Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » SMD, mi a típusa?
Témaindító: Thomas10100, idő: Máj 26, 2006
Témakörök:
A nyitófeszültség emelkedik, a másik irányba fixen zár... Az biztos, hogy nem a megszokott tantál kondi... egész más a belső felépítése, így ránézésre.
Már alig várom, hogy jöjjön valami alkatrésztudor
Szétbontottam egy fekete tantált az előbb, ilyen belülről.
A HE bemutatja: A nagy alkatrész széttörés c. filmet....
Amúgy jahh az általam széttört sárga tantál ugyanolyan, mint az általad széttört fekete tantál... Viszont az ismeretlen fekete "izé" nem ilyen
Aha, értem. Hát akkor passz, nincs ötletem, az én megérzésem szerint azon a bizonyos lapon kondik vannak megjelölve.
Nem voltam rest kivettem az én HP lapsomból a billentyűt ott vannak ilyen jelölésű kondik igaz csak 220-as kivitelben de azok kondik.. Vitát nem képezhet mert mint írtam is van "etalon" az alaplapon mit kell tanulmányozni,hogy minden kétséget kizárjunk. Tantál kondik érdekesen tudnak viselkedni ha túllépjük a feszültségüket arra nagyon kényesek és bármi előfordulhat (akár diódaként is tud viselkedni mivel a bent lévő anyagok összetétele elég bonyolult ki tudja mit csinál ha megég ,oxidáció tökéletes dióda effektet képes létrehozni ha műszerrel mérjük). Példa okáért vannak olyan led diódák is mit ha túlhajtunk nekiállnak villogni.. Egy ellenállás is lehet sok száz nanofarádos kondi ha elég (ilyet is láttam) de ez,hogy fittyet hánynak az elterjedt jelölésekre ez nonszensz.. Igaz a HP amerikai cég lehet más szabványokat alkalmaznak az alkatrészek jelölési rendszerére.
Idézet: „fittyet hánynak az elterjedt jelölésekre ez nonszensz” Mire gondolsz ez alatt pontosan?
Hát nem úgy jelöli az SMD tantált,hogy szokás..
Az első szám (3 jegyű) a kondi értéke utána van egy betű az a feszültség de mit jelent az utolsó szám vajon??
Na ebben lehet némi igazság, a tantál érdekes jószág! Köszi az infót
A betűkód még akár helyes is lehet mert ugye J, mint 6.3V. A jelölésekről meg annyit, hogy ezt valaki nagyon elszúrta. Igazából félvezetőknél van gond, mert 1-1 speciális alkatrész már nagyon gyártó specifikus jelölésű. Nincs általános módszer ezekre, bár az SMD Codebook nagy segítség...
Sziasztok!
Tudom, hogy kicsit off topic, de segítsetek, h merre tudnék segítséget kapni egy smd panel javításában? A Segítség a javításban c. topicba írtam, de senki nem ugrik sietni sajnos Előre is köszi és bocsi! üdv Janaboy
hello! Lenne egy SMD FET-em ami szétpukkant! Az van ráírva: ST T4 0570 7PABN72 Szóval a kérdésem az lenne hogy ezt mivel tudnám helyettesíteni! Kerestem már a neten így de nem találtam semmit! Egy kávéfőző vezérlő paneljában lenne a kicsike! Esetleg aki tudna segíteni azt megköszönném!
Esetleg valaki tud segíteni?Már kerestem az ST honlapján is de semmi:S
Sziasztok!
Van egy Asus GTS250 videókártyám, aminek a hátuljáról letört néhány smd alkatrész. Honnan tudom meg, hogy milyen alkatrészek voltak rajta, vagy mikkel lehet helyettesíteni? Előre is köszönöm a segítséget!
Hello!
Valaki megtudná nekem mondani , hogy http://www.hestore.hu/kat_13.html oldalon található ellenálások közül melyik a legnagyobb méretű SMD? Elöre is köszi!
A 1206-os. A négyjegyű szám az alkatrész méreteit jelöli. Az első kettő a hosszát, a második kettő a szélességét. Értelemszerűen ezek minél nagyobbak, annál nagyobb maga az alkatrész.
Üdv mindenkinek!
Nincs valakinek SMD kódolás, vagy valamilyen program, hogy az alkatrészeket be lehessen azonosítani?
Sziasztok. Adott egy NEC 907 PJ 812 jelölésü SMD IC. Tudja valaki,hogy ezt lehet-e valamilyen normál IC-vel hejettesíteni. Sajnos nemtaláltam róla semmit.
Sziaszok. lenne egy problémám az smd-s valamivel. Ez a baj. Találtam egy smd alkatrészt az egyik panel alján. 3db van rajta ugyanaz, de az egyik törött. Próbáltam megnézni mi azz, de nem tudtam rájönni. A tetején ez a szám áll: 271. és ennyi. 8 lába van(4-4-es elosztásban.), és csak ennyi van rajta hogy 271. Hogyan tudhatom meg, hogy mi ez? És kaphatok ilyet még boltban?
A segítséget előre is köszönöm.
Sziasztok!
Hogy más ne essen abba a hibába mint én: SMD számok jelentése: 2,54 -el kell szorozni az első kettő majd második kettő számot így kapjuk meg milliméterben a méretet. A teljesítményük is itt van: 0402 (1 x 0,5 mm): 1/16 W 0603 (1,6 × 0,8 mm): 1/10 W 0805 (2 x 1,2 mm): 1/8 W 1206 (3.2 × 1.6 mm): 1/4 W 1210 (3.2 × 2.5 mm): 1/2 W 2010 (5.0 × 2.5 mm): 0,75 W 2512 (6,35 × 3,0 mm): 1 W
Üdv!
Így elsőre szerintem egy 270Ω-os 4-es ellenálláscsomag lesz. Ha láthatnék róla képet, akkor biztosabban kijelenthetném...
Hello.! köszönöm a válaszodat holnap mindenképpen rakok róla képet amúgy ilyen ellenálláscsomagot kaphatok egy egyszerűen, vagy ez valami különleges smd? És mit kérjek a boltba??? simán csak ellenálláscsomag, és kész? Holnap jön a kép. Köszönöm mégegyszer.
Ma délután azon agyaltam, hol tudom meg, adott méretű SMD ellenállásnak mekkora a terhelhetősége... Erre itt van!
Teszek fel én is képet az ellenálláscsomagról (resistor pack, respack).
Hívják még: Ellenállásháló (resistor network) Ellenállástömb (resistor array) Ellenállássor Ellenálláslétra A pontos elnevezés attól függ hogy a benne lévő ellenállások milyen elrendezésben vannak.
nem is rakok fel képet Pontosan ugyanígy néz ki, csak 721 van rajta, de pontosan így néz ki nagyon köszönöm
|
Bejelentkezés
Hirdetés |