. TDA2030A IC felhasználásával készült 5 csatornás erősítő. A subwoofer erősítője maradt az eredeti. Ahhoz visszaviszem a jelet a center/subwoofer-jacktől
nem egy nagy szám, de nekem tetszik

A táp távol található tőle hogy ne legyen zaja, amúgy +/- -os a táp és egy PC tápdobozban foglal helyet, onnan egy 3 eres 0,75-ös hálózati kábelen jön a táp .
(#) terabyte válasza Mac hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Szia szerintem szép lett gratulálok.
(#) vjdgrgly hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
Mit gondoltok erről a remekműről?

Ez egyenlőre még csak egy doboz amibe 2 db (,,120") wattos hangszóró lesz belerakva . Amihez még keresek egy kb 2x40 wattos erősítőt és kivezérlésjelzőt.

A doboz egy 1960 körüli rádió volt.
(#) Kutyuli válasza Electricboy hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Szia !

Az áramköröket miről üzemelteted? Esetleg arról az adapterről amit az Lm 1036-os topicban írtál. Ha igen úgy szerintem kevés lesz neki a kakaó és e miatt nem megy rendesen a kis cucc mert nincs meg a kellő teljesítmény.
(#) Electricboy válasza Kutyuli hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Üdv! Igen arról de próbáltam úgy is hogy a 2 erősítő ment arról a tápról a hangszín meg másról!
MenJünk át IDE
(#) bbazs válasza vjdgrgly hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
120Wattos hangszóró kinézető cuccból szerintem kijönne a füst ha rákötnéd a 40Wos erősítőre
(#) Laciveszp hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
Az elmúlt napokban ezt építettem. Egy Coca-Cola-s kamiont alakítottam át. Jövő héten feltesszük egy terepasztalra.
(#) varttina válasza vjdgrgly hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Kivezérlésjelzőnek csakis EM80-at tennék egy ilyen dobozra.
(#) vjdgrgly válasza bbazs hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
A hangszóróra 120 w van ráírva de szerintem sincs annyi azért irtam ("120") nak.
Kocsiba volt 2x 40 w-ot bírja
(#) vjdgrgly válasza varttina hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Kiszedtem belőle egy táskányi e.csövet .
Mind elvolt füstölve.
(#) Action2K válasza vjdgrgly hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Idézet:
„Mind elvolt füstölve.”

Ezt miből tudod? Az elektronika, skálaüveg, meg minden benne volt?
(#) vjdgrgly válasza Action2K hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Teljesen kormos volt a belseje.
(#) klemo86 válasza vjdgrgly hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Az üvegcsövek nem füstölnek el olyan egyszerűen…
(#) zoly15 válasza vjdgrgly hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Az nem korom te! :no: Az azt jelenti hogy a csőben még benne van a vacuum, tehát működőképes.. No meg a ráégett por és mocsok..
(#) Abukodonozo válasza vjdgrgly hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
A rádió belseje volt kormos, vagy a csöveké? :hide:
(#) lesliewednesday válasza melorin hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
A trafó szekunder vezetéke miért megy ki alul a dobozból, aztán meg vissza a panelhez fel? (Ha jól látom...)
(#) Rumcájsz válasza vjdgrgly hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
A cső belsejében ha nincs az a sötét, általad koromnak titulált anyag, hanem fehér színű, az jelzi hogy a cső túl lett fortyantva vagy levegőt kapott.
Szal az a fekete bevonat az elektroncsöveknél egy egészséges jelenség...
(#) vjdgrgly válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Akkor jó ezt se tudtam.
Hogy lehet mrgnézni hogy működik ?
(#) Attila86 hozzászólása Júl 30, 2010 /
 
Elromlott a hűtőnk mechanikus hőfokszabályozója, építettem hát helyette egy elektronikusat, ami a hőfokot is kiírja majd. PIC18F2523 van benne mert a Chipcadben sajnos a 2423 elfogyott. A nyákterv nem épp a legoptimalizáltabb, de sürgősen el kellett készülnie mert enélkül nem megy a hűtő. A PIC is elég nagy ehhez a projekthez, de a PIC-es panelmérőmben is ez van és jelentősen lebutítva és kicsit átírva annak programját használható lesz.
(#) hadnagyakos válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Gratulálok! A megszokott kiváló minőség!
(#) vjdgrgly válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Akkor még működhetnek.
Van itt ilyen hogy: -ECH81
-Em80
Még van 2db ekkora méretre, azokról már lekopott a felirat. És van még egy nagyobb (ebl21)

Ebből ha jó valamire néhány év mulva készül valami.
(#) varttina válasza vjdgrgly hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Legegyszerűbb, ha megméred az elektroncső 4-es 5-ös lába közti ellenállást. Ha néhány ohmot mérsz, jó a cső fűtése. Ha ugyanide 5-6V-os feszültséget kapcsolsz, az elektroncső katódjának halványan világítania kell. (Lehet, hogy erre várni kell pár másodpercet.) Persze ez még nem garancia arra, hogy működőképes.
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Attila! Ez most a szokásosnál is szebb! Gratula! Milyen szenzort használsz?
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Köszi, pedig ennél tényleg nagyon siettem.
LM60CIM3 a szenzor típusa. Olcsó, egyszerű, kicsi és mér mínuszban is, hogy akár fagyasztóládához is lehessen használni.
(#) Pulyka válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Azta k...a
Nagyon szép a nyák

Tetszik,ahogy megvan toldva a hétszegmeses kijelző

Majd én is jelentkezek itt,pár elkészült nyákkal,de majdcsak pár nap múlva

UI: Párszor már elgondolkoztam,hogy nem körülményes kicserélni az SMD alkatrészeket(főleg az IC-ket,aminek több lába is van)ha valami gond van velük?
(én furatszerelt IC-t ezért csakis foglalattal használok)
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Idézet:
„UI: Párszor már elgondolkoztam,hogy nem körülményes kicserélni az SMD alkatrészeket(főleg az IC-ket,aminek több lába is van)ha valami gond van velük?”


...de gondolom az utólagos kiforrasztást előzi meg a nyákon található 6 tüskesor,hogy utólag is lehessen "bíbelödni" a PIC-cel
(#) Attila86 válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Így van. Azon a csatin keresztül tudom programozni a PIC-et. Egyébként szerintem én hamarabb kicserélek egy SMD IC-t hőlégfúvóval mint egy lábas jószágot kiveszek a foglalatból majd beteszem az újat.
(#) Pulyka válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
"hőlégfúvóval"

...csak nehogy megfogd véletlen utána az alkatrész

Na jó,nem szóltam
(#) SzervízMacska válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Idézet:
„hamarabb kicserélek egy SMD IC-t hőlégfúvóval”

[OFF]Vettél végül is egyet, vagy sikerült építeni ( mert volt szó régebben róla ). :hide:
(#) guliver83 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Nagyon szép munka!
Nagyon jó látni ilyen szép forrasztást.
Következő: »»   614 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem