Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   1338 / 3571
(#) bankimajki válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Úgy van beállítva hogy kilépéskor kiüríti.
(#) sooty hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Norberto kérésére a zongora intarziás részéről képek:

Ahogy nézem ezt nem cnc-vel marták bele hanem kézzel vésték és lehet, hogy vagy 100 éve. Ha valaki ezt most kezdi gyakorolni, szerintem kell neki pár év amíg belejön
(#) Szárnyas válasza bankimajki hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Ha nem lépsz be 20 napig az oldalra, küldenek egy figyelmeztető levelet, abban szerepel a saját belépési címed is. Viszont ha 30 nap elteltével sem lépsz be, töröl a rendszer, így elképzelhető, hogy kizártak már az oldalról, mert bőven eltelt 30 nap az újraindulás óta.
(#) Norberto válasza sooty hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Köszi, a többiek nevében is.

De akkor ez most egy nagyon vékony rézlemez és abból van minta gyártva?
(#) _ampervadasz_ válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Sziasztok, szép napot mindenkinek.

Feléd, igen változatos az élővilág, errefelé egy kicsit kihalt, kivéve a Duna közvetlen környéke.

Baromi szép fényképek.
(#) sooty válasza Norberto hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Rézlemezből reszelte/lombfűrészelte ki a hajdani mester azt a kusza szecessziós mintát ( :eek2: ) a fába belevéste a negatívját, majd a vájatba beleragasztotta a rezet. Lakkozta stb.
Ilyen módon vannak csíkok is az oldalán, némelyik már kiesett, vagy elgörbült és nem megy vissza a helyére. Kár érte... A kagylóberakásról meg inkább ne is beszéljünk... :bummafejbe:
(#) Norberto válasza sooty hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Aha. Amúgy akkor nem is használatos az a zongora? Le van strapálva?
(#) sooty válasza Norberto hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Hát egy hangolás ráférne. A hugom néha játszik rajta Ő tud (tanult) zongorázni.
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Most is szép ez a zongora, nem semmi mestermű. Hát még akkor milyen lehetett, mikor új volt
(#) Norberto válasza sooty hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Építs egy PIC-es hangológépet.
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
A boldog békeidőkben egy bécsi műhelyben látta meg a napvilágot... Még egy pár kép... :yes:
(#) Norberto válasza sooty hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Amúgy ez egy rendes, ilyen fajta zongora? :eek2:
(#) sooty válasza Norberto hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Ilyen. Nem versenyzongora. Sajnos nincs hely jobb fényképet csinálni róla. Az intarziái tényleg érdekesek, még nem láttam máshol ilyet. Egyből beugrott, amikor a fa-fém borítású intarziás óráról volt szó.
(#) zoly15 hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Ma voltam szemészeten és az optikusnál.. A szemem 2-3 év alatt 0.25 dioptriát romlott. Azt mondták az már nem sok és lassan meg fog állni a romlásban Most is fáj a szemem rendesen... (Kellett nekem megmutatni a kék ledet havernak) No mindegy... Az új szemüveg szerintem nagyon faintos lesz Jövő héten meglesz.....
(#) lui144 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Nekem a laptopom előtt egy óra után fáj a szemem. Nekem a szemem 2 dioptriás. De csak a bal szemem. A jobb szemem az teljesen jó.
(#) lui144 válasza lui144 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Igaz a szemem mínuszos. Vagyis távolra látok a bal szememre gyengén.
(#) Action2K válasza Norberto hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Elég egy komoly PIC-nek kellene lennie, hogy tudjon real time sprektumanalizálást kijelezni. Amúgy jó "móka" egy zongorahangolás. Egyszer nekiálltam a mienknek, de csak odáig jutottam, hogy a nagyon hamisokat megszüntettem. Ezt a pár műveletet van ahol 10000HUF-ért végzik. Egy teljes összehangolás 1-2Hz-es pontossággal akár 100 ezer is lehet. Persze ez egy egész napos manőver. Nem hiába, közel 150 db húr van benne, s ezek nagy többsége kettes, illetve hármas csoportokban vannak, tökéletesen az adott hangra hangolva.
(#) Norberto válasza Action2K hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Ha gitárhoz létezik, akkor zongorához is tuti megoldható. :yes:
(#) pucuka válasza Norberto hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Hát igen, a "fület" meg kell fizetni, nem mindenkinek van (legalábbis olyan, ami ide kell)
(#) nagy hoho válasza poros hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Lehet, hogy beletettek egy db halat és versenyeznek ki tudja kifogni.
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Leveli béka volt. Óvatosan toltam felé a gépet és egész jól tűrte.
(#) Action2K válasza Norberto hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Létezik is! Itt is van egy épp a bácsinak. Én PC-s progikat használok.
(#) Action2K válasza pucuka hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Az már biztos. A feleségem karnagyi végzettséggel diplomázott le. És Ő nem csak átment. Amikor hangoltam a zongorát, Ő nem is tudta mik azok az izék a monitoron, de már szólt is, hogy, "ez az, most jó". Igaz volt kb 5 Hz eltérés. Persze a teljes 8 oktávot Ő sem rázza ki a kisujjából.
(#) Norberto válasza Action2K hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Naja. sooty megoldaná, tuti.

Jajjj, de rossz érzés ilyen komoly témáról az OFF-ban írni: szóval kell hozzá egy kicsit komolyabb PIC, meg FFT analizálás, deguss cikke alapján el is lehet indulni, meg hát vannak ilyesmi cikkek már a neten is biztos. :yes:
(#) sooty válasza Norberto hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Nem hiszem, hogy zongorahangolásra adnám a fejemet, tényleg rengeteg húr van benne és nem merném széttekergetni még akkor sem ha nem az én fülemmel kell a visszacsatolást megoldani. Ha már hangszer akkor inkább összeütök egy melotront, vagy egy themerint. És eljátszom EZT élőben.
(#) Norberto válasza sooty hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Ez nem az a zene, amit visszafelé tekerős lejátszókkal és ezer vágással és művelettel készítettek valami hangstúdióban ezer éve?
(#) nagy hoho hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
A mai képek:
Az első képen egy kis alkohol reklám hoho módra
(#) sooty válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Zoli, hát épp ez a lényeg, te hallgattad felnőttként én hallgattam gyerekként és ez a két őrült holland 1957-ben követte el és még most is olyan érdekesen szól, hogy akár egy mostani techno partiban is elmenne. @Norberto: valahogy úgy de Magyarországon akkoriban senki nem tudta, hogy mi volt ez a zene a delta elején...és hogy hogyan készült.
(#) sooty válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Persze 25 év nagy idő belefér két gyerekkor is :whistle:
(#) zoly15 válasza lui144 hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Nekem a gép előtt nem fáj sosem. Csak az a 3W-os kék led.. (pedig bele sem néztem, csak a visszaverődő fény a tárgyakról) Az én szemem egyformán romlik
Következő: »»   1338 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem