Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1029 / 3972
(#) M.Béla válasza kadarist hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
High-End körökben hallottam róla.
(#) bbalazs_ válasza Szebence hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
A rejtelyes negyedik lab izgat engemet

Szoval fogsz egy 330 Ohmos ellenallast es a minuszt az elso labhoz teszed ezen at. Aztan a 2,3,4 labakhoz a pluszt.
Aztan a negativ a kettes labra, 1,3,4 a pozitiv.
...es igy tovabb. Ha vegigertel, akkor csere a + es - kozott.

Ha semmi kombinaciora nincs piros, akkor hibas a led.
(#) Szebence válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Így csináltam, ahogy mondtad, csak nem ellenálláson keresztül 12V-ról, hanem csak simán 3V-ról.
(#) sved002 hozzászólása Okt 27, 2010 /
 
Szi * asztok! Lenne egy kérdésem w an egy kapcsolásom * egy szimetrikus tápra w alak y átnézné nekem hogy jó e?


http://dl.dropbox.com/u/13816231/szimetrikus%20t%C3%A1p.jpg.bmp

Előre is köszi szépen!!!
(#) pucuka válasza sved002 hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
A 7910 re nem adhatsz a GND lábához képest pozitív feszültséget, ráadásul attól a kimenetén nem lessz negatív feszültség.
Ha a földhöz (GND) képest negatív tápot is szeretnél, akkor valahogy elő kellene állítani negatív feszültséget. Ezt evvel a trafóval csak úgy tudod megtenni, ha a trafó tekercsének egyik vége földön van, a másik végéről csinálsz egyszer egy egyutas egyenirányítást a pozitív, és egyet a negatív feszültségre.
Másik megoldás, ha a tafót kicseréled egy szimmetrikus szekunder tekercsűre, és így állítod elő a greatz -el a tekercsek közepéhez képest a pozitív és negatív feszültségeket.
És azért a pufferkondikra is szükséged lessz.
(#) sved002 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Tudnál nekem egy rendes trafohoz csinálni egy szimetrikus táp rajzot szo w al érted mit akarok nem? ezekkel az IC kel nagyon megkoszonném
(#) pucuka válasza sved002 hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Nézz át a Szimmetrikus tápegység topikba, ott találsz megoldásokat
(#) sved002 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Keresgéltem keresgéltem nem találtam nekem megfelelő rajzot!

W an egy trafom * két kivezetéssel 15Voltot csináll!
Az * kéne hogy 7912 és 7812 és IC w el akarnám megoldani a +-12 Voltot! Nem * tudnál nekem gyors rajzolni egy kapcsolási rajzot! Nem mu x ály szépnek lennie csak eligazodjak rajta
(#) pucuka válasza sved002 hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Keresgéltem, keresgéltem, . . . válogass. Van még több is, csak a fórum keresőjébe írd be, hogy "szimmetrikus táp"
(#) bbalazs_ válasza Szebence hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Akkor siman kinyirhattad a piros ledet, szoval vegyel egy masikat es megjosolom, hogy a negyedik, misztikus lab lesz a piros. De most mar hasznalj elotet-ellenallast is. A kb 330 Ohm az az 5V-ra vonatkozik, 12-hoz nagyobb kell, mondjuk 1K.
(#) Szebence válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Oké, rendben, egyébként ha sikerült is volna működésre bírni, akkor sem tudtam volna felhasználni a kapcsoláshoz, mrt nekem majd közös katódú kell, ez meg sanszos, hogy közös anódú volt...
(#) bbalazs_ válasza Szebence hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Amennyiben a - polus a katod, akkor kozos katodu. A sajat rajzodon lathatod. Kek es zold, valamint a hianyzo labbal a voros lesznek az anodok.
(#) _JANI_ válasza sved002 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Olvasd el ezt a tápegységes sikket! Megéri! Egyenirányítók - tápegységek (Bővebben: Link)
(#) dangermind1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
A 100A akku alkalmi vétel azért nem egyforma mind. gondolkoztam egy picit lehet így a jobb tölteni őket.

Akupakk.jpg
    
(#) dangermind1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Értem.
Köszönöm a segítséget!
(#) fakezű hozzászólása Okt 28, 2010 /
 
Sziasztok.
Adott egy smd tranzisztor amelyen a HY2D felirat szerepel. Milyen (könnyen elérhető) tipussal lehetne ezt helyettesíteni? A mellékelt adatlapot találtam róla.
Előre is köszönöm.

HY2D.PDF
    
(#) zolika60 válasza dangermind1 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Mintha ezt tegnap valahol már megválaszoltam volna. Legalábbis olyan deja vu érzésem van.
(#) kadarist válasza fakezű hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Ha nem fontos az SMD formátum, akkor a BC327 jó lesz helyette.
(#) kris87 hozzászólása Okt 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Építettem egy tda2030 ic-n alapuló erősítőt gyári kapcsolás alapján, szimmetrikus tápról hajtva. Működik is ahogy azt kell, viszont van egy kellemetlen tulajdonsága, miszerint érzékeny a villanykapcsolgatásra. Ha be/kikapcsol a hűtő, vagy kapcsolódik a villany, akkor az egy határozott pattanás formájában hallatszik a hangszórón. Ez ellen mit lehetne tenni? Táp résznél puffernek 4700-4700µF-ot használok, mellette 100-100µF és 100-100nF szűrésnek, mindemellett egy emi szűrő is van a trafó elé kötve. Előre is köszi, Kristóf
(#) kadarist válasza kris87 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Szia!
Milyen az az EMI-szűrő?
(#) djgaby hozzászólása Okt 28, 2010 /
 
Sziasztok!
Adott egy ilyen stroboszkóp: Bővebben: strobi
Kiégett a villanócső benne, azt szeretném ezzel kapcsolatban kérdezni, hogy nem -e lehet ledesre megcsinálni ?
Van ugyanis egy másik verziója ami 24db-leddel üzemel...
Előre is köszi!
(#) kris87 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
(#) kadarist válasza kris87 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
A hálózat földelést rákötötted? Mert anélkül nem ér sokat. Melyik kapcsolást építetted meg? Az egytáposat vagy a szimmetrikusat?
(#) _JANI_ válasza djgaby hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
A villanócsöves készüléket és a LED-es dolgok nem ugyanazon kategóriába tartoznak! :felkialtas: Ennek légy szíves nézz alaposan utána... [off]( Avagy a villanócső nem helyettesíthető LED-del! Ha nem erre gondoltál akkor BOCS! )
(#) kris87 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
A szimmetrikusat építettem meg. A szűrő hálózati földelését nem kötöttem sehová. Hova kellene? Jelföldre? Fa dobozban van.
(#) _JANI_ válasza kris87 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
A hálózat védőföldelésére illene ( KELL ) kötnöd a hálózati zavarszűrő föld pontját!
Ha nem így kötöd be akkor kellemetlen meglepetés érhet... :felkialtas:
[off]( CY - CY ''lebegő földpotenciálján'' akár 60-230V feszültség is megjelenhet! )
(#) kadarist válasza kris87 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Ha a trafód nem kiöntött típusú, akkor annak a fémházat is kösd a védővezetőre.
(#) kris87 válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
PC tápkábellel megy a betáp egy védőföldes konnektorból a szűrőbe, majd onnan már csak a fázis és a 0 megy a trafóba. Szóval maga a kis szűrő ketyerének földje 100% hogy össze van kötve a hálózati védőfölddel. Így értetted a dolgot, vagy másként?

kadarist: hipersil trafóm van, annak a "gyűrűs" magjához kellene?

Ez az egyébként: Klikk
(#) _JANI_ válasza kris87 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
OK Ez így nagyon megnyugtató... Igen így értettem!
Az hogy ezek után a jelföldet és a hálózati földelést össze kötöd-e egymással az más kérdés. De ha mégis az összekötést választod, akkor az egy 10-100 ohm -os ellenállással kerüljön megvalósításra. Megéri... De a gyakorlat majd megmutatja, hogy mi lesz számodra a megfelelő jelföld kialakítás. Ha lehet akkor a csillagpontos kialakítást kell megvalósítani és kerülni kell a (jel-)föld hurkokat...
(#) kadarist válasza kris87 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Erre nehéz lesz rákötni, ha nincs gyári kivezetés a földelés rákötésére.
Következő: »»   1029 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem