Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WLAN booster/ erősítő házilag
Lapozás: OK   2 / 4
(#) Balu válasza Balu hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
nem internyetet akarok megosztani, csak multipléjerezni, meg egy két fájlt átküldeni :phone: meg esetleg videotelefonálni...
(#) eSDi válasza Balu hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
Hogy milyen kártyát vegyél? Valami jó márkásat! D-Link vagy SMC.

De a legfontosabb a jó nyereségű antenna + kis veszteségű vezeték.

Ha antennát is venni akarsz akkor számíthatsz arra hogy többe is kerülhet mint a WLAN kártya. Ha csinálni akarsz akkor sok szerencsét hozzá.
Csak Biquad antennát ne csinálj!!! az nekem tönkrevágta a D-Link karimat. Vagy Yagi vagy Waveguide antennát kell hogy csinálj. Én most waveguide antennát használok, simán nyáklapból van összeforrasztva és elég jól működik. Igaz én csak 150m-re lövöm át a jelet.
(#) Placi84 válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
ŐŐŐ, egy sima USB-s WLAN Adapter (antenna nélküli) átvisz 350méter 56MBit/sec-el! Most nyertem egyet és nem tudok mit kezdeni vele...
(#) eSDi válasza Placi84 hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
De jó, hogy te nyersz ilyeneket....

El kell hogy keserítselek. Kizárt dolog hogy átvigyen annyit. Az csak házon bellül ér valamit akkor ha a közelbe van a router.

Hevernak van egy ASUS. De hiába 54Mbit/s-os csak 600-700kByte/s-al megy. Annak ellenére hogy a jel 100% körül mozog. És 54Mbit-el is kapcsolódik.
(#) Topi válasza Placi84 hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
Én sem hiszem hogy 350m-ert átvinne. Ha egy kicsit utánna számolsz a teljesítménynek, akkor megkapod hogy kb 2A-t kellene akkor felvennie a pici kis USB-s cuccnak... Azt meg nehezen... Nincs is akkora áram az USB-n... azt hiszem max 1250mA van ott...
(#) Placi84 válasza Topi hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
őőő, én csak a dobozán olvastam!
(#) Lucifer válasza Placi84 hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Van egy újzélandi weblap ahol egy USB wifikulccsal játszottak:
http://www.usbwifi.orcon.net.nz
(#) eSDi válasza Placi84 hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
A dobozon lévő irományoat nem szabad elhinni! Azok csak a legideálisabb környezetre vontakoznak.

Az enyémre is rá van írva, hogy szabad téren 400m a hatótáv a saját antennával.....
Jah... jó ha 40m-ig elvitt, de akkor már nagyon rossz volt a jel.
(#) Topi válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Azért laknék ilyen jó WiFi barát helyen... semmi fa, semmi belógó cucc...
(#) eSDi válasza Topi hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Költözz a Hortobyágyra!! 2 tanya között tökéletes lenne a kapcsolat.

Én egy tetőn, egy fán, és egy jó vastag falon keresztül üzemeltetem és működik. Csak lusta vagyok rendesen beállítani a jelmaximumra. Ezárt csak 24-28% a jel.
(#) Topi válasza Topi hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Jó nekem pest. 16. ker... Bár a hortobágy lehet hogy még ennél is csendesebb...
Csak ha ABC-be kell menned, akkor még előző nap indulj el De előnye az, hogy tudk akkor több 10km-es linkeket is csinálni...

Bár erről inkább ez jut eszembe: Tanyavillamosítás
(#) eSDi válasza Topi hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Minek boltba mönni! Kimész a pajtába oszt megföjöd a Riskát.....

Bemész a kamrába oszt leakasztod a kóbászt a szögrül....

(#) Topi válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Jóböszész embör! Hurka, Coolbace...
(#) drhook hozzászólása Feb 28, 2007 /
 
Topinak!

Hadd kérdezzem má meg hogy ha 100mw-ot táplálsz be 1 antennába és azzal 4w-ot sugárzol ki akkor a különbözeti teljesítményt honnan veszed?
(#) Dudus válasza Topi hozzászólására (») Márc 1, 2007 /
 
Egy USB port max. 500mA - t tud leadni.
(#) Dudus válasza drhook hozzászólására (») Márc 1, 2007 /
 
Bár nem Topi vagyok, de ezt Ő sehol nem írta.

Azonban lehet, hogy az vezetett félre, hogy körsugárzóval az adott adóteljesítménnyel létrehozhatsz egy adott térrészbe egy adott energiasűrűséget. Ha élesen irányított antennát használsz, akkor ott lényegesen nagyobb energiasűrűséget hozol létre ugyanazzal a teljesítménnyel és így elképzelhető, hogy túlléped a határértékeket. Ha tehát felraksz egy 20 dBi-s antennát, akkor ( ha jól tudom ezt a körsugárzóhoz képest kell értelmezni, mely minden térrészbe ugyanakkora teljesítményt sugároz ) létrejön az az eset , amit nem értesz, mert az adott térrészbe lesugárzott teljesítmény 100x-os lesz, a körsugárzóhoz képest, ami ha 100mW - volt, akkor olyan energiasűrűség jön létre amit 10W-os energiával tudtál volna körsugárzóval teljesíteni, így túlléped a határértéket.
(#) sanyo hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
Szerintetek lehetséges 10km távolságról adó jelét venni?
(#) eSDi válasza sanyo hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Igen, lehetséges!
tökéletes rálátás kell és egy parabola tükör! A parabola fej helyére pedig egy úgynevezett "tölcséres"(lehet nem így mondják) Waveguide antennát kell szerelni. A neten találsz millió leírást róla...

De ne várj tőle nagy dolgot... lehet, hogy csak látják egymást, de amint küldeni akarsz valamit, akkor megszakad a jel....
(#) vtsoftware hozzászólása Jún 27, 2007 /
 
Helló

(bocs ha nem jó helyre tettem a témát

Arról szeretnék segítséget kérni hogy a következő wireless erősítőt szeretném megvalósítani:
http://vtsoftware.tvn.hu/VIP/wir.png

Pontosabban arra lennék kíváncsi milyen allcutrace-k kellenek hozzá.
Isten ments de le tudnátok írni egy kicsit szájbarágósabban mert nem vagyok elektromester csak szeretek barkácsolgatni...
(pl. leírnátok a betűjelét az alkatrész mellé)

minden hozzászólást és tanácsot előre is köszönök...
(#) fureszk válasza vtsoftware hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Ez inkább a rádiós témákhoz tartozik.
remélem tudod, hogy ez nem egy hangfrekvenciás erősítő!(?)
(#) Moderátor hozzászólása Jún 27, 2007
 
Wireless erősítőt építenék! című téma ide áthelyezve!
(#) ht1080z válasza eSDi hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
off topic:

Idézet:
„Minek boltba mönni! Kimész a pajtába oszt megföjöd a Riskát.....

Bemész a kamrába oszt leakasztod a kóbászt a szögrül....”



Ha már azokat gúnyolod akik a nyelv valamely dialektusát beszélik, akkor helyesen tedd.
pl: ( mögfejed, vagy mögfejöd )


(#) Moderátor hozzászólása ht1080z hozzászólására (») Júl 20, 2007
 
Most ezeket a hibákat fogod nekühk feltárni?

Ha ezt csinálod, akkor legalább helyesen tedd! (Mind a 105 ezer hozzászólást nézd végig, van-e bennük hiba!)...
(#) natlo hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
Sziasztok!
Tud valaki olyan AP-t vagy routert ami tudja a kliens üzemmódot és képes kapcsolódni AP-ra és router-re is, valamin a kimenő teljesítménye eléri a 100mW-ot és az szabályozható.
(#) Dudus válasza natlo hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Szinte minden cégnek van olyan AP-je ami kielégíti a feltételeidet, de általában saját gyártmányú routerrel tudja a kívánt üzemmódot.

Én Linksys-t ajánlom AP és Router. Nem vészes az ára.
(#) Topi válasza natlo hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
DWL-900AP+

Régebbi típus, kliens, bridge, AP, stb... módban tud működni, van site survey... Nekem nagyon beváltak, eszméletlenül stabil.
Mellesleg halkan jegyzem meg, hogy a stabilitása miatt sokhelyen használják, és rengeteg Power hack van rá. Egyszerű firmware frissítéssel 250mW-ra lehet állítani a kimenő teljesítményt. Ha ennél több kell, akkor szétnyitod és hardveresen is hozzányúlsz. Rengeteg leírás van...
(#) hacker006 hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
csá all

engem is érdekelne a dolog Haverommal szeretnénk fájlokat megosztani, olyan 500-600 méterre lakunk egymástól..
szerintetek ha meg lehet csinálni mekkora sebességet érhetnénk el? (optikai rálátás van, csak néhány fa van közben)

Üdv: JOE
(#) Topi válasza hacker006 hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Néhány fa = nincs optikai rálátás. Ha nézel távcsővel és valaki elédáll, akkor nem látod a másik oldalt...
(#) hacker006 válasza Topi hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
öööö értem

tegyük fel, hogy van optikai rálátásom, az menne hogy egy usb-s wlan-t egy parabola vagy más antenna közepébe gyógyítok és a géptől ha usb kábel menne az antennához akkor még igaz veszteségem sem lenne?...
valahogy így:
kép

THX
(#) dpeti válasza hacker006 hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
veszteséged mindig lenne...
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem