Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1088 / 2208
(#) mayky válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2010
Formailag ilyen lapokat kell kivágni, termesztésen a vas méretének megfelelően. Ha igazán passzentosra akarod csinálni, akkor oda kell figyelni a méretekre. Én egy hálózatihoz készítettem egy SM85B-hez, egy olyan csévét ami rendesen kitölti az ablakokat, mert ugye az M85B cséve lötyög az SM85B-n.

cséve.JPG
    
(#) djhans hozzászólása Okt 13, 2010
Elkezdtem a PL82 PP élesztését. A meghajtás még nincs bekötve csak a fűtése a soros fűtőkör miatt. A tápfesz terhelve 210V lett. Csövenként 30mA nyugalmi áram folyik 470 ohmos katódellenállásokkal. A kimeneten nem hallható brumm. A főpuffer 100uF, ide csatlakoznak a kimenők. A segédrácsok csatornánként közös RC szűrést kaptak, 750 ohm a főpufferről majd 22µF kondi. A segédrácsokra pedig 220 ohmos ellenállások. Hamarosan elkezdem a meghajtás próbálgatását is. PCF80 a meghajtó cső. A triódája a lesz a katodin fázisfordító 22k-s munkaellenállásokkal. A pentóda rész az előfok, a katódjába visszacsatolás a kimenő szekunderről.
(#) joepapa hozzászólása Okt 13, 2010
6P3S SE kérdés:
M van ha a segédrács simán fel van kötve nagyanódtáp kondira minden ellenállás nélkül?
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Okt 13, 2010
Úgy látom, hamarosan megint meglátogatlak. . Ezt hallanom kellene. Egyébként szép lesz, nekem tetszik. Bár én odaadtam volna Doncso haveromnak azt a sasszit egy kis polírozásra.
(#) MrBrown válasza djhans hozzászólására (») Okt 13, 2010
Alakul ez
Ha legközelebb felém jársz előtte szólj, adok hozzá "rendes" csavarokat
(#) Doncso válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2010
Van egy nagyon jó kis videó erről. Bővebben: Link
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 13, 2010
Zolibácsi, ennyi...? Semmi felajánlás?
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 13, 2010
Ja, modjuk nekem egy warn-t
(#) djhans hozzászólása Okt 13, 2010
Mindenkinek: Köszönöm a biztatást! Ez a sasszi csak próba még a hálótrafó sem fért rá. Lesz majd egy doboz/keret fából és alul felül 4mm-es alu lemez. Így áll majd össze a doboz. És persze lesz rendes kimenő is. Ez most csak kisérleti állapot.
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Okt 13, 2010
Azért én meghallgatnám ezzel a kimenővel. Már mert van nekem is kettő. Még jó is lehetne.
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Okt 13, 2010
Junoszty trafós PL500 PP-ből kiindulva nem lehet olyan rossz hangja ennek sem.
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 13, 2010
Kezd kicsiben, futtasd be ónnal
(#) lac- válasza klemo86 hozzászólására (») Okt 14, 2010
Hali, szétkaptam az egész hálózati trafót, és letekertem a 260V ból, 182V ot csináltam, így a stabil DC kimenek kb 260V és valóban nem izzik az anód. Az, hogy nem szól pedig szerintem annak a hibája lesz, hogy a kimenő primereit elkötöttm és nincs meg a primer menetszám... holnap majd átkötöm de mára már elég volt. Köszi a segítséget.
(#) klemo86 válasza lac- hozzászólására (») Okt 14, 2010
Akkor már közel a "tökéleteshez" a mű
(#) lac- válasza klemo86 hozzászólására (») Okt 14, 2010
Szépnapot, a tökéletestől úgynézki még jó messze járok, ugyanis most sem szól jobban a jószág mint ezelőtt... nemtudom, mi lehet a baj... Mitől lehet az, hogy halk? A hangszóróra megközelítően 100mV megy a kimenőről... olyan, mintha nem gerjeszteném eléggé a kimenő vasat...
(#) sturbi válasza lac- hozzászólására (») Okt 14, 2010
Valami turpisság van. 182 V-ból terhelten legfeljebb kb. 235 V-od lehet (256 V az elméleti maximum terheletlenül, jó minőségű pufferekkel), mint ahogyan előtte a 260 V-ból is csak kb. 335 V lehetett volna (360 V csak terheletlenül lehetett). Mekkora a PL508 katódellenállásán a feszültségesés, a kimenőtrafód hogy néz ki ? A csőben látható legnagyobb vas izzott vörösen ? Hány voltról fűtöd a PL 508-at, ugye nem 35 V-ról ? (mert csak feléről kell)... és az EF 80-at...6,3 V-ról kell.
(#) joco63 hozzászólása Okt 14, 2010
Sziasztok! Az előző felvetéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Egyenirányító csővel milyen feszültségesésekkel lehet számolni? Van valakinek erre táblázata? Köszi előre is.
(#) sturbi válasza joco63 hozzászólására (») Okt 14, 2010
Csöve és terheltsége válogatja, a cső adatlapján van róla adat, általában 30-120 V között.
(#) hgy válasza joco63 hozzászólására (») Okt 14, 2010
Melyik csőnél? Milyen áramnál? mekkora kondival?....
Google, adatlap, utána kis elmélyedés. A régebbi adatlapokon nagyon közérthető módon értelmezhető diagrammok vannak.
Már elnézést, de annak idején a prof azt mondta, aki tud kérdezni, az konyít a témához.
(#) lac- válasza sturbi hozzászólására (») Okt 14, 2010
Ennyire azért nem vagyok kezdő Természetesen tudom, a PL508 és az EF80 fűtőfeszét...Viszont az anódfesszel igazad van, a terhelt bemenet az kb 240 volt talán kicsit több, de ami a kapcsoláson van az anódtápban két soros ellenállás(33 5W) azokat kibontom, és átkötöm, nem kell ott a feszültségesés... Így terhelésre nem fognak ott 10 voltok esni. A kimenőtrafót én tekertem, a számolásaim alapján (elektroncső.hu-s kimenő számolás) primer menetszám: 1114 ez kettőbe van osztva és sorba kötve, másodikon 60%-os segédrács megcsapolás, szekunder menetszám: 43 menet szintén kettő párhuzamosan. Primer d=0,22 Szekunder d=0,9 Igen, a legnagyobb "vas" izzott vörösen. A katódellenálláson 21V-ot mértem. Üdv.
(#) djhans válasza sturbi hozzászólására (») Okt 14, 2010
Ma sokat szívtam a meghajtással PL82PP-nél. A katodin része még megy. Sikerült beállítani. 24k-s munkaellenállások és 2,4k katódellenállás. 200V a tápfesz. Az ellenállásokon 50-50V esik, a triódán meg 100. A nagy gondom a pentóás előfokkal van. PCF80 pentódája. Tudnál nekem méretezni egyet. A visszacsatolást a katódellenállásra szeretném rávezeni. A baj az hogy a pentódára már csak 190V tápfesz marad RC szűrés után. Köszi.
(#) sturbi válasza lac- hozzászólására (») Okt 14, 2010
Kicsit sok szerintem a katódáram (64 mA), ezzel a táppal 50 mA körül lenne jó inkább. Persze nem ettől nem szól. A kimenőtrafót ellenőrizted beszerelés előtt feszültségáttételre ? Kösd szét a párhuzamos szekundert is, hogy nem kötötted-e véletlenül ellenfázisban párhuzamosan. Ha a primerre rákötsz pl. 12 V-ot, akkor a szekundereken kb. fél volt-nak kell lenni, ezután párhuzamosan kötve a szekundereket, a feszültség nem változhat (ha megszűnik fordítva kell párhuzamba kötni).
(#) sturbi válasza djhans hozzászólására (») Okt 14, 2010
A 190 V biztos elég, nem szeretek tervezni. Szerintem tegyél neki egy 220-470 ohm közötti katódellenállást, 47-100 K anódellenállást, kösd triódába, és nézd meg eleget erősít-e úgy (elég-e egy kis visszacsatolással is). Ha nem, akkor kösd fel tápra a segédrácsot egy 100 ohmmal. Nézd meg, hogy benne vagy-e a disszipációban "oszt jó".
Tetszik az erősítőd, olyan kusza a belseje, mint az enyémek, Lukinak biztos feláll a szőr a hátán.
(#) djhans válasza sturbi hozzászólására (») Okt 14, 2010
Kipróbálom amit javasolsz. Köszi! Azóta még dúrvább a belseje mert az előfok is be van kötve.
(#) lac- válasza sturbi hozzászólására (») Okt 14, 2010
Rendben, köszönöm a segítséget, kipróbálom holnap és megírom az eredményeimet. Köszi mégegyszer.
(#) joco63 válasza hgy hozzászólására (») Okt 14, 2010
Hát ezért gondoltam táblázatra. Csőtípusonként, terhelő áramonként kondinkét. Dehát ilyen ezek szerint nincs.
(#) varttina hozzászólása Okt 15, 2010
Jó pár oldallal ezelőtt láttam egy (azt hiszem PPP) erősítőt 6S19 triódákkal. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen feszültség, és áramértékekkel érdemes ezeket a csöveket járatni, ill. hány kohm-osra érdemes a kimenőt tekerni. Egy PP kapcsolást szeretnék összehozni.
(#) sturbi válasza varttina hozzászólására (») Okt 15, 2010
Szerintem olyan 250 V 30 mA lehet neki egy jó AB osztályú beállítás PP-ben 1,5 K körüli illesztéssel.
(#) varttina válasza sturbi hozzászólására (») Okt 15, 2010
köszönöm a gyors választ!
(#) hgy válasza joco63 hozzászólására (») Okt 15, 2010
Már hogy ne lenne. Melyik cső kell?
Következő: »»   1088 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem