Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   25 / 141
(#) deluxx válasza Hodinka hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Köszi, így jobban értettem!
Rámértem 2k-val is, de akármivel mérem se kép se hang. Nagyon feldobódtam hogy akkor még tán menthető, csak annak a nyamvadt ellenállásnak kell kideríteni az értékét..
(#) Hodinka válasza deluxx hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Általában 20W és 20-30 ohm körüli szokott lenni.
(#) Hutty válasza deluxx hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
20W 30 ohm 10% ("...RIA ...0W 30@K")

A burkolat belső oldalán nem volt kapcsrajz?
(#) deluxx válasza Hutty hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Szerintem észrevettem volna, mert szívtam egy darabig amig még a gyári vinyl réteget lehámoztam a lemezről, mert ez addig rajta volt..
(#) deluxx hozzászólása Aug 7, 2010 /
 
Tegnap egy kis beszerző útra mentem. Zsebemben a két bűnössel először egy híradástech. boltban próbáltam szerencsét.
Jó ötlet volt, mert ugyan nem tudtak adni semmit, de elirányítottak egy háztartsi gép szervízbe, ahonnan meg egy másikba, így amellett az szervíz mellett, ahová alapból el akartam lenni, lett mégegy címem.
Az első szervízben hamar közölték hogy ilyen reléjük nincs, de aztán csak odajött egy szaki, aki rámért a cumóra, és némi kutakodás után elém rakott egy ugyanolyan bontott relét, és közölte hogy "ezerkettő."
Ellenállást nem tudtak volna adni, és nem is tudta kiskubizni hogy milyen kellhet, így gondoltam még megnézem az újonnan kapott címet is (volt már egyszer dolgom velük, nem maradt túl jó szájízem utánuk), de elvileg ők LG márkaszervíz is voltak. Az ezerkettes lehetőségnek örültem, mert a relé beszerzése tűnt keményebb diónak, és végülis nem találtam horrornak az árat sem.
Az LG-s szervízben kapásból azzal indított a srác, hogy büfögjem a mikró típusát, amit nem írtam fel, úgyhogy telefonon érdeklődtem meg a helyzetet.
A típus alapján megmondta milyen ellenállásra lesz szükség (20W 30 ohm), és közölte hogy mind a relé mind az ellenállás rendelhető, és van is készleten hollandiában Na, ezen a ponton éreztem halál biztosan, hogy ebből bizony a bontott relé lesz, és maximum az ellenállást rendelem majd meg minden bizonnyal méregdrágán tőlük, egészen addig amig nem közölte a tag, hogy a vadi új gyári relé hétszáz valamennyi, az ellenállás kétszáz valamennyi, úgyhogy összeszedtem magam az ámulatból és azonnal megrendeltem.
A cuccok jövő hét elején érkeznek meg, majd még visszajelzek az abszolút végeredményről...
Továbbra is hálás vagyok hatásos segítségetekért, nélkületek még mindig ott tartanék hogy kb egy pohár vizet tudok megmelegíteni a készüléken kívül az ellenállástól izzó burkolaton )
(#) Collector válasza deluxx hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Nehogy már rendelj ellenállást. 5W-os ellenállásokból fillérekért összeraksz egyet, lehet kapni bármely boltba, itt a HE storeban is biztosan.
(#) Pazi hozzászólása Aug 7, 2010 /
 
Sziasztok!

SAMSUNG RE1100 típusú mikrónk van, kb 15-20 éves a gép, de eddig szuperül működött, igazi masszív, megbecsült mikró, ami még tudta (eddig), hogy mi az a hosszú élettartam.
Ma viszont elkezdett a hátsó falon lévő elem (hőkeverős fűtőelem? - a használati leírás szerint) szikrázni, miközben melegítettünk vele (nem tettünk bele fémet, ilyesmit)
Természetesen egyből kikapcsoltuk.

Mi lehet az oka? És hogyan lehetne orvosolni? Valakinek van valami tippje?

Tudjuk, hogy ősrégi lelet, de ha van rá egy mód, szeretnénk megjavítani.

Írjatok! Köszi!
(#) zombee válasza deluxx hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Az ezerkettes bontott relé LoL, annyiért a vaterán (még működő) mikrót vesztegetnek! Nálam is van hasonló, a 100Ft-os posta árát kértem volna csak el...
Ellenállás? Az is megoldható, vagy a tanult kollégák tanácsa(5W-osakból összeépíteni-számolni), kifuserált mikróból kibontani, de régi TV-ben is van jópár hasonló lágyindító-alkalmatosság.
Úgy néz ki, hogy az általam szétbontott mikrókból az időzítő-fokozatkapcsoló meggett az ellenállást és a relét is meg kéne becsülnöm...
(#) zombee válasza Pazi hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
lehet hogy inkább a magnetront kéne átnézni...
(#) Pazi válasza zombee hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Kedves Zombie,

Csak most volt időm visszanézni a fórumra. Remélem tényleg nekem jött a válasz.
Úgy néz ki, ebből szervíz lesz, mert azóta is fura hang (zzzz) plusz szikra hátulról... nem túl bíztató..

A leírásban semmilyen infó nincs az említett magnetronról, de gondolom ez annál komolyabb, minthogy a föld halandó júzer tudjon róla, ami talán nem is baj.
Azóta láttam itt a fórumban, hogy másnak is van hasonló baja, igaz, mi tényleg cirka 20 évet bírtunk ki hiba nélkül... szóval talán ez nem is olyan rossz..

Kösz . Pazi
(#) Hodinka válasza Pazi hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Idézet:
„Ma viszont elkezdett a hátsó falon lévő elem (hőkeverős fűtőelem? - a használati leírás szerint) szikrázni”

Az a bizonyos fűtőelem amiről te beszélsz az a „convection heater”(angolul),eléggé ritkán fordul elő mikrókban.Szóval én nem szeretnélek rábeszélni,de ha szánnál rá egy kis időt lehet,hogy te is könnyen megjavíthatnád, csak le kellene venni a burkolatot és megnézni,hogy konkrétan hol és mi szikrázik benne,látszik-e égés valahol,esetleg képet is tehetsz majd fel róla,lehet csak valami nevetségesen egyszerű baja van...
(#) Zotya75 hozzászólása Aug 11, 2010 /
 
Ne hari fiuk,de nincs kedvem vissza olvasni az összes mikrós topikot!
Az vagyon a mikrónkkal,hogy indítás után,olyan trafós hangon fel berreget,majd 3 mp múlva,már csak a venti illetve a tányér motor ment,tovább!
Szétkaptam,és az 5kv bizti elszált.
Vettem bele másikat,ugyan úgy 3mp búgás,majd bizti elszál.
Égés nyomokat nem látok,a magnetron gyönyörű állapotban van külsőre.szaga nincs!
A bizti előtt a trafóban lenne a hiba?Vagy utána abban a fém italos flaska szerű(talán kondenzátor)ban?Esetleg az a dióda hányt be,ami a készülékház és az italos flaska között van?
(#) zombee válasza Zotya75 hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Ha nem a magnetron, akkor a kondi rágott be.
Ellenállásmérést kell végezni, ha jóval kisebb a kisütő ellenállásnál(és nem növekszik) akkor kondi cserés-
A dióda - eddigi tapasztalataim alapján - elpusztíthatlan.
(#) Zotya75 válasza zombee hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Jól gondolom,hogy a trafónak a kondi felé menő ágát ne nagyon nézegessem fáziscshúzóval,bekapcsolt állapotban?
És azt jól gondolom hogy egy mezei multiméterrel nem fogom tudni kimérni ennek a kondinak az ellenálását?
Ha a magnetronról lehúzom a csatlakozókat,és úgy üzemelem be akkor közelebb jutok a megoldáshoz?

Még valami ! Nagyon drágák ezek a biztik !Meg tudnátok mondani hogy kb mivel patkoljam meg,hogy bírja a feszültséget,de azért el is porladjon a szál ha kell.(természetesen csak a kisérletezgetések idejére,nem véglegessen)
(#) Pazi válasza Hodinka hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Hello,

való igaz, nevetségesen egyszerű baja volt..
Kiderült, hogy valami csillámlemez, vagy mifene az oldalsó falon kilyukadt, amit cirka 5 perc alatt kicserélt a szaki, ingyé volt, és azóta minden szuper.
Azt, hogy miért szikrázott továbbra sem tudjuk, de azóta nem szikrázik.

Állítólag ennek az alkatrésznek akkor lesz baja, ha úgy járatjuk a mikrót, hogy üres.. Hát nem tudom, de szerintem mi sose kapcsoltuk be üresen. Minek?

A lényeg, hogy a hátlap szerint 1991-es, 31 kg-s SAMSUNG mikrónk újra él, hállelúja...

ui.: Nem kéne ezért nekünk pénzt kapnunk a gyártótól?

Nektek további jó "mikrózást" és köszi a tippeket!

Üdv,
Paz
(#) zombee válasza Zotya75 hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Ha a nagyfeszbiztit lőtte le, akkor a trafónak nincs baja.
Kondit az esetek többségében ki lehet mérni, és a magnetront is.
Magnetronon az egyik katódcsatlakozó és a ház(föld) között mérj, itt végtelen az ellenállás, kondinak pedig pár száz kiloohm a kisütőelenállása, de méréskor töltődik, vedd figyelembe.
(#) Zotya75 válasza zombee hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget!
A magnetron mindkét pólusa házzal szemben 57ohm.
A kondin még gondolkodom hogy vizsgáljam le.De valszleg ő lesz a hunyó.
Azt nem tudod esetleg hogy ez a bizti miért ilyen drága?
Mert így hogy elöttem egyett 1200-ért,már drágálom.
Nincs erre egy olcsóbb alternatíva?A másik mikrónkba miért nincs bizti,ott mi váltja ki a szerepét?
(#) zombee válasza Zotya75 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
57 ohm? ott lesz a hunyó. A kondi szerintem príma, a magnetron kukagyanús. Számold ki hogy 4000V-on hány Amper-t eszik...
(#) Hodinka válasza Pazi hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Na látod! Ezekszerint az emlegetett fűtőszálnak messze nem volt köze az egészhez,a csillámlemez volt a bűnös.A csillámlemez egyébként akkor szokott szikrázni égni,amikor az étel(ital) melegítésekor ráfröcssenő zsír folyadék és mindenmás viszonylag nagyobb rétegben felhalmozódik,ami végül a nagyfrekvenciás környezetben gyújtást eredményez.
Zotya75:
Ha 57ohm van a magnetron házán,akkor irány a kuka.A kondit és a diódát azért még átmérheted,a kondin 10Mohm-ot kell hogy mérjél,a diódát meg hogy egyszerű legyek,úgy is leellenőrizheted,hogy megmérsz rajta keresztül 12V-ot(egyik irányba kell mutatnia a másikba nem,de azthiszem ezzel te is tisztában vagy).
(#) Zotya75 válasza Hodinka hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Nagyon zsír!
Azért az hogy tisztában vagyok egy kicsit túlzás.Van némi fogalmam róla,és kb 20 éve legyártottam egy tirisztoros rádiót ******* és egy multi villogót.
A kondival még mindig meg vagyok lőve!
A 10mohm az 10ezer kohm.És ez a szfh multiméter csak 2000k-ig mér!
Na úgy látom nem úszom meg csak ripityára kell csavaroznom azt a mikrót,hogy hozzá férjek az alkatrészekhez.
Időközben felhoztam a fele annyi idős és fele annyi tudású,de még működő mulinex mikrónkat a pinyóból.
Lehet hogy átoperálom ebből a magnetront,ha nem gáz.
És kihagyom belőle a biztosítékot,elvégre ebben sincs.
(#) nagygabor679 hozzászólása Aug 12, 2010 /
 
Sziasztok! Az itteni hozzászólások alapján addig eljutottam, hogy a nagyfesz. biztosíték a mikrómban szemmel láthatóan elszállt. Gondoltam 100 Ft-ot megér egy próba, hátha csak ennyi baja van, de google-val rákeresve 2000 Ft-ért kínálnak 5 KV 0.7 A biztosítékokat, igaz házzal együtt. Ez drága kísérlet lenne. De nekem csak egy sima 6x40 -es üvegbiztosíték kellene, mert háznak semmi baja. Tudja valaki hol lehet ilyet olcsón kapni? Vagy esetleg bontott nincs valakinek eladó? Köszi előre is a segítséget.
(#) zombee válasza nagygabor679 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
csak házzal együtt kapod. speckó bizti, mert egyenáramon szakít meg nagyfeszt, ezért rugós kivitelű hogy az ív hamar kimúljon...
(#) Hodinka válasza Zotya75 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Na ha a tirisztoros rádió megvolt(bár nem tudom milyen az,talán inkább tranzisztoros)meg multivibrátor is,a **** is jó dolog,akkor szerintem egy dióda leellenőrzése nem okozhat neked gondot.A kondi 2MΩ-on töltést kell hogy jelezzen.
Amúgy meg már nem győzöm elégszer írosgatni,hogy azt a szerencsétlen biztosítékot próbaképp át kell kötni egy darab 0,1 vagy 0,2mm-es rézdróttal,és ha már veszitek,akkor csak aztán venni bele újjat!!!
(#) nagygabor679 válasza Hodinka hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
A szürke rész nyilván nekem szólt. Köszi a tippet, vékony dróttal átkötve szépen melegít a miki
Üzem szerűen mennyire illik így használni? Veszek bele biztosítékot, de ha pár napig így használom az mennyire vészes?
(#) Hodinka válasza nagygabor679 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Nálam már harmadik éve így megy ,de persze vehetsz bele újjat is.
(#) piszkosfred hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Hali! Elin Mik7850 mikró hatalmasat szikrázik(pohár vízzel). Csillám megnéz -kiégve. Kiszedve, alatta magnetron csúcsa is kilukadva. Ilyen kupak beszerezhető valahol? - érdemes csak csillámot cserélni??
Köszi!
(#) -Bady- hozzászólása Szept 7, 2010 /
 
Ő, lehet hogy nem vág teljesen a témába, de megkérdezném:
Van egy rossz mikróm, amiből kivettem a tányérforgató motort (valami Sankyo). Ehhez a motorhoz kell valami extra kapcsolás, hogy működjön, vagy elég csak a 220-at rávezetni?

A motor adatai:

AC 220/240v
50/60hz
3/2,5w

A válaszokat köszi
(#) -Bady- válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Köszi a választ.

Nem gond a forgási irány, diszkógömb forgatómotor lesz belőle.
(#) Tarhos hozzászólása Szept 9, 2010 /
 
Kedves Tudorok!
Ki tudna a mikró hullámú motorokról szakmai véleményt mondani! Szeretnék egy 0,5 kg-os súlyt forgatni (4-6 óra) legalább olyan lassan, vagy még lassabban mint a mikró motorja! Mennyit fordul percenként egy mikró hullámú sütő motorja, és bírja e ezt a hosszú működést!?! Fáradozásotokat megköszönve
Tarhos
(#) -Bady- válasza Tarhos hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Nekem a motoromra 2,5-3 fordulat per perc van ráírva. Szerintem nem lehet ettől sokkal több, mert akkor a tehetetlenségi erő kidobálná a tányérról az ételt.
Következő: »»   25 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem