Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelemek fajtái
 
Témaindító: Pet91, idő: Szept 18, 2008
Lapozás: OK   4 / 7
(#) Ződfülű válasza lanti hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Hello!

Én ezt az oldalam ajánlom, nektek: itt látni kész cuccokat és egyenként is lehet termékeket venni:napelemek ára:
Néha akad bontott , vagy használt űru is, azok jóval kedvezőbb árakon mennek!
kiegészítők.

Szélgenerátorokat a legjobb áron itt kapsz:szélgenerátorok

Uff!
(#) kovalich válasza Ződfülű hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
én találtam ennél olcsóbbat, főleg a nagyobb teljesítményűek között:
http://napelemvasarlas.hu/product.php?tipus=Canadian_Solar_CS6A-180
(#) kovalich válasza Ződfülű hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
meg most látom, hogy az 50W-os is olcsóbb: http://napelemvasarlas.hu/olcso_napelem_akcio.php
(#) Ződfülű válasza kovalich hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Nagyon rég járhattál az oldalamon. vagy te folyamatosan viszed fel az árakat?
Ráadásul a te linkeden az 50Wp Polikristályos napelem drágább, mint amit én 50Wp-os Monokristályosam,
napelemek olcsó áron

ami nagyobb hatásfokú, újabb technológia, és tovább tart!

Nézd csak meg a dátumokat!Én januárban írtam, te meg csak most juniusban. Le vagy maradva.
(#) Ződfülű válasza kovalich hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Ja, és ha elolvasnád, látnád,hogy webshop, tehát a kiírt árak bruttó árak!
(#) dangermind1 hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
Csináld magad napelem Bővebben: Link
(#) z058 hozzászólása Okt 4, 2010 /
 
Az eddigi legjobb ár, amit találtam!

Bővebben: Link
(#) pandras hozzászólása Okt 5, 2010 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy ezeknek hogy alakul a kw/Ft arány?
Hálózatból kb. 50 Ft/1Kw.
(#) dara válasza pandras hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Szia.Az Ft/Kw arány az ott kezdődik hogy hol tudod a legolcsóbban megvenni a hozzávalókat.Én az előző linken vásároltam mert tényleg a legolcsóbb.A többit ha el tudod készíteni,drasztikusan csökkenti az árakat,mármint a hozzá való készülékeket ,a mechanikai kivitelezést.
(#) poros válasza dara hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Szia. A TE napelemed működik? Tudnál egy képet feltenni róla? Ezeket az elemeket amit a linken látni milyen felületre érdemes felhelyezni? Válaszodat előre is köszönöm!
(#) kutató válasza kutató hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Napelem építésénél, *

* A fórumon nem reklámozunk !
(#) kekoma hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Nepelem cellákat szeretnék valamilyen dobozba berakni. Tud valaki hasonló anyagokat?
Link: http://www.youtube.com/watch?v=L2O5B7c7kIY
(#) kameleon2 válasza kekoma hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Sziasztok! Elkészült a saját napelemtáblánk. Ez teljesen ipari minőség, TÜV stb. A hirdetések között megtaláljátok. Ha valaki ennél tud olcsóbbat - ugyanilyen minőségben - várom az ötleteket: 240W polykristályos napelemtáblák...
(#) villanyborotva hozzászólása Júl 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Olyan napelemet keresnék amely akár 3 rétegű, a lehető legjobb hatásfokú, és árnyékban, felhős időben is a többi napelemhez képest a legjobb hatásfokkal termel áramot.

Véleményt, ötletet, linket előre is köszönök.
(#) Saggitarius válasza villanyborotva hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Ha megnezed EZT a grafikont, akkor lathatod, hogy a multijunction cellak a jelenleg leghatasosabbak, viszont nem igazan terjednek a jelenlegi magas aruk miatt, szoval, ha van ra elegendo penzed, akkor talan tudsz szerezni valahonnan.
Ajanlanam elolvasasra ezt is: High Eff. Solar Cells
(#) villanyborotva válasza Saggitarius hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Köszi a segítséget.
Olyan kérdésem lenne még hogy bár láttam már több helyen is hogy Watt/$ értéket adnak meg, de olyan létezik e ahol Watt/súly mértéket adnak meg? Ugyanis hordozhatót keresek, de nem feltétlenül hajlékonyat, hanem akár több kisebb darabból összerakhatót.
Közülük pedig keresem a legjobb megoldást.
Az ára elsődlegesen nem számít, mert csak kb. 10 wattosat szeretnék össze hozni, de azt a legkisebb súlyból, legkisebb felületből, és a legnagyobb hatásfokkal akár árnyékban is.
(#) kameleon2 válasza villanyborotva hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Szia! Azért olyan nagy választék a beszerezhetőekből nincs ami minden tekintetben jó lenne. Ha azt akarod, hogy bármilyen kevés is a fény, de termeljen akkor polikristályos kell. A monokristályos (legalábbis az enyém) ha süt a nap, akkor nagy hatásfokkal termel, de ha nem - akkor semmit. Ezzel szemben a polikristályos eléggé árnyéktűrő. Legkisebb felületen a koncentrált napelem lenne a legjobb, de annak nagy a súlya a tükör + egyebek miatt, ráadásul a mérete is. Egy családi háznál ez még nem gond, mivel nagy energiasűrűség érhető el vele, de ha hordozható kell, nem marad sok variáció. A hajlékony jó és könnyű, de alacsonyabb a hatásfoka .
(#) kutató válasza villanyborotva hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Igaz nem háromrétegű, de a szerintem a te feltételeidnek az Amorf napelemek felelnek meg. Árnyékban ez ad a legtöbbet méréseim szerint.
(#) gizmoo válasza Dr.God Man hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Szia erről az írásodról én is kérnék tájékoztatást, ha lehet.
(#) 5914 hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok .
Ezt ismeri valaki ? Vélemény ?
Bővebben: Link

Használd a LINK gombot!
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2012
(#) 5914 hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Hogy lehet egy napelem egyszerre monokristályos és polykristályos is ?
Itt az van az adatlapon . Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
(#) kameleon2 válasza villanyborotva hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Alu alapú tetőcserepet keress.
(#) gammabuta hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Üdv és BÚÉK!

Nem találtam jobb topic-ot így itt kérdezem meg.

Egyesével akarok kimérni Si napelem cellákat (monokristályosnak tűnik de a polihoz is hasonlít, igen véköny mint az üveg karácsonyfadísz és veszettűl törik de mintha festve megfolyva lenne rá a kék csillogó bevonat, ennyire csillogó fajtát még nem láttam szinte mint a tükör).

Szeretném tudni, hogy mennyi a rövidzár áramuk, hogy megtudjam melyik a jobb cella a sokból de a terheletlen feszültságük 0,5Volt, a multimáterem ampermérője nem képes ilyen kis feszültségen ampert jól mérni, ha meg sorba kötöm őket akkor nemtudom melyik a gyenge láncszem.
Ha ellenálláson próbálom mérni a feszültségegést pl. 1ohm, 10ohm akkor szinte lehetetlen pontosan kiszámolni hisz a multiméter vezetékémek is van pici ellenállása.

A Nap sem egyenletesen süt (most pl. tél van ráadásul de ilyenkor érek rá napelemes panelt gyártani), a beesési szög sem mindig az optimális.

Milyen ötletetek lenne a beméréshez?
(#) erbe válasza gammabuta hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Sorbakapcsolod az összeset és megterheled valamivel. Gyakorlatilag mindegy, mekkora árammal, de rövidzárral nem igazán célszerű. Emellett végigméred a cellákat. A kisebb feszültségűeknek kisebb a belső ellenállása. De nem biztos, hogy az a jobb. Jobban jársz, ha azt méred, hogy azonos árammal terhelve (nem azonos ellenállással, hanem áramgenerátorral), melyiknek nagyobb a kimenő feszültsége. Nagyobb teljesítményt ad le.
(#) Barret válasza gammabuta hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Ipari körülmények között halogén lámpával világítják be,és úgy mérik a teljesítményét.
Nem néhány vattossal
Ez ad állandó mérési eredményt,nem befolyásolják a felhők.
Ez otthon is megoldható,terhelve mérhető a teljesítmény.
(#) Barret válasza erbe hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Áramgenerátoros a működési elv,nem hiszem hogy a rövidzár kárt okoz a mérés alatt...
Nekem fél napig fordított polaritással volt az akksira kötve a csoport Furcsa volt a nagy töltési teljesítmény,míg rá nem mértem az akksira...És nem ment tönkre semmi,még a diódák sem...
(#) gammabuta hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
Eddig 2 adag Si cellát rendeltem, de valahogy nem teljesen egyformák, most még a műszeres mérésre napsütés hiányában nincs lehetőségem.

Ránézésre lenne jó megtudni most akkor milyen fajták ezek.

Polikristályosnak mondanám, de monora is hasonlít sőt megvan folyva rajtuk a kék bevonat...

Csináltam fotókat, amin jelültem betüvel melyik milyen szállítmányból jött.

Az (A) jelűeket kaptam elsőnek, azok nagyon matt felületűek, az (A1) jelzésű nekem egyértelműen polikristályra utal de az (A2) pedig a monora hasonlít viszont ha hozzáérek kézzel a matt kék felület helyett olajfolt szerű barna matt réteg lesz rajta és le sem mosható fura módon....

A (B) jelűeket kaptam most, ezek nagyon csillognak mitn atükör ezeket sem tudom most poli vagy mono lenne vagy mi mert ennyire csillogó fényeset még nem láttam.

9-et sorba kötöttem, 5voltot adtak így le a várt 4,5 volt helyet és nem esett lejjebb az 5Volt akkro sem amikor a PSP-met arról használtam (kb. 250mA-t vesz fel átlag, a cellák névlegesen 3,6amperesek de ennek a felét sem hiszem el).
Jól tűrték a részleges árnyékot is.

Amit (C)-vel jelöltem az egy törött minőségi mono cella összehasonlítás végett, láthatóan egyenletes nem megfolyó és lilás felületű.

Ebből adódóan az (A) talán mégis poli lehet csak megfolyt és gyatra a minősége?
(#) kutató válasza gammabuta hozzászólására (») Jan 3, 2013 / 1
 
A 150X80mm-es polykristályos az biztos.
Az "A" cella gyártási hibás de ez nem azt jelenti, hogy nem adja le a kívánt teljesítményt de ezt ki kell mérni. Üdv
(#) gammabuta válasza kutató hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
köszönöm,
tehát akkor az (A1) (A2) és a (B) is poli, csak kicsit más a felületük, hisz mindegyik 150x80-as.

Ha esetleg te értesz ezekhez, kitudtál mérni ezeken 3amper körüli értéket?

Én nyáron amikor sorba kötöttem 6db-ot, akkor 3,4Volt üresjárati feszültséget kaptam és a rövidzár áram 1,45Amper volt csak, legalábbis amultiméterem 10amperes álásában ezt mutatta, nem az eladó által jelzett 3,6Amper...

kb. 1,2-1,5ohm ellenállással terhelve 2 voltot mértem, ami szintén 1,5Amper körül van kiszámolva.

(#) gammabuta hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
Kicsit utanakerstem hoyg tesztelika cellákat, elvileg CCD-kamerával amin nincs rajta az infravörös szűrő sötét dobozban áraot vezetnek a cellára és nézik hol "világít".
Bővebben: Link

Az is lehet rosszul értettem, de ez érdekes, úgy tudtam árt nekik a rájuk kapcsolt áram, bár a sorba kötött cellákon illetve a párhuzamosan kötötteken sem egyenletes az áram átfolyás így egymásnak is adnak át.
Következő: »»   4 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem