Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fémhalogén és Xenon-izzók meghajtása
Lapozás: OK   2 / 20
(#) Őrült Ödön hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
Először is: Ha vkinek van egy eladó xenon (igazi, egyenáramú) izzója óccón, érdekelne! Tudjátok, a gyűjtibe!

A működtetéséről csak annyit, hogy pölö fémhalogénhez nem nehéz soros gyújtót kokecolni, ehhez is működik bizonyára, de a betápja néhánytíz V egyenáram! És ezt is vhogy el kell látni áramkorláttal!

Fémhalogénnel eccerűbb az élet, ha világításra akarná használni valaki, az igazi xenon az mozivetítő-égő általában!
Az autós D2S xenon meg inkább fémhalogén, mint igazi xenon!
(#) Őrült Ödön válasza Mörsz hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Francokat! Már bocsi!

Az egy külföldi gyártású fémhalogén fényforrás azon a képen, semmi extra!
Közvilágítában (uccán) nem alkalmazzák, mert drága, uccán a nátriumlámpa a mexokott, de az nem ilyen kisülőcsővel készül, hanem hosszú és egyenes, mint egy ceruza!
A búra u.az is lehet.
(#) Őrült Ödön válasza osiris4 hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Osram kerámia csöves 35W-os fémhalogén!
Ari kis darab, nekem u.ez a kis szobalámpám, csak az egy tűlábas General Electric-féle verzió..
40W-os fénycsőfojtóval üzemeltethető, kösd vele sorosan a fojtót, és ha kétpontos gyújtód van hozzá (s400, s410, UNITOR) akkor azt az égővel párhuzamosan, ha hárompontos gyújtót szerzel (az a jobb, Tridonic, LSI, stb...) akkor a gyújtón látható rajz szerint!
Ablaküveg lap legyen az égő előtt ha beltéren használod, jön ki belőle némi káros UV is, az ablaküveg megfogja azt!
Sok sikert!
(#) huhuu válasza osiris4 hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
na, szétkaptam a lámpát. csináltam mindenről fotót és kapcsirajzot. nem bonyolult, kondi, folytó trafó és kell még egy valami kütyü aminek nem tudom mi a neve...

Még szét van szedve, ha bármi kérdésed van, egy darabig nem rakom még össze.
(#) huhuu válasza huhuu hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
még két fotó
(#) Őrült Ödön válasza huhuu hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Pont az a kütyü a hárompontos gyújtókészülék, ráadásul "leállós" típus.
Jó kis izé...
(#) osiris4 hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
koszonom a faradozasotokat, megprobalok v.honnan beszerezni egy ignitert..fojtotekercs mar van...
(#) Őrült Ödön válasza osiris4 hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Ha Bp-i vagy, a BDK-soktól (Budapest Dísz és Közvilágítási KFT) lehet megpróbálni kunyerázni egyet aMIKOR ÉGŐKET CSERÉLNEK AZ UCCÁN...., a legkisebb típus is jó hozzá..sztem így feketén 1000-1500-ért már kapsz.
Bótban: Tungsram Márkabolt (Király utca) Tungsram_Konverta (Béke úton) Holuxék (www.holux.hu)
A legkisebbet vedd meg hozzá, az a legóccób is többnyire!
Vidéken: Helyi villszerelési szaküzletben próbálkozz!
(#) THT hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
Ha valakit esetleg érdekel, egy barátomnak van jópár darab eladó 70W os melegfényű fémhalogén reflektora, táppal együtt....
(#) Őrült Ödön válasza THT hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Nekem csak égő kéne 1-2 db óccóér' ), meg fojtótekercs 1 db.
Árat ha ír az úr, tárgyalhatunk.
(#) praxis hozzászólása Ápr 11, 2007 /
 
Csak, hogy el ne süllyedjen a téma
Ismeritek ezt az oldalt? http://www.stewavelight.de/menu/pictureindex.htm
Jó kis lámpácskák vannak rajta
(#) Őrült Ödön válasza praxis hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Hűű de jó kis oldal, köszi a linket!

megyek élvezkedni... ))))))))))
(meg sírni, hogy mennyi minden hiányzik még a gyűjteményemből..)
(#) praxis hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
Megint süllyed a téma :eek2:
Még egy kis csemege :http://bulbcollector.com/gateway/Historic_Collections/Edison_Winter...16&tt= 75kW-os izzólámpa
Kérdésem: nincs valakinek 2 db üzemóra-számlálója, amitől meg szeretne szabadulni? Kellene a xenon-lámpaházba
Még egy kérdés: parabolatükröt hol tudok a legolcsóbban beszerezni?
(#) zoz11 válasza praxis hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Olcsón sehol se tudsz szerezni nagyon, max bontásból. Az új ára az 500W-os Xenon-hoz kb 70000Ft. Ami nekünk kellet az 1600W-os hoz 110000Ft volt. Az 500-as xenon hoz megvolt a tükröm csak, leszakadt a polcom és az is rajta volt.
(#) zoz11 hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
Üzemóra számlálót meg majd megnézem hátha találok még a régi gépekbe!!!
(#) praxis válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
"Az 500-as xenon hoz megvolt a tükröm csak, leszakadt a polcom és az is rajta volt."

Inkább ne mondtad volna :szomoru1:

De úgy néz ki, lehet, hogy szert teszek két vertikális tükörre. Kb egy éve átalakítottam 2 gépet egy vidéki moziban, ugyanolyan típusúak voltak, mint amiken én dolgozom. Csak hát azokban vertikális xenonlámpához való tükör volt, ami nekik nem túl ideális. Megpróbálom körbeudvarolni az intézményvezető asszonyt és elmagyarázom neki, hogy viszek neki 2 gyári tükröt, az mégiscsak jobb, ráadásul még egy olajcsrét is csinálok a gépeken, meg zsírzást. Hátha bejön, próba szerencse
(#) huhuu válasza praxis hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Hol van ez a videki mozi? csak kivancsisagbol kerdezem
(#) praxis válasza huhuu hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Csak, ha megígéred, hogy nem viszed el előlem
(#) Mörsz hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
sziasztok

nem akarok senkit sem megsérteni de egy kicsit eltértünk a témától ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja csak megjegyzem lehet tudok szerezni egy Na gőz lámpát haq mákom van....
(#) gabo007 hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
Sziasztok nos az a helyzet hogy én azt mondom mindenkinek olyanok ne irkáljonak ide akiknek fingjuk sincs az egész fénytechinikáról mert hülyeséget én is birok írni nekem házikészítésű projektorom van és rengeteg fényt szolgáltató ezközt kipróbáltam amit csak el tud mindenki kébzelni.
Amit erről tudni kell az hogy, ehez nagy fényerő és színhőmérséglet kell nekem az autó xenon vált a legmeggyőzőbbé nincs hő nincs zaj és nem megy tönkre,
a (RÁZKÓDÁSTÓL) ja és rázkódás ugye!!!! ívkisüléses lámpánál mért kell beszélni rázkódásról?????????
Az ilyen okosok mit gondolnak róla hogy, az űrtechinikában milyen fényforrást használnak talán Wolframot?
Jobb lenne ha ilyen szakemberek nem ide irnák le az ötleteiket hanem Mórickába!
Tehát ha jó fényerő és színhőmérséklet kell az fémhalogén vagy (kisáram fogyasztásban) autós xenon!
(#) praxis hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
Hogy ellensúlyozzam a sok OFF-ot, felrakom a kapcsolást, amit összehoztam az 500W-os xenon működtetéséhez. Kicsit kezdetleges, de biztosra mentem
http://kepfeltoltes.hu/070412/xenon-t_pegys_g_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
(#) praxis válasza gabo007 hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Mi ismerjük egymást egy másik fórumról
(#) gabo007 válasza praxis hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Én a helyedben az 500-as xenonról letennék meg a tükrös dumáról csak azért mert én már 17 éve mozikban dolgozom egyfolytába és a hülyeségre szerintem senki nem kiváncsi légyszi hogyha nem akarsz magadra szégyent hozni mellőzd ezeket a dumákat!!!
Ja nekem is leszakadt a polcom a kandalló felett amin 40 Millió forint volt és mind elégedt nem baj körüludvarlom az asszonyokat a moziba és visszakapom.
JA PERSZE!!!!
A HÜLYÉK A MÁSIK.........
(#) praxis válasza gabo007 hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Mi a problémád? Mi rosszat mondtam, hogy így leordítasz? Miért hozok magamra szégyent?
Én büszke vagyok arra, hogy sikerült beindítanom egy saját építésű tápegységgel és lámpaházzal egy 500W-os xenon vetítőizzót, Te meg vered itt magad az 50W-os autóizzóddal, amivel semmi mást nem kell tenni, csak rákötöd a vezérlését a 12V-ra, oszt jóvan. Ha nem vennéd észre, a topic címe: "Fémhalogén és Xenon-izzók meghajtása" , és próbálom megosztani a tapasztalataimat a többiekkel. Lehet, hogy néha túl közvetlen vagyok és elkalandozok erre -arra, de ezt kérem nézzétek el nekem, életem a mozi, és megintcsak büszkén mondhatom, én nem csak annyit tanultam meg a mozigépész szakmából, hogy hogyan kell befűzni a filmet.
Moderátor urak, elnézést a kitérőért, de ezt nem hagyhattam annyiban, ha úgy érzik, hogy nem idevaló, nyugodtan töröljék a hozzászólásomat.
Köszönöm.
(#) huhuu válasza praxis hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Nyugi nem viszem el elöled, nem ertek ezekhez a dolgokhoz, csak csodalni szeretem tisztes tavolbol.
csak annyit mondj, a hely nem NY-betuvel kezdödik?
(#) praxis válasza huhuu hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Rátapintottál!
Kit tisztelhetek benned?
(#) Moderátor hozzászólása gabo007 hozzászólására (») Ápr 12, 2007
 
Személyeskedést, meg a kandallóshoz hasonló béna hülyeségeket befejezni!!!

És innentől kezdve visszatérünk az eredeti témához, minden más jellegű írás törölve lesz!
(#) Őrült Ödön hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
Gyerekek, olyanok vagytok mint az ovis gyerekek!
Fejezzétek már be a fasságokat, mit ugortok egymásnak ilyen pitlákságokon??
Van értelme? Nincs. Élvezkedjünk a lámpáinkra , oszt jó...
Nincs igazam?
(#) Őrült Ödön válasza gabo007 hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Ne öld a többieket lécci. Sajnos, nem ismerheti mindenki az összes létező fényforrás sajátságait, és nem szabad lenézni azt, aki csak most kezd el egykét dolgot összekokecolni!
Senki sem kezdi rögtön 20kW-os fémhalogénekkel, és például autós xenonégőm nekem sincs, pedig 100-valahány különféle gázkisülő lámpát tartok otthon..
folyt köv...
(#) Őrült Ödön hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
Ha esetleg vki tud szerezni használtan, értelmes áron (lepukkantság nem számít) 1-2kW-os higany vagy fémhalogén fojtót, az ne kíméljen...nem kapok sehol ebben a rohadt országban, csak import, új Osram van, aranyárban..
Nagyon rozzant állapotú is érdekel, majd helyrehozom...
Következő: »»   2 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem