Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   43 / 107
(#) maria1982 hozzászólása Nov 8, 2010 /
 
LINAK gyártmányú motorokat használok (24V-os), kb. 3/4 éve. Eddig még semmi gond nem volt velük és nem is lesz. Fő a pozitív hozzáállás.
(#) varadi hozzászólása Nov 8, 2010 /
 
Sziasztok...
Ritkán szóllok hozzá az itt felvetett témákhoz, de most ezen a topicon meg akadt a szemem.
Nos úgyszintén több éve kapúnyitót akartam csinálni....
A Metróban kapni lehetet a KIT ASTER tipúst olcsón, az eggyik barátomnál évek óta működik, sajnáltam rá a 250 eúrót. akkoriba, de most is!
Nos azóta beszereztem több féle tolómotrot, főleg orvosi ágyból valók, de sajnos attól félek azok nem időjárás álók. Igy nem lett a kapúnyitóbol semmi!
Viszont sok AÚREL modulra épűlt kapúnyitó elektrónika vevőt szereztem 433Mhz-est. a nyákon rajta van a végrehajtásért felelős elektrónika relével stb....
Nos akit érdekel szivesen állok a rendelkezésére, sajnos az adóim nincsennek, viszont ezek a modúlok újjak, mondjuk engem is érdekelne távirányitó ehez a modúlokhoz!
Továbbá nyitott vagyok bármilyen eszmecserére. Amúgy nekem is szárnyas kapum van, .de lehet hogy tűrelmetlen és idős is vagyok már egy ilyen kapúnyitó elkészitéséhez...
Űdv varadi
(#) Babinyo hozzászólása Nov 13, 2010 / 1
 
Ma összeraktam a kapunyitót és egész jó működik.
Megmértem a kapu áramfelvételét és 41 V-ról kb,. kb 0,4-0,5 A vesz fel. Ha megakad a kapu ez felugrik 1 A-re is. Terhelni jobban nem akartam.
Egy másik témában van egy kapcsolás, amivel figyelném a motor áramfelvételét és ha túllép egy bizonyos értéket, akkor megszakítaná a relé öntartását esetleg 1 pillanatra elindítaná az ellenkező irányba.
Megfelelő lenne ez így szerintetek. Jó ez a kapcsolás?
(#) polgiy hozzászólása Nov 15, 2010 /
 
Tiszteletem uraim.
Az lenne a gondom hogy találtam 24V os csapágyazott hajtóműves motorokat mert nekem most lada ablaktőrlő van ami perselys.
Azon gondolkodám hogy lecserélem de lassan forog.
nem tudtok valami egyszerű áram töbszörözőt amivel 24 v bol tudnék csinálni olyan 40-50V körüli feszt?azt még csak bírnák a motorok.
Ami egyébként ha jól láttam valami bronzos vagy hasonlószinű szénkefével szerelt.
Ötletek?
(#) maria1982 válasza polgiy hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Szia!
Mikrotrafót tekerd át! Gyors, olcsó.
(#) polgiy válasza maria1982 hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Nem tudok tekercselni.
egyéb ötlet? vagy kapcsolás??
(#) kaqkk válasza polgiy hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Építs feszültség duplázó egyenirányítót , jó nagy
(min 4700mikrós kondikkal ! Nekem bevált, a 24v os strong motorok 25sec alatt nyitották ki a kaput .
(#) Babinyo válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
A strong motorok nem 36V-osak?
(#) kaqkk válasza Babinyo hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Előfordulhat már régen néztem az adattáblájukat
Egyébbként most visszaolvasva a hsz -emet azt akartam írni hogy a trafó
feszültsége 24 v amiről használom őket
(#) polgiy válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
ez jó lenne.
már csak meg kellene rajzolni amit én nem tudok.
esetleg nem tennéd meg nekem?
(#) Petike13 válasza poros hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Szia! Én is szeretnék egy kapunyitó vezérlést építeni. Ez a nyák tolókapu vezérsélhez készült? Ha igen fel tudnád tenni a kapcsolási rajzát és a progit hozzá? Segítségedet előre is köszönöm! Üdv.: Peti
(#) poros válasza Petike13 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Szia. Sajnos el szált a gépem amin a nyák terv és a program volt. Egyenlőre nem tudok segíteni . Amúgy ez egy kétszárnyas kaput működtet. :no:
(#) Petike13 válasza poros hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Értem. Hát az gáz. Azért köszönöm a gyors választ! Ha esetleg lesz majd valami fejlemény légyszi, jelezd. Üdv.:
(#) alex0 válasza poros hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Szia!

Ha a HDD nem halt meg, akkor az adatok sem vesztek el. Esetleg tudok segíteni az adatok visszanyerésében, csak induljon el a HDD, tehát mechanikailag ne legyen gond vele.

Üdv: Alex
(#) bodis válasza csaba1988 hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Üdv! Ezt én is megépítettem hasonló problémával, amint a kapcsolt trafót mellé helyeztem kiszámíthatatlanná vált!
(#) cedasy válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szia,
Nekem is nagyon tetszett a kapunyitó kapcsolásod.
Elakadtam és kéne egy kis segítség.
Megépítettem rendesen de nem akar éledni. A 4012 melegszik de semmit nem csinál az áramkör.
Egy alkatrészt csak saccoltam mert nincsen értéke a rajzodon. Az az ellenállás ami a 4017 reszetelő lábára menő tranzisztor collektorát húzza földre az mekkora. én egy 1k sat tettem bele. 12 v-ról tápolom a cuccot.

Válaszodat előre is köszönöm.
(#) nagy hoho válasza bodis hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Bocs, hogy bele szólok. Ezt az áramkört én terveztem, az volt a célom, hogy minél egyszerűbb és olcsóbb legyen. Ha a rajznak megfelelően építed meg akkor hibátlanul működik. Én három kapuba építettem be és rajtam kívül eddig hatan csinálták meg, most is két fórum társunk dolgozik rajta. Ha gondod van szívesen segítek.
(#) nagy hoho válasza cedasy hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Az 1 kOhm-os ellenállás meg felel a 4017 15-ös lábán. Ha a 4012 melegszik az valószínűleg már nem fog működni. Cseréld ki, de ellenőrizd, hogy a tápot a megfelelő lábakon kapja-e és polaritás helyesen. A 14-es + a 7-es test. A tápra húzott bemeneteit logikai kis szinttel (GND) lehet vezérelni.
(#) Babinyo hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Kétszárnyú kapu működtetéséhez van esetleg egy kipróbált, működő kapcsolása valakinek?
(#) Peti.Janka válasza Babinyo hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
PIC el hogy állsz? Én most csinálgatok egyet, a működése egyszerű, a motort 2darab relével megoldottam úgy, hogy csak polaritás váltást kell csinálnom, és a végállásban megállítja a végálláskapcsoló meg a relé. A pic annyit csinál, hogy polaritást vált csak, ill úgy van megoldva, ha röviden nyomom meg mindkettő nyitja, ha hosszan /2mp/ akkor csak az egyiket, és ha nyitás közben még egyszer rányomok akkor csuk, ill ugyan ez érvényes csukásra is, tehát nyit. Ja és két tápot használok egy kapcsüzemü 5Vosat, és egy 36Vos trafót, a trafót csak 18 másodpercre kapcsolja be még nyit, meg ugyan ennyi ideig még zár. És még egy funkció, ha fotocellába belelépnek akkor megáll addig amíg ki nem lépnek belőle, és újra meg nincs nyomva a gomb. Ha érdekel akkor amint elkészültem vele tudok benne segíteni, de ez csak a karácsonyi leállás alatt fog elkészülni. Még az áramkorlátozón gondolkodom, hogy hogy oldjam meg!
(#) Babinyo válasza Peti.Janka hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Sajnos nem értek a pic-hez, de jó lenne megtanulni.
sokkal egyszerűbb és kompaktabb lenne, mint relézni.
Ha elkészültél, akkor szívesen fogadom a tanácsokat és az ötleteket.
(#) nagy hoho hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
A kapuelektronika rajzot cedasy-nak küldöm.
(#) cedasy válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Ezek alapján készítettem.
(#) nagy hoho válasza cedasy hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
A 4093 2 lába nem a 4012 4-es lábára megy ,ha nem a 4093 4 -es lábára
(#) cedasy válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Csak az sch-n rajzoltam el de a PCB-n már jól van. A 4093 2es lába megy a 4093 4es lábára majd megy tovább a 4012 egyik bemenetére.
(#) nagy hoho válasza cedasy hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
A 4017 16-os lába a tápra van kötve nem a tranyó bázisára!!!
(#) cedasy válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Bocsi ez egy rossz sch file. Azt hanyagoljuk. A panelt átmódosítottam az tutira jó...
(#) cedasy válasza cedasy hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
U1=4017
U2=4093
U3=4012
Q3=BC212
Q2,Q1=bc182
(#) nagy hoho válasza cedasy hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Már látom a beültetési rajzon már jól van. Először csak a kapcsolási rajzot néztem meg mert nem értem rá. Úgy tűnik a beültetéssel minden rendben van. A végállás kapcsolóval léptetni kell és közben ic-ről ic-re ellenőrizni , hogy helyesen működik-e. Ehhez elég egy Deprez műszer sőt még jobb is mint egy multiméter.
(#) cedasy válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Köszönöm, hogy ennyit bajlódsz velem.
A 4017 külső impulzusra sem lép. Már cseréltem IC-ket, tranyókat, diódákat. Az elmélet teljesen jónak tűnik. A legjobb hiba, hogy kiszedett ic-k mellett is a 4012 1es lába és a 4017 14es lába közötti átkötésen 6volt van pedig semmi nem megy rá. Már nagyítóval átnéztem, zárlatvizsgálatot csináltam de semmi. nem értem.
Következő: »»   43 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem