Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Témaindító: Topi, idő: Nov 18, 2007
Norberto kérésére a zongora intarziás részéről képek:
Ahogy nézem ezt nem cnc-vel marták bele hanem kézzel vésték és lehet, hogy vagy 100 éve. Ha valaki ezt most kezdi gyakorolni, szerintem kell neki pár év amíg belejön ![]()
Ha nem lépsz be 20 napig az oldalra, küldenek egy figyelmeztető levelet, abban szerepel a saját belépési címed is. Viszont ha 30 nap elteltével sem lépsz be, töröl a rendszer, így elképzelhető, hogy kizártak már az oldalról, mert bőven eltelt 30 nap az újraindulás óta.
Köszi, a többiek nevében is.
De akkor ez most egy nagyon vékony rézlemez és abból van minta gyártva?
Sziasztok, szép napot mindenkinek.
Feléd, igen változatos az élővilág, errefelé egy kicsit kihalt, kivéve a Duna közvetlen környéke. Baromi szép fényképek. ![]()
Rézlemezből reszelte/lombfűrészelte ki a hajdani mester azt a kusza szecessziós mintát ( :eek2: ) a fába belevéste a negatívját, majd a vájatba beleragasztotta a rezet. Lakkozta stb.
Ilyen módon vannak csíkok is az oldalán, némelyik már kiesett, vagy elgörbült és nem megy vissza a helyére. Kár érte... ![]()
Aha. Amúgy akkor nem is használatos az a zongora? Le van strapálva?
Hát egy hangolás ráférne. A hugom néha játszik rajta Ő tud (tanult) zongorázni.
Most is szép ez a zongora, nem semmi mestermű. Hát még akkor milyen lehetett, mikor új volt
![]()
A boldog békeidőkben egy bécsi műhelyben látta meg a napvilágot...
![]()
Amúgy ez egy rendes, ilyen fajta zongora? :eek2:
Ilyen. Nem versenyzongora.
![]()
Üdv mindenkinek! Ma voltam szemészeten és az optikusnál.. A szemem 2-3 év alatt 0.25 dioptriát romlott. Azt mondták az már nem sok és lassan meg fog állni a romlásban
![]() ![]() ![]()
Nekem a laptopom előtt egy óra után fáj a szemem. Nekem a szemem 2 dioptriás. De csak a bal szemem. A jobb szemem az teljesen jó.
Igaz a szemem mínuszos. Vagyis távolra látok a bal szememre gyengén.
Elég egy komoly PIC-nek kellene lennie, hogy tudjon real time sprektumanalizálást kijelezni. Amúgy jó "móka" egy zongorahangolás. Egyszer nekiálltam a mienknek, de csak odáig jutottam, hogy a nagyon hamisokat megszüntettem. Ezt a pár műveletet van ahol 10000HUF-ért végzik. Egy teljes összehangolás 1-2Hz-es pontossággal akár 100 ezer is lehet. Persze ez egy egész napos manőver. Nem hiába, közel 150 db húr van benne, s ezek nagy többsége kettes, illetve hármas csoportokban vannak, tökéletesen az adott hangra hangolva.
Ha gitárhoz létezik, akkor zongorához is tuti megoldható. :yes:
Hát igen, a "fület" meg kell fizetni, nem mindenkinek van (legalábbis olyan, ami ide kell)
Lehet, hogy beletettek egy db halat és versenyeznek ki tudja kifogni.
Leveli béka volt. Óvatosan toltam felé a gépet és egész jól tűrte.
Létezik is! Itt is van egy épp a bácsinak. Én PC-s progikat használok.
Az már biztos. A feleségem karnagyi végzettséggel diplomázott le. És Ő nem csak átment. Amikor hangoltam a zongorát, Ő nem is tudta mik azok az izék a monitoron, de már szólt is, hogy, "ez az, most jó". Igaz volt kb 5 Hz eltérés.
![]()
Naja. sooty megoldaná, tuti.
![]() Jajjj, de rossz érzés ilyen komoly témáról az OFF-ban írni: szóval kell hozzá egy kicsit komolyabb PIC, meg FFT analizálás, deguss cikke alapján el is lehet indulni, meg hát vannak ilyesmi cikkek már a neten is biztos. :yes:
Nem hiszem, hogy zongorahangolásra adnám a fejemet, tényleg rengeteg húr van benne és nem merném széttekergetni még akkor sem ha nem az én fülemmel kell a visszacsatolást megoldani.
![]() ![]()
Ez nem az a zene, amit visszafelé tekerős lejátszókkal és ezer vágással és művelettel készítettek valami hangstúdióban ezer éve?
![]()
A mai képek:
Az első képen egy kis alkohol reklám hoho módra
Zoli, hát épp ez a lényeg, te hallgattad felnőttként én hallgattam gyerekként és ez a két őrült holland 1957-ben követte el és még most is olyan érdekesen szól, hogy akár egy mostani techno partiban is elmenne.
![]()
Persze 25 év nagy idő belefér két gyerekkor is :whistle:
Nekem a gép előtt nem fáj sosem. Csak az a 3W-os kék led.. (pedig bele sem néztem, csak a visszaverődő fény a tárgyakról) Az én szemem egyformán romlik
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |